Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Україна – козацька держава. Книги Валерія Шевчука в молодіжній бібліотеці

Поділіться цією сторінкою:

Історію Козацької держави, її становлення та розвиток вивчали та досліджували чимало істориків. Цей процес почався від козацьких літописів і тривав протягом всього ХХ століття.

                                                                 

У книзі Валерія Шевчука «Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI - XVIII століть» репрезентується ціла епоха нашої державності, її становлення та творення Козацької держави, руйнація, причини та особливості цього процесу. Особлива увага приділена міжконфесійному становленню та діяльності гетьманів-державотворців. В цьому виданні автор будує свою розповідь на аналізі державно-правових актів, договорів гетьманів із державами, а також на літературних джерелах – вишуканих зразках поетичного мистецтва.

Козацька держава має свою передісторію. Свою книгу В. Шевчук починає з витоків і початків цієї державності ще у XVI ст.,  далі грунтовно змальовує її становлення та розквіт, важкі і печальні сторінки XVII – XVIII ст., не оминаючи помилок гетьманів та їх дорадників. Автор згадує мільйони жертв, принесені на вівтар боротьби за волю та незалежність, яка тривала від повстання Северина Наливайка в кінці XVI ст. й по Коліївщину 1768 р. Велику увагу приділено спробам врятувати українську державність, зокрема ідеям Богдана Хмельницького, боротьбі Пилипа Орлика, Івана Скоропадського та Павла Полуботка за збереження Козацької держави, яка попри ці зусилля, була приречена на швидку загибель.

Шевчук Валерій Олександрович – український письменник-шістдесятник, майстер психологічної і готичної прози, автор низки літературознавчих та публіцистичних праць, інтерпретатор українського літературного бароко. Є автором близько 500 наукових та публіцистичних статей з історії літератури, дослідником та перекладачем сучасною українською мовою творів давньоукраїнської літератури.

Видання «Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI-XVIII століть» складається з двох книг, які доповнені рідкісним ілюстративним матеріалом та великою кількістю історичних документів.

Книга буде цікавою всім, хто хоче дізнатись більше з історії нашої держави, як спеціалістам так і широкому колу читачів.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ