Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Ярослав Стельмах – назавжди»

Поділіться цією сторінкою:

 

Біобібліографічний покажчик

До 65-річчя від дня народження Ярослава Стельмаха,
українського драматурга, перекладача
, кінодраматурга, прозаїка, заслуженого діяча мистецтв України.
(Серія «Киянин назавжди»)

 


 

Біографія

Народився Ярослав Михайлович Стельмах 30 листопада 1949 року у Києві, в сім"ї українського письменника Михайла Стельмаха. Родина проживала в будинку для письменників на Богдана Хмельницького. Ярослав був прешою дитиною в родині. Мав ще молодшого брата Дмитра і сестру Марту.
Ярослав ріс обдарованою дитиною, мав різносторонні інтереси. Одночас захоплювався спортом, музикою, іноземними мовами. З боротьби і боксу мав спортивні розряди, додатково займався гімнастикою та плаванням. Особливо цікавим для себе письменник вважав світ дитинства. З раннього віку досить успішно вивчав англійську
1970 – ще студентом інституту іноземних мов спробував перекладати з англійської. З Канади йому привезли книгу Маркузі «Гарпун мисливця». Над її перекладом він працював з великим задоволенням. Це був перший його досвід перекладу з іноземної.

З батьком Михайлом Стельмахом  в дитячі та в молоді літа

1971 – закінчив Київський інститут іноземних мов, згодом — аспірантуру при ньому
1973 – на кафедрі іноземних мов познайомився з майбутньою дружиною Людмилою.
Вона закінчила той самий інститут, але на дев’ять років раніше. Через два роки вони одружилися. У кількох п’єсах Ярослава можна так чи інакше вгадати серед дійових осіб Людмилу.

Людмила Вікторівна Стельмах - дружина Ярослава Стельмаха

1974 – у 25 років став кандидатом наук.
1975 – вийшла дебютна книжка Ярослава Стельмаха "Манок" — оповідання для дітей. Через три роки увійшов до Спілки письменників.
У 1978 був прийнятий до Спілки письменників України.
У 1981 році закінчив Вищі літературні курси при Московському літературному інституті імені О. М. Горького.
1999 – названий кращим драматургом року

У спілкуванні з колегами по перу, театральними критиками і акторами Ярослав Стельмах завжди залишався ввічливим і доброзичливим. Друзі запам'ятали його як людину з відмінним почуттям гумору, завжди привітного і життєрадісного. Незалежно від обставин Ярослав Стельмах залишався комунікабельним Його квартира від середини 1970-х вважалася в мистецьких колах Києва найбільш гостинною.
Працьовитість помножена на професійність, допомагали Ярославу Стельмаху з успіхом реалізовувати задумані плани. Творча манера Ярослава Стельмаха неповторна у своїй реалістичності. Його п'єси створюють своєрідну атмосферу позитивних емоцій у поєднанні з гумором і великою вірою в людину. За два з половиною десятиріччя, театрами поставлено більше 20 п’єс Ярослава Стельмаха. Естетичні літературні принципи та художній смак стали стрижнем його творчості.

Він також писав оповідання та  повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захоплюючим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв.
Серед його п'єс є багато творів для дітей: «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав».


Твори Ярослава Михайловича вивчаються за сучасною шкільною програмою.

Вперше Ярослав Михайлович дістав підтримку на Всесоюзному семінарі молодих письменників. Молодого українського драматурга підтримали відомі літератори - порекомендували його п'єси знаменитому тоді Панасу Салинському – голові ради з драматургії Союзу письменників СРСР. Салинський формував репертуар усіх театрів по країні. Стельмах дуже припав йому до душі і своїми талановитими творами і, головне, скромністю. У бесідах він жодного разу не згадав, що є сином класика української літератури, лауреата всіх існуючих тоді премій, Михайла Стельмаха.

Я. Стельмах відомий, насамперед, як драматург. Вагомого творчого упіху досягнув завдяки надзвичайній працездатності та сумлінності. Кожен рядок його творів ретельно обдумувався і вбирав у себе самі цінні із роздумів автора. Успіх театральних постановок Ярослава Стельмаха в багатьох випадках визначався його досконалим знанням особливостей театрального мистецтва і своєрідним змістом п’єс

Феномен драматургії Я.Стельмаха має декілька складових:

–  в ті минулі, підцензурні, часи примудрився не написати жодної «прославляючої» п’єси;
–  бажання режисерів обирати саме його твори до постановки (без вказівок «згори»);
– прагнення акторів бути зайнятими в п’єсах Яр. Стельмаха, позаяк, за їхнім власним висловом, «в них є що грати»

 

Сцени із п’єс Я. Стельмаха «Крихітка цахес» та «Гра на клавесині»

До речі, одна з його п’єс вважається автобіографічно-пророчою – "Синій автомобіль". Там ідеться про письменника, який у дитинстві мріяв про синій автомобіль, а у фіналі спалив свої рукописи.
Про той вогонь одразу згадали всі, коли 52-річний Стельмах несподівано загинув в автокатастрофі. 4 серпня 2001 року його автомобіль згорів на шосе під Борисполем. Уранці Ярослав Стельмах підписав для внучки Зої свою книжку "Голодний, злий і дуже небезпечний". Того самого дня у нього за кермом відмовило серце. Похований в Києві на Байковому кладовищі поруч з батьком на ділянці № 2.
Після нього залишилася багата літературна спадщина. Творчий доробок у підсумку становить кілька книг прози, десятки п"єс, кіносценаріїв та інсценізацій

Відомий він ще й як перекладач драматичних творів.

Переклав на українську мову ряд популярних п'єс, які йшли на сценах Києва і Львова.
Кіносценарії фільмів: «Циганка Аза», (1987), «Провінціалки» (1990), «Кіценька» (1995) (в складі серіалу «Острів любові»).

 

      
        На презентації фільма про батька

Ярослав Стельмах лауреат літературних премій.
За п’єсу «Запитай колись у трав» письменнику присуджено премію імені М. Островського (1984); за п’єси «Ніч на Івана Купала» (за Гоголем) і «Стережись лева» – премію імені І. Котляревського.

 

Бібліографія статей
(подано за хрогологією подій)

1999

Подлужная, Алла. Земную жизнь пройдя до половины [Електронний ресурс] = http://gazeta.zn.ua/CULTURE/zemnuyu_zhizn_proydya_do_poloviny.html / Подлужная, Алла // Зеркало недели. – 1999. – 19-26 нояб. (№46). – С. Ярослав Стельмах - особистість широко відома у літературних та театральних колах нашої країни і не тільки нашої. Його знають як драматурга і сценариста, дитячого письменника і перекладача. Мало хто із сучасних драматургів може похвалитися кількістю двадцяти прем'єр на рік на сценах театрів України. У чім же секрет успіху, як пояснити зацікавленність театрів у п'єсах Стельмаха? Час, відданий драматургії, а це двадцять п'ять років, був дуже плідним для Стельмаха, усі його п'єси, понад двадцать, побачили світло рампи. Він досконально вивчив природу театру, чудово відчуває потреби часу і довершено уміє втілити все це. Творчій манері Стельмаха притаманний реалістичний погляд, його п'єси сучасні і належать до традиційного театру

 

Інтерв’ю з Ярославом Стельмахом

«А взагалі вважаю себе щасливою людиною, бо живу в мистецтві»
/ Ярослав Стельмах /

1986

Стельмах Я. Не заради себе [Текст] // Київ. – 1986. – 5. – С. 147 – 170.

1991

Стельмах Я. «У драматургію я прийшов не одразу» [Текст]: інтерв’ю з драматургом провів Мельник О. // Український театр. – 1991. – № 5.  – С. 4 – 5

1999

Стельмах Я. Батько залишається для мене взірцем на все життя! [Текст]: спогади про батька // Літературна Україна. – 1999. – 2 грудня. – С. 7.
Ярослав Стельмах: «Драматург рідко бачить на сцені саме те, що він написав» [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/yaroslav-stelmah-dramaturg-ridko-bachit-na-sceni-same-te-shcho-vin-napisav  / Розмову вела Анастасія Сперкач // День. – 1999. – 30 лист. (№221). Його вистави «Шкільна драма», «Привіт, синичко!», «Провінціалки» не сходили зі сцен роками. Та й сьогодні, якщо глянути на театральні афіші, ім'я Ярослава Стельмаха згадується більш ніж у 15 виставах. Творчий доробок Ярослава Стельмаха складає ще й безліч книжок, вісім кіносценаріїв таких відомих і улюблених серед глядачів фільмів як «Циганка Аза», «Провінціалки» тощо. Пропонуємо до вашої уваги інтерв'ю з заслуженим діячем мистецтв, лауреатом багатьох премій – Ярославом Михайловичем Стельмахом, якого, до речі, вітаємо з полуднем віку і бажаємо здоров'я і подальших творчих успіхів

2002

Ярослав Стельмах: "Все ґрунтується на власному знанні життя..." [Електронний ресурс] = http://www.lnu.edu.ua/faculty/web_kultura/Proscaenium/prostsenium%20new-/%D0%92%D0%B8%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%202(3)2002/Stelmach_History.pdf / Розмовляла Анастасія Натяжна // Просценіум. – 2002. – №3. – С. 18-22. Ярослав Стельмах був добрим учнем свого батька і в ставленні до літературного ремесла, і в тому, що є набагато вагомішим у житті, – розумінні й відчутті навколишнього світу, вмінні за будь-яких обставин, залишатись порядною, інтелігентною людиною. Його трагічна загибель шокувала всю театральну громадскість. Спустошеність від цієї несправедливої втрати не зникає й досі. Але, як і його батько, Ярослав Стельмах продовжується у своїх творах: ще не одне наймолодше покоління захоплено читатиме його дитячі книжки і театри ще не раз звертатимуться до його блискучої, наповненої світлом життєвої сили драматургії. Без перебільшення можна сказати, що драматург Стельмах був найрепертуарнішим сучасним автором в Україні. Перше інтерв'ю, яке драматург дав після свого п'ятдесятиріччя

 

Втрата

2001

Підлужна, Алла. Навздогін...[Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/CULTURE/navzdogin.html / Подлужна, Алла // Дзеркало тижня. – 2001. – 17 серп. (№31). Пішов із життя Ярослав Стельмах... Відомий український літератор, драматург, сценарист, перекладач, дитячий письменник. Будь-яка смерть безжалісна-безсердечна, ця ж особливо, адже обірвала життя в розквіті творчих сил, у розпал найвищої самореалізації, безглуздо, випадково, трагічно. У своїй улюбленій, із 20 написаних, п’єсі «Синій автомобіль», яка вражає пронизливою щирістю розповіді про власну долю, Ярослав написав як про символ щастя свого дитинства – про синій іграшковий автомобільчик, подарований йому батьками. Найсильніше враження дитинства. Цей синій автомобіль через стільки років і повіз його у вічність...

 

Інтервю з вдовою

2003

Людмила Стельмах: «Кращою пам’яттю про чоловіка стане книга про нього». [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayini/lyudmila-stelmah-krashchoyu-pamyattyu-pro-cholovika-stane-kniga-pro-nogo / Розмову вела Тетяна Поліщук // День. – 2003. – 6 груд. (№222). Розмова з вдовою письменника Ярослава Стельмаха Людмилою Вікторівною

Вдова драматурга Ярослава Стельмаха Людмила: "Славина гибель действительно вылилась в символику, но я не считаю, что своей пьесой он себе что-то напророчил" [Електронний ресурс] = http://www.bulvar.com.ua/arch/2005/4/428a28bfa0a7e/ / Беседовала Юлия Пятецкая // Бульвар. – 2005. – 17 мая (№4). Людмила та Ярослав прожили разом 28 років, і це був не просто щасливий шлюб. Тандем однодумців і соратників. Союз закоханих. Два роки, майже не виходячи з дому, Людмила Стельмах працювала над мемуарами. Внаслідок вийшла пронизлива книга зі зворушливою назвою "Мiй кiт за тобою скучив", що вібрала в себя не тільки особисті відчуття автора, але й спомини тих, хто близько знав та любив Ярослава Михайловича

 

Спогади про Ярослава Стельмаха
2004

Олтаржевська Л. "Він увесь загорнутий у майбутнє...": [Текст] Людмила Стельмах презентувала книгу спогадів про Ярослава Стельмаха "Мій кіт за тобою скучив" / Л. Олтаржевська // Україна молода. – 2004. – 6 жовт. (№186). – С. 13.
Поліщук, Тетяна. Сімейний альбом [Електронний ресурс] = http://incognita.day.kiev.ua/simejnij-albom.html: у Спілці письменників України відбулася презентація мемуарів Людмили Стельмах «Мій кіт за тобою скучив» та Фонду Михайла та Ярослава Стельмахів / Поліщук, Тетяна // День. - 2004. - 30 вер. (№176). Людмила Вікторівна Стельмах нічого не прикрашає. Дуже відверто пише про різні речі. Не обминає й ті події, які завдавали їй болю. Книжка складається з окремих глав. Це спогади не лише удови а й друзів родини Стельмахів. У ній немає чіткої хронології. Це фрагменти різних подій, зустрічей. Героями стають не лише письменники, а й дуже відомі особистості (режисери, актори, вчені, перекладачі), які були друзями родини Стельмахів. У читача складається враження, що він гортає сімейний альбом
Стельмах, Людмила. Згадуючи Стельмаха... [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/zgaduyuchi-stelmaha-2: розділи із ще не виданої книги / Стельмах, Людмила // День. – 2004. – 10 січ. (№1). – С. 23. – Продовж. у № 5, 10, 15. Після трагічної загибелі чоловіка Людмила Вікторівна вирішила написати про нього книгу. Вона вже практично готова. От лишень назви наразі не має. Декілька розділів із неї пані Стельмах, як і обіцяла до редакції «Дня». Це не лише мемуари Людмили Вікторівни, але й спогади друзів, колег письменника. Кожен розділ – окрема історія, подія з життя Ярослава Михайловича. У книзі згадується 150 осіб – людей відомих і знаменитих: літераторів, акторів, режисерів, перекладачів, громадських діячів та інших. Є в ній розповіді про те, як народжувалися п’єси драматурга, про постановки в різних театрах. Спогади про родичів (Ярослав Михайлович був продовжувачем письменницької династії прозаїка й поета Михайла Панасовича Стельмаха)

2005

Петренко, Надія. Монолог для Ярослава Стельмаха... [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/monolog-dlya-yaroslava-stelmaha / Петренко, Надія // День. – 2005. – 4 лют. (№19). – С. 18. Тяжко звикнути до думки та змиритися з тим, що немає з нами чудового українського драматурга Ярослава Стельмаха, якому виповнилося б 55. Літературно-театральна громадськість широко відзначила цю дату. Спілка письменників України приурочила до цієї події презентацію Фонду ім. Михайла та Ярослава Стельмахів (президент – Микола Жулинський) і книжки спогадів Людмили Стельмах «Мій кіт за тобою скучив»

2008

Людмила Стельмах: «Сьогодні вже інший глядач»... [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/lyudmila-stelmah-sogodni-vzhe-inshiy-glyadach: бесіда про два театральні ювілеї / Розмову вела Тетяна Поліщук // День. – 2008. – 23 трав. (№89). Коли відбувається сота вистава однієї з п’єс, що є в репертуарі театру, – завжди свято. Нещодавно в Театрі ім. І.Франка всоте грали «Кохання в стилі бароко», поставлене за п’єсою Ярослава Стельмаха. А в Молодому театрі відсвяткували десятиліття «Синього автомобіля» (ця моновистава також створена за однойменною п’єсою Я. Стельмаха). Про це наша розмова з журналісткою, літератором, віце-президентом Фонду Михайла і Ярослава Стельмахів, автором книги «Мій кіт за тобою скучив», телеведучою програми «Золоте руно» каналу «Культура» Людмилою Стельмах, удовою Ярослава Михайловича

 

Вшанування памяті драматурга

2009

Варварич, Олена. Ярослав Стельмах – назавжди! [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/yaroslav-stelmah-nazavzhdi: 30 листопада у Театрі ім. І. Франка відбудеться вечір пам’яті майстра слова та перекладу / Варварич, Олена // День. – 2009. – 27 лист. (№216). Видатний український письменник, драматург та перекладач залишив після себе велику творчу спадщину. Відомі кінофільми за його сценаріями («Циганка Аза», «Острів любові»), твори для дітей («Шкільна драма», «Привіт, Синичко!»). А вистави за п’єсами та інсценізаціями Ярослава Стельмаха і сьогодні йдуть не тільки в українських театрах, але й за межами нашої країни. Напередодні шістдесятиріччя письменника про нього згадують його колеги та друзі
Муравель, Олена. Талановитий і дружній [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/1546/164/54422/: без Ярослава Стельмаха українська драматургія дала тріщину / Муравель, Олена // Україна молода. – 2009. – 2 груд.(№225). 30 листопада у Театрі ім. Франка зібралося стільки глядачів, ніби на прем’єру вистави року. Хоча того вечора ніякого шоу і філігранної гри мастаків сцени не передбачалося. Вечір присвячувався світлій пам’яті відомого драматурга Ярослава Стельмаха, якому в цей день виповнилося б 60 років. Ярослав Стельмах написав понад 20 п’єс, він був, напевне, найуспішнішим модерним українським драматургом. Кожна з п’єс була поставлена в театрах України, Білорусі, Казахстану
Неволов, Василь. Невмирущість Майстра [Електронний ресурс] = http://incognita.day.kiev.ua/nevmirushhist-majstra.html / Неволов, Василь // День. – 2009. – 4 груд. (№220). Він трохи не дожив до 52 років. 30 листопада Ярославу Стельмаху виповнилося б 60. Він з того покоління, яке змужніло й подорослішало, переживши підліткову ейфорію хрущовської відлиги. І сміливо ввійшло до нового життя, щоб зробити його кращим, ніж досі. За роки свого до болю короткого існування на цій «такій дивній землі» він встиг зробити значно більше, ніж його ровесники, що нині живі й огорнені титулами, званнями й нагородами. Але ще більше задумів залишилися нездійсненими. Дати минають, а інтерес до його книг, до вистав за його п’єсами — незгасний
Підлужна, Алла. "Синій автомобіль" у вічність [Текст] / Підлужна, Алла // Культура і життя. – 2009. – 4-11 груд. (№31). – С. 28. До 60-річчя драматурга Ярослава Стельмаха

 

Встановлення меморіальної дошки на честь драматурга

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поліщук, Тетяна. Квіти для Ярослава Стельмаха... [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/panorama-dnya/kviti-dlya-yaroslava-stelmaha на будинку, де жив відомий драматург і перекладач, відкрили меморіальну дошку / Поліщук, Тетяна // День. – 2009. – 21 лист. (№212). Віднині в київський висотці (Печерський узвіз, 8), де й досі в трикімнатній квартирі мешкає вдова Ярослава Михайловича – Людмила Вікторівна, установлена дошка, яку зробив скульптор Анатолій Валієв. Цього року Стельмаху виповнилось би лише 60! Скільки він ще міг зробити, написати... та не судилося

 

2013

Вірченко, Тетяна. Ярославу Стельмаху могло б уже бути 64 [Електронний ресурс] / «Драматург» – Електрон. дані. – Київ, 2013. – Режим доступу:

http://dramaturg.org.ua/%D1%8F%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%83-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D0%B0%D1%85%D1%83-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%BE-%D0%B1-%D1%83%D0%B6%D0%B5-%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B8-64-%D1%82/#axzz3Ifw1A39R Загол. з титули ерану. – Мова: укр., рос., англ. – Останнє поновлення: 2014. Сьогодні мова про людину й письменника, який не напише вже жодного рядка, але його високодуховні, художньо довершені п’єси пробудять свідомість не одного режисера, актора, глядача, читача… Про Ярослава Стельмаха, сина Михайлова, якому 30 листопада виповнилося б 64 роки

 

Вивчення творчості Я.Стельмаха

Дробот Н. Я. Стельмах "Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера" [Текст]: урок / Н. Дробот // Все для вчителя. – 2012. – №17-18 – С. 150-152.
Оношко Л. Л. Я. Стельмах "Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера" [Текст] / Л. Л. Оношко // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2012. – №16-18. – С. 45-53.
Cаква О. Тези про драматургію Ярослава Стельмаха [Текст] // Культура і життя. –  1989. – 12 березня. – С. 8.
Ситченко А. Система уроків за повістю Ярослава Стельмаха "Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера" [Текст] (фрагмент) / А. Ситченко // Українська література в ЗОШ. – 2012. – №1. – С. 22-25.

 

Книги Ярослава Стельмаха із фондів МСМБ.

Голодний, злий і дуже небезпечний [Текст]: повісті та оповідання для молодшого і середнього шкільного віку / Стельмах, Ярослав Михайлович; Худож. А.Василенко. - К.: Початкова школа, 2000. – 240 с.
Митькозавр із Юрківки [Текст]: повість та оповідання / Стельмах, Ярослав Михайлович. – Х.: Фоліо, 2006. – 223 с. Повісті та оповідання про веселі й таємничі пригоди школярів. Дружба і почуття гумору допомагають героям книжки знайти вихід із будь-якого становища.

Провінціалки [Текст]: п'єси / Стельмах, Ярослав Михайлович. – К.: Мистецтво, 1991. – 288 с.
Якось у чужому лісі [Текст]: повість-казка: Для молодшого шкільного віку / Стельмах, Ярослав Михайлович; Мал. А.Василенка. – К.: Веселка, 1978. – 92 с.
Сучасна драматургія [Текст]: репертуарний збірник / Упоряд. Гапоненко О.О.; Під ред. Тарасенко В.В.; Худож. Є.І.Муштенко. – К.: Мистецтво, 1986. – 141 с.

 

Література про життя і творчість

Бондар Л. Драма «Запитай колись у трав…» як художнє новаторство Я.Стельмаха в інтерпретації відомого сюжету [Текст] // Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. Вип. 22. Ч. 1. – К.: Акцент, 2005. – С. 265 – 276.
Бондар Л.  Трансформація ментальності у добу суспільної кризи [Текст]: за п’єсою Я.Стельмаха «Гра на клавесині» // Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. Вип. 21. Ч. 2. – К.: Акцент, 2005. – С. 361 – 370.
Веселка. Антологія української літератури для дітей в 3-х т. Т.3 : твори радянського періоду [Текст]: проза: для молодшого та середнього шкільного віку / Упорядк., бібліогр. нариси Б.Й.Чайковського; Передм. М.Г.Жулинського; Худож. І.М.Гаврилюк. – К.: Веселка, 1985. – 675 с
Комісаренко Валентина. Концепція людини у „шкільних драмах” Ярослава Стельмаха [Текст] // Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. Вип. 21. Ч. 1. – К.: Акцент, 2005. – С. 458 – 465.
Комісаренко В. Трагікомічність світовідчуття в моноп’єсі Я. Стельмаха «Синій автомобіль» [Текст] // Література. Фольклор. Проблеми поетики: Зб. наук. праць. Вип. 21. Ч. 1. – К.: Акцент, 2005. – С. 334 – 340.
Костецький А. Г. Друже, ти – є!, або Казки з намету [Текст]: Ярослав Стельмах / А. Г. Костецький // Костецький А. Г. Пригоди славнозвісних книг. – Київ.: Почат. шк. 2005. – C. 97-101.
Мовчан, Раїса Валентинівна. Українська лiтература [Текст]: підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Мовчан, Раїса Валентинівна. – К.: Генеза, 2006. – 240 с.
Українські письменники. Біографії. Огляди творчості. Літературні напрямки і течії [Текст]: Довідник / Під ред. М.І.Преварської. - К. : Велес, 2013. - 368 с.
Усі письменники і народна творчість [Текст]: довідник. – К.: Майстер-клас, 2008. - 864 с.


Інтернет –ресурси

http://www.biblioteka.volyn.ua/konkursy/4285/  – 30 листопада 2014 року – 65 років від дня народження українського драматурга, прозаїка Стельмаха Ярослава Михайловича
http://fakty.ua/191842-yaroslav-kak-i-ego-otec-byl-krotkij-ustupchivyj-no-v-principialnyh-vecshah-proyavlyal-ecshe-tot-harakter   – Людмила Стельмах: "Ярослав, как и его отец, был кроткий, уступчивый. Но в принципиальных вещах проявлял еще тот характер"
http://www.kino-teatr.ru/kino/screenwriter/post/41558/bio/  – Стельмах Ярослав Михайлович
http://lib.rus.ec/a/46152   – Ярослав Михайлович Стельмах
http://intkonf.org/lisenko-n-m-osoblivosti-kompozitsiyi-monodrami-yaroslava-stelmaha-siniy-avtomobil/   – Лисенко Н. М. ОСОБЛИВОСТІ КОМПОЗИЦІЇ МОНОДРАМИ ЯРОСЛАВА СТЕЛЬМАХА «СИНІЙ АВТОМОБІЛЬ»
http://prosvilib.at.ua/index/vtf7_02/0-311   – Аліна Клочкова.Традиції В.Винниченка у монодрамі Я. Стельмаха «Синій автомобіль»
«Творчість Ярослава Стельмаха в контексті „нової хвилі»   – БондарЛюдмила Вікторівна
http://120813lsm.blogspot.com/2014/11/30-65-1949-2001.html   – Ярослав Михайлович Стельмах
http://fakty.ua/88469-vdova-yaroslava-stelmaha-lyudmila-quot-na-nashu-svadbu-otec-slavy-podaril-mne-antikvarnye-chasy-s-almazami-i-izumrudami-quot   – Ярослав Михайлович Стельмах
http://gazeta.dt.ua/CULTURE/tuzhit_ne_lishe_kit.html   – Тужить не лише кіт
http://www.library.ippro.com.ua/attachments/article/137/%D0%BB%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%80.-2pdf.pdf Вивчаємо літературу цікаво
http://gazeta.ua/articles/history-newspaper/_aroslav-stelmah-vmistiv-43-lajki-u-22-ryadki/318198   – Ярослав Стельмах вмістив 43 лайки у 22 рядки

 

Фільмографія:

http://www.youtube.com/watch?v=oDhpic7UFOE   – Ярослав Стельмах «Синій автомобіль»
http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/post/4842/annot/   – Острів любові
http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/sov/5725/annot/   – Провінціалки
http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/sov/7725/annot/   – Циганка Аза

 

Бібліографи-укладачі:
            Мілашенко Т.І.
Фоміна Н.І.

 

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ