Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

24 книги до 24-ї річниці Незалежності України.

Поділіться цією сторінкою:

24 серпня – День Незалежності України, наше національне свято.

Бурхливі події, що відбуваються впродовж останніх років на сході, перегорнули наш світогляд та змінили відношення цілого світу до України. Двадцять четвертий рік  Незалежності України – особливий, наповнений тривогою, відчуттям болю, і одночасно – відповідальністю та гордістю за рідну країну ...
Як важливо зараз для кожного українця знати справжню історію країни, не загубити ту ідею, заради якої «Небесна Сотня» віддала життя на Майдані!

Молодь України, двадцятичотирирічні ровесники Незалежності України, озброєні сучасними знаннями, прагненням до змін на краще, творять своє майбутнє, крок за кроком просуваючись до мрії...
Ми наслідуємо та пишаємося видатними діячами та талановитими особистостями, що створили Україну. Пізнати та зрозуміти це найкраще допомагає книга.

Пропонуємо Вам разом із нами поринути у світ української історії, подій минулого та видатних особистостей, що надихають та надають сили створювати справжню НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ!

9 найновіших надходжень – до фондів Молодіжної бібліотеки «Молода гвардія»

Палій О. „Історія України”. У посібнику викладено історію України від давнини до наших днів. Вичерпно подано всі найважливіші події української історії. Широко цитуються історичні документи. Це дасть змогу читачеві самому оцінювати історію, не покладаючись на інтерпретації. Посібник стане в пригоді усім, хто цікавиться не спотвореною, а справжньою вітчизняною історією.

Палій О. „25 перемог України”. Книга популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді військовослужбовцям, усім захисникам Батьківщини, студентам, викладачам, учням, та всім, хто цікавиться вітчизняною історією.

Яневський Д. „Проект Україна”. У новій книжці телеведучого, журналіста, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи із середини X століття до об’єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча. У книжці автор висловлює свій власний погляд на історію і підкреслює, що історія Русі/України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи.

Журавльов Д.В. „100 ключових подій української історії”. У книзі в цікавій формі подано інформацію про ключові події IX – XX ст., що вплинули на життя України та українців у багатьох аспектах: політичному, соціальному, культурному. Детально розглянуто як передумови й причини кожної події, так і її перебіг та наслідки для сучасного нашої країни.

Вятрович В. „Україна. Історія з грифом „Секретно”. Ця книга – зустріч з минулим. Тут – 61 історія, 74 роки і набагато більше людей та ситуацій, котрі дивляться на читача зі світлин та архівних документів. Разом вони складають образ українського XX століття – часу, коли світ по-справжньому відкрив для себе Україну та українців, століття, коли творилося обличчя України. Свого часу життя кожного з героїв опинилося під грифом „Секретно” стараннями нездоланної спецслужби. Описані в сухих звітах і відтворені істориком хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців – спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю – воля людини чи обставини?

Файзулін Я. Гінда В. Україна. У вогні минулого століття: постаті, факти, версії. Книга містить тексти, що упродовж кількох років виходили в рубриці „Історія” популярного українського журналу „Країна” та в „Газеті по-українськи”. Її поява стала результатом плідної співпраці істориків Я.Файзуліна та В.Гінди з редакторами Б.Завітієм і Д.Мандзюком. Автори за допомогою яскравих, „живих” текстів розповідають читачеві історію становлення Української державності та боротьби українського народу за свободу та незалежність. Вони створюють цікавий калейдоскоп у дискурсі цих суперечливих і складних часів, висвітлюючи з несподіваного боку, здавалося б, відомі події.

Для читачів молодшого та шкільного віку стане у пригоді видання братів

Капранових „Мальована історія Незалежності України”. Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий та зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватись у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.

Для шанувальників художньої літератури на історичну тематику пропонуємо такі новинки жанру:

Збірка творів сучасних українських письменників „Україна-Європа”. Упорядкування О.В.Красовицького. Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів – тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність – в антології є складні міжнаціональні стосунки та території нашої держави, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

Кокотюха А. „Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року”. 1919 року земля України стала полем битви між різними владами – „червоними”, „білими”, „зеленими”... Артем Шеремет – звичайний київський лікар, людина аж ніяк не войовнича. Але буремні події божевільного часу змушують його, так чи інакше, взяти в них участь – трагічні обставини приводять його до армії отамана Зеленого. Запекла боротьба, смертельна небезпека, зрада та надія, кохання і втрата – не омине ніщо...


Україна – прекрасна та неповторна, відома і невідома!

 

Національна ідентичність

Боротьба за НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Українець – це на все життя…


Ці та багато інших цікавих книг запитуйте у відділах молодіжної бібліотеки. Дізнавайтесь більше про Україну! 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ