Секрети успіху Скандинавських країн
Книга Лене Андерсен та Томаса Бйоркмана «Більдунг. Нордичний секрет краси та свободи» про історію успіху Скандинавських країн, про зусилля її еліти для розвитку суспільства в цілому та кожного громадянина окремо. Слово більдунг німецьке, яке тепер широко використовують люди з нордичних країн, що означає усебічний і гармонійний розвиток особистості й суспільства.
Більдунг – це процес особистого дорослішання та прийняття на себе більшої відповідальності перед сім’єю, друзями, співгромадянами, суспільством, людством взагалі в глобальному масштабі. Також більдунг – це навчання протягом всього життя, саморозвиток та шлях до свободи особистості. В цьому виданні автори говорять про поступове, але постійне зростання рівня життя після реформ у сфері освіти та доступністю шкіл для простих людей. Скандинави почали інтелектуально, культурно, морально та емоційно розвивати найслабшу ланку свого суспільства – селян. Це за століття до невпізнаваності змінило ці країни.
Автори видання наголошують, що успішна держава – це результат не тільки створення інституцій, справедливих законів, правил, але й розвиток громадян, який лежить в основі національного. Для нас, українців, книга про більдунг надзвичайно актуальна, адже відроджуючи свою державу у нас є можливість використати досвід країн Північної Європи, які вже досягли величезних успіхів
Лене Рейчел Андерсен – данська економістка, футурулогиня, філософиня, письменниця. Співзасновниця Центру Nordic Bildung (2018) і мережі European Bildung (2020). У 2019 році ініціювала проведення Європейського дня більдунгу та приєдналася до Римського клубу.
Лене Андерсен Томас Бйоркман
Томас Бйоркман – шведський фінансист, соціальний підприємець і письменник. У 2016 році співзаснував у Лондоні Науково-дослідний інститут Perspectiva, метою якого є надихнути політичних та ділових лідерів досліджувати реальні проблеми світу. Автор книг, в яких розглядає соціальні аспекти розвитку людства. Із 2014 року – член Римського клубу.
В цій книзі багато систематизовано інформації про німецьку та скандинавську весну, про діячів, котрі намагались боротися за осмислене й краще життя, та про майбутні перспективи, чи може нордичний досвід принести користь решті світу?
Сергій Чумаченко, співзасновник руху «Більдунг в Україні» зазначає: «Я не знаю актуальнішої книжки для суспільства та еліти сучасної України. Нам є чого повчитися в нордичних країн, які завдяки неформальній освіті дорослих змінили культуру від патерналізму та зневіри до соціальної відповідальності й активної боротьби за своє майбутнє».