Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Просвітницький проект «Європейська мозаїка»

Поділіться цією сторінкою:

Обґрунтування проекту: 21 березня 2014 року Україна зробила свій історичний вибір, підписавши політичну частину угоди про асоціацію з Європейським Союзом, а вже 27 червня цього ж року була підписана її економічна частина. За своїм обсягом і тематичним змістом угода про асоціацію є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію нашої держави та найбільшим міжнародним договором із третьою країною, будь-коли укладеним Європейським Союзом.

Відтак перед Україною стоїть важливе завдання щодо здійснення комплексу системних перетворень та створення внутрішніх передумов для вступу до Європейського Союзу.

МСМБ «Молода гвардія» не стоїть осторонь від цієї події і у 2015 році розпочинає просвітницький проект «Європейська мозаїка».

Мета проекту:

1. Ознайомлення з історією створення Європейського Союзу, його базовими цінностями, культурою країн Європи, видатними особистостями, які зробили вагомий внесок у розвиток європейської цивілізації тощо.

2. Висвітлення питань щодо формування міждержавних відносин країн – членів Євросоюзу, організаційного устрою органів управління спільнотою європейських держав,  механізмів та можливостей  впливу кожної окремо визначеної країни на прийняття узгоджених рішень.

Очікуваний результат: формування реальної картини переваг та перспектив інтеграції України у європейський правовий, економічний і культурний простір.

Дія проекту: протягом 2015 – 2016 рр. планується проведення культурно-просвітницьких заходів, публікація  циклу статей, відео презентацій, організація книжкових виставок, фотовиставок тощо.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ
Тематичний бібліографічний список літератури

Історія створення Європейського Союзу та періоди його подальшого розширення, характеристика основних інститутів влади, європейські символи. Україна – ЄС. Український шлях до Європи виявився найскладнішим, найпатріотичнішим і, на жаль, скроплений кров’ю. Україна остаточно визначила європейську інтеграцію як стратегічну мету на шляху свого демократичного розвитку і тим самим заявила про рішучість перейти в нову якість: від пострадянської країни, до країни – інтегральної складової цивілізованого світу.

Велика Британія – одна з найдавніших монархій у світі. Це країна традицій. Члени королівської родини під час коронації одягають середньовічний одяг. У судах адвокати та судді носять перуки і мантії. Але чим живе Велика Британія сьогодні? Який статус вона має в ЄС? Відповіді на ці та багато інших питань у нашій презентації. «Парад країн Європи: Велика Британія»

Німеччина сьогодні – це провідна країна як у політичному, так і в економічному та культурному вимірах. Однак чи знаємо ми з якими випробуваннями ця держава стикнулась на шляху до свого успіху? В чому полягає секрет німецького добробуту? У презентації «Німеччина: двигун Європейського Союзу» Ви знайдете відповіді на ці питання та дізнаєтеся про Німеччину те, чого раніше не знали. 

Італія – дивовижна країна-музей, де збереглись пам’ятки античної та середньовічної архітектури, колиска Відродження, батьківщина видатних політичних діячів, художників, письменників, поетів. Минуле і сучасність Італії, її зв’язки з Україною – у нашій новій презентаці «Парад країн Європи: Італія».

«Європа - це мрія про єдність»

Віртуальна виставка ознайомить із виданнями, тематика яких широко охоплює різноманітні аспекти євроінтеграційного процесу. Діяльність ЄС як політичної та економічної структури висвітлена вітчизняними та зарубіжними авторами з різних точок зору.

Книги, представлені на виставці, стануть вірними провідниками в минуле та сьогодення об’єднаної Європи. 

Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні
Тематичний бібліографічний покажчик літератури

Ознайомлення із провідними напрямками співробітництва ЮНЕСКО та України, характеристика українських об'єктів, внесених до Списку Світової спадщини.
Кожна епоха залишає пам’ятку, що зберігає в собі згадку про певну визначну подію, що змінила життя держави. Українська історико-культурна спадщина величезна і формувалась вона протягом багатьох століть.
Збереження пам’ятників національної історії та культури України є обов'язком всього міжнародного співтовариства.

Парад країн Європи: ФРАНЦІЯ

Франція… Казкова країна середньовічних замків, готичних соборів, розкішних палаців. Країна великих письменників, художників, музикантів, філософів… Країна, що асоціюється з витонченими парфумами, високою модою і вишуканою кухнею. Презентація «Парад країн Європи: Франція» коротко висвітлює основні віхи історії Франції, її багатогранну культуру, сучасне життя та зв'язки з Україною.

Отто фон Габсбург – творець нової Європи

Нащадок останнього імператора Австро-Угорщини, до володінь якої на початку ХХ ст. входили частково або повністю 13 сучасних європейських держав, Отто фон Габсбург усе своє життя присвятив утвердженню принципів демократії на теренах "старої" Європи, стояв біля витоків Євросоюзу. Історія донесла до нас його тепле ставлення до України, яку він відвідав у 2007 р., передрікаючи нашій крвїні невідворотне європейське майбутнє.

«Карл І Габсбург і Зіта Бурбон-Пармська – історія кохання та відданості»

"Майбутність належить до тих народів, у яких родинне життя є чисте та святе"

Митрополит Андрій Шептицький

Не зважаючи на численні випробування, яких протягом ХХ ст. зазнали традиційні сімейні цінності, родина  була і залишається хранителькою моралі, традиції та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку суспільства.

Пропонуємо вашій увазі історію двох людей, чиє подружнє життя, взаємна любов і вірність може стати прикладом для молоді.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ