Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Із книги на екран. Переспівники сюжетів

Поділіться цією сторінкою:

Як порівняти Книгу та Кіно? Уяву та яскравість зображення? Ми надаємо унікальну можливість обрати найкраще саме для Вас! Сучасне кінематографічне мистецтво від визначних митців зі всього світу пропонує екранізацію на будь-який смак.

Ви маєте вибір – спочатку прочитати, а потім подивитися фільм, або - подивитися, а потім прочитати.

Можете оцінити як міняється сюжет при екранізації.

Чи є щось цікавіше ніж книга? Мабуть, тільки кіно за цією книгою!

У Вас є певні сумніви? Ми доведемо, що можливо зняти блокбастер не гірший, ніж літературний бестселер.

На поличках нашої бібліотеки ви зустрінете героїв, які зійшли зі сторінок класичних та сучасних книг і потрапили до найвідоміших новинок світового кінематографу.

 

Зузак, Маркус.

   Крадійка книжок [Текст] = The Book Thief : Роман / Зузак, Маркус ; Пер. з англ. Н.Гоїн. - К. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 416 с. : іл.

Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінґер, яка у страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила завдяки лише цій силі. Бестселер The New York Times! Вражаюча історія, яку розповідає... Смерть! До влади у Німеччині прийшли фашисти. Вперше Смерть побачив маленьку Лізель, коли прийшов забрати душу її братика. Він став свідком того, як дівчинка вкрала першу книжку і зацікавився її долею. Він приходив до її будинку, де, ризикуючи життям, родина переховувала єврея. Він слухав, як Лізель читала книжки під час бомбардувань. Смерть завжди був поруч. Під час останньої зустрічі він розкриє крадійці книжок свою найбільшу таємницю...

Крадійка книжок

(The Book Thief)

Німеччина, переддень Другої світової війни. Смерть готується до жнив. Дев’ятилітня Лізель приїздить до названих батьків у Мюнхен, вони навчають її читати. Читання стає її життєвою потребою і Лізель починає красти книги - єдину радість її життя. Все, що вона дізнається із книг, допомагає їй зрозуміти події навколо неї - гоніння на євреїв, антифашистський рух, приниження та голод. Врешті-решт це стане її власною історією, історією її життя.

2013 рік. Німеччина, США. Режисер: Братан Персіваль; Сценарій: Майкл Петроні та Маркус Зузак.

У ролях: Софі Нелісс та Джеффрі Раш

 

Коллінз, Сюзанна.

   Голодні ігри [Текст] = The Hunger Games : Роман. Кн.1 / Коллінз, Сюзанна ; Пер. з англ. У.Григораш. - К. : Країна Мрій, 2015. - 384 с. : іл. - (Голодні ігри).

На руїнах континенту, колись відомого як Північна Америка, блискучий Капітолій об'єднав дванадцять округів у країну Панем. Щоб тримати підлеглих у покорі, Капітолій вигадав жорстоке реаліті-шоу - Голодні ігри, в яких щороку хлопець і дівчина з кожного округу змушені битися на смерть. Під час святкування Жнив шістнадцятирічна Катніс Евердін і її друг Гейл беруть участь у жеребкуванні - це приречення всіх дітей Панему від дванадцяти до вісімнадцяти років.Кілька років поспіль їм щастило - жереб падав на інших, та чи буде прихильною до них доля і на ці Жнива?

Голодні ігри

(The Hunger Games)

Деспотична держава Панем щороку влаштовує показові ігри на виживання. За ними у прямому ефірі спостерігає весь світ. Жереб приймати участь в Іграх випадає юній Кітніс та таємно закоханому в неї Піту. Вони знайомі з дитинства, але тепер мають стати ворогами. Адже в Голодних іграх переможцем може стати лише один із 24 учасників. Суддям байдуже хто виграє, головне - видовище. Цього разу видовище неперевершене!

2012 рік. США. Режисер: Гері Росс;

Сценарій: Сюзанна Коллінз, Геррі Росс.

У ролях: Дженніфер Лоуренс та

Джошуа Гатчерсон

 

Коллінз, Сюзанна.

   Переспівниця [Текст] = Mockingjay : Роман. Кн.3 / Коллінз, Сюзанна ; Пер. з англ. У.Григораш. - К. : Країна Мрій, 2015. - 384 с. : іл. - (Голодні ігри).

Катніс дивом вижила. Але навіть вирвавшись із кількома іншими трибутами з кривавої арени, вона не може почуватися щасливою, адже Піта лишився в руках Капітолія, а Округ 12 зрівняли з землею. Панемом прокотилася хвиля повстань, і Катніс нарешті доведеться зробити вибір: померти у рабстві - чи загинути в боротьбі за свободу...

Голодні ігри: Сойка-Переспівниця

(The Hunger Games: Mockingjay)

75-ті Голодні ігри змінили все. Кітніс порушила правила і непорушне до того часу деспотичне правління Капітолія похитнулося. У людей з’явилася надія, її символізує Сойка-Переспівниця. Щоб звільнити полоненого Піта й захистити своїх близьких Кітніс має битися у справжніх битвах та стати сильнішою, ніж на арені ігор

2014 рік. США. Режисер: Френсіс Лоуренс;

Сценарій: Сюзанна Коллінз та інш.

У ролях:

Дженніфер Лоуренс та

Джошуа Гатчерсон

 

Ролінг, Джоан Кетлін.

   Фантастичні звірі та де їх шукати [Текст] : Повість: Для дітей середнього шкільного віку / Ролінг, Джоан Кетлін ; Пер. з англ. В.Морозова; Під ред. І.Малковича; Худож. Дж.К.Ролінг. - 3-тє вид. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 128 с. : іл.

Жодна чаклунська родина в країні не обходиться без примірника "Фантастичних звірів". Відтепер магли теж матимуть нагоду дізнатися, де живе квінтолап, що їсть пухканець і чому не варто залишати молоко для кнарла…

Фантастичні звірі та де їх шукати

(Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Пошук та вивчення незвичайних чарівних створінь приводять магозоолога Ньюта Саламандера до Нью-Йорку. Найімовірніше, він би поїхав поїздом далі, якби не маг (так в Америці називають маглів) на ім’я Якоб, залишена без нагляду магічна валіза і втеча із неї магічних тварин Ньюта.

2016 рік. Великобританія, США. Режисер: Девід Йейтс;

Сценарій: Джоан К. Ролінг.

У ролях: Едді Редмейн та

Кетрін Уотерстон

 

Дешнер, Джеймс.

   Випробування вогнем [Текст] : Роман: Для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Дешнер, Джеймс ; Пер. з англ. Н.Вишневської. - К. : Країна Мрій, 2015. - 320 с. : іл. - (Той, що біжить Лабіринтом. Кн.2).

Втеча з лабіринту мала відкрити Томасу й решті глейдерів шлях на свободу. Тільки виявилося, що тести ще не закінчилися і тепер їх чекає друга фаза - випробування вогнем у розжареній пустелі, яку дуже влучно назвали Пеклом. На те, щоб перетнути Пекло й дістатися безпечного прихистку, глейдери мають два тижні. Але тепер у них є конкуренти, тож ставки підвищуються. Кому вдасться дійти до кінця і не загинути?

Той, що біжить Лабіринтом. Випробування вогнем

(The Scorch Trials)

Тема підліткового бунту знову стає популярною у кіно: останніми роками вийшла ціла когорта фільмів, навіть «кіносаг» про протидію максималізму підлітків усталеній світобудові. «Випробування вогнем» відповідає канонам жанру і пропонує увазі глядача підлітків, що вважали великим досягненням вихід з лабіринту. Раптом вони опиняються серед таких же підлітків, що пройшли через такі випробування. Як перемогти конкурентів?

2015 рік. США. Режисер: Уес Болл; Сценарій: Джеймс Дешнер та Т.С.Наулін. У ролях:

Ділан О'Браєн та інш.

Грін, Джон.

   Паперові міста [Текст] : Роман / Грін, Джон ; Пер. з англ. В.Назаренко. - К. : Країна Мрій, 2015. - 320 с. : іл.

Усе життя Квентин був здалеку закоханий у свою дивовижну сусідку - Марго Рот Шпігельман. Тож коли вона, одного дня, відчинивши знадвору вікно в його кімнаті, прокрадається в його життя, втягуючи в неймовірні пригоди, Квентін не може їй опиратися. Але ніч пригод закінчується, і на другий день у школі Квентин з'ясовує, що загадкова Марго таємниче щезла...

Паперові міста

(Paper Towns)

Усе життя Квентин був здалеку закоханий у свою дивовижну сусідку - Марго Рот Шпігельман. Тому, коли якось вночі вона запрошує його приняти участь у «каральній операції» проти її кривдників, він згоджується. Але, прийшовши до школи посля їх нічних пригод, Кью дізнається, що Марго зникла. Залишила для нього лише таємничі послання, які він має разгадати, щоб знайти дівчину

2015 рік. США. Режисер: Джейк Шрейєр; Сценарій: Скотт, Майкл Х.Уебер, Джон Грін.

У ролях:Нат Вульфф та

Кара Делевінь

 

Рот, Вероніка.

   Інсургент. Бунтівниця [Текст] : Роман. Кн.2 / Рот, Вероніка ; Пер. з англ. Н.Вишневської. - В суперобкладинці. - К. : Країна Мрій, 2015. - 384 с. : іл. - (Дивергент).

День посвячення для Трис мав стати справжнім святом: вона перемогла, її зарахували до обраної фракції. Натомість свято обертається на жахіття: між фракціями вибухає конфлікт, попереду - велика війна, а Трис, втративши батьків, стикається з таємницями, які, можливо, вони все життя від неї приховували. Чи вдасться Трис розкопати ці таємниці й при тому не тільки не загинути, а й не втратити себе?

Дивергент, глава 2: Інсургент

(Insurgent)

В новому розділі антиутопії про суспільство, де все розставлене по поличках, а всяка індивідуальність має бути викорінена, Трис повинна знайти спосіб боротьби з жахливою системою, яка нищить її близьких. Хто на черзі? Вона дізнається моторошні подробиці, що ховаються за уявним порядком, і розуміє, що в її світі потрібні зміни. Найголовніше в цій боротьбі - подолати розкол, що ворог спричиняє в її душі

2015 рік. США. Режисер: Роберт Швентке;

Сценарій: Брайан Даффілд.

У ролях: Шейлін Вудлі та

Тео Джеймс

Гарді, Томас.

   Подалі від шаленої юрми [Текст] : Роман / Гарді, Томас ; Пер. з англ. Д.Троценко. - К. : Країна Мрій, 2015. - 448 с. : іл.

Один з найвідоміших творів письменника Томаса Гарді. Одна жінка і троє дуже різних чоловіків - чим закінчиться ця неймовірна любовна драма?

Подалі від шаленої юрми

(Far from the Madding Crowd)

Ця картиначетверта екранізація класичного роману Томаса Харді, опублікованого наприкінці XIX століття і присвяченого розгляду проблем і  арактерів селян. Спадкоємиця богатого фермера юна Батшеба Евердин береться до справи. Наймає збанкрутілого фермера досвідченого і чесного Габриеля Оука. Він сватався до Батшеби, але отримав відмову. Тепер до неї сватається сусід, багатий фермер Уільям Болдвуд, але капризна Батшеба поки що не згоджується, просить час для роздумів. Фатальною стала зустріч із самозакоханим красенем сержантом Френком Троєм…

2015 рік. Великобританія, США. Режисер: Томас Вінтерберг; Сценарій: Томас Гарді та Брайан Даффілд.

У ролях: Кері Малліган та Матіас Шонартс

 

Мартель, Янн.

   Життя Пі [Текст] : Роман / Мартель, Янн ; Пер. с англ. І.Шувалової. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 400 с. : іл.

Це роман-притча, який розповідає історію Пі, сина власника одного індійського зоопарку. Волею долі він, разом з рідними, змушений емігрувати до Канади. Під час мандрівки їхній корабель зазнає аварії, і хлопець опиняється в рятувальному човні: сам на сам із тигром, гієною, мавпою та зеброю. Що ж чекає на них попереду?

Життя Пі

(Life of Pi)

Юний Пі був адептом зразу трьох релігій - від матері перейняв буддизм, потім, познайомившись з християнством, хрестився, потім раптом захопився ісламом. Вірив у загальне добро і навіть у те, що тварини в зоопарку його батька -чудові створіння. Але одного разу батько хлопчика показав всю суть тварин. Цей урок зламав Пі й він перестав вірити в чудеса. Через деякий час вся сім’я переїздить на Захід. У дорозі сталася кораблетроща, і юнак залишився сам на сам у човні з бенгальским тигром - Ричардом Паркером, орангутангом, зеброю та гієною посеред Тихого океану… Що ж чекає на них попереду?

2013 рік. Великобританія, США, Тайвань; Режисер: Енг Лі;

Сценарій: Девід Магі та Янн Мартел.

У ролях: Шарма Сурадж

 

Ріггз, Ренсом.

   Дім дивних дітей [Текст] = Miss Peregrines's Home for Peculiar Children : Роман / Ріггз, Ренсом ; Пер. з англ. В.Горбатька. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 432 с. : ил.

Шістнадцятирічний Джейкоб з дитинства звик до розповідей свого діда про його юність на далекому острові у графстві Уельс, у притулку для дивних дітей: про чудовиськ з потрійними язиками, про невидимого хлопчика, про дівчинку, яка вміла літати...Єдиним побічним ефектом цих вигадок були нічні кошмари, що мучили підлітка. Але одного разу кошмар увірвався в його життя, убивши діда наяву...

Дім дивних дітей місс Перегрін

(Miss Peregrines's Home for Peculiar Children)

В дитинстві Джейкоб багато чув від дідуся про притулок для незвичайних дітей. Серед них була дівчинка, яка вміла тримати руками вогонь, дівчинка, що ногами не торкалась землі, невидимий хлопчик і близнюки, що вміли спілкуватися без слів. Після смерті діда 16-річний Джейкоб отримує загадкового листа і вирушає на острів, де виріс його дід. Там він знаходить дітей, яких раніше бачив тільки на фотографіях

2016 рік. Великобританія, США, Бельгія; Режисер: Тім Бертон; Сценарій: Ренсом Ріггз та Джейн Голдман.

У ролях: Єва Грін,

Ейса Баттерфілд, та Семюел Лірой Джексон

 

Говелл, Джорджина.

   Королева пустелі [Текст] = Daughter of the Desert. The Remarkable Life of Gertruda Bell : Біографічний роман / Говелл, Джорджина ; Пер. з англ. Т.Коробкової, І.Вінничук. - К. : Наш Формат, 2016. - 456 с. : іл.

Усе, що описано у книзі Джорджини Говелл - чиста правда. Талановита письменниця майстерно розповідає про життя Ґертруди Белл - мандрівниці, дослідниці, археолога, яка була першою європейкою, що перетнула Сирійську пустелю. Надзвичайно детальні і яскраві описи Близького Сходу неймовірно захоплюють і не дають відірватися від книги. За книжкою Говелл знято фільм з Ніколь Кідман у головній ролі…

Королева пустелі

(Queen of the Desert)

Фільм присвячено розповіді про видатну жінку - Гертруду Белл, британську мандрівницю, археолога, що досліджувала Близький Схід і складала карти. Весь фільм – це мовчазний караван, що йде пустелею з чудовими краєвидами. І маленькими фрагментами серед цієї великої подорожі режисер показує нам мелодраматичні любовні історії з життя Гертруди Белл…

2015 рік. США, Марокко; Режисер: Варнер Херцог;

Сценарій: Варнер Херцог.

У ролях: Джеймс Франко,

Ніколь Кідман та Роберт Паттінсон

 

Роздобудько, Ірен Віталіївна.

Кіно на папері [Текст] : Збірка / Роздобудько, Ірен Віталіївна ; Худож. С.Фесенко. - К. : Нора-Друк, 2016. - 288 с. : іл. Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, аби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука зі своїми законами. Які вони? Як зробити аби ваш сценарій продюсери прочитали у першу чергу? У другій частині збірки – літературний синопсис сценарію «Садок вишневий…», котрий був створений у 2008 році, отримав спеціальну відзнаку Всеукраїнського конкурсу «Коронація Слова» у 2011-у і… зі значними змінами став стрічкою «Поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році. «Я повернусь!» – сценарій, створений для відомого режисера і актора Ахтема Сейтаблаєва задовго до анексії Криму. В ньому – епічна історія кримськотатарської дівчини від 1930-х до середини 80-х років. Героїня, всупереч випробуванням долі, все життя мріяла повернутися до рідного Криму. І повернулась. Адже те, про що мрієш – збувається, якщо ти вмієш за це боротися...

Поводир

(Садок вишневий…)

Фільм поставлено за повістю Ірен Роздобудько та Олеся Саніна Садок вишневий…

Україна, тридцяті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїзджає у Харків допомагати будувати соціалізм.

Там він закохується в актрису Ольгу Левицький, на яку давно поклав око червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем.

Їх подорож, повна небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії і руйнування людських доль

2013 рік. Україна; Режисер: Олесь Санін;

Сценарій: Олесь Санін та Ірен Роздобудько.

У ролях: Антон Святослав Грін Станіслав Боклан

ОлександрКобзар Джамала

 

 

 

 

Метісон, Річард Бартон.

   Я - легенда [Текст] = I am Legend : Роман / Метісон, Річард Бартон ; Пер. з англ. Є.Гіріна. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.

Він міг стати легендою для людей. Він був єдиний, на кого не подіяв страшний вірус, хто не перетворився на вампіра. Зі свого будинку, що нагадує неприступну фортецю, він виходить тільки, щоб убивати. Тих, через кого втратив кохану дружину й улюблену донечку – усе своє життя. Він пізно розуміє, що сонце вже давно сходить над іншим світом…

Я – легенда

(I Am Legend)

Адаптація однойменного роману Річарда Метісона про невідомий вірус, що забрав життя половини населення земної кулі, а іншу половину перетворив на вампірів. Сюжет будується навколо єдиної вцілілої людини з непоясненим імунітетом, яка ночами тримає нескінченну облогу упирів, а вдень намагається знайти протиотруту і з'ясувати причини епідемії. Якщо говорити про ідеї, то це не просто фільм-катастрофа. Це глибоко філософська річ. Самотність людини, серед скажених людей, які жадають лише його плоті. Ніхто його не розуміє, не слухає, а він намагається їх врятувати. Це не вигадка, це - гротеск.

2007 рік. США; Режисер: Френсіс Лоуренс; Сценарій: Марк Протосевич та інш.

У ролях: Уіл Сміт

 

Кард, Орсон Скотт.

   Гра Ендера [Текст] = Ender's Game : Роман / Кард, Орсон Скотт ; Пер. з англ. В.Верховського, Т.Педан. - К. : Брайт Стар Паблішинг, 2013. - 272 с. : іл.

Земна цивілізація під загрозою. Уже сім десятиліть людство веде безвиграшну війну з чужою інопланетною расою і шанси на перемогу все тануть. Невже немає ніякої надії і людству доведеться загинути? І така надія з'являється. На Землі народжується геній, дитина, якій судилося стати рятівником людства. Ім'я його Ендрю Віггін, або Ендер, що значить переможець. "Гра Ендер" - абсолютний шедевр сучасної фантастики і рідкісний випадок в історії жанру, коли роман завойовує в один рік дві вищі фантастичні нагороди - премії "Хьюго" і "Небюла". Тобто отримує одночасно і читацьке, і письменницьке визнання

Гра Ендера (Ender's Game)

Дія відбувається у 2135 році. Людство пережило два вторгнення інопланетної раси «жукерів», лише дивом вцілів, і готується до чергового вторгнення.

Для пошуку пілотів і воєначальників, здатних принести Землі перемогу, створюється військова школа, в яку відправляють найталановитіших дітей. Серед цих дітей Ендрю (Ендер) Віггін, майбутній полководець Міжнародного флоту Землі і єдина надія людства на порятунок ...

2013 рік. США; Режисер: Гевін Худ; Сценарій: Орсон Скотт Кард та Гевін Худ.

У ролях: Ейса Баттерфільд, Гаррісон Форд,

Бен Кінгслі

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ