Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Електронна книга

Проект «Електронна книга: сучасне читання»

 

Роботу над реалізацією проекту розпочато в серпні 2012 року.

 

Конкретніше про проект. Електронні версії книг та часописів починають серйозну конкуренцію з паперовими, звичайними книгами, журналами та газетами, тому, що мають певні переваги: ел. видання дешевші, компактні і легкі…

Розумна, зважена інтеграція електронних книг в бібліотечне середовище, в обслуговування наших користувачів на допомогу безперервному навчанню забезпечить новий рівень доступності до освітніх інформаційних ресурсів, особливо підручників, або книг, які відсутні в бібліотеці у друкованому вигляді.

Такий гаджет, як електронна читанка, до речі, дуже популярний серед молоді, має створити додаткову привабливість читання як освітнього процесу, а також духовного розвитку.

Головна ідея проекту – надання оперативного доступу читачам до навчальної літератури, літературних новинок українських письменників та до сучасних творів зарубіжної літератури в електронному форматі.

Наразі офіційний український інтернет – ресурс «ОБРІЙ-СТОРІ» – готовий співпрацювати з бібліотекою, в його портфелі – близько 900 тисяч назв електронних книг, з них понад 4 тисячі назв – це українські видання, 50 тисяч назв – російські книги, а ще більше - зарубіжні книги на 40 мовах світу. Кожна бібліотека за Угодою може обирати для своїх читачів найкращу літературу, скачувати її на свої зареєстровані пристрої через аккаунти. «ОБРІЙ-СТОРІ» вітає співпрацю з бібліотеками.

Корисна Інформація.

 

З розвитком суспільства, розвитком інформаційно-комунікаційних систем та технологій постає важливість їх інтеграції та застосування в навчанні та освіті.

В цій статті ми з вами коротко оглянемо особливості електронних книг та «читанок», спробуємо проаналізувати їх переваги та недоліки і використання в навчальному процесі.

Для початку розберемося в термінах та поняттях. Скажімо просто: ebook, e-book, електронна книга, pocketbook – це все тотожні поняття.

 

Електронна книга – це версія книги в електронному (цифровому) вигляді. Такі книжки можна читати за допомогою комп'ютерів, мобільних телефонів чи спеціалізованих пристроїв.
 

Електронна читанка – це специфічна бібліотека, яка містить визначену користувачем кількість електронних книжок, які розміщені в одному пристрої.
Екран в електронних читанках дуже нагадує звичайний папір, так як він виконаний по спеціальній технології електронних чорнил (E-link). Таким чином процес читання такої книги для очей буде рівносильним читанню звичайної традиційної книги. За рахунок технології E-link енергоспоживання електронних читанок майже в 100 разів менше ніж в звичайних рідкокристалічних екранах. Всі електронні читанки мають великий кут огляду, різні розміри наближені до розмірів реальних книг, а також вони легкі та тонкі. Переважна більшість сучасних читанок мають розширення дисплею 600х800 пікселів, що дозволяє бачити картинку досить чітко і без напруження для очей.
 

Відомими виробниками читанок  стали:
1.   Ectaco JetBook – виготовлявся за старою технологією, заряду батареї вистачало на досить обмежений час, тому наразі представників цієї компанії на ринку майже не зустріти.
2.    Sony Reader – дуже швидкий в роботі, надійний, але доступні не всі формати електронних книг.
3.    Pocketbook – має високу швидкість роботи і підтримує велику кількість різноманітних форматів.
Поговоримо про внутрішню пам'ять електронних «рідерів». Всі сучасні читанки комплектуються внутрішньою пам’яттю, як правило стандартна комплектація нараховує 512 Мб.  Cучасна електронна книга має розмір від 1Мб до 5 Мб. Таким чином завантажити в читанку можна достатньо велику кількість книг. Якщо стандартної пам'яті не вистачає, то всі сучасні читанки включають можливість розширити пам'ять за рахунок карток пам’яті (SD або MicroSD). Максимально допустимий розмір карти 16Гб, що дозволяє завантажити до 16000 книжок.
Всі електронні читалки підтримують такі формати як: RTF, TXT, DOC, DOCX, HTML, FB2, PDF, зустрічаються також читалки які вміють працювати з архівами ZIP.
Виробниками надається можливість прослуховування аудіо-файлів.


Основними перевагами електронних книг є:
1.    Компактність та легкість
2.    Можливість повнотекстового пошуку
3.    Можливість читання в умовах обмеженої освітленості за рахунок підсвітки
4.    Механізм пошуку по тексту
5.    Великі обсяги інформації (до 16 Гб)


Недоліки:
- потенційна несумісність з новими апаратним чи програмним забезпеченням (щоб уникнути цього, використовують прості або стандартизовані відкриті формати)
- час роботи переносного пристрою від батареї обмежений
- значні незручності викликає переведення в такий формат паперових видань з великою кількістю іллюстрацій (наприклад, роботи з історії мистецтва, фотоальбоми, збірники карт тощо);
-  відносно велика вартість

-  випадки зависання пристроїв.
Розробка електронних підручників і мультимедійних видань за рахунок наявності певних аналітичних процедур (пошук, сортування, порівняння інформації і т.д.); відкритість структури, що дає змогу безперешкодно вносити зміни в зміст програми; можливість зберегти й опрацювати велику кількість різнорідної інформації та компонувати її в зручному виді сприяють:
-          розкриттю, збереженню та розвитку індивідуальних здібностей учнів;
-         формуванню в учнів пізнавальних можливостей, прагнення до самовдосконалення
-          постійному динамічному оновленню змісту, форм та методів навчання.
Можливо, вже через декілька років відпаде необхідність носити велику кількість книжок на уроки, так як вся необхідна інформація буде міститися на маленькому пристрої, який дуже компактний та мобільний у використанні і не завдає шкоди здоров’ю дітей. Зникнуть проблеми з комплектацією шкільних бібліотек та нестачею підручників для учнів. Здійснювати читання потрібних книжок можна буде, як на уроці, так і в транспорті, на відпочинку, де завгодно.
Поживемо побачимо.  За матеріалами: Освіта і Наука

 

 

ОРІЄНТОВНІ ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОННИМИ ЧИТАНКАМИ (ЕЛЕКТРОННИМИ РІДЕРАМИ) У БІБЛІОТЕЦІ

Рекомендовано Президією УБА, протокол №2 від 04.04.2013 р.

 1. Правила регламентують використання електронних читанок, що належать бібліотеці, її користувачами.

 

 1. Термін «електронна читанка» (е-читанка) (синоніми: електронний рідер, е-рідер, електронний читач книжок) використовується у цих Правилах у значенні спеціалізований пристрій, розрахований в основному на читання електронних книжок (Kindle, Nook, Pocketbook, Sony Reader та ін., або інший гаджет, який у тому  числі дозволяє читати електронні книги - IPad тощо).

 

 1. Право безкоштовного користування електронними читанками, що належать бібліотеці, має будь-який її зареєстрований користувач.

 

 1. Користування пристроями здійснюється у читальному залі бібліотеки (інший варіант – за рішенням бібліотеки). 

 

 1. E-читанки видаються на термін ___ (визначений бібліотекою, наприклад, 1 година, 2 години, 1 день), термін може / не може бути подовжений ___ рази.

 

 1. Будь-яке використання електронної читанки в протиправних цілях, у т.ч.  несанкціоноване копіювання чи пересилання захищених авторським правом творів у будь-якому форматі, суворо заборонене.

 

 1. Бібліотека

 

 1. Користувач має право:

 

        зобов’язаний:

 

 1. Порядок роботи з е-читанками

 

Типова угода для користувача:

 

ПІБ : ___________________________________

Номер читацького квитка : ___________________

 

Підпис  користувача ____________  

Дата заповнення:  _______________

 

Підпис бібліотекаря ___________   (ПІБ)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

 • blog
 • facebook
 • tweetter
 • youtube
 • youtube
 • youtube
 • pinterest
 • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ