Віддалені бази даних
Ця сторінка надає можливості користувачам, не витрачаючи свій час на додатковий пошук, перейти за цими посиланнями та одержати інформацію з найповажніших електронних повнотекстових бібліотек та енциклопедій.
Віддалені бази даних постійно будуть доповнюватися новими корисними та сучасними ресурсами.
УНІВЕРСАЛЬНІ ПОВНОТЕКСТОВІ БАЗИ
Європейська повнотекстова бібліотека http://www.europeana.eu
Портал Europeana - потужна та перспективна система пошуку по європейським бібліотечним та академічним ресурсам. Доступні через пошук матеріали, безумовно, можуть стати у нагоді науковцям, студентам та усім зацікавленим європейською культурою. Але для ефективного користування ресурсом необхідно володіти принаймні однією з мов країн Євросоюзу, або використовувати ГУГЛ – перекладач онлайн.
Українська вікіпедія http://uk.wikipedia.org/wiki
Великим плюсом цієї інтернет-енциклопедії є автоматичне поява перехресних посилань. Що це таке? Перехресні посилання служать для більшої інформативності. Наприклад, ви відкрили статтю про комп’ютерної мишки. У тексті статті ви зустрінете посилання на матеріали, заголовками яких є слова синього кольору з характерним для посилань підкресленням. В цій статті можна зустріти посилання на Windows, Apple, x86, браузер і т.д.
Цікаво, що ця тематична бібліотека статей користується шаленою популярністю. Адже будь-який користувач інтернету може внести інформацію про предмет або об’єкт, які не були висвітлені до цього моменту. Також у кожного відвідувача сайта є можливість змінити представлену інформацію, якщо він вважатиме її некоректною.
Енциклопедія Українознавства http://diasporiana.org.ua/category/slovniki-dovidniki/page/2/
Невичерпне джерело наукової інформації про матеріальне, культурне й політичне життя українського народу з незапам’ятних часів аж до 60-х років ХХ ст. Створена під егідою Наукового Товариства ім. Шевченка у Європі.
Директорія журналів відкритого доступу http://www.doaj.org
Один з перших відкритих архівів наукових журналів, функціонує з 2004 року на базі університету м. Лунд, Швеція. Надає безкоштовний доступ до більш ніж 2600 назв наукових журналів (з них близько 800 надають пошук на рівні повних статей) з широкої тематики: сільське господарство, архітектура і мистецтво, економіка і бізнес, біологія, хімія, фізика, математика і багато що інше. Інформація надана англійською мовою.
ГАЛУЗЕВІ БАЗИ ДАНИХ
Відкритий архів наукової інформації ArXiv http://arxiv.org
Відкритий доступ до 426 000 електронних видань по Фізиці, Математиці, Комп'ютерним наукам і біології. Проект Корнельського університету (США), що пропонує систему архівації і обміну препринтами. Поповнення системи еквівалентне передплаті на 300-400 назв наукових журналів. Щомісячно база поповнюється 4000 новими публікаціями. Інформація надана англійською мовою.
Медицинская энциклопедия http://www.medical-enc.ru/
Безоплатний онлайн медичний довідник хвороб, ліків та медичних термінів розташованих в алфавітному порядку. Всі ми хворіємо, рідко чи часто залежить від загального стану нашого здоров'я. Наша медична енциклопедія допоможе вам розібратися у не завжди зрозумілій медичній термінології. Тут ви не зможете нічого завантажити, але скориставшись рубрикатором або пошуком ви знайдете описи та симптоми відомих науці захворювань та інструкції із застосування лікарських препаратів.
Физический энциклопедический словарь http://www.all-fizika.com/
Фізичний енциклопедичний словник є довідковим виданням по всіх галузях фізики. Фізичний словник призначений для фізиків, хіміків, астрономів, математиків, біологів, геологів, інженерів; для студентів та аспірантів цих спеціальностей.
ПОВНОТЕКСТОВІ БАЗИ ПІДРУЧНИКІВ
Корисні підручники для навчання в школі та ВНЗ http://eduknigi.com/
У цій бібліотеці Ви завжди зможете знайти корисні підручники для навчання в школі та ВУЗах. Всі підручники розміщені для ознайомлення і ніколи не замінять друкованих видань. Ви можете читати книжки онлайн, але в цьому випадку недоступні ілюстративні матеріали з даних книг, а саме малюнки, схеми, таблиці. Ви можете отримати їх у повних версіях книжок доступних при скачуванні.
ПОВНОТЕКСТОВІ БІБЛІОТЕКИ
Пошук книг Google https://books.google.com.ua
https://books.google.com.ua/advanced_book_search?hl=uk
Пошук книг по назві, автору та ключових словах: навчальна, наукова та художня література, довідники, дитячі та інші види книг.
Матеріали Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій і організацій http://www.ifla.org/