Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Ілон Маск. Літературні уподобання

Поділіться цією сторінкою:

Рекомендації генія: книги, читання

Хочеш стати генієм як Ілон Маск?! Читай рекомендовані ним книги!!!

Літературно-бібліографічний дайджест для любознайок із циклу

«ТЕСЛА. Історія. Сучасність...»

Частина VІ.

Дивіться на сайті бібліотеки частина І, частина ІІ, частина ІІІ, частина ІV, частина V 

та слідкуйте за продовженням  http://www.msmb.org.ua

   В наступному дайджесті, окрім літературниих рекомендацій від Ілона Маска, читайте про культурні символи, використані Маском в космічних назвах та термінах

10 улюблених книг мільярдера Ілона Маска

  В дитинстві і юності Ілон Маск читав багато книг у жанрі фентезі і наукової фантастики. Вони, і особливо «Володар кілець» Толкіна, визначили його бачення майбутнього

«Герої книг, які я читав ... завжди відчували, що повинні врятувати світ»

/ Із інтерв'ю Ілона Маска The New Yorker/

 

Толкін Джоан Роальд. «Володар кілець»

 

Володар кілець вже більше 50 років є must-read для мільйонів читачів. Популярна історія в жанрі фентезі залишила глибокий слід і в душі Маска. Він розповідає, що в юності бачив себе людиною, що рятує світ. Саме тому книга йому так близька

 

Дуглас Адамс. «Автостопом по галактиці»

«Автостопом по галактиці» Ілон Маск прочитав ще коли жив в Південній Африці.

У цій гумористичній науково-фантастичній книзі суперкомп'ютер зміг знайти відповідь на питання про сенс життя. Їм виявилося число 42.

 

 

А якщо бажаєте ознайомитися з особливостями числа 42  з погляду математиків, то додатково перегляньте на YouTube «Розгадка числа 42»

 

 

Маск прочитав «путівник» ще підлітком.Це вагомо вплинуло на розвиток його мислення. Книга настільки йому сподобалася, що коли Маск запустив в космос автомобіль Tesla Roadster, то вивів на її екран напис "Do not Panic! (Не панікувати!)", який прикрашав колись ранні видання книги.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 2015 році Ілона запитали, який у нього улюблений космічний корабель з наукової фантастики. Маск назвав корабель «Золоте серце» з «Автостопом по галактиці», який використовує для переміщення в просторі «принцип неймовірності».

Мало кому відомо, що путівнник "Автостопом по галактиці", стартувавши в якості радіопостановки на Бі-бі-сі, мав грандіозний успіх.

Айзек Азімов. Трилогія «Основи (Фундація)»

Це ще одна фантастична книга, яку Ілон Маск любив в юності.

Вона оповідає про падіння вигаданої Галактичної імперії, яка складається з мільйонів планет, населених людьми.

Твори Азімова значно вплинули на кар'єру Ілона Маска. Ось що він сказав про їх вплив на нього в інтерв'ю виданню The Guardian:

«Це така футуристична версія "Історії занепаду і руйнування Римської імперії» Едуарда Гіббона. Уявіть, що ви живете в епоху розквіту Римської імперії. Що б ви зробили, щоб мінімізувати її занепад?

Історія вчить нас, що розвиток цивілізацій відбувається циклічно. Це можна побачити за минулим вавилонців, шумерів, єгиптян, римлян і китайців. Очевидно, що зараз ми рухаємося вгору по спіралі, і сподіваюся, ми продовжимо в тому ж дусі. Але цього може і не статися. Може трапитися так, що рівень технологій почне знижуватися.

З огляду на те, що вперше за 4,5 мільярда років у людей з'явилася можливість жити за межами Землі, мені здається, було б розумно діяти, поки у нас є цей шанс, і не розраховувати, що він буде існувати ще довго».

Своєрідним відображенням авторського ставлення до світу стала концепція «психоісторії», виражена в серії його романів про Основи. Серія створювалася протягом більше п'ятдесяти років (з 1941 по 1993), що і дозволило поспостерігати за змінами в системі поглядів Азімова про «науку майбутнього»

Роберт Гайнлайн. (‘The Moon Is a Harsh Mistress')."Місяць - суворий господар"

У книзі, опублікованій в 1966 році, показано можливе майбутнє колоністів Місяця. На Місяці. в штучно створених містах під поверхнею, живуть правопорушники з Землі (Терри), заслані за кримінальні та політичні злочини. Їхні нащадки назавжди залишаються «Місяцеалями (Лунарями)»: в результаті фізіологічних змін в організмі під впливом низької гравітації через кілька місяців перебування на Місяці, повернення на Землю стає неможливим - людина не може більше жити в умовах високої гравітації.

Маск вважає, що ця книга - кращий твір Р. Хайнлайна.

Іще науково-фантастична книга розповідає Антиутопічну історію групи заколотників. Головних героїв вигнали на Місяць: там вони побудували ліберальне суспільство, яке прагне знищити владу на Землі.

Хайнлайн писав малу прозу, але ніколи не забував і про великі літературні форми. В його творчості на передній план виступають романи для юнацтва. З 1961-го почав публікувати книги в жанрі наукової фантастики. Вершиною його творчості прийнято вважати роман ‘Місяць – сувора господиня' (‘The Moon Is a Harsh Mistress').

Дж. Гордон. "Конструкції, або чому не ламаються речі"

До роботи в SpaceX Ілон Маск був програмістом. Ілон Маск розповів, що не знав нічого про космос і ракетобудування. Однак він зміг самостійно вивчити основи ракетобудування. Саме "Конструкції, або чому не ламаються речі" британського вченого Джеймса Гордона послужили йому самовчителем. «Це дуже хороша книга для вивчення основ проектування конструкцій», - сказав Маск в інтерв'ю радіостанції KCRW

Автор неформально і дотепно пояснює, як діють могутні сили, які допомагають будинкам не розвалюватися, вантовим мостам не падати під вагою восьми-смугового автомобільного трафіку, а греблі стримувати тисячі тонн води.

І навпаки: чому через такі явища, як натяг, скручування, зрушення і стиснення, все-таки трапляються катастрофи, відвалюються крила у літаків і ламаються ноги у людей.

 

 

 

 

 

Айзексон, Волтер. «Бенджамін Франклін»

​"Він крутий", - говорить Ілон Маск про американського винахідника і політика Бенджаміна Франкліна. Книга про підприємця, який починав свою кар'єру з нуля. Ілон Маск неодноразово захоплювався особистістю Франкліна в своїх інтерв'ю. Маск вважає його видатним винахідником і своїм натхненником. І не раз проводив паралелі між собою і Франкліном:

 "Він не тільки політик, він підприємець. Він починав з нуля. Як і я, він просто дитина, що втекла ".Франклін одним з перших довів, що блискавка є електрикою. У знаменитому експерименті з повітряним змієм він довів це. Франклін винайшов окуляри з двома різними оптичними лінзами.

Наомі Орестес і Ерік Конвей. "Торговці сумнівами"

Книга, в якій два історика розповідають, як найбільші прибуткові галузі приховують шкоду тютюну, пестицидів і змін озонового шару. Маск переконаний, що сьогодні ми маємо справу зі стрімким розвитком штучного інтелекту, але катастрофічна небезпека зміни клімату замовчується.

Маск рекомендував цю книгу на конференції в 2013 році.

Потім в Twitter він зазначив, що одні й ті ж люди заперечували, що куріння викликає рак і небезпеки від зміни клімату.

Джон Д. Кларк.

"Запалювання. Неформальна історія рідких ракетних видів палива"

Саме "Запалювання" Кларка надало Маску повне розуміння специфіки роботи ракет. Книга про принципи роботи ракетного палива і розвитку індустрії ракетного палива в 1960-х - 1970-х роках. За словами Маска це видання дозволило зрозуміти йому роботу ракет.

Нік Бостром. "Штучний інтелект. Етапи. Загрози. стратегії"

Підприємець Ілон Маск неодноразово говорив про небезпеку штучного інтелекту. В своїх численних інтерв'ю він застерігає людство. На думку Маска, за допомогою штучного інтелекту, можна створити безсмертного диктатора, від якого ніхто не зможе втекти.

"Ми дуже швидко рухаємося до цифрового суперінтелекту, який набагато перевершує людський розум. Я вважаю, що це очевидно ", - стверджує Маск. Щоб зрозуміти, наскільки це небезпечно, він радить прочитати книгу Бострома.

"Чи довіряєте ви цього комп'ютеру" - документальний фільм, в якому Маск каже про використання ШІ для створення "безсмертного диктатора, від якого ми ніколи не зможемо втекти". Чому ШІ такий небезпечний і що станеться, якщо він перевершить інтелект людини? Відповідь на це питання в книзі Ніка Бострома.

Джеймс Баррат. "Останній винахід людства"

«Останній винахід людства. Штучний інтелект і кінець ери Homo sapiens»

“Our Final Invention”, James Barrat

Our Final Invention. Artificial Intelligence and the End ofthe Human Era

Серед головних захоплень Ілона Маска - розвиток штучного інтелекту і космос.

Чому книга гідна уваги і прочитання!?

Відомий журналіст Джеймс Баррат зібрав у книзі припущення і думки розробників штучного інтелекту, технічних фахівців і вчених, щоб донести ці думки до якомога більшої кількості людей.

Інтригуюча історія про самий серйозний виклик людству, коли штучний інтелект матиме необмежені можливості і кардинально змінить наше існування.

"Штучний інтелект не повинен бути злим, щоб знищити людство. Якщо штучний інтелект буде мати мету і людство просто буде стояти у нього на шляху, він знищить людство, навіть не задумуючись про це", - вважає Маск.

Так, він рекомендує прочитати книгу про небезпеку штучного інтелекту. Автор розповідає про можливі події в найближчому майбутньому і про катастрофічні наслідки впровадження Штучного інтелекту, про які всі мовчать.

За якихось 10 років штучний інтелект зрівняється з людським, а потім і перевершить його. Корпорації та державні структури по всьому світу, конкуруючи між собою, вкладають мільярди в розвиток штучного розуму. Але що чекає нас далі? Вчені задаються питанням: чи не виявиться це винахід останнім - згубним для нас самих? Досягнувши певного рівня розвитку, штучний інтелект зможе сам себе вдосконалювати, без участі людини. У нас з'являться суперники хитріші, сильніші і небезпечніші, ніж ми можемо собі уявити.

Як саме машини будуть брати владу? Чи існує найбільш ймовірний, реалістичний сценарій, який нам загрожує? Якщо вам це цікаво, то ця книга для вас.

Джеймс Баррат - журналіст. У 2000 р, працюючи над черговим проектом, він брав інтерв'ю у фантаста Артура Кларка, винахідника Рея Курцвейла і піонера робототехніки Родні Брукса. Спілкування з корифеями не тільки перевернуло погляд Джеймса Барратье на перспективи розвитку штучного інтелекту, а й спонукало написати цю книгу.

Тегмарк, Макс . «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту»

Книги от Илон Маск

Це одна з небагатьох книг, рекомендованих Маском, що розкриває позитивні можливості ШІ, а не попереджає про його небезпеку.

У ній професор Массачусетського технологічного інституту Макс Тегмарк розповідає про те, як можна використовувати штучний інтелект на благо і що потрібно зробити, щоб технологічний прогрес відповідав майбутнім цілям людства.

Список улюблених книг Ілона Маска із фондів МСМБ

Бібліографію подано за алфавітом авторів

Адамс, Дуглас Ноель. Путівник по Галактиці для космотуристів [Текст] : роман / Адамс, Дуглас Ноель ; Пер. з англ. О Антомонова, А.Сагана; Худож. Л.Смірнова. - Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2016. - 232 с. Путівник по Галактиці для космотуристів – фантастично-унікальна книжка про пригоди вельми веселої компанії оригінальних персонажів, серед яких є двоє аборигенів з планети Земля. Своїми карколомними пригодами та дотепними діалогами вони не дадуть вам розслабитись ані на сторінку. Рекомендуємо прочитати мислячим істотам, котрі шукають у своєму житті хоч якийсь сенс. Бо в книзі містяться всі відповіді на питання, що ж таке Життя, Всесвіт, ну і все таке інше. Роман увійшов до списку «200 найкращих книг за версією ВВС (Бі-Бі-Сі)». Та й у списоку «100 найкращих книг» також є! Саме час долучитись до міжпланетної культури та витонченого англійського гумору

Азимов, Айзек. Фундація [Текст] / Переклад з англійської: Р. В. Клочко. - Х. КСД, 2017. - 224 с.

Азимов, Айзек. Фонд [Текст] = The foundation trilogy : Трилогия [Текст] / Азимов, Айзек ; Пер. с англ. С.Никшича; Худож. Е.Новицкая, В.Романько. - К. : "Хельг" ЛТД, 1992. - 528 с.

Айзексон, Волтер. Бенджамін Франклін [Текст] = Benjamin Franklin : Документально-художнє видання / Айзексон, Волтер ; Пер. з англ. Г.Шпака. - К. : Наш формат, 2019. - 480 с. : Популярний американський політичний діяч, знаменитий дипломат, один з лідерів війни за незалежність США, а також відомий винахідник, який ввів у науковий обіг знаки електричного заряду «+» і «-», творець газової плитки, крісла-качалки, пічки-буржуйки і не тільки. Разом з тим ця людина ще й автор безлічі літературних робіт. Всі книги Бенджаміна Франкліна сьогодні є не тільки історична, а й інтелектуальна цінність. Хоча написані вони ще в XVIII столітті, багато ідей і поглядів цієї великої людини не втратили своєї актуальності і навіть злободенності

Айзексон, Волтер. Ейнштейн. Життя і всесвіт генія [Текст] = Einstein: His Life and Universe : Документально-художнє видання / Айзексон, Волтер ; Пер. з англ. М.Климчука. - К. : Наш формат, 2019. - 528 с. Як працював розум цієї людини? Що зробило його генієм? Ця біографія Ейнштейна розповідає, як наукова фантазія винахідника виросла з його бунтівного характеру. Це захоплива історія про зв’язок між творчістю та свободою. Вона про те, як наділеному багатою уявою зухвалому клеркові патентного бюро, батькові сімейства у важкому шлюбі, який не міг отримати викладацьку роботу чи докторський ступінь, вдалося розгадати таємницю походження космосу, зазирнути в глибину таємниць атома і Всесвіту. Своїм успіхом Ейнштейн завдячував тому, що ставив під сумнів стійкі уявлення та захоплювався таємницями, які інші вважали банальними

Тегмарк, Макс. Життя 3.0. Доба штучного інтелекту [Текст] = Life 3.0: Being Human in the Age of Artificial Intelligence : Науково-популярне видання / Тегмарк, Макс ; Пер. з англ. З.Корабліна. - К. : Наш Формат, 2019. - 432 с. За час свого існування життя на Землі трансформовувалося кілька разів - від бактерій, чий розвиток повністю закодований у ДНК, до складніших організмів і зрештою людини, яка має вибір та майже миттєво пристосовується до нового середовища. Ця гнучкість дала змогу людству запанувати на Землі. Та попри значні прориви - мову, писемність, друкарський прес, сучасну науку, комп’ютери, - усі відомі нам життєві форми залишаються заручниками своєї біологічної «оболонки». Наступний етап - це доба штучного інтелекту, Життя 3.0, що звільниться від біологічних кайданів еволюції і стане господарем власної долі. У цій книжці професор Макс Теґмарк аналізує, якими будуть економічні, правові, військові та соціальні наслідки появи штучного інтелекту і що ця технологія дасть людству. Книжка для всіх, хто цікавиться розвитком технологій, роботизацією, зокрема, впровадженням штучного інтелекту в усі сфери життя суспільства та можливими наслідками цього процесу для людства

Толкін, Джон Роналд Руел. Володар Перснів : Трилогія. / Толкін, Джон Роналд Руел ; Пер. з англ. О. М. Мокровольський. - К. : Школа, 2002. - 398 с.

Толкиен, Джон Роналд Руэл. Властелин Колец [Текст] = Хранители Кольца : Трилогия. Кн.1 / Толкиен, Джон Роналд Руэл ; Пер. с англ. А.В.Немировой. - Х. : Фолио, 2005. - 479 с.

Хайнлайн, Роберт. Звездный десант [Текст]: фантастические романы / Хайнлайн, Роберт ; Пер. с англ. Я. Кельтского, В. Ковалевского, Н. Штуцера. - М.; СПб. : Эксмо; Terra fantastica, 2004. - 1024 с.

WEB-ліографія

https://tech.liga.net/technology/article/tolkien-kosmos-ii-13-knig-kotorye-sformirovali-mirovozzrenie-ilona-maska/section13#pageТолкін, космос, ШІ. Книги, що сформівали світогляд Ілона Маска Маска

https://kurs.com.ua/novost/213534-10-ljubimih-knig-ilona-maska 10 улюблених книг Ілона Маска

https://rb.ru/story/musk-books/ Книги, що радить Ілон Маск, прочитати кожному

https://www.imena.ua/blog/10-books-elon-musk/ Улюблені книги Ілона Маска

https://www.livelib.ru/selection/917084-lyubimye-knigi-ilona-maska Улюблені книги Ілона Маска

Любимые Книги от Илон Маск // Повний список літрекомендацій

https://innovation.24tv.ua/10-ulyublenih-knig-talanovitogo-pidpriyemtsya-ostanni-novini_n1414474 Ілон Маск рекомендує: список 10 улюблених книг американського мільярдера

Бібліограф укладач: Наталя Фоміна

Відповідальна за випуск: Мілашенко Т.І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ