Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Уроки історії від Сергія Плохія

Поділіться цією сторінкою:

Повномасштабна війна росії проти України. Ворог кожного дня руйнує наші міста та села, вбиває наших громадян, але українська армія дає їм блискучу відсіч. Велику роль в цьому відіграють наші міжнародні партнери, які допомагають зброєю та матеріальним забезпеченням. В таких умовах нам буде корисно зазирнути в минуле й дізнатись як Великий альянс допомагав на американських авіабазах в Україні в 1944-1945 роках перемогти ворога у Другій світовій війні.

В цьому вам допоможе книга Сергія Плохія «Забуті покидьки Східного фронту», з якої ви дізнаєтесь про допомогу США Британії та СРСР через програму «ленд-лізу», відкриття Другого фронту в червні 1944 року, про найяскравіші події співпраці антигітлерівської коаліції. Однак тоді залізна завіса розділила на два табори повоєнну Європу.

                        

Що ж було не так? В чому причини розділення союзників антигітлерівської коаліції? Хто відповідальний за початок холодної війни? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді в цій документальній розвідці, яку провів автор книги, аналізуючи історичні джерела.

Коротко про автора

Сергій Плохій – відомий історик, професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, провідний фахівець з історії Східної Європи, автор дев’яти книжок, лауреат Шевченківської премії 2018 року. В своєму виданні автор спирається на архівні документи радянських спецслужб, до яких нещодавно з’явився доступ, а саме: спостереження військової конррозвідки і таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. З цих документів можна дізнатися про відносини радянців та американських військовослужбовців, зміну ставлення гостей до господарів та їх ідеологічну несумісність.

Книга подає історію унікальної співпраці американських і радянських солдатів у ХХ ст. і яку вирішальну роль вона зіграла у перемозі над Гітлером.

28 квітня 2022 року Конгрес США, вперше з часів Другої світової війни, підтримав відкриття ленд-лізу для України, який значно прискорить поставки нам озброєння, техніки, продовольства і допомоги з США та безперечно наблизить нашу перемогу над російськими загарбниками.

Видання Сергія Плохія надзвичайно актуальне саме в наш час, тож читайте і отримуйте інтелектуальну насолоду.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ