Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Громадянська позиція

Представлені в цьому розділі матеріали допоможуть вам знайти інформацію з актуальних проблем, сформувати свій власний погляд на окремі історичні факти та події  нашого суспільства, щоб зайняти достойну активну позицію громадянина України.

29 серпня - День пам’яті загиблих захисників України

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини: куди звертатися

Єлизавета II. Жінка, яка була першою

Єлизавета II - королева та глава держави Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії та 15-ти країн Співдружності націй. Цікаві факти з життя Єлизавети II. Книги про Єлизавету II та членів королівської родини в київській молодіжній бібліотеці.

Петро Сагайдачний – реформатор і гетьман українського козацтва

Книга Сергія Коломойця «Петро Сагайдачний. Часи козацькі» в популярній формі розповідає про маловідомі та цікаві факти з козацького періоду в історії України, про досягнення гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного та його вплив на розвиток інших країн.

Хрещення Русі - цивілізаційний вибір Володимира Великого

Козаки-характерники. Воїни. Чаклуни?

Сучасна історія розвитку нашої країни - наочний доказ того, що нескорений дух козаків-характерників проявляється в українців у критичні моменти життя.

Ахілова п’ята російського флоту. Острів Зміїний.

Янголи війни

Якщо військових, які боряться за волю й цілісність нашої країни, ми називаємо героями, то лікарів, які боряться за життя військових, ми повинні називати героями героїв.

ДСНС. Рятувальники і рятівники

Праведник народів світу

Подвиги людяності та жертовності українців, що рятували євреїв під час Другої світової війни. Імена 2659 героїв з усіх регіонів та окремі історії українських праведників народів світу. Історичну правду вдалося відновити

Книги про війну пишуться зараз

Іван Сірко. Великий полководець і характерник

Іван Сірко – український полководець, подільський шляхтич, козацький ватажок, кальницький полковник, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 боях та…

Кінний полк Чорних Запорожців. В полон не брали й самі не здавались...

«Чорні запорожці» або «чорношличники», повна назва – кінний дивізіон 2-го Запорізького полку (згодом 1-й полк Чорних запорожців) – військове формування кавалерії.

Перемога духу та зброї. Битва під Оршею

В серці нашому Україна!

Славетна історія Холодного Яру

На захисті України. Василь

Війна в Україні.
Василь нині військовий ЗСУ, в мирний час пише патріатичні тексти, бере інтерв’ю, веде стріми з цікавими людьми. Пише поезію, римуючи слівце медуза з іншим на…

Змієві вали. Зв'язок тисячоліть

13 березня путінські загарбники зазнали чергової військової поразки у боях на Київщині. В селі Круглик на південь від Києва, а також в околицях села Білогородка російські війська не змогли форсувати давньоруські Змієві вали. Біля села Круглик у вал врізаний великий артилерійський дот. Змієвих валів використовувалися 1941 року, що зіграло важливу роль в обороні Києва часів Другої світової війни.

«Я здригаюсь від кадрів розбитих містечок». Оксана Дударко. Бородянка

#Бородянка
#OksanaDudarko
#Непробачимо
#ЗлочиниРусні
#ДітиВійни

 Жінки у визвольній війні

Книга Романа Коваля «Жінки у визвольній війні. Історії, біографії, спогади. 1917-1930» - це унікальне видання, яке можна сміливо назвати історією українського героїчного жіноцтва, яскравий приклад справжнього громадянства, патріотизму, героїчної звитяги і самопожертви у боротьбі «за краще завтра Нації».

#ВсеБудеУкраїна. Анастасія Дмитрук "Верните нам наше небо".

#ВсеБудеУкраїна
Книга Анастасії  Дмитрук "Верните нам наше небо".  Як актуально звучить цей рядок з вірша юної киянки сьогодні, коли небо над українськими містами вибухає ворожим вогнем!
Ми вистоїмо! Україна переможе! СЛАВА УКРАЇНІ!

Державна молодіжна стратегія

Представлена офіційна інформація надасть повне уявлення про державну молодіжну політику в Україні та озброїть вас знаннями про свої права, обов’язки та можливості для розвитку освіти, кар’єри, власної справи і побудови сімейного життя. Тексти законодавчих актів відібрані і представлені з офіційних джерел інформації.

Впровадження в Україні політики децентралізації

Інформація з питань впровадження в Україні політики децентралізації: моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, розвиток культури в умовах децентралізації, реформа освіти та медицини, центри надання адміністративних послуг, етапи децентралізаці та ін.

Як молодь привітала Конституцію

20 років – це той молодий вік, коли вирує нестримне бажання змінювати світ на краще, коли майбутнє обіцяє бути світлим та мирним. Саме тому у 20-річний ювілей Конституції України важливо вірити лише у перемогу справедливості та добра!

Молодіжна бібліотека – сучасне джерело правової інформації

Як не потонути у вирі правової інформації, як знайти вірне рішення, спираючись на закон та право? Адже щоденно, протягом життя людина від свого народження перебуває у різних правових статусах, які нашаровуються або змінюються впродовж життя. Поради від Молодіжної бібліотеки.

Революції, що нас змінили

Жива історія України! Книги, які не брешуть, на полицях нашої бібліотеки! За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею, він об'єднав українців, які до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. Ми ніколи і нікому більше не дозволимо розділяти нас.

З Україною в серці

Родинне читання та обговорення рекомендується! Виховання патріотизму від народження до дорослості. Кращі автори дають тонке розуміння української ментальності, психологічних особливостей та огріхів, аналіз ключових подій та осіб дозволяє синтезувати орієнтир вибору українців. Якими ми є, наші думки? Кого бачимо своїм проводирем і чи хочемо стати ним самі? Чого вимагати і чекати від тих, хто бере на себе відповідальність за долю країни і кожного громадянина зокрема? Де ми на карті світу і скільки світу в нас самих?

«Минуле, що лине у майбутнє». До дня гідності і свободи

Щоб відстояти власну свободу і гідність українці вийшли на Майдан Незалежності та майдани по всій країні. Громадяни України, і зокрема молодь, показали себе достойними патріотами. Представлена добірка історично-довідкової літератури не залишить байдужим жодного з вас.

Слава Героям України! Герої не вмирають!

Війна - це зараз не слово, а реальність. Але кожен з нас хоче миру
Мир, незалежність та цілісність держави завойовують для нас учасники АТО – справжні герої сучасності. Про них варто знімати фільми, писати книжки та розповідати в школах. Ми повинні зробити все, щоб про них не забули. Вшановуйте героїв АТО разом з нами!

Герої АТО. Фронтові долі

Юні, молоді, мужні, завзяті, незламні та готові власними життями боронити наш мир і спокій. Такі різні долі, але об’єднані в одну єдину фронтову долю бійців і волонтерів АТО. Об`єднані любов`ю до Батьківщини, боротьбою за цілісність і незалежність України, за наше щасливе майбутнє.
Вшануймо загиблих та пам’ятаймо про живих.
Щиро бажаємо нашим захисникам: «Повертайтеся живими!»

Знати і пам’ятати зобов’язані

До Дня визволення Києва.

"Слово рідне крила дає..."

До Дня української писемності та мови. Думки українських письменників про рідну мову.

Таємниці історії України або Дізнайтеся більше про вже відоме!!!

Яким чином зароджувались нові нації?
Чому виникають етнічні конфлікти, які з часом можуть перерости у запеклі війни?
Які чинники можуть слугувати рушійною силою національного примирення?
Ким був цей дивний чоловік, який змінив свою ідентичність і вирішив боротися за українську державність?
Як зароджувався один із найвідоміших українських політичних проектів ХХ століття – ОУН?
І що, врешті-решт, творить нашу долю – воля людини чи обставини?

Літературна мандрівка Україною: від давніх часів до сьогодення

Наша країна має багату історію, яка варта Вашої уваги. В Україні збереглося кілька тисяч пам'яток історії та культури, чудові природні умови: флора та фауна - одні з найбагатших у Європі; рельєф представлений величезними рівнинами з великим різноманіттям форм та гірськими системами, які вважаються одними з наймальовничіших у Європі.

Привітай свою державу з Днем незалежності!

Багато з нас говорять, що люблять власну країну та із гордістю святкують День Незалежності. І це дуже добре і важливо. Але що ми справді знаємо про нашу країну, її історію, походження мови, церкви та людей, які безпосередньо вплинули на долю України?

Слов’янське коріння Нобелівських лауреатів

Понад 30% усіх Нобелівських лауреатів мають слов’янське коріння. Інтелект - слово латинське (intellectus) і означає розум, розумові здібності. За цим показником слов’яни найбагатші.

Незалежна Україна: віхи історії

Коли суспільство переживає кризу і відчуває загрозу розпаду, погляди людей звертаються до національної ідеї. Філософи й політики стверджують, що це потужний чинник консолідації народу.

Терези долі гетьмана Полуботка

Більше 300 років віддаляють нас від часу правління Павла Полуботка, наказного гетьмана українського козацтва, а міфи та легенди навколо його постаті та захованих ним скарбів не перестають хвилювати і сьогодні.

Друга світова війна - ПЕРЕМОГА життя над смертю

Пройшло вже 65 років з того часу коли закінчилась найкривавіша війна в історії людства. Тепер ми можемо більш адекватно оцінювати цю війну, її наслідки, а головне, причини її появи. Метою цього є аж ніяк не зменшення заслуг її героїв, а лиш розвіювання невірних стереотипів про неї.

Голодомор на Україні 1932-1933 років

Продовжуємо поповнювати віртуальну виставку новими книгами до Дня пам`яті жертв голодоморів, який буде вшановуватись 27 листопада 2010 року. З цих книг ви дізнаєтеся про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років.

Голодомор 1932-1933

26 листопада 2005 року Україна вперше на державному рівні відзначила День пам’ яті жертв Голодомору. 21 травня 2006 року офіційно оголошено про створення Інституту національної пам’яті як центрального органу виконавчої влади. 

Іван Мазепа – людина і історичний діяч

Іван Мазепа належить до тих історичних постатей, чиїми іменами називають епохи. Іван Степанович Мазепа-Колединський (1639, за ін. даними 1629 або 1644-1709 рр.) є однією з найяскравіших і найсуперечливіших постатей української історії. Його життя та вчинки і сьогодні викликають гарячі суперечки та неоднозначні оцінки істориків.

День Європи

Чи готові ми до вступу в ЄС?
Віртуальна виставка-диспут до Дня Європи. З чим Україна вступає до Європи? Чи готові ми до вступу? Наскільки готові? Такі думки бентежать зараз всіх українців - від тінейджера до пенсіонера.

Три складові українського буття

Розбудова держави завжди була справою складною і відповідальною. Її неможливо здійснювати без міцного духовного підгрунття. Шанобливе ставлення до державних символів, виховання патріотичних почуттів і гордості за власну країну є крихітною але дуже важливою сходинкою в закладенні духовних основ державності.

Ґендерні відносини крізь призму громадської думки

Сьогодні в розгляді гендерних проблем та їх вирішенні задіяно багато державних структур України, наукових установ, громадських організацій, але почали вирішуватись тільки деякі гендерні проблеми розвитку суспільства.

Такий тендітній дитячий світ

Діти — майбутнє кожної держави. На планеті живе близько 2 млрд. дітей. Як найвразливіша частина суспільства вони потребують особливого захисту й піклування. Від ставлення держави до дітей значною мірою залежить її імідж на міжнародній арені Ставлення суспільства до дітей упродовж століть не завжди було однаковим.

Чорнобиль: життя «до» й «після»

Як і нинішнього, того квітневого дня 20 років тому смарагдовими бруньками на деревах, соковитою зеленню трав і квітів, радісним і веселим щебетанням птахів в Україну прийшла справжня весна-красуня. В українців жевріли нові надії і сподівання — невдовзі тепле літо, приємні дозвілля, відпочинок. і раптом… Як у незабутньому 1941-му, обірвалося мирне, спокійне життя.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ