Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Історія перемог і поразок Українського війська в книзі Галущака М. «За пів кроку до перемоги»

Поділіться цією сторінкою:

В Україні ще не було жодного покоління, якого не торкнулася б війна. Книга Михайла Галущака «За пів кроку до перемоги» -  це намагання прокласти історичні паралелі між збройною боротьбою з Польщею сто років тому та війною з Росією зараз. У виданні йдеться про історію створення Галицької Армії, її військові операції та успіхи у боротьбі з ворогом. Автор аналізує питання розбудови збройних сил, розподіл повноважень ключових органів державного керівництва та військового командування, описує найважливіші воєнні операції армії галицької республіки, розглядає вплив внутрішніх та зовнішніх чинників на стратегії збройної боротьби. В книзі автор поєднує наукові дослідження історії Галицької Армії в 1918-1919 роках  та свій особистий досвід, здобутий під час російсько-української війни, розпочатої в 2014 році.

                                            

Книга актуальна саме в наш час, тому що на прикладі Галицької Армії можемо переконатися, що навіть малочисельне військо, але надзвичайно вмотивоване і добре підготовлене може перемогти ворога сильнішого за себе.

Михайло Галущак – дослідник військової історії ЗУНР, кандидат історичних наук, громадський діяч, учасник Революції Гідності та теперішньої російсько-української війни. В своїй книзі автор стверджує, що: «Кожна війна могла б стати для людства останньою – за умови, що всі без винятку її уроки були б належно засвоєні. Адже після ретельного аналізу будь-якого збройного конфлікту неминуче виникає думка, що його цілком можна було б вирішити, не проливаючи жодної краплини крові».

Цю книгу ми отримали від Українського інституту книги за Програмою поповнення фондів публічних бібліотек.

Брак знань та інформації є основними причинами незасвоєних уроків історії. Будувати державу необхідно знаючи правду про минулі війни, відкидаючи міфи та омани. Подібні книги закладають міцний фундамент для розуміння причин та наслідків теперішньої ситуації.

«…в історії немає нічого нового. А її уроки допоможуть нам зберегти Україну для наступних поколінь».

 М. Галущак

Військові Української Галицької Армії

        

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ