Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

21 листопада – річниця революції Гідності

Поділіться цією сторінкою:

Драматичні події тієї осені стали випробуванням для України.
Протестні акції на Майдані продемонстрували прагнення українців до прав і свобод людини і громадянина, демократії, європейських цінностей, захисту національних інтересів держави та її європейського вибору. 
Нагадаємо, Євромайдан розпочався 21 листопада 2013 року, коли журналісти й небайдужі до долі України громадяни, вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту проти відмови уряду Миколи Азарова підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича отримали назву "Революція Гідності".
Чим була революція для кожного з нас? Для когось війною, а для когось повним нерозумінням і несприйманням.
Але в першу чергу Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людяності та гідності.
Пропонуємо підбірку книг на цю тему, щоб іще раз переосмислити та згадати все, що тоді відбувалось.
Пам’ятаймо.
Вічна пам’ять Героям!

На сайті бібліотеки також дивитись:
«Революції, що нас змінили»
20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.
Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою:
вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12
та в Електронному каталозі бібліотеки.
Чекаємо на вас!
Горовий, Руслан Володимирович. Горовий, Руслан Володимирович. Казки на ніч. Збірка
[Текст] : Літературно-художнє видання / Горовий, Руслан Володимирович. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с. : ил. «Казки на ніч» - це збірка оповідань відомого українського журналіста, режисера, волонтера Руслана Горового, це неупереджена, яскрава і багатогранна картина сучасної України. Емоції, що викликає книжка, - від гомеричного сміху до межі «больового порогу свідомості» - змусять по-новому зрозуміти й оцінити те, що є основою нашого життя: мудрість предків, беззахисність дитинства, батьківську любов і синівську самопожертву, непорушність мрії про те, що колись казки на ніч будуть лише про добро й любов.
Зелінський, Андрій. Зелінський, Андрій. Соняхи. Духовність на час війни
[Текст] : Літературно-художнє видання / Зелінський, Андрій ; Худож. М.Тенгрисов; О.Халабуда. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 128 с. : іл. - Вступне слово: с.7; Післямова: с.120. Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона - про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль - на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, - молоді офіцери Збройних Сил України, - втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.
Якорнов, Дмитрий Евгеньевич. Якорнов, Дмитрий Евгеньевич. То АТО. Дневник добровольца
[Текст] : Литературно-художественное издание / Якорнов, Дмитрий Евгеньевич. - Харьков : Виват, 2016. - 400 с. : іл., фотогр. - От автора: с.3. Хотели новостей с передовой? С самого пылу-жару? Да не тех, что по телерадио, а из первых рук! Так вот, получите. Это они и есть. Книга в ваших руках - дневник воина АТО, добровольно отправившегося туда именно для того, чтобы все увидеть своими глазами и нам рассказать. И про учебу, и про ночные дежурства, и про синюшные будни ВСУ, и про обыкновенный армейский маразм на каждом шагу. Да рассказать не скучно и казенно, а живым разговорным, без купюр и притом весело до коликов! А что ж нам, плакать, что ли? Благодаря своим честным и подробным описаниям книга вышла за рамки художественной беллетристики и заняла место в каталоге исторических хроник. Узнайте все об этой войне, увиденной глазами, по крайней мере, одного из непосредственных участников. Лексика для взрослых!
Магда, Євген. Магда, Євген. Гібридна війна: вижити і перемогти
[Текст] : Науково-популярне видання / Магда, Євген ; Вст. сл. Д.Кулеби. - Харків : Віват, 2015. - 304 с. Гібридна війна - нове для міжнародних відносин явище. Росія використовувала її для підкорення України своїм інтересам в умовах формального збереження її суверенітету. Євген Магда у своїй книжці «Гібридна війна: вижити і перемогти» розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Не обмежуючись твердженням «у всьому винен Путін», автор аналізує причини послаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги в протистоянні з найбільшою державою світу.
Каліновська, Ольга. Каліновська, Ольга. Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО
[Текст] : Популярне видання / Каліновська, Ольга, Криштопа, Олег; Назаренко, Євген ; Худож. С.Ткачов. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 512 с. Девіз видання, підготовленого журналістами «5 каналу» Ольгою Калиновською, Олегом Криштопою, Валентином Трохимчуком, Дарією Феденко та Євгеном Назаренком, − «Згадати все». Книгу побудовано за хронологічним принципом: масові заворушення на сході, перші успіхи української армії, Іловайський котел, Мінські домовленості, захист Донецького аеропорту, хитке перемир’я. Вона складається з аналітичних матеріалів, репортажів з лінії фронту та інтерв’ю з реальними героями, цивільними та військовими, які пережили і відчули на собі біль війни.
Бердинських, Крістіна. Бердинських, Крістіна. Єлюди
[Текст] : Теплі історії з Майдану / Бердинських, Крістіна. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2014. - 184 с. Ця книжка - блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Автор щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із Заходу України, хтось зі Сходу. Чомусь мас-медіа звертали менше уваги на звичайних людей, а саме вони були енергією та духом цих подій. 20 грудня Крістіна створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners», де почала публікувати історії про майданівців та їхні фото, зроблені камерою мобільного телефону. Вона розмовляла із заможними бізнесменами, які постачали на Майдан дрова й шини, із будівельниками, студентами, волонтерами, координаторами гарячих ліній, із тими, хто працює на кухнях, живе у наметах, художниками, музикантами, культурними діячами. Дуже хочеться, щоби ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів цієї книжки.
Амеліна, Вікторія. Амеліна, Вікторія. Синдром листопаду, або Homo Compatiens
[Текст] : Літературно-художнє видання / Амеліна, Вікторія ; Передм. Ю.Іздрика. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 208 с. Юрій Іздрик у передмові зазначає: "Якби не психічна девіація героя, - що наповнює оповідь дивними, схожими чи то на галюцинації, чи то на ясновидіння мареннями, - ми отримали б біографію цілком пересічного нашого сучасника, що виріс у дитячому будинку, пережив буремні 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів, актуальним маркуванням яких усе ще залишається Майдан. Однак і фантастична особливість героя, і його видіння, що пунктиром проходять через усю книгу, малюючи вже не зовсім упізнавану, а іноді - цілком загадкову дійсність, і своєрідні авторські притчі, які збагачують простір тексту додатковим виміром, перетворюють «Синдром листопаду» на складний поліфонічний твір, де біографічні та історичні реалії - далеко не основні елементи конструкції. Саме через унікальну здатність героя відчувати й переживати чужі страждання авторка вплітає українські події останніх років у контекст новітньої історії цілого світу. І йдеться не так про політичні паралелі (скажімо, Майдану київського і майдану Тахрір у Єгипті), як про те, що в сучасному глобалізованому світі немає і не може бути локальних конфліктів…"
Валлє, Віра. Валлє, Віра. Корупція: роздуми після Майдану
[Текст] : Науково-публіцистичне видання / Валлє, Віра ; Під ред. О.Порубаєва. - К. : Дух і Літера, 2015. - 280 с. : іл. - Вступ: с.5; Додатки: с.215. - ISBN 9789663784335 : (В паліт.) 61-36. Книга присвячена дослідженню проблеми корупції та пошуку шляхів протидії їй. Розглянуто вплив корупції на соціально-політичні інтереси та проаналізовано психологічні аспекти цього феномену. „Корупція: роздуми після Майдану” - це погляд автора на проблему корупції у контексті важливості ролі громадянського суспільства для демократизації та суспільного розвитку. Чи зможе Україна подолати корупцію? Які реформи необхідні для викорінення цього явища? Яка рушійна сила здатна вивести країну в нове перспективне русло розвитку? Дієвою зброєю проти корупції є соціальна енергія єдності, яку відкрив в українцях Майдан, - енергія, яку українці повинні зберегти і спрямувати на вирішення нагальних поточних завдань розвитку держави.
Матіос, Марія Василівна. Матіос, Марія Василівна. Приватний щоденник. Майдан. Війна...
[Текст] : Літературно-художнє видання / Матіос, Марія Василівна. - Львів : ЛА "Піраміда", 2015. - 356 с. : іл., фотогр. "Приватний щоденник", мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця "загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан... змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей". У час," коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя", Марія Матіос розпочинає "особисту війну і боротьбу" за "кожну конкретну людину" - боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розгромлених містечках та селах Донбасу - вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, "передаючи своє тепло і співчуття"...
Л.Фінберга, У.Головач Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки
[Текст] : Збірка свідчень про події Революції Гідності в Україні / Під ред., передм. Л.Фінберга, У.Головач; Післ. О.Сігова. - К. : Дух і Літера, 2016. - 784 с. : іл. - (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). - Передмова: с.9; Одна історія про свідчення: с.775; Над проектом працювали: с.778. Ця книга - збірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 - лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців - людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану - етапу "народження нової нації". Майдан поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.
Саммит-Книга Дневник Евромайдана - К. : Саммит-Книга,
2014. – 184 с.: ил. Революции и политические катаклизмы - сложный период ля каждой страны, в которой происходило подобное. В революцию события происходят ежеминутно, общество зачастую не успевает не то что воспринять и проанализировать информацию, но и осознать происходящее... Спустя некоторое время забываются даже эмоции. Книга «Дневник Евромайдана» фиксирует и фотографирует целый период в сложной и неоднозначной истории Украины. Это первая книга о начале революции, охватывающая время до нового, 2014 года, составленная из избранных статей, опубликованных в период с ноября по декабрь 2013 года.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ