Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

ДСНС. Рятувальники і рятівники

Поділіться цією сторінкою:

        

https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA/about

 «З початку війни підрозділи ДСНС здійснили понад 28 тисяч виїздів, ліквідували 8 653 пожежі, врятували 1 309 осіб та надали психологічну допомогу 125 тисячам. Знешкоджено 110 593 боєприпаси, у тому числі 1 975 авіабомб. Обстежено територію площею 21 709 га».», - заявив речник ДСНС Олександр Хорунжий під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
   Олександр Хорунжий підкреслив, що рятувальники постійно розбирають завали зруйнованих будівель. Оскільки роботи дуже багато, доводиться залучати волонтерські рухи. Волонтером можуть стати всі бажаючі, лише зареєструвавшись на сайті ДСНС: «Але волонтерів ми можемо залучати лише тоді, коли території вже розміновано». 10 тисяч осіб зареєструвалися на сайті ДСНС, щоб допомагати відбудовувати країну. Волонтери працюють у Київській області, зокрема в місцях, де розміновано території. В основному це пошукові роботи, прибирання вулиць від будівельних матеріалів, розбір завалів.

https://www.kmu.gov.ua/news/z-pochatku-povnomasshtabnoyi-vijni-pidrozdili-dsns-ukrayini-vryatuvali-ponad-odnu-tisyachu-osib

У рятувальників немає зброї, але є все необхідне для порятунку людей.

 Пожежники, рятувальники - це ті, хто часто першими виїжджають на місце обстрілів. Вони гасять пожежі, шукають під завалами людей, супроводжують колони гуманітарних коридорів. І не завжди ті обстріли вже закінчились.  "Поки гасиш вогонь завжди треба добре прислухатися. Якщо чуєш характерний свист, маєш секунди, щоб сховатися. Під час війни я навчився прислухатися до всього", - говорить пожежник Ілля Бізунов. За словами Іллі Бізунова, навіть буденні справи - розвезення води, роздача продуктів - зараз на Луганщині можуть бути небезпечні, на рівні з пожежами. У будь-який момент є загроза обстрілу.
   Супровід гуманітарних коридорів - ще один вид роботи, які виконували ДСНС-ники. Поліцію, військових далі українських блокпостів не пускали. На окуповані росіянами території можна було тільки рятувальникам і представникам Червоного хреста.  "Головне завдання - це порятунок людей. Ми - не комбатанти, та не беремо безпосередньої участі у бойових діях. На жаль, ворог цього не розуміє. Наші пожежники досі рятують людей на Херсонщині, у Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях, де це можливо здійснити", - каже пресофіцер Олександр Хорунжий. 

Ще одна небезпечна сфера роботи для рятувальників зараз - розмінування. Внаслідок російського вторгнення Україна стала однією з найбільш замінованих країн. Розмінування територій зосереджені на Ірпінсько-Бучанському, Чернігівсько-Броварському, Ніжинському та Тростянецькому напрямках.Незважаючи на безперервні обстріли, щодня піротехніки працюють у Харківській та Миколаївській областях

Один із співробітників-саперів ДСНС

За день у Київській області знаходять по 150-300 боєприпасів.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-61192275

   Під час засідання Міжнародного координаційного центру з питань гуманітарного розмінування при ДСНС заступниця міністра внутрішніх справ Мері Акопян поінформувала :"В Україні наразі війна ще не закінчилася, але ми маємо вже десь 300 тисяч квадратних кілометрів, які мають бути розміновані. Ми наразі розраховуємо і розуміємо, що ми маємо витратити певний час на це, мова йде про 5-7 років розмінування". "Із загальної площі забруднення у 300 тисяч квадратних кілометрів, орієнтовно 19 тисяч - це акваторії річок, водойм тощо, а також акваторії Чорного і Азовського морів", - поінформував заступник голови ДСНС Дмитро Бондар.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3488072-v-ukraini-neobhidno-rozminuvati-300-tisac-kvadratnih-kilometriv.html

   Рятувальники часом залишаються і продовжують гасити пожежі й на окупованих територіях. З першого дня війни і до сьогодні співробітники Державної служби з надзвичайних ситуації по всій Україні ліквідували близько 20 тисяч пожеж, врятували з-під завалів та з вогню близько 1100 людей. Деякі – ціною власного життя. Рятувальники гасять пожежі під звуки сирен повітряної тривоги й навіть під обстрілами. Більшість із них заступили на чергування в перший день війни і відтоді не були вдома.

І на сам кінець. Українські рятувальники ДСНС України вибороли 4 місце на міжнародних змаганнях вогнеборців у США.16 квітня 2022 року у Сполучених Шататах Америки завершились змагання сред вогнеборців "Firefighter Combat Challenge". Серед більш ніж сотні учасників, наші рятувальники Олександр Баран та Володимир Дудка вибороли у дисципліні "Тандем" почесне 4 місце! Не маючи змоги повноцінно підготуватись, "тренуючись" на завалах у Києві та Бородянці, хлопці показали гідний результат. Ми вкотре довели, що українці - нація сильних людей!

https://www.youtube.com/watch?v=ZxGIRZWXILA

Символіка Державної служби з надзвичайних ситуацій

Емблеми Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Штандарт Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Прапор Державної служби України з надзвичайних ситуацій

 

https://www.president.gov.ua/documents/3952016-20519  Указ Президента України №395/2016 від 16 вересня 2016 року

https://dsns.gov.ua/uk   Сайт ДСНС

https://mil.in.ua/uk/news/na-kyyivshhyni-pratsyuyut-inozemni-ryatuvalnyky-volontery/  На Київщині працюють іноземні рятувальники-волонтери

https://dsns.gov.ua/uk/news/ostanni-novini/geroyi-bez-zbroyi-ryatuvalniki-otrimali-nagorodi-ta-zaoxocennya-vid-kerivnictva-dsns-ukrayini-ta-ministerstva-vnutrisnix-sprav  Герої без зброї

https://www.youtube.com/watch?v=_IPgBFTI7qY Робота ДСНС

https://t.me/s/dsns_telegram канал ДСНС

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ