Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Іноді крок назустріч іншому - найбільша подорож в житті.» Фільм «Розмальована вуаль»

Поділіться цією сторінкою:

«Розмальована вуаль» - найромантичніша екранізація роману британського письменника Сомерсета Моема «Візерунковий покрив» («The Painted Veil», 1925) про неосяжне кохання, відданість лікарській справі, зраду та багато іншого. Фільми  виходили в 1934 та 2006 роках, роль головної героїні, аристократки Кітті Фейн, в них виконували відомі акторки - Грета Гарбо та Едвард Нортон. Роль лікаря-бактеріолога Волтера у фільмах зіграли Герберт Маршалл та Наомі Воттс. Це повна трагізму історія кохання, що розгортається в невеликому містечку в Китаї, куди приїжджають боротися з епідемією холери молодий англійський бактеріолог з дружиною.

У фільмі чудово відображено протистояння життя, нехай і неординарне, але цілком можливе. Неможливо встояти перед відмінним акторським складом, любовною історією, пейзажами  колоритних сіл сходу, атмосферою і вкрай несподіваним фіналом.

Події фільму розгортаються в 1920-і роки. Молода пара Кітті і Волтер Фейн, одружилися не по взаємній любові. Зараз вони знаходяться в Шанхаї, хоч самі з Британії. Кітті заводить таємний роман. Дізнавшись про зраду Уолтер вирішує помститися дружині і добровільно погоджується працювати місцевим лікарем в маленькому селі, яке страждає від епідемії холери. Волтер в якості альтернативи пропонує своїй дружині сходити до коханця і попросити, щоб той розлучився зі своєю дружиною заради неї. Звичайно ж коханець відмовився і Кітті довелося їхати разом з Уолтером. Спостерігаючи за тим як один за одним помирають люди і як їм намагається допомогти Уолтер, Кітті по новому починає дивитися на свого чоловіка. У пари спалахує роман і сильні почуття один до одного. Але незабаром Кітті дізнається, що вона вагітна і ця дитина зовсім не від Уолтера ...

Зйомки фільму проходили в Шанхаї (Китай). Для зйомок села, що охопила холера, режисер Джон Курран не хотів будувати декорацій, і знімальна група шукала відповідне, не займане цивілізацією місце в Китаї. Зрештою йому вдалося виявити таке місце в Гуансі-Чжуанському автономному районі - стародавнє місто Хуань-Яо. За словами режисера, навіть китайських членів команди вразила ця знахідка - вони ніби потрапили в минуле.

Єдиною нагородою кінострічки став Золотий глобус за кращий саундтрек, хоча фільм явно заслуговує на більше. Чудова гра яскравою Наомі Уоттс і неповторного Едварда Нортона викликає щире співпереживання. Операторська робота дуже хороша, мальовничі пейзажі гірських провінцій Китаю заворожують.

«Розмальована вуаль» - дивовижно мудре кіно, що змушує поглянути на багато речей інакше. Після фінальних титрів залишається відчуття крихкості людського життя і співчуття про втрачений час.

Іноді, щоб людина змінилася, потрібно дати їй так багато, а потім, коли вона нарешті зрозуміє цінність того, чим володіє, все відняти. Любов до героїні приходить занадто пізно, вже на краю кінця вона розгледіла, хто ж та людина, з якою пов'язала її доля.

В нашій молодіжній бібліотеці ви можете прочитати книгу як в перекладі, так і мовою оригіналу - англійською (Somerset Maugham «The Painted Veil»)  

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ