Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.
Останнє оновлення: 29.06.2022 р.

Уроки історії від Сергія Плохія

Повномасштабна війна росії проти України. Ворог кожного дня руйнує наші міста та села, вбиває наших громадян, але українська армія дає їм блискучу відсіч. Велику роль в цьому відіграють наші міжнародні партнери, які допомагають зброєю та матеріальним забезпеченням. В таких умовах нам буде корисно зазирнути в минуле й дізнатись як Великий альянс допомагав на американських авіабазах в Україні в 1944-1945 роках перемогти ворога у Другій світовій війні.

В цьому вам допоможе книга Сергія Плохія «Забуті покидьки Східного фронту», з якої ви дізнаєтесь про допомогу США Британії та СРСР через програму «ленд-лізу», відкриття Другого фронту в червні 1944 року, про найяскравіші події співпраці антигітлерівської коаліції. Однак тоді залізна завіса розділила на два табори повоєнну Європу.

                        

Що ж було не так? В чому причини розділення союзників антигітлерівської коаліції? Хто відповідальний за початок холодної війни? На ці та інші запитання ви знайдете відповіді в цій документальній розвідці, яку провів автор книги, аналізуючи історичні джерела.

Коротко про автора

Сергій Плохій – відомий історик, професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, провідний фахівець з історії Східної Європи, автор дев’яти книжок, лауреат Шевченківської премії 2018 року. В своєму виданні автор спирається на архівні документи радянських спецслужб, до яких нещодавно з’явився доступ, а саме: спостереження військової конррозвідки і таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. З цих документів можна дізнатися про відносини радянців та американських військовослужбовців, зміну ставлення гостей до господарів та їх ідеологічну несумісність.

Книга подає історію унікальної співпраці американських і радянських солдатів у ХХ ст. і яку вирішальну роль вона зіграла у перемозі над Гітлером.

28 квітня 2022 року Конгрес США, вперше з часів Другої світової війни, підтримав відкриття ленд-лізу для України, який значно прискорить поставки нам озброєння, техніки, продовольства і допомоги з США та безперечно наблизить нашу перемогу над російськими загарбниками.

Видання Сергія Плохія надзвичайно актуальне саме в наш час, тож читайте і отримуйте інтелектуальну насолоду.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ