Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Формула ідеальної фігури. Рецепти здорового харчування.

Поділіться цією сторінкою:

Давайте поговоримо про красу і здоров'я, а точніше, про дієти. Дієта - це сукупність правил вживання їжі людиною. Іншими словами, це спосіб життя, режим харчування. Естетичні поняття про красу не є незмінними чи непорушними. У різні епохи історії розкішні жінки як на картинах Рубенса і анемічні прозорі красуні змінювали один одного. Змінювалися часи - змінювалася мода на красу. У 20-х роках ХХ століття в особливій пошані були тендітні і по-хлоп'ячому стрункі дівчата. У середині століття найбільш ефектними красунями були Мерілін Монро і Софі Лорен, котрі мали шикарну фігуру «пісочний годинник», тонку талію. Худенькі дівчата-моделі та відомі актриси задають тон у наш час. Стрункість і підтягнутість фігури сьогодні є синонімом слова «успішність». Досягти ідеальної стрункості можна декількома способами. Здавалося б, фітнес, дієти і пластичні операції творять чудеса. Найпростішим способом є дієтичний режим харчування.

"Що б такого з'їсти, щоб схуднути? ". Якщо ви знайдете для себе відповідь на це питання, то Вам пощастило! Ви відкрили головний секрет стрункості та здоров'я.

 

До питання про схуднення можна і потрібно підходити з двох боків – здоров'я та естетичної краси.

Сучасна людина починає шукати перевірену інформацію. І це правильно, адже найстрашніше, чого можна досягти неправильними дієтами – втратити здоров'я. Що, відповідно, дорого відіб'ється на якості життя.

Дієти бувають короткостроковими, лікувальними (стіл №5, №12 та ін.) чи системами харчування.

Лікувальне харчування не має на меті швидку втрату зайвої ваги та є необхідною тільки для хворих людей. Його необхідно дотримуватись виключно під наглядом профільного лікаря після всіх необхідних досліджень та аналізів.

Найвідомішими системами харчування є вегетаріанство, сироїдіння, роздільне харчування, харчування по Монтіньяку, харчування за групами крові. Сюди відносять голодування по Брегу, харчування до 18:00, середземноморську дієту, дієти по глютеновому індексу. Тобто таке харчування є стилем життя та не обмежується у часі.

Розглянемо детальніше деякі дієти.

Короткострокові дієти.

Серйозно розглядати можливість нормально «схуднути на 5 кг за три дні до свята/відпустки» дієтологи не рекомендують, в першу чергу, при будь-яких хронічних захворюваннях або при великій кількості надмірної ваги. Оптимальний варіант - розвантажувальні дієти, монодієти на кілька днів, голодування на один день, різноманітні низькокалорійні дієти. Плюсом є те, що в улюблені штани або плаття Ви влізете. Мінус – нетривалий ефект на один, максимум два-три дні.

 

 Харчування за групами крові

Дослідження крові розпочалися на початку ХХ століття доктором К.Ландштайнером. На основі його роботи доктор-натуропат П.Д'Адамо розробив власну систему, припустивши, що в залежності від групи крові одні продукти прекрасно засвоюються і надають лікувальну дію, а інші завдають шкоди. Також існують нешкідливі продукти, наприклад, яблука нейтральні для будь-якої групи крові. За гіпотезою, кров і вживана їжа вступають в хімічні реакції. У продуктах є особливі білки – лектини, що в процесі засвоювання проявляють склеюють властивості в крові. Але якщо лектини не сумісні з групою крові, то ці речовини склеюють кров'яні клітини навколо органів людини, що призводить до алергічних реакцій. Варто зауважити, що не всі лікарі вважають подібну систему харчування правильною і не поділяють думку авторів дієти.

Вегетаріанство.

Вегетаріанство - система харчування, що виключає або обмежує споживання продуктів тваринного походження. Існує три основних види вегетаріанства: веганство (вживається тільки рослинна їжа і виключаються будь-які види м'яса тварин і птахів, риби та морепродуктів, яйця і молоко, іноді виключається навіть мед); лактовегетаріанство (молочно-рослинне вегетаріанство); лактоововегатаріанство (молочно-яєчно-рослинне  вегетаріанство). Також до вегетаріанців зараховують себе ті, хто виключає зі свого меню тільки м'ясо теплокровних тварин.

Всі три види вегетаріанства допускають будь-які способи приготування їжі (теплову обробку). Повноцінне харчування вимагає правильної комбінації продуктів, категорично не рекомендується для вагітних жінок, дітей та хронічних хворих. Веганство розглядається як критичний для здоров'я тип харчування. Навіть молочно-рослинна і молочно-яєчно-рослинне харчування не гарантує достатнє забезпечення організму залізом, що може привести до проблем зі здоров'ям у людей з низьким гемоглобіном.

Фрукти і овочі мають низьку енергетичну цінність, їх калорійність не перевищує 90 ккал на 100 грам. Але при надлишку в дієті рослинного масла, горіхів, сирів, хліба та круп маса тіла може помітно перевищувати ідеальну.

Сироїдіння.

Сироїдіння - харчування з використанням сирих, не підданих тепловій обробці продуктів, причому найчастіше тільки продуктів рослинного походження. По набору продуктів основного раціону дуже близький до суворого вегетаріанського харчування - веганство. Єдиною відмінністю є відсутність теплової обробки.

Варіантом сироїдіння є виключення з меню зерна і зернових продуктів, або можливість додати в харчування молочних продуктів.

Сироїди намагаються обходитися без кухонної солі, спецій і приправ. Замість них в раціон включаються томатний, лимонний, журавлинний і інші соки.

Перехід в сироїдіння вимагає великої витримки і сили волі, вміння обмежувати себе в їжі.

До сироїдіння примикає також напрямок Детокс, яке допускає використання в харчуванні тільки соків і нектарів, приготованих з овочів, фруктів, горіхів, дикорослих рослин. Причому для приготування соків використовують не тільки плоди, але і квіти, коріння, кору рослин.

При вегетаріанство і сироїдінні в дієті нижчий вміст жирів, високий вміст харчових волокон, вітаміну С, калію і магнію.

Проблемою для сироїдів є забезпеченість організму залізом, кальцієм, цинком, а також білком. Фахівці вважають рослинні білки неповноцінними, тому що вони дефіцитні по незамінним амінокислотам і погано засвоюються. Що особливо небезпечно для вагітних та жінок, що годують дітей.

Роздільне харчування.

Роздільне харчування – це окреме вживання в їжу різних за хімічним складом продуктів, тобто, в різні прийоми і через певний час. Головні дієтологи цього напрямку - американці Г.Шелтон, У.Хей. Основні принципи - не змішувати білок з вуглеводами, вуглеводи з жирами і т.д.

З недоліків системи - складний підбір продуктів, необхідність розуміння хімічного складу продуктів харчування.

Яку б Ви не вибрали систему харчування, має сенс вивчити літературу (прекрасна добірка книг з дієтичного харчування в нашій бібліотеці) і порадитися з лікарем-терапевтом. Адже, далеко не всі системи харчування є універсальними та підходять абсолютно усім.

Не забувайте про членів своєї сім'ї та їх смакові пристрасті!

Ми пропонуємо добірку літератури перевірених та революційних фахівців з лікувального харчування.

Лікарі та дієтологи, психологи і просто фанати здорового способу життя на сторінках книг і журналів із задоволенням діляться своїми секретами шляху до стрункості.

Гаубер-Швенк, Габі.

   Харчування [Текст] : dtv-Atlas / Гаубер-Швенк, Габі, Швенк, Міхаель ; Пер. з нім.В.І.Лахно; Під ред. В.Г.Передерій, Ю.Г.Григорова; Худож. Й.Майр. - К. : Знання-Прес, 2004. - 183 с. : іл. - Передмова до видання українською мовою: с.7; Передмова видавництва "Deutscher Taschenbuch Verlag"; Передмова: с.8; Покажчик: с.177; Скорочення: с.183. - ISBN 9667767655 : (В пер.) 18-00. - ISBN 3423032375 : (В пер.) 18-00.

Книга - унікальний довідник про харчування. Основні поняття вчення про харчування. Харчові речовини та їх функції. Продукти харчування. Обробка та переробка продуктів харчування. Шкідливі речовини та збудники хвороб. Харчування відповідно до життєвих ситуацій. Хвороби, зумовлені харчуванням. Традиційні та нетрадиційні рекомендації щодо харчування

   Диетическая кулинария [Текст] . - Минск : Современное слово, 2001. - 224 с. - (Лучшие рецепты). - ISBN 9784431916 : (В обкл.) 5-00.

Як зберегти здоров'я, як побороти недугу - розповість ця книга. Деякі дієти і рецепти страв, рекомендовані проти весняної втоми, при діабеті і деяких інших хворобах

Чирнер, Торстен.

   Ускоренный курс похудения [Текст] : Экспресс-программа для любой фигуры / Чирнер, Торстен ; Пер. с нем. А.Андреева; Худож. С.Ткачев. - Харьков, Белгород : Клуб семейного досуга, 2010. - 95 с. : іл.

Книга показана всім, хто хоче бути володарем, не тільки стрункої фігури, але і міцного здоров'я. Дотримуючись рекомендацій, ви зможете безболісно схуднути, зберігши свіжість і пружність шкіри

Дрёсслер, Вальтер А.

   Как вкусно есть и великолепно выглядеть [Текст] / Дрёсслер, Вальтер А. ; Пер. с нем. И.Швыдкого. - Харьков : Клуб семейного досуга, 2007. - 192 с. : ил., табл. - ISBN 9789663436432 : (В пер.) 30-00.

Збалансоване харчування - невід'ємна частина здорового способу життя. Але як зрозуміти, з якими продуктами ми отримуємо досить білків, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин? У книзі сформульовані основні принципи харчування і коротко описані життєво важливі мікроелементи. За допомогою наочних таблиць, де зібрані сотні продуктів харчування, ви отримаєте інформацію про добову потребу всіх необхідних людині речовин

Думенко, Василий.

  О здоровье тела, разума, души [Текст] : Справочник / Думенко, Василий ; Під ред. та упор. О.Мурашкевича. - К. : Гиперион, 2014. - 464 с. : іл., табл.

Книга "О здоровье тела, разума, души" - современный путеводитель по здоровому питанию, полезным физическим нагрузкам, дыхательным упражнениям, способам защиты от стресса и другим методам оздоровления. Благодаря собственным исследованиям и экспериментам по очищению и оздоровлению, автор избавился от 32 кг лишнего веса и целого ряда серьезных заболеваний. Он делится с вами собственным опытом и приобретенными знаниями. Понятные таблицы, проверенные схемы очищения лимфы, межклеточного пространства и внутренних органов, рекомендации в сфере духовного и психического здоровья делают книгу актуальной и уникальной. Эта книга наполнит вас энергией и здоровьем, поможет мыслить ясно, выглядеть молодо и жить долго!

Купер, Роберт К.

   Супердиета без жиров [Текст] : Формула идеальной фигуры / Купер, Роберт К., Купер, Лесли ; Пер. с англ. А.Давыдовой. - М. : Рипол классик, 2005. - 352 с. : ил. - (Секреты карсоты и здоровья).

Немає і не може бути нічого важливішого і дорожчого, ніж хороше самопочуття і - як наслідок - радісне сприйняття життя. Ця чудова книга крок за кроком пропонує доступний кожному, простий і дієвий спосіб досягнення міцного здоров'я, квітучого зовнішнього вигляду, гармонії з собою і світом. Книга також виходить у серії "Прості поради для здоров'я"

Уокер Н.В.

   Лечение сырыми овощными соками [Текст] / Н. В. Уокер ; Пер. с англ.; Худож. В.Ларин. - Днепропетровск : УкО ИМА-пресс, 1993. - 80 с. : іл.

Класична робота доктора Уокера, що витримала чимало перевидань за кордоном, розповідає про користь для здоров'я сирих овочевих соків. Наводяться численні рецепти приготування і лікувального застосування сокових сумішей при різних захворюваннях

Монтиньяк, Мишель.

   Секреты питания Монтиньяка [Текст] : Для всех, особенно для женщин / Монтиньяк, Мишель ; Предисловие А.П.Капицы. - М. : Оникс, 2004. - 218 с. : табл. - (Ешьте-чтобы похудеть).

Ця книга одразу стала бестселером, прославивши свого автора - Мішеля Монтіньяка, який зумів вивести нову формулу дієтології. Якщо Ви, як і більшість людей, вважаєте, що повнота - результат переїдання, Ви глибоко помиляєтеся. Головне - це як є і що є: система і якість. Геть болісні низькокалорійні дієти. Втрачені у жорстокій боротьбі із собою кілограми повертаються дуже швидко і з надлишком. Монтіньяк стверджує: організм, який відчуває недолік калорій, не розлучається із зайвою вагою, а, навпаки, засвоює все, що йому пропонують. Кількісні обмеження не дають бажаного результату. У цій книзі автор щедро ділиться з Вами своїми секретами харчування і схуднення

Карр, Аллен.

   Легкий способ сбросить вес [Текст] / Карр, Аллен ; Пер. с англ. У.Сапцина; Предисл. М.Брея. - М. : Добрая книга, 2007. - 192 с. : іл.

Їжте що хочете, насолоджуйтеся їжею і залишайтеся струнким - це вам гарантує унікальний і ефективний метод Аллена Карра. Скиньте вагу без дієт, підрахунку калорій і застосування сили волі. Програма харчування, розроблена Алленом Карром, дозволить вам насолоджуватися смаком їжі, вгамовувати голод і втрачати вагу. Завдяки цій програмі ви зможете:  - слідувати своїм звичкам; - насолоджуватися смаком свіжої їжі; - позбутися від хвороб органів травлення; - вивчити власні пристрасті і відкрити для себе нові смаки; - довіряти своєму апетиту

Купер, Медлин.

   5 кг за неделю! Вкусная диета на капустном супе [Текст] : Простейший путь к идеальной фигуре / Купер, Медлин ; Пер. с англ. Ю.Анохиной. - М. : Рипол, 2007. - 224 с. : ил. - (Женские штучки).

"Все дійсно дуже просто!" - Не раз прочитаєте ви у цій чудовій книзі і з легкістю втратите 5 кілограмів за тиждень, не лише не голодуючи, але і ні в якому разі не відмовляючи собі у гастрономічному задоволенні. Велику кількість дивовижних рецептів для кожного дня важко навіть назвати дієтою, настільки вони різноманітні, смачні й поживні

Вестин, Джейн Эдди.

   365 способов похудеть [Текст] / Вестин, Джейн Эдди ; Пер. с англ. В.Тихонова, Н.Падалко. - М. : Фаир-пресс, 2000. - 496 с. : ил. - (Популярная медицина).

Ви довго і без успішу боролися з надмірною вагою? Тепер у вас є книга Джейн Вестин, і ... прощайте зайві кілограми! Щоденне читання цієї книги поверне вам втрачену впевненість у своїх силах, розвине позитивне мислення і, в кінцевому підсумку, перетворить вашу програму зі скидання ваги у приємну роботу. Унікальна книга Джейн Вестин стане надійним другом кожної людини, що цікавиться здоровим способом життя і довголіттям

Ніколайчук, Ернест Володимирович.

   Цілющі рослинні напої [Текст] / Ніколайчук, Ернест Володимирович. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2004. - 184 с. : іл. - (Таємниці зеленої планети).

У книзі подано оригінальні рецепти приготування рослинних напоїв для лікування гастроентерологічних, шлункових захворювань, атеросклерозу, остеохондрозу, ревматизму та ін.

Товстуха, Євген Степанович.

   Чари зела чудодійного [Текст] : Науково-популярне видання / Товстуха, Євген Степанович ; Передм. М.Слабошпицького. - К. : Ярославів Вал, 2012. - 328 с. : іл. - (Persona grata).

Дивна ця книжка, що вийшла у видавництві «Ярославів Вал». З одного боку, твір Євгена Товстухи можна читати, як захопливу повість про наше прадавнє й сьогоднішнє життя, з другого - це енцикло­педія народних звичаїв, прикмет, прислів’їв і приказок. Подивитися під іншим кутом зору - цікава кулінарна книга, з якої добра господиня може запозичувати рецепти неординарних цілющих страв. А якщо виходити з позицій суто лікарсько-професійних, то "Чари зела чудодійного" є чудовим посібником для тієї категорії лікарів, які допомагають не задля грошей, а заради здоров’я своїх пацієнтів

   Топ-10 продуктов для здоровья [Текст] : тема: диетика / Інф. "Единственная"
// Единственная. - 2016. - (№3). - С. 50.

Ці надзвичайно корисні продукти забезпечать твій організм необхідними поживними речовинами. Включай їх у щоденне меню і забудь про хвороби!

Березина, Ирина.

   Умная диета [Текст] : тема: идеальный размер / Березина, Ирина

// Добрые советы. - 2016. - №3. - С. 34-35.

Скинути пару зайвих кілограмів вам допоможе розумна дієта: вона заснована не тільки на зниженні калорійності, але й на оптимізації обміну речовин. Вага знижується, а почуття голоду ви не відчуваєте

   Лучшие диеты декабря : тема: диетика / Інф. "Твоё здоровье"
// Твоё здоровье. - 2015. - (№12). - С. 68-70.

Худнути значно легше, якщо дієта відповідає твоєму способу життя. Обери свій варіант схуднення - і зустрічай відпуcтку в ідеальній формі

   Запусти программу здоровья и стройности! [Текст] : тема: диетика / Інф. "Твоё здоровье"// Твоё здоровье. - 2015. - (№6). - С. 62-63.

Літо - найкраща пора для вироблення здорових звичок харчування! Велика кількість овочів і ягід урізноманітнює твій раціон

Запропоновану літературу ви знайдете в абонементному відділі нашої бібліотеки.
Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.
Довідки за тел. (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ