ТЕСЛА. Історія. Сучасність. Майбутнє.
Поточний інформаційно-бібліографічний дайджест з популяризації
нових технологій та досягнень в галузі техніки.
Для вас, любознайки!
Історія генія. Походження назви «ТЕСЛА» та Ілон Маск
Чиє ім’я носить відома компанія «ТЕСЛА» як Ілон Маск продовжив справу фізика-генія Ніколо Тесли та багато інших цікавинок ви дізнаєтеся із
НОВОГО БІБЛІОГРАФІЧНОГО ЦИКЛУ «ТЕСЛА. ІСТОРІЯ. СУЧАСНІСТЬ. МАЙБУТНЄ»
Початок. Частина І.
Продовження буде. Слідкуйте за бібліографією на сайті
Жив на світі геній. Він створив багато речей, якими ми користуємося навіть не задумуючись, як і де ці речі з’явилися. До речі, іменем винахідника названо компанію, яка випускає електронні автомобілі, облаштовані електричним двигуном - раніше Tesla Motors, а тепер Tesla Ink.
До вашої уваги - цікаві факти про Ніколу Теслу та його винаходи
Безліч винаходів Ніколи Тесли, яким зараз понад 100 років, все ще здаються нам фантастичними. Багато його винаходів і розвиток електроенергетичної системи в цілому, ймовірно, є відтворенням забутої системи передачі енергії по всій земній кулі. Вже на початку 1899 року Тесла передавав електромагнітне випромінювання крізь товщу землі і запалював блискавки на відстані п'яти миль.
Ніколі Теслі приписують стільки всіляких винаходів, що можна подумати, ніби він створив велику частину сучасної прикладної науки. Боротьба Тесли за визнання його винаходом радіо (винахідником до цих пір вважається Марконі), відома всім прихильникам Тесли.
Ось перелік його найбільших відомих та незвичайних винаходів, на які Ніколо Тесла дійсно отримав патенти:
Електричний підводний човен
У 1898 році Тесла отримав патент на автоматичний човен (№ 613 809), підводний човен, який приводився в дію електрикою. Цей підводний човен харчувався від електроенергії, яку отримував за допомогою приймача. Енергія аккумулювалась в батареях, і електричний підводний човен міг управлятися дистанційно.
Літаючий апарат з вертикальним злетом
Патент на конструкцію вертикального апарату з вертикальним злетом і посадкою був отриманий 3 січня 1928 року. Це був востаннє запатентований винахід Тесли. Після нього учений більше не подавав ні один свій винахід на здобуття патентів.
Перший телеавтомат, що діє
Пристрій, що здійснює всі рухи і виконує свої функції з безпровідним дистанційним управлінням. В автоматичного підводного човна є власний генератор, гвинтовий двигун та інші багаточисленні механізми. І всі ці механізми управляються дистанційно, без дротів, за допомогою електромагнітних коливань, наведених на контур, поміщений учовні, який реагує на ці коливання.
Електродинамічна індукційна лампа
У 1894 році Тесла отримав патент на електродинамічну індукційну лампу. Електродинамічна індукційна лампа – це різновид лампи, яка, за його словами, має велику перевагу перед лампами, вживаними у той час.
Безлопатна турбіна Тесли
У безлопатній турбіні (патент № 1 329 559 від 1916г.) для руху рідини або газу через двигун використовується набір дисків, що обертаються. Безлопатні турбіни можуть використовуватися в швидкісних судах на повітряній подушці або в простих насосах. Цей тип двигуна вважається найбільш ефективним, в 20 разів кращим, чим звичайні турбіни, і його до цих пір не почали використовувати.
Озоновий генератор Тесла
Патент США № 568177 на озоновий генератор Тесла, отриманий у 1896 році. Озоновий генератор у наш час заборонений до використання в США, не дивлячись на запевнення деяких лікарів в тому, що озонотерапія може лікувати рак і СНІД.
Фотоапарат для думок Тесли
Це було, ймовірно, його найфантастичніший винахід, пристрій для фотографій думок. Тесла якось у 1933 році, коли йому вже було 78 років, сказав: «Я хочу фотографувати думки... У 1893 році в ході деяких досліджень я отримав упевненість у тому, що певний образ, сформований в думках, може відображати дію і створювати якийсь образ на сітківці ока, яке я можу вважати відповідним апаратом. Це привело мене до ідеї телебачення, про яку я тоді оголосив. Моя ідея полягала в тому, що потрібно створити штучну сітківку, на якій відображуватиметься образ побаченого об'єкту, схожу на шахівницю, і оптичний нерв». Тесла на той час перестав відразу розкривати всі деталі свого винаходу. Ця цитата узята з інтерв'ю для газети у випуску, присвяченому безпровідним технологіям, 10 вересня 1933 року.
Телепортація і машина часу
«Промінь смерті» Тесли, різновид радіоскалярнохвилевої зброї, або ультразвукова гармата, був значним кроком у напрямі до інших, ще важливіших винаходів Тесли, на зразок телепортації і машини часу. Г.Дж. Уеллс вже виклав загальнодоступно цю ідею, але Тесла, можливо, проводив експерименти з цими пристроями. У популярних історіях про подорожі у часі, таких як експеримент «Філадельфія» або проект «Монтаук», цілком очевидно, що секретні дослідження переміщень у часі і телепортації запозичили дещо з робіт Тесли. Якщо Тесла дійсно геній (а багато хто вважає його генієм), він міг побудувати свою власну машину часу і подорожувати у майбутнє або, можливо, телепортуватися на Марс. А може, він побудував літаючу тарілку і відлетів, зімітувавши власну смерть. Тесла був схожий на дивакуватого героя. Фактично це «людина, що випередила свій час». Він передбачав свої винаходи, ще будучи підлітком.
http://cikavo-znaty.com/301-ckav-fakti-pro-nkolya-tesla-ta-yogo-vinahodi.html#
Докладніше, про життя вченого, ви дізнаєтеся з ретроспективної бібліографії МСМБ: «Тесла Нікола. Фізик із майбутнього» Біобібліографічний покажчик до 160-річчя від дня народження Ніколи Тесли (1856-1943), видатного фізика-винахідника, на сайті бібліотеки https://msmb.org.ua/biblioresursi/bibliografiya/osobistosti/tesla-nikola-fizik-iz-maybutnyogo/
Tesla Inc
Американська автомобільна компанія-стартап із Кремнієвої долини.
Орієнтована на дизайн, виготовлення та продаж електромобілів, та компонентів до них. Головний виробничий об'єкт - завод Tesla. Названа на честь всесвітньо відомого електротехніка й фізика Ніколи Тесли. Серед інвесторів компанії - засновники Google Ларрі Пейдж та Сергій Брін, а також Ілон Маск.
Ілон Рів Маск Elon Reeve Musk
28 червня 1971 народився в Преторія, ПАР — інженер, підприємець, винахідник, інвестор, мільярдер. Засновник компаній SpaceX, PayPal, Neuralink і The Boring Company, головний дизайнер (Chief Product Architect), генеральний директор і голова ради директорів Tesla Inc., що керує заводом Tesla. Входить до ради директорів компанії SolarCity, заснованої його двоюрідними братами. Входить в топ-100 найбагатших IT-підприємців за версією Forbes. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BB%D0%BE%D0%BD_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BA
https://youtu.be/v92ozg7XH28 "Хто такий Ілон Маск: найцікавіші факти з біографії відомого винахідника" на YouTube
Як новий електропікап Tesla Cybertrack може змінити світовий авторинок - і чому це найамбітніший проект Ілона Маска
Гендиректор Tesla Ілон Маск представив електричний пікап Cybertruck з футуристичний дизайном, трансляція проходила на YouTube-каналі Tesla.
Феєрична презентація відбулася в Лос-Анджелесі біля ракетного заводу Space X Пікап став шостим автомобілем компанії з моменту заснування в 2003 році
«Пропонуємо вам подумати, чому ця машина важлива не тільки для американського ринку, де пікап - найбільш продаваний тип автомобіля, але і для всього світу в цілому.
Ілон Маск представив Cybertruck - електропікап з тієї ж нержавіючої сталі, що і космічний корабель SpaceX.
Новинка не пробивається 9-мм кулями, розганяється швидше Porsche 911 і з'явиться у продажу в 2021 році.
Навіщо робити пікап з матеріалу для космічних кораблів? І ще трохи про бронестійкість. Звичайний автомобіль не витримує попадання 9-мм кулі. Cybertruck - виняток тому, що він зроблений з високоміцної хромонікелевої нержавіючої сталі (АISI 301). Саме з неї роблять і Starship, двоступеневу ракету від SpaceX, іншої компанії Ілона Маска. І це рішення прийнято не з бажання отримати кулестійким пікап (хоча воно, чесно сказати, теж не зайве: пікапи - один з найпопулярніших автомобілів у терористів на Близькому Сході і банд мара, а також у силових структур в США і Латинській Америці). Як, на вашу думку, чому іменно таке рішення?».
У своєму Twitter Маск зазначив, що на футуристичний дизайн автомобіля частково вплинув фільм про Джеймса Бонда «Шпигун, який мене любив», хоча до цього глава Tesla неодноразово вказував в якості джерела натхнення «Того, що біжить по лезу»
https://mind.ua/news/20204775-tesla-predstavila-elektropikap-cybertruck-video Tesla представила електропікап Cybertruck (ВІДЕО)
WEB-ліографія:
- https://autogeek.com.ua/serijnyj-elektropikap-tesla-cybertruck-bude-trishky-menshym-nizh-na-prezentatsii/ Серійний електропікап Tesla Cybertruck буде трішки меншим, ніж на презентації
https://ecotechnica.com.ua/tag/tesla-roadster.html На швейцарській виставці Grand Basel, що позиціонується як «ультимативне шоу для автомобільних шедеврів», компанія Tesla вперше представила Європі свій спортивний суперелектрокар - білосніжний Tesla Roadster, який встановлює в галузі нові стандарти
https://www.youtube.com/watch?v=8Xm7tCD5xD4&feature=youtu.be Tesla Roadster Signature 87 of 250 / Огляд, Тест-драйв, Історія
https://hi-tech.ua/tesla-roadster-ilona-maska-s-manekenom-obleteli-vokrug-solncza/ Tesla Roadster Ілона Маска з манекеном облетіли навколо Сонця
https://itc.ua/news/zapushhennyj-v-kosmos-avtomobil-tesla-roadster-ilona-maska-s-manekenom-starman-sovershil-pervyj-oborot-vokrug-solncza/ Запущений в космос автомобіль Tesla Roadster Ілона Маска з манекеном Starman здійснив перший оборот навколо Сонця - ITC.ua
https://electro.co.ua/ilon-mask-i-ego-kompaniya-spacex-zapustili-elektromobil-tesla-v-kosmos/ Ілон Маск і його компанія SPACEX запустили електромобіль в космос
Бібліографія статей про Ілона Маска
Подано в зворотній хронології
2019
Закседер, Сімон. Добраніч, ноче! [Текст] = https://m.tyzhden.ua/magazine/611 : майбутні покоління знатимуть сузір'я лише з оповідок? Астрономи застерігають: там, де сьогодні на небокраї сяють зорі, у майбутньому буде видно тільки супутники / Закседер, Сімон // Український тиждень. - 2019. - 2-8.08 (№ 31). - С. 52-53. Аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX відправить на орбіту 60 супутників для своєї запланованої всесвітньої мережі Інтернет. Супутники належать проекту , у межах якого протягом наступних років планується створити орбітальне угрупов 12 тис.супутників
2018
Бондарев, Алексей. Просто космос [Текст] = https://magazine.nv.ua/journal/2993-journal-no-5/chuzhie-zdes-v-mode.html / Бондарев, Алексей // Новое время страны. - 2018. - 8 февр. (№ 5). - С. 48-52. Ракетам SpaсеХ доводилося падати в океан під час спроби повернутися на Землю
Гергард, Гегманн. Економіка на шляху до космосу [Текст] = https://tyzhden.ua/Economics/223051 / Гергард, Гегманн // Український тиждень. - 2018. - 23-29.11 (№ 47). - С. 44-45.Тривалий час польоти в космос здійснювали лише держави. Але тепер це змінюється. Приватні компанії, як-от SpaceX Ілона Маска, торують шлях у Всесвіт, бо очікують звідти велетенську вигоду У жодному році у світі не було запущено стільки ракет
2017
Бондарев, Алексей. Киборгизация всей Земли [Текст]: Илон Маск намерен уберечь человечество от бунта роботов. Путем превращения человека в киборга / Бондарев, Алексей // Новое время страны. - 2017. - 7 апр. (№ 13). - С. 58-60. Теоретично штучний інтелект може бути небезпечніше ядерної зброї
Список літератури
Сто великих гениев [Текст]: биографические очерки. - Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. - 384 с. - (Великие и легендарные)
Viva (Віва) [№12(367)/2019] [Текст]: лучший журнал о звездах. №12(367)/2019 / Под ред. И.Слабошпицкой; Худож. А.Хачатурова. - К.: ООО. "Эдипресс Украина", 2019. - 58 с.
Додаток
Бібліографія статей про Ніколо Теслу
Подано в алфавіті авторів та назв
Абрамович, Велимир. Под знаменем Николы Теслы [Текст]=http://n-i-r.su/modules.php?name=Content&op=showpage&pid=341 / Абрамович, Велимир // Наука и религия. - 2011. - №11. - С. 28-29. Сербський професор Велімір Абрамович один із ентузіастів поглибленого вивчення відкриттів свого знаменитого співвітчизника. Вчений звернувся з листом до ЗМІ із проханням опубліковати його заклик до російської спільноти взяти участь у долі спадщини Ніколи Тесли, яке до цих пір не знайшло належної оцінки
Образцов, Пётр. Двуликий Янус электротехники [Текст] / Образцов, Пётр // Эхо планеты. - 2012. - 9-15 авг. (№30). - С. 26-29. Вчений-винахідник Нікола Тесла. Міфи та легенди, пов'язані з особистістю великого винахідника
Северина, Ольга. Никола Тесла: сеанс физики с разоблачением [Текст] / Северина, Ольга // Личности. - 2016. - № 12. - С. 6-25. Його називають чаклуном і володарем світу - і цілком природно, що інші тут же поспішають оголосити його чаклуном або в кращому випадку просто здатним інженером
Славін, Станіслав. Никола Тесла - чудотворец електрического века [Текст]: / Станіслав Славин // Техника-молодежи. - 2008. -N 9. - С. 20-23. Всім відомо, що рентгенівські промені відкрив Рентген, а радіо - Попов з Марконі. Покопавшись в пам'яті, ви назвете часи Зворикіна та інших творців телебачення ... Тим часом, є підстави вважати, що у всіх цих винахідників був попередник, який зробив аналогічні відкриття, який сформулював подібні ідеї і навіть створив подібні пристрої. Крім того, він навчався упправлять блискавками, знав, як можна передавати електроенергію на великі відстані без проводів і, як вважають деякі дослідження, навіть брав участь в створенні машини часу
Федоров, Николай. Повелитель молний [Текст]: 12 мифов о Николе Тесле. / Федоров, Николай // Вокруг света. - 2016.- №7. - С.100 -105. Великий винахідник був ще й великим містифікатором. А значить, головним джерелом самих фантастичних чуток про себе, що збурювали публіку майже півтора століття.
Шестаков, Андрій. Повелитель блискавок [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/1201/203/42631/ / Шестаков, Андрій // Україна молода. - 2008. - 11 лип. Насправді Нікола Тесла, звичайно ж, не мав жодного стосунку до Дракули. Він народився у сім’ї православного священика. А сонячного світла, дійсно, уникав – адже він часто потрапляв під дію потужних електромагнітних полів і його нерви набули особливої чутливості. Яскраве світло завдавало болю очам, тихе шурхотіння звучало, як громові розкати. Зате він чудово бачив у пітьмі. Чутки про руйнівну зброю народилися також не на порожньому місці. Одного разу в своїй нью-йоркській лабораторії Тесла проводив серію експериментів, вивчаючи процеси автоколивань. І раптом у приміщенні захитались меблі, у вікнах задзвеніло скло... Перехожі на вулицях почули дивні, моторошні звуки. Вібрували будинки, сипалося з вікон скло, розсипалися газові та водогінні труби.... Це був Великий Нью-Йоркський землетрус. Кажуть, усе місто не перетворилося на руїни лише тому, що Тесла вчасно відімкнув прилади. Втім офіційна наука стверджує, що експеримент просто збігся в часі з природним катаклізмом.
Список літератури про Ніколо Теслу із фондів МСМБ
Тесла, Нікола. Мої винаходи [Текст]: автобіографія: літературно-художнє видання / Тесла, Нікола ; Передм. Л.Дереша; Післям. Г.Гернсбека; Пер. з англ. О.Гординчук. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 132 с. З автобіографії легендарного винахідника в галузях електрики та механіки довідаєтеся про непересічні здібності юного Тесли, про його роботу над собою, перші спроби та найбільші досягнення, а також дізнаєтеся про його погляди на світ і розвиток цивілізації. А ще знайдете прецікаві передбачення щодо майбутнього людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись. Для винахідників - теперішніх і майбутніх - та всіх, хто цікавиться технічним прогресом
***
Дереш, Любко. Любко Дереш про Миколу Гоголя, Марка Твена, Ніколу Теслу, Альберта Енштейна, Стівена Кінга [Текст]: оповідання / Дереш, Любко. - К. : Грані-Т, 2007. - 72 с.
Новеллі, Лука. Тесла та машина на космічній енергії [Текст]: [популярне видання] / Новеллі, Лука ; Пер. з італ. П.Кожушної. - К. : К.І.С., 2018. - 112 с. Мрійник, геній, винахідник та альтруїст. Нікола Тесла – батько багатьох технологій, якими ми користуємося щодня. Він винайшов змінний струм та електродвигуни, радіозв’язок та пульт дистанційного керування. Навіть радар та літаки вертикального злету спроектував наш неймовірний Нікола. Тепер він, на жаль, не дуже відомий, хоча багато хто вважав, що його називатимуть найвизначнішим науковцем двадцятого століття, а може й найбільшим науковцем усіх часів. Після низки корисних винаходів, які одразу увійшли в ужиток, Тесла направив свої сили на дослідження системи, здатної надати всій планеті невичерпне джерело екологічно чистої та абсолютно безплатної енергії! Перед вами його життя. Історія його перемог і поразок. А також деякі його неймовірні винаходи.
***
Баландин, Рудольф Константинович. От Николы Теслы до большого взрыва [Текст] : Научные мифы / Баландин, Рудольф Константинович ; Худож. С.Курбатов. - М. : ЭКСМО, 2009. - 352 с.
Бегич, Николас. Никола Тесла и его дьявольское оружие [Текст]: научно-популярное издание / Бегич, Николас, Мэннинг, Джин ; Пер. с англ. К.Козырева; Предисл. авт.; Худож. П.Волклв. - М. : Яуза : ЭКСМО, 2009. - 384 с.
Ландрам, Джин Н. Четырнадцать гениев, которые ломали правила [Текст] / Ландрам, Джин Н. ; Пер. с англ. А.А.Перекоти; Предисл. авт.; Худож. А.Ферез. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1997. - 640 с.
Сто великих гениев [Текст]: Биографические очерки. - Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга», 2018. - 384 с. 100 личностей, которые родились, чтобы оставить свои имена на скрижалях истории и изменить этот мир. Гении, доказавшие, что предела человеческим возможностям не существует.
***
Личности [№12(100)/2016] [Текст]: литературно-художественный журнал. №12(100)/2016 / Под ред. Ю.Белецкого; Предисл. ред.; Худож. Д.Суглобов, К.Левская. - К. : ООО "Издательский Дом Личности", 2016. - 128 с.
Личности [№4(32)/2011] [Текст]: литературно-художественный журнал. №4(32)/2011 / Под ред. Ю.Белецкого; Предисл. ред.; Худож. Д.Суглобов, К.Левская. - К. : ООО "Издательский Дом Личности", 2011. - 128 с. Литературно-художественный журнал об известных исторических личностях
Література з Інтернет-мережі
WEB-ліографія:
http://banknotu.polzosh6.km.ua/kontent/Kont_ukr/N%20Tesla.html Нікола Тесла - 500 динарів, Югославія, 1970.
https://pressa.ru/ru/magazines/nauka-i-religiya#/ Наука и религия
http://www.epochtimes.com.ua/science/persons/nikola-tesla-prorok-elektrychnogo-viku-61402.html Нікола Тесла – пророк електричного віку
http://ceprekrasno.com.ua/nevidomi-vynahody-nikoly-tesly.htm Невідомі винаходи Ніколи Тесли
http://www.aif.ru/society/science/45210 Воздух вместо нефти. Изобретения Теслы
https://naked-science.ru/article/sci/nikola-tesla Фантастические изобретения Николы Теслы, которые мы потеряли
https://www.youtube.com/watch?v=Pitu_YdZK0o Никола Тесла. Мои изобретения
http://joy4mind.com/?p=7675 Тайна Николы Теслы. Онлайн
http://gearmix.ru/archives/3901 9 самых значительных изобретений Николы Теслы
Фільмографія:
http://filmix.net/dokumentalenye/51651-tayna-nikoly-tesla-the-secret-of-nikola-tesla-1980.html Таємниця Ніколи Тесли
https://www.youtube.com/watch?v=aO0nYxZNbJY Никола Тесла. Видение современного мира
https://www.youtube.com/watch?v=1Dkms9Vr-LA Никола Тесла.
https://www.youtube.com/watch?v=1osfPqlOVew Никола Тесла Параллельные миры [Tesla The parallel worlds]
https://www.youtube.com/watch?v=6M7StM_-Um4 Тайна Николы Теслы. (astrokey.org)
https://www.youtube.com/watch?v=eJVyfP8ehnU Потерянные секреты Николы Теслы
https://www.youtube.com/watch?v=JKdOjZXDkSQ Властелин мира Никола Тесла. Документальный фильм
https://www.youtube.com/watch?v=QlLaQazkJek5 5 самых БЕЗУМНЫХ Изобретений Николы Теслы
https://www.youtube.com/watch?v=6Dih0g458iw Никола Тесла. Повелитель молний. Документальный фильм
https://www.youtube.com/watch?v=6Dih0g458iw Никола Тесла.Повелитель молний. Документальный фильм
https://www.youtube.com/watch?v=8RInF2FKw0s Это интересно. Теория Эфира Николы Теслы. Самое интересное видео
https://www.youtube.com/watch?v=h-UUkTqp778 Свободная энергия Тесла. Free energy of Tesla. (With Englsih subtitles).
https://www.youtube.com/watch?v=kGgfxsAa3Mc Никола Тесла: изобретения и тайные знания
https://www.youtube.com/watch?v=72H0ir3ZgpU Засекреченные изобретения Николы Теслы. Земля. Территория загадок
https://www.youtube.com/watch?v=L5dpZ8N8XDs Никола Тесла: ЧЕЛОВЕК ИЗ БУДУЩЕГО
https://www.youtube.com/watch?v=JKdOjZXDkSQ Властелин мира Никола Тесла Документальный фильм
https://www.youtube.com/watch?v=pfCireukPuU Никола Тесла - гений или шарлатан?
http://doctube.ru/biography/801-filmy-o-nikole-tesle.html Фильмы о Николе Тесле
https://www.youtube.com/channel/UCG-mzjGvVcNnFxuz_SdOjZg/ канал Никола Тесла
http://filmix.net/dokumentalenye/72117-poteryannye-sekrety-nikoly-tesly-2012.html Потерянные секреты Николы Тесла
http://filmix.net/dokumentalenye/72112-nikola-tesla-videne-sovremennogo-mira-nikola-tesla-visionary-of-modern-times-2012.html Никола Тесла. Виденье мира
http://filmix.net/dokumentalenye/29984-nikola-tesla-2005.html Никола Тесла
http://filmix.net/dokumentalenye/10098-povelitel-molniy-nikola-tesla-2010.html Никола Тесла: Властелин мира
Вшанування пам’яті Ніколо Тесли:
2244 Тесла (2244 Tesla) - астероїд головного поясу, відкритий 22 жовтня 1952 року.
Названий на честь Ніколи Тесли https://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=2244;orb=1
У Белграді іменем Тесла названо аеропорт.
Одиниця вимірювання магнітної індукції в системі СІ названа на честь дослідника – Тесла.
Портрет Тесла зображений на банкнотах у 100 та 5 сербських динарів.
Іменем винахідника названо компанію, яка випускає електронні автомобілі, облаштовані електричним двигуном - Tesla Motors, тепер Tesla Ink
Електромобілі «Тесла» 2015 рік та 2020 рік .
Музей Ніколи Тесли у Белграді
Адреса музею: Krunska 51, Белград 11000, Сербия Телефон: +381 (0) 11 24 33 886 Nikola Tesla Museum Krunska 51, Belgrade, Serbia Fax. + 381 11 24 36 408
На сьогоднішній день це
ЄДИНИЙ МУЗЕЙ у світі, який зберігає оригінальні документи та особисті речі Ніколи Тесли.
Музей надає всіляку підтримку і сприяє дослідникам творчості Тесли. Заснований 5 грудня 1952 року за рішенням Уряду Республіки Югославія, музей розмістився у двоповерховому особняку в центральній частині Белграда. Музей Ніколи Тесли є унікальним інститутом науки і культури у Сербії і в світі. Це єдиний музей у світі, який зберігає оригінальну і приватну спадщину Ніколи Тесли. Він володіє декількома виключно цінними колекціями:
- більше 160000 оригіналів документів,
- понад 2000 книг і журналів,
- понад 1200 історичних технічних експонатів,
- понад 1500 фотографій і фото пластини оригіналу, технічних об'єктів, приладів та апаратів,
- більше 1000 планів і креслень.
На першому поверсі музею розміщена експозиція діючих моделей приладів та апаратів, винайдених Ніколою Теслою, а також зібрання матеріалів і документів, які розповідають про життя і діяльність винахідника.
На другому поверсі зберігаються рукописи Ніколи Тесли, його записники, листи, книги з особистої бібліотеки, а також інші матеріали, призначені для вивчення творчої спадщини винахідника. Але сюди доступ звичайним відвідувачам уже закритий.
Бібліотека при музеї
Бібліотека музею Ніколи Тесли містить дві основні колекції.
Особиста бібліотека Тесла, що складається з 786 найменувань (1040 примірників) книг, 323 найменувань періодичних видань (журналів і газет), 1907 томів (2333 бібліотечних одиниць) і близько 70000 газетних вирізок.
Книги з його особистого фонду, в основному спеціалізовані видання, у першу чергу, довідники у сфері його професійних інтересів, патентів і судових документів, що мають відношення до судових процесів з приводу патентних прав, словники, а також твори з літератури, медицини та інших галузей. Багато з цих книг мають присвяти від авторів великому вченому.
Періодичні видання - спеціалізовані журнали, що містять статті про винаходи або інтерв'ю з Теслою.
Вирізки з газет містять не лише статті про Теслу і його досягнення, а й статті про наукові досягнення, якими цікавився Тесла.
Інтернет-ресурси
https://day.kyiv.ua - сайт газети «День»
http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»
http://www.umoloda.kiev.ua - сайт газети «Україна молода»
https://ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур`єр»
https://magazine.nv.ua - сайт журнала «Новое время страны»
https://tyzhden.ua - часопис «Український тиждень»
Бібліограф укладач:Фоміна Н.І.