Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Поділіться цією сторінкою:

Чи пам’ятаємо ми, що спонукало мільйони українців вийти на Майдан?
За що загинули Герої Небесної Сотні?
З того часу багато чого змінилося, але багато чого ще і не змінилося.
Напередодні річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні варто було б пригадати ключові події тієї зими.

Пропонуємо підбірку книг про Революцію гідності (листопад 2013-лютий 2014 рр.) та подальший розвиток нашої історії – окупацію Криму, війну на Сході України. Серед цих книг документальні дослідження і поезії, художні романи і журналістські розслідування, військові репортажі та історичні хроніки, але всі вони про одне – про волю, силу та мужність. Про людей, які показали приклади жертовності, високої самоорганізованості, вміння змінюватись і долати будь-які труднощі та виклики.

Вони жертвували і жертвують собою заради мрії бачити свою країну іншою. І таких людей достатньо, щоб запалити своєю енергією інших, втомлених від безвиході, брехні і безнадії.

Вічна слава Героям!

Тепер декілька слів про авторів цих книг.

Тарас Березовець – український політичний експерт, один з найвідоміших українських політконсультантів, який вже тривалий час працює з топ-політиками України. Із перших днів анексії Криму зайнявся боротьбою з кремлівською пропагандистською машиною, організовуючи наукові заходи в Україні і за кордоном. У грудні 2014 року створив і очолив проект Free Crimea, в рамках якого був підготовлений перший аналітичний звіт про ситуацію з правами людини „Чорна книга окупації Криму”.

Сергій Лойко – кореспондент і фотограф Los Angeles Times, який спеціалізується на війнах і збройних конфліктах. Висвітлював військові дії в Нагірному Карабаху, Румунії, Таджикистані, Чечні, Грузії, Афганістані, Іраку. Українську революцію й подальшу війну Сергій описував практично без перерви з першого дня – з 30 листопада 2013 року по лютий 2015-го. Він був єдиним іноземним кореспондентом, який побував у Донецькому аеропорту у жовтні 2014 року і провів там чотири повних дні з кіборгами.

Юрій Фельштинський – російсько-американський історик, редактор-упорядник і коментатор десятка томів архівних документів з російської історії. Колишній радник Бориса Березовського, керівник проекту з розшифрування та публікації „плівок Кучми”. Автор книги „Третя світова: битва за Україну”, у якій висвітлює історію російсько-українського конфлікту, геополітики, роботи спецслужб.

Михайло Станчев – доктор історичних наук, професор, академік Болгарської академії наук. Колишній радник МЗС України та посольства України у Республіці Болгарія. Автор 17 монографій та понад 250 статей з болгаристики та міжнародних відносин. Викладав у ВНЗ Севастополя та Харкова, виступав із лекціями у США, Франції, Німеччині, Італії, Японії, Болгарії. Автор книги „Третя світова: битва за Україну”, у якій здійснює короткий екскурс в історію України, від її виникнення і до нині, водночас аналізуючи відносини України з Росією.

Степан Процюк - сучасний український письменник, якого вважають одним із найконтроверсійніших сучасних письменників-інтелектуалів. Автор мав літературні вечори у багатьох містах України: Києві, Харкові, Львові, Одесі, Тернополі, Ужгороді, Чернівцях, Луцьку, а також містах Европи - Кракові, Берліні, Оломоуці тощо. Твори Степана Процюка перекладені кількома іноземними мовами (німецькою, російською, словацькою). Новий роман С.Процюка «Під крилами великої Матері» - суспільно-історичний, він торкається подій Євромайдану. Позначений помітною стилістичною легкістю та прозорістю.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.
Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.
 Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого Харпен, Марсель Х. Ван. Війни Путіна. Чечня, Грузія, Україна: незасвоєні уроки минулого [Текст] = Putin's Wars: The Rise of Russia's New Imperialism : Науково-популярне видання / Харпен, Марсель Х. Ван ; Пер. з англ. - Харків : Віват, 2015. - 304 с. : іл. - Путін, Україна і Захід. Передмова до українського видання: с.4. Ця книга – глибокий аналіз воєнних подій у Чечні, Грузії та Україні, що забрали тисячі життів. Це погляд людини, яка не беручи участі у війнах, педантично систематизує факти, що вразили світ, оцінює їх з позицій міжнародного права і шукає вихід із пануючого беззаконня. Які засоби, у тому числі заборонені міжнародними документами, використовує російський президент, щоб зберегти свою владу? Історія розвивається по спіралі, і сценарій, на жаль, повторюється вже не раз. Але хто заважає нам, озброївшись знанням, дати відсіч і захистити себе?
АТО. Історії зі Сходу на Захід Сурженко, Маргарита. АТО. Історії зі Сходу на Захід [Текст] : Літературно-художнє видання / Сурженко, Маргарита. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 84 с. Для когось АТО – просто три букви. Для когось – справжнє випробування. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново? Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки у житті, опинилися на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Попереду – невідомість і Україна, якої вони ніколи по справжньому не знали. Із собою вдалося взяти небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби із випробуваннями...
 Вірші з війни Гуменюк, Борис Борисович. Вірші з війни [Текст] : Поезії / Худож. О.Морозова. - К. : Ярославів Вал, 2015. - 136 с. : іл. - (Сучасна поезія). Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк. Саме за збірку „Вірші з війни” автор став лауреатом літературної премії ім. В.Свідзінського. І саме таким поетам віриш, адже Борис Гуменюк має за своє кредо „життя як творчість і творчість як життя”, - найкращий тому доказ те, що написана ця збірка під свист ворожої артилерії в с.Піски, де Борис тримає лінію оборони у складі добровольчого батальону ОУН.
Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв Семенченко, Марія. Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв [Текст] : Публіцистичне видання / Семенченко, Марія ; Вст. сл. авт.; Під ред. Л.Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2015. - 296 с. : іл. - (Бібліотека газети "День"). - Слово до читачів: с.3; Про упорядників: с.292. Це книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході „День” зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів.
Я-свідок. Записки з окупованого Луганська Торба, Валентин. Я-свідок. Записки з окупованого Луганська [Текст] : Роман: Художнє видання / Торба, Валентин ; Під ред. Л.Івшиної; Фотогр. В.Торби. - К. : Українська прес-група, 2015. - 384 с. : іл. - (Бібліотека газети "День"). - Слово до читачів: с.3; Про упорядників: с.382. У цій книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей, які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще прийдеться їм винести...
Іловайськ Положій, Євген Вікторович. Іловайськ [Текст] : Розповіді про справжніх людей: Літературно-художнє видання / Положій, Євген Вікторович ; Худож. В.А.Бондар. - Харків : Фоліо, 2015. - 378 с. : іл. - Передмова: с.3; Глосарій: с.377. Роман Євгена Положія, українського письменника, журналіста, громадського діяча та головного редактора газети «Панорама», – розповідь про війну без купюр та сантиментів. Текст побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Поміж героїв, що мають реальних прототипів, – вигадані персонажі. Усі вони є жертвами війни та її героями. В їхніх історіях – цинізм війни поряд із людяністю, що між життям і смертю стає порятунком та прихистком.
Аеропорт Лойко, Сергей Аеропорт [Текст] : Роман: Художнє видання / Лойко, Сергей. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 344 с. : іл. - Подяка: с.8; Від автора: с.10. Ця книга - не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він про любов, зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.
АД 242. Історії мужності, братерства та самопожертви АД 242. Історії мужності, братерства та самопожертви [Текст] : Популярне видання / Укл. І.Штогрін; Фотогр. С.Лойка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 352 с. : іл. - Передмова: с.5. Масштабний книжковий проект про оборону Донецького аеропорту спільно з Радіо «Свобода»! Журналісти зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Також до книги увійшли розповіді й фото кореспондента „The Los Angeles Times” Сергія Лойка. Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в „АДу”, як його назвали оборонці летовища, - це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади. Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу...
Война на три буквы. Сергацкова, Екатерина Игоревна. Война на три буквы. Между внутренним конфликтом и внешним вмешательством [Текст] : Хроника противостояния в репортажах и свидетельствах очевидцев: Общественно-политическое издание / Сергацкова, Екатерина, Чапай, Артём, Максаков, Владимир ; Худож. Л.П.Вировец, Фотогр. Е.Сергаковой, А.Чапая. - Харьков : Фолио, 2015. - 381 с. : ил., фотогр. - От авторов: с.7. У цій книзі опубліковані репортажі й зібрані свідчення очевидців про те, що відбулося в Україні у період з 22 лютого 2014 до початку 2015: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, про трагедію в Одесі і війну, що розгорнулася після незаконних референдумів, яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, що безпосередньо побували в „гарячих точках” України, намагаються розібратись, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці воєнні дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом або російсько-українською війною, що змінила і Україну, і світ навколо неї.
Укри. Бойова проза Жолдак, Богдан Олексійович. Укри. Бойова проза [Текст] : Кіноповість / Жолдак, Богдан Олексійович. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224 с. : іл. Кіноповість „УКРИ” відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака – це бойова проза про сучасне АТО. Ця книга – суцільний „екшн”, заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв „Енеїди”, відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь.
Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали Слабошпицький, Михайло Федотович. Велика війна 2014: Україна: виклики, події, матеріали [Текст] : Документально-публіцистичне видання / Слабошпицький, Михайло. - К. : Ярославів Вал, 2015. - 320 с. : іл. Стихійна антологія війни і літератури, складена з історій, які не повинні пропасти – саме так можна сказати про нову книгу Михайла Слабошпицького. Це книжка про війну і суспільство. Про наші надії, розчарування і про обов’язок перед народом. Пафос книги не надто оптимістичний, адже описані в ній події не мають художніх прикрас чи перебільшень і зображують реальні ситуації, часом абсурдні, доповнені неприємною правдою воєнної дійсності. Проте основними героями книги Михайла Слабошпицького є люди, які подолали страх, які вже не хочуть бути лузерами, які здатні вимагати дотримання законів і правил як на міжнародній арені, так і у відносинах влади та народу.
Третя світова: Битва за Україну Фельштинський, Юрій Георгійович. Третя світова: Битва за Україну [Текст] : Громадсько-політичне видання / Фельштинський, Юрій, Станчев, Михайло ; Пер. з рос. В.Єшкілєва. - К. : Наш Формат, 2015. - 408 с. : іл. - Замість передмови. Випереджаючи час: с.4; Додаток. "Із плівок Леоніда Кучми": с.335. Чи переросте битва за Україну у Третю світову війну або ж стане для Росії новим Афганістаном, що призведе до краху режим Путіна – основне питання, на яке шукають відповідь – всесвітньо відомий історик Юрій Фельштинський та екс-радник МЗС України Михайло Станчев. Гострий лікбез з авторськими ремарками охоплює дражливі моменти історії російсько-українського конфлікту – від давніх часів і до тепер, зокрема проблематику економічного та газового шантажу Росії, а також далекосяжні плани та спроби Росії створити з України плацдарм для подальшої інвазії в східноєвропейські країни.
Анексія: острів Крим. Хроніки Березовець, Тарас Валерійович. Анексія: острів Крим. Хроніки "гібридної війни" [Текст] : Публіцистичне видання / Березовець, Тарас ; Фотогр. С.Лойка. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 392 с. : іл. - Крим. Присвята: с.15; Дійові особи: с.18; Передмова: с.23; Крим. Післямова: с.368; Примітки: с.370. У книзі відомий експерт кримчанин Тарас Березовець аналізує механізми й технології так званої гібридної війни, розв’язаної військами Російської Федерації та території АР Крим. Книга містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.
 Майданний семестр. Революционные хроники киевского препода Галушко, Кирилл Юрійович. Майданний семестр. Революционные хроники киевского препода [Текст] : Роман / Галушко, Кирилл ; Худож. А.Коцяк. - Черновцы : Книги-XXI, 2015. - 320 с. : іл. - От автора: с.3. Справжні драми і дуже прості людські стосунки київської зими 2013-2014 років описані в романі автора, який вже давно відомий не як літератор, а як професійний історик та соціолог, популярний викладач і лектор. Двомовність твору – принципова для автора, який вважає, що Україна вище пошуку дріб’язкових відмінностей між її громадянами. Книжка читається великою мірою як річ параісторична. Кирило Галушко приділяє величезну увагу фактурі історичного часу. Це і канва революційних подій, виписаних не завжди чітко документально, однак психологічно і настроєво правдоподібно; і реалії, які можна назвати позаполітичними. Тож книжка становить інтерес як відображення тенденцій громадської думки „освіченого” прошарку киян.
 Коли брати стають ворогами... Фіалко, Ніна Іванівна. Коли брати стають ворогами... [Текст] : Повість-есей: Літературно-художнє видання / Фіалко, Ніна Іванівна ; Вст. ст. І.Дем'янова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2015. - 368 с. : іл. - Роздуми, висновки, застереження: с.3. - Вст. ст. І.Дем'янова: с.3. Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013-2014 років поглядом „майданутої”. Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити і писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.
Українки - героям Майдану Материнська молитва. Українки - героям Майдану [Текст] : Поезії / Під ред. Л.Сердунич; Передм. Т.Череп-Пероганич, Ю.Пероганича. - К. : Наш Формат, 2014. - 74 с. : іл. - Замість передмови: с.3. У збірнику вміщені поезії, присвячені захисникам України – героям Майдану 2013-14 років. Автори творів – це відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї.
Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан Процюк, Степан Васильович. Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан [Текст] : Роман / Процюк, Степан ; Післ. Б.Пастуха. - Брустурів : Дискурсус, 2015. - 240 с. : іл. - Під крилами зраненої богородиці: с.232. Цей роман суспільно-історичний – торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає? Новий роман Степана Процюка – це свідомість доби в „хірургічному” розрізі. Усі нутрощі – напоказ. Але тільки так кожен з нас може зрозуміти, хто він такий... Чому на одному плечі сидить невидимий „мамай”, а на іншому „ватник”?
Трач, Надія Степанівна. "Разом - сила!": Риторика українського спротиву [Текст] : Соціолінгвістичні есеї / Трач, Надія. - К. : Кліо, 2015. - 144 с. : іл. - Бібліографія: с.136; Джерела ілюстративного матеріалу: с.142. - Передмова і подяки: с.6; У пошуках дослідницького методу: с.10; Додаток 1. Слогани українського спротиву (2013-2015 рр.): с.107; Додаток 2. Пісні українського спротиву: с.129. У збірці есеїв авторка пропонує читачеві аналіз понад восьмисот слогадів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013-2014 рр. Та подальший розвиток подій у сучасній Україні. В есеях, які мають і наукове підгрунтя, риторику суспільних подій висвітлено у науково-публіцистичному стилі. У мові протесту і подальшого українського спротиву переплелися вербальна агресія і мовне злагіднення, архаїчні і модерні риси, елементи літературних мов і соціолектів.
Євромайдан. Звичайні герої Гук, Наталя Олександрівна. Євромайдан. Звичайні герої [Текст] : Публіцистичне видання / Гук, Наталя. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 144 с. : іл. - Передмова: с.5; Про авторку: с.140. Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова „неможливо”.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ