Як подолати стрес під час війни?
Триває війна… Кожен свідомий українець нині відчуває занепокоєння за долю держави й переживає стрес. Пам’ятайте, що відчуваття тривоги, занепокоєння та страх - це прийнятна реакція вашої психіки і організму на ситуацію, що склалася.
Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради, які допоможуть впоратися зі стресом під час війни. Психологи пропонують список порад, які адаптуватися до сучасних реалій і мінімізувати наслідки стресу. Передусім він буде корисним для цивільних осіб, які опинилися в епіцентрі бойових дій.
Як допомогти собі і оточуючим не впасти духом і зберегти емоційне здоров’я в умовах війни?
Конролюйте рівень стресу
Ми всі переживає зараз стрес. Як із ним впоратися та як контролювати його рівень у побутових ситуаціях? В нагоді вам стануть декілька вправ, які допоможуть вам контролювати рівень свого стресу, коли ви відчуваєте, що більше не можете справлятися із ним.
Не жертвуйте сном
Якщо ви у хоча б умовно безпечному місці, намагайтесь налагодити режим сну. Потреба в сні дуже важлива для людського організму. Часом вона стає більш важливою, ніж потреба в їжі. Сон перезавантажує системи організму, дозволяє відпочити та розслабитися і дає сили та бадьорість для продовження боротьби.
https://tsn.ua/ato/bezsonnya-pid-chas-viyni-yak-dopomogti-sobi-zasnuti-2012653.html
Як подолати паніку і повернути собі контроль
В умовах війни психіка людини перебуває в постійному напруженні – це може спричинити панічні атаки, істерику та інші реакції. Що таке панічна атака та як з нею ефективно боротися.
https://kunsht.com.ua/yak-podolati-vnutrishnyu-paniku/
Заспокойтеся самі та допоможіть іншим
В умовах війни важливо володіти принципами першої домедичної допомоги, але не меньше важливо знати, ЯК НАДАВАТИ ПЕРШУ ПСИХОЛОГІЧНУ ДОПОМОГУ. Якщо людина, яка знаходиться поряд з вами, потребує допомоги, буде корисним знати загальні елементи першої психологічної допомоги.
https://phc.org.ua/news/yak-nadavati-pershu-psikhologichnu-dopomogu
За першої нагоди необхідно звернутися до фахівця для отримання соціально-психологічної допомоги.
https://vchasnoua.com/donbass/71686-bezkoshtovna-psykholohichna-dopomoha-pid-chas-viiny
Слід також пам'ятати про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), адже його переживають не лише військові. В усіх цивільні, які перебувають у зоні активних обстрілів і бомбардувань, ПТСР проявляється як довготермінова реакція на стрес.