Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Революції, що нас змінили»

Поділіться цією сторінкою:

Нашій нації довелося пережити багато жахливих подій про які раніше не могли й подумати...

За весь час протистоянь Майдан став не просто столицею держави, а її серцем і душею, він об'єднав українців, які до кінця боролися за єдність, незалежність і справедливість. Ми ніколи і нікому більше не дозволимо розділяти нас.                                                         Єдиному народу бути і жити в єдиній країні – Україні!

Книги про Майдан допоможуть максимально точно реконструювати події, які були і залишаються ще утаємниченими від тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності. Бо Майдан – це занадто важливо, щоб відбувся народ, щоб люди змогли пережити складні часи, повірити в майбутнє.

 Книги про Майдан, війну стануть для людей провідниками-свідками, які не дадуть забути та спотворити пам’ять про ці важливі для України події.

Читайте і пам’ятайте про тих, кого вже немає серед нас.

Майдан – війна, що змінила Україну. Пам’ятаємо героїв!

«Я народився тут і тут загину,
Бо вільні ми і любимо життя.
Та віддамо його за вільну Україну»
(Герой Майдану)

Всі книги є складовою частиною нашого фонду.
Додаткова інформація за тел. (044) 288-30-12.
Наш Електронный каталог
Єфрем Лукацький. Україна: від незалежності до свободи:
Фотоальбом. Світ бачить Україну його очима. Його фотографії друкують найпрестижніші газети й журнали. Йог< можна купити тільки на аукціоні Sotbis...Книжка чудового українського фотохудожника, фотографа показує українську політику й українських політиків як би «зсередини». Впродовж 15 років Єфрем Лукацький бачив і знімав те, чого не міг бачити й чого не міг знімати жоден громадянин України... Текст написав відомий історик, журналіст і телеведучий «5 каналу» Данило Яневський.
Єкельчик Сергій. Україна: народження модерної нації.
В книзі 11 розділів, у яких автор, посилаючись на прийняті в західній історичній науці концепції, пропонує власний погляд на формування сучасної української нації.
Снайдер, Тімоті. Украинская история, российская политика, европейское будущее
(Библиотека Европейского Форума). Автор - професор Йельського університету, що відомий фундаментальними монографіями "Реконструкція націй" і "Криваві землі", один з найбільших в світі спеціалістів з історії Східної Європи. В книзі зібрані всі статті і виступи з грудня 2013 до серпня 2014. З цих текстів складається картина сучасних подій в контексті історії Європи, України і Росії

Україна: народження нації

Романишин Р., Лесів А. «Війна, що змінила Рондо».
Це – книга для дітей, яку написала та проілюструвала творча майстерня «Аґрафка» (Роман Романишин та Андрій Лесів). «Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. Ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або із собою) про те, що діється нині в країні чи деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.
Чупа О. «Казки мого бомбосховища».
У звичайній „сталінці” звичайного донбаського містечка живуть звичайнісінькі люди: колишній „беркутівець” Бембі, філологи зі світовими іменами Ярополк та Федора Задорожні, Вєрка, алкоголічка зі стажем, та інші. Їхні історії – таке собі нормальне ненормальне життя: завалений пам’ятник Леніну і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і жорстокі жарти підлітків... Кожна з історій, чудернацька або буденна, щаслива або сумна, - це ще один фрагмент із яскравої мозаїки нашого життя...
Цаплієнко А. Книга змін.
У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої оповідань пов’язані складним павутинням особистих стосунківодне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін – від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, що трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитись виживати.
Талан С. «Оголений нерв».
Мирне і спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв’язки, рідні люди і друзі стають ворогами. Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової, чиї син і донька опинилися по різні боки барикад...Так само розійдуться і шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Війна проходить і по родинах, і по душах...
Шкляр В. Чорне Сонце.
Російсько-українська війна – очима бійця полку „Азов”. Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
Вдовиченко Г. „Маріупольський процес”.
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати... Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений укр і сепаратистка – чи є гостріша суперечність у подіях літа 2014 року? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть.
«Волонтери. Мобілізація добра».
Укл. І.Карпа. Ця книга – про звичайних людей поруч з нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся водномить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває...Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.
Степанова Олена. Всё будет Украина или Истории из зоны АТО.
Мала батьківщина опинилася у центрі геополітичних катаклізмів і це підштовхнуло авторку до творчості. А пише так, що читаєш її то зі сльозами, то зі сміхом. Вона має дар підтримати людей. Її улюблена фраза:"Все буде Україна!" вселяє оптимізм навіть серед вибухів і крові
Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО.
Автори – журналісти „5 каналу”, які висвітлювали війну на Сході країни. Це справжня війна, а не АТО. Українсько-російська, а не громадянська. Гібридна? Можливо. Неоголошена? Так. Ця книга – на спогад про всіх, хто віддав своє життя, і про тих, хто вижив у боях. Основна її мета згадати все. День за днем. Згодом історики сперечатимуться, коли ж власне вона почалася. Як і в кожної таємної війни, у неї немає конкретної дати початку. І лише Бог знає, коли вона скінчиться. Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху.
«Літопис самовидців: Дев’ять місяців українського спротиву».
Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013-го до літа 2014-го – ця книжка простежує в хронологічній послідовності зміну настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет „народження нації”, що за кілька місяців пройшла шлях від мирного протесту до національно-визвольної війни, складено з найпопулярніших за цей час дописів у соцмережах, виступів в інтернеті, фрагментів новинної стрічки і т.д. Понад сотню авторів збірника, серед яких як відомі літератори, блогери, журналісти, так і анонімні мережеві „ніки”, об’єднує одне: всі вони були свідками й учасниками найдраматичніших подій новітньої української історії. Автор надає можливість доторкнутися до історії в момент її прямого творення.

Неоголошена війна. Герої АТО

Лукащук Христина «Казка про Майдан».
Зараз у багатьох виникає питання: як говорити з дітьми про драматичні події, які пережила наша країна, відстоюючи прагнення людей жити в оновленому суспільстві. Про Майдан було і буде багато видань. А це – книга для маленьких, які все бачать, розуміють і по-своєму сприймають. «Казка про Майдан» перша спроба говорити з малими дітьми про складні речі виражальними засобами казки. Автор – Христина Лукащук – створила не лише текст, а й дуже символічні, сповнені архетипів та глибинних сенсів, малюнки.
Кокотюха А. «Вогняна зима».
Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013 – 2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності – та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметологічного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить „коктейлі Молотова”. Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць „Беркуту”, готовий карати „майданутих” навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима.
Орлова Ю. „111 дней Майдана: Записки киевлянки”.
Книга безпосередньої учасниці подій Майдану киянки Юлії Орлової – це синопсис історичних подій у Києві протягом чотирьох місяців кінця 2013 – початку 2014 року – день за днем, ніч за ніччю, ніяких фантазій – лише гола-голісінька правда. Це книга про київську протестну культуру, яка стала визначним явищем новітньої всесвітньої історії. Книга має вигляд щоденника. Це підбірка Юлиних постів у мережі фейсбук.
Зима В.А. „Кровь желто-синего цвета”.
Ця книга – 20 пронизливих, болючих як відкрита рана, поезій. 20 історій звичайного людського героїзму. 20 емоцій, 20 трагедій. Ця збірка - не про бронзових, оспіваних та канонізованих героїв, це про людей, що змогли піти назустріч смерті. Усім героям Майдану й війни присвячується... Ці історії повинні жити вічно, як згадка. Нехай вони назавжди залишаться в цих віршах, а імена героїв - у нашій пам’яті.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ