Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Всеволод Нестайко. Провідник у світ дитинства»

Поділіться цією сторінкою:

 

Біобібліографічний список літератури

 до 90-річчя від дня народження українського дитячого письменника

Всеволода Зіновійовича Нестайка (1930-2014)

На допомогу шкільній програмі

Всеволод Нестайко - унікальне явище в історії української дитячої літератури:

він єдиний із прозаїків, хто писав тільки для дітей упродовж півстоліття. Автор, чиї твори увійшли до золотого фонду дитячої літератури. Він залишається не лише найчастіше друкованим і тиражованим автором, а й найбільше читаним і реально затребуваним.

Книги письменника видавалися 136 разів багатьма мовами світу, в незалежній Україні - 53 видання. Загальний наклад - понад 2 млн. примірників. Його трилогія «Тореадори із Васюківки» внесена до Почесного списку ім. Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.

Біографічна довідка

Всеволод Зіновійович Нестайко народився 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині. У сім'ї Всеволода існувала цікава легенда, що мама народила його якраз коли читала Ремарка. Після пологів акушер жартівливо сказав їй: "Мадам! У вас, здається, з’явився письменник!" Окремо варто згадати про сім'ю Всеволода. Його дідусь був відомим громадським діячем, деканом і парохом Української Греко-Католицької церкви у Бучачі. Подейкують, що саме від нього, хлопець успадкував чудове почуття гумору.

Батько письменника загинув у концтаборі, коли сину було всього три роки. Чекісти заарештували його за те, що він був Січовим Стрільцем і воював на боці УГА.

Мати викладала російську мову і літературу ще до війни, потім стала сестрою милосердя. У лихі 30-ті, втративши батька, майбутній письменник переїжджає з матір’ю до Києва. В часи Другої світової та німецької окупації, жінка відкрила підпільну школу, де її 11-літній син навчався з іншими дітлахами. Через важкі реалії війни, кілька класів школи Всеволоду довелося пропустити, надолужував все що міг самотужки. Дуже любив читати пригодницькі книги Джека Лондона, Жюля Верна, Миколи Трублаїні й частенько мріяв про море, кар'єру капітана і мандрівки в далекі краї. Однак через проблеми із зором, мрії так і залишились мріями.

Скінчивши десятирічку, 1947 року В.Нестайко вступив на слов’янське відділення філологічного факультету Київського університету.

В. Нестайко працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», у видавництві «Молодь». З 1956 по 1987 рік завідував редакцією у видавництві «Веселка».

Перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати в журналах «Барвінок» та «Піонерія». Дебютна книга Нестайка "Шурка і Шурко" побачила світ в 1956 році. Так розпочався його літературний шлях. Загалом у творчому доробку письменника більше 60 творів: оповідань, повістей, казок, п'єс. Кілька з них, а саме "Одиниця з обманом", "Тореадори з Васюківки" та "Чудеса в Гарбузянах", були екранізовані і здобули чимало міжнародних кінонагород. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) - головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985). Фільм "Тореадори…" демонструвався в 72 країнах світу, тільки не в радянській Україні. Чиновники вирішили, що у ньому є наклеп на радянські реалії, а головні герої не схожі на справжніх піонерів.

Серед найпопуляніших творів автора: «В Країні сонячних Зайчиків» (1959), «Супутник ЛІРА-3» (1960), «Космо-Натка» (1963), «Робінзон Кукурузо» (1964), «Тореадори з Васюківки» (1973), «Одиниця з обманом» (1976), «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1981), «Загадка старого клоуна» (1982), «П’ятірка з хвостиком» (1985), «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988), «Слідство триває», «Таємничий голос за спиною» (1990), «Неймовірні детективи» (1995) та інші непересічні твори.

Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.

Всеволод Нестайко - лауреат численних літературних премій

1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури

Всеволод Нестайко вів програму на Національному радіо України "Радіобайка Всеволода Нестайка".

Письменник проживав у Києві на Печерську. В останні роки життя відійшов від активної письменницької діяльності. Останній твір "Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки", за життя автора побачив світ у 2009 році. Помер Всеволод Зіновійович Нестайко 16 серпня 2014 року. Похований у Києві.

https://ukrlit.net/biography/nestayko1.html

Афоризми Всеволода Нестайка:

"Тільки оптимісти зможуть будувати вільну незалежну державу".

"Взагалі, я вважаю, що дитяча дружба - це щастя. Якщо це вірна дружба, вона зберігається на все життя..."

"Всі діти в чомусь здібні, талановиті, вони дуже різні і чимось дуже цікаві. Але, як на мене, є недолюблені, ті, яким недодали уваги в дитинстві. Саме від дорослих залежить, кого вони виростять і чи будуть їхні діти успішними і щасливими".

"Я вірю в добро... Вірю в людську гідність... Вірю в те, що все-таки в душі кожного існує Господь Бог, і в кожного він свій... Вірю в єдиного Господа... І він не стільки на іконах і в церквах, скільки в душах людських. Розумієте, у кожного, якщо він чесний, порядний, добрий і чуйний, то у кожного, так би мовити, свій Господь".

"Я пишаюся, що не вийшов із дитинства, що зберіг дитячу душу. Це підтримує мене в нашому жорстокому світі і дає сили творити."

Бібліографія статей

(розташовано за алфавітом авторів)

«... А коли я став по-справжньому дорослим,

мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство –

догратися, досміятися, добешкетувати...

Вихід був один - стати дитячим письменником.

Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство,

 я намагався писати якомога веселіше...» 

(Всеволод Нестайко)

Возняк І. Нема нічого кращого за дружбу! [Текст]: вивчення повісті Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки" / І. Возняк // Дивослово. - 2008. - №2. - С. 26-27.

Золотарьов В. Всеволоду Нестайку - 75 [Текст]: =непомічені ювілеї / В. Золотарьов // Молодь України. - 2005. - 22 лют. (№20). - С. 3.

Каракоз С. Він позначив на глобусах душ - Васюківку [Текст] / С. Каракоз // Освіта. - 2005. - бер. (№11). - С. 10-11. Розмова з Всеволодом Нестайко

Кацун Ю. Всеволод Нестайко: "Незалежність України залежить від української дитячої літератури" [Текст]: https://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/vsevolod-nestayko-nezalezhnist-ukrayini-zalezhit-vid-ukrayinskoyi-dityachoyi  / Ю. Кацун // День. - 2003. - 29 січ. (№16). - С. 6. "День" вдячний Всеволоду Нестайкові за можливість почути від нього відповіді на свої запитання

На пятерку с хвостиком [Текст] / Беседовала Юлия Щорс // АиФ в Украине. - 2009. - янв.(№4). - С. 21. Книги дитячого письменника Всеволода Нестайка видавалися на 24 мовах світу. За пригодами "Тореадорів з Васюківки" стежить вже четверте покоління читачів. Не даремно книгу про них занесено до "Почесного списку Г-Х. Андерсена". І як прояв народної любові - одна з бібліотек у м. Дружківка (Донецька область) носить ім'я Всеволода Нестайка

Позняк-Хоменко, Наталка. До Країни Сонячних Зайчиків [Електронний ресурс] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2512/116/88959/: на 85-му році життя відійшов у Вічність легендарний дитячий письменник Всеволод Нестайко / Позняк-Хоменко, Наталка // Україна молода. - 2014. - 19 серп. (№120). - С.

Свідрик Л. "Я просто захотів повернутися в дитинство..." [Текст] http://kreschatic.kiev.ua/ua/2634/art/24307.html / Л. Свідрик // Хрещатик. - 2005. - 11 бер. (№35). - С. 7.

Свідрик Л. Українському Тореадорові сімдесят п'ять [Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/2615/art/23661.html / Л. Свідрик // Хрещатик. - 2005. - 3 лют. (№16). - С. 14. Патріарх дитячої літератури. Його твори відзначені міжнародними преміями

Толокольнікова, Катерина. Останній український тореадор [Електронний ресурс] = http://gazeta.dt.ua/personalities/ostanniy-ukrayinskiy-toreador-_.html / Толокольнікова, Катерина // Дзеркало тижня. - 2014. - 21-29 серп. (№29). - С.  Спогади про Всеволода Нестайка його друзів, колег та родичів

Черкаська, Ганна. Всеволод Нестайко понад усе мріяв пережити дитинство наново - сонячно, весело, цікаво [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/284486 / Черкаська, Ганна // Голос України. - 2017 - 16 лют. (№ 30). - С. 11.

Яновська, Людмила. Усі ми вилізли з метро під свинарником [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/news/usi-mi-vilizli-z-metro-pid-svinarnikom/: сумуємо за Всеволодом Нестайком - улюбленим письменником і нинішніх підлітків, і їхніх дідусів-бабусь, які пам'ятають, що були дітьми, завдяки йому / Яновська, Людмила // Урядовий кур`єр. - 2014. - 19 серп. (№150). - С. 4. Письменник, який народився 1930-го і прожив три роки в Бердичеві, усе життя, по 16 серпня 2014-го, коли відійшов у Вічність був киянином. І доброзичливості й гумору залишив по собі стільки, що й у ці рядки некрологу по ньому пробивалася усмішка

Список творів В. Нестайка із фондів МСМБ

Нестайко, Всеволод Зіновійович.

Вибрані твори в 2-х т. Т.1 Тореадори з Васюківки [Текст]: трилогія про двох друзів: Для сер. шк. віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Передм. Б.Й.Чайковського; Худож. Є.В.Семенов. - К. : Веселка, 1990. - 495 с

Вибрані твори в 2-х т. Т.2 : П'ятірка з хвостиком [Текст]: повісті та повісті-казки: Для мол. та сер. шк. віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. А.П.Василенко. - К. : Веселка, 1990. - 511 с

Дивовижні пригоди в лісовій школі [Текст]: Загадковий Яшка; Сонячний зайчик і Сонячний вовк / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Під ред. Р.Дерев'янченко; Худож. В.Харченко. - Харків : Школа, 2013. - 128 с

Загадка старого клоуна [Текст]: повість для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч. - 2-ге вид., перероб. і доп. - К. : Країна Мрій, 2016. - 272 с. Цей пригодницький роман В.Нестайка, побачив світ 1982 року, перевидається вдруге, у новій авторській редакції. У творі йдеться про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям. Їхня мета - дізнатися від Чакового предка таємницю весел-зілля, загадкової трави, від якої люди починають сміятися

Казкові пригоди і таємниці [Текст]: повісті-казки для молодшого шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Передм. А.Костецького; Худож. А.П.Василенко. - 3-тє вид. - К.; Тернопіль : Веселка; Навчальна книга - Богдан, 2008. - 447 с.

Країна Сонячних Зайчиків [Текст]: повісті для дітей молодшого шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2015. - 352 с. До збірки увійшли три казкові повісті В.Нестайка. Ці веселі, дотепні й мудрі твори полюбилися не одному поколінню юних українців, їх також із задоволенням читають діти інших країн. Вони подарують вам багато радощів, веселощів, сміху.

Космонавти з нашого будинку [Текст]: Повість. Оповідання / Нестайко, Всеволод Зиновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидьонок. - 2-ге видання. - К. : Країна Мрій, 2011. - 352 с. Дoбpi, вeceлi, кумeднi, яcкpвi, дивoвижнo живi тa цiкaвi oпoвiдaння вeликoгo мaйcтpa дитячoї лiтepaтуpи Вceвoлoдa Нecтaйкa. Пepeд читaчeм пocтaє тaкe пpocтe i нeвимoвнo зpoзумiлe життя звичaйнo-нeзвичaйнix шкoляpiв, з йoгo paдoщaми й пpикpoщaми, пpигoдaми й нaвчaнням, cпpaвжнoю дpужбoю й зaпeклoю вopoжнeчeю, нeмoв тoй читaч caм, paзoм з гepoями дpужить i вopoгує, cмiєтьcя чи гнiвaєтьcя

Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя [Текст]: казка для молодшого шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Під ред. І.Малковича, С.Дерманський; Худож. діти. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 160 с. У цій найновішій і, як завжди, захоплюючій книзі патріарха сучасної дитячої літератури Всеволода Нестайка ти знову зустрінеш своїх улюблених героїв. Уперше книжку знаменитого письменника проілюстрували діти. Ці юні художники — твої ровесники з художніх та звичайних шкіл. Чимало талановитих дитячих малюнків передав нам сам письменник - діти надсилали їх йому на радіо, де ці казки прозвучали вперше.

Незвичайні пригоди в лісовій школі [Текст]: повість-казка (Уривок) / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Т.Кагай. - К. : ТОВ "АВДІ", 2002. - 27 с.

Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків [Текст]: казкова повість / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. О.Воронкова. - К. : Країна Мрій, 2016. - 112 с. Валера Костенко загадково зникає в лісі. Його друг Вася Глечик будь що має знайти друга, та у ході пошуків з’ясовується, що Васі доведеться поборотися зі Змієм Гориничем, Бабою Ягою та іншою нечистю!

Неймовірні детективи [Текст]: повісті для дітей середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидюонок. - К. : Країна Мрій, 2009. - 400 с. Женя Кисіль і Вітасік Дорошенко, звичайні київські школярі, ніколи не думали, не гадали, що їм доведеться розплутувати загаткові злочини з присмаком містики

Одиниця з обманом [Текст]: повісті й оповідання для дітей молодшого та середнього шкільного віку. / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Мал. Є.Житник. - Х. : ВД "Школа", 2006. - 320 с

Пригода в кукурудзі [Текст]: оповідання для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2016. - 208 с. До пропонованої збірки класика української дитячої літератури В.Нестайка ввійшли найкращі оповідання, які публікувалися в періодиці та включалися до збірників протягом десятків років і тільки вперше були зібрані під однією палітуркою. Переживаючі яскраві пригоди з маленькими героями оповідань, юний читач пізнаватиме світ, довідуючись, чим відрізняється правда і кривда, як залишатися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне - що таке справжня дружба.

Пригоди близнят-козенят. Пошукове бюро знахідок "Кузя, Зюзя і компанія" [Текст]: казкові повісті / Нестайко, Всеволод Зіновійович. - К. : Країна Мрій, 2015. - 96 с. Це просто неймовірно: близнюки Вова й Вітя з власної волі обертаються на козенят! Необачні хлопчаки й гадки не мають, що потрапили у пастку до злого чаклуна Відіваса-Пампаса. Виплутатися із халепи буде ой як непросто!Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Пригоди журавлика [Текст]: казкова повість / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. В.Скаканді. - Харків : Ранок, 2018. - 112 с. Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди! Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Супер "Б" з "фрикадельками" [Текст]: повісті для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч. - К. : Країна Мрій, 2016. - 288 с. У повістях В.Нестайка ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій.

Тореадори з Васюківки: Трилогія про пригоди двох друзів [Текст]: роман. Для молодшого та середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Під ред. І.Малковича; Худож. А.Василенко. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 544 с. Дитяча книга, роман українського письменника Всеволода Нестайка, написаний 1963 року, у віці 33-ох років. Вперше видавався у 70-тих роках, видавництвами «Веселка» та «Шк ола». Роман перекладено на близько 20 інших мов і внесено до почесного списку Андересена. Роман складається із трьох частин. Перед вами - нова авторська редакція роману, позбавлена деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче, майбутньому читачеві.

Усмішка принцеси Івони. Казкові пригоди Грайлика [Текст]:

 казкова повість / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. О.Чичик . - К. : Країна Мрій, 2016. - 64 с. Чи буває нудно в країні Дитиндії? Звісно, що ні! Навіть якщо нічим зайнятися, Грайлик обов’язково вигадає світ лицарів, донів та принцес. Певна річ, завертиться-закрутиться неймовірна гра з неймовірними пригодами!

Чарівний талісман. Повісті [Текст]: для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2014. - 288 с. У повістях В.Нестайка ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій.

Чарівні казки [Текст]: казки для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. В.Дунаєва. - К. : Країна Мрій, 2016. - 72 с. Чаклун Зландій спить і бачить, аби всі довкола ніколи не почувалися щасливими. Завдяки злочинним діям чаклуна зникають Ковалі Щастя, щастинки-золотинки і чарівне ковадло. До справи береться детектив Бровко Барбосович. А от зачаклованому принцу Орландо взявся допомогти не відомий детектив, а звичайний хлопчик Айк. І повірте, обидві ці казки матимуть щасливий кінець.

Чарівні окуляри [Текст]: правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів: Для дітей молодшого і середнього шкільного віку / Нестайко, Всеволод Зіновійович ; Худож. Ю.Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2016. - 192 с. У книжці класика української дитячої літератури В. Нестайка розповідається про веселі казкові пригоди двох хлопчаків. Захопливі, сповнені гумору твори письменника надруковані багатьма мовами світу, за сюжетами його повістей і оповідань поставлені кінофільми.

 

Список творів Всеволода Нестайка. Читати он-лайн:

"Барабашка" ховається під землею

"Злочин" Жори Горобейка"

Агент СД

В Країні Місячних Зайчиків

В Країні Сонячних Зайчиків

Вітька Магеллан

Гастроном

Двадцять друга сторінка

Дивовижні події в шостому "Б"

Дивовижні пригоди в лісовій школі

До катастрофи лишалося кілька секунд

Жарт

Жевжик

Загадка старого клоуна

Імпічмент

Казка про жарт-птицю...

Казкові пригоди Грайлика

Казкові пригоди і таємниці

Капітан Галтер

Ковалі щастя, або новорічний детектив

Про комарика Зюзю

Просто Олесь — друг

 

 

 

Рудий Тимко

Синє ведмежа Гришка

Скринька з секретом

Слідство триває

Супер "Б" з "фрикадельками"

Супутник "ЛІРА-3"

Таємниці графа Монте-Крісто

Таємниці Марусених дач

Таємниця Віті Зайчика

Таємниця старого склепу

Таємничий голос за спиною

Тореадори з Васюківки

Тореадори з Васюківки (2004)

Троє за парканом

Усмішка тьоті Кльоми

Федько-соліст і кобила Муська

Це було в Києві (збірка)

Ципа зникає вдруге

Сторінка 4 з 4

Чарівне дзеркальце або Незнайомка з Країни сонячних зайчиків

Чарівний талісман

Чарівні окуляри

Чудеса в Гарбузянах

Шурка і Шурко

Ябеда

 

Література про життя і творчість В. З. Нестайка

Качак, Тетяна Богданівна. Українська література для дітей та юнацтва. Підручник [Текст] : навчальне видання / Качак, Тетяна Богданівна. - К : ВЦ "Академія", 2016. - 352 с

Мовчан, Раїса Валентинівна. Українська лiтература [Текст]: підручник для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Мовчан, Раїса Валентинівна. - К.: Генеза, 206.- 240 с.

Мовчун, Антоніна Іванівна. Лауреати премії ім. Лесі Українки дітям [Текст] / Мовчун, Антоніна Іванівна, Мовчун, Леся Вікторівна. - Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2012. - 200 с. Книга містить складні, багатофігурні та багатосюжетні композиції

Скляренко, Валентина Марківна. Література України [Текст]: довідкове видання: Для дітей середнього шкільного віку / Скляренко, Валентина Марківна, Батій, Яна Олександрівна ; Худож. Л.Д.Киркач-Осипова. - Харків : Бібколектор, 2015. - 319 с.

Українські письменники Біографії. Огляди творчості. Літературні напрямки і течії. Літературознавчий словник [Текст]: довідник / Відп. за вип. М.І.Преварська. - К. : Велес, 2013. - 368 с.

Українські письменники. Біографії. Огляди творчості. Літературні напрямки і течії [Текст]: довідник / Під ред. М.І.Преварської. - К. : Велес, 2013. - 368 с.

Чирков, Сергій Миколайович. Хто у класики крайній. ESSE_ліки [Текст]: есе / Чирков, Сергій Миколайович. - К. : ВЦ "Академія", 2018. - 288 с.

Хронологія життя письменника

1930 р. 30 січня народився в м. Бердичеві на Житомирщині

1933 р. переїзд з матір’ю у м. Київ на постійне місце проживання

1937-1947 рр. навчання у різних школах м. Києва

1947-1952 рр. навчання на слов’янському відділенні філологічного факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка

1952-1955 рр. робота у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок» та видавництві «Молодь»

1956-1988 рр. редакційна робота у видавництві «Веселка»

1954 р. опубліковано перше оповідання «Шурка і Шурко»

1956 р. вийшла перша збірка оповідань «Шурка і Шурко»

1958 р. прийнятий до Спілки письменників СРСР

1959 р. вийшла повість-казка «В Країні Сонячних Зайчиків»

1964 р. вийшла повість «Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурузо та його вірного друга і однокласника Павлуші Завгороднього в школі, дома та на безлюдному острові поблизу села Васюківки»

1966 р. вийшла повість «Незнайомець з тринадцятої квартири, або Злодії шукають потерпілого»

1968 р. телефільм «Тореадори з Васюківки», створений за однойменним оповіданням письменника у 1965 р., одержав Гран-прі на Міжнародному кінофестивалі у м. Мюнхені (Німеччина)

1969 р. телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав головну премію на Міжнародному кінофестивалі у м. Александрія (Австралія)

1970 р. вийшла повість «Таємниця трьох невідомих»

1973 р. вийшла трилогія «Тореадори з Васюківки»

1975 р. на Республіканському конкурсі за кращу п’єсу для дітей та юнацтва присуджено премію за п’єсу «Вітька Магеллан»

1976 р. вийшла повість «Одиниця з «обманом»

1978 р. вийшла повість «Пригоди Грицька Половинки, або Інопланетяни з п’ятого класу»

1979 р. за рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» занесена до особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена як один з видатних творів сучасної літератури для дітей

1980 р. присуджено премію імені О. Копиленка за казку «Пригоди їжачка Кольки Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя». Нагороджено медаллю ім. А.С. Макаренка

1982 р. присвоєно звання лауреата літературної премії імені Лесі Українки за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»; вийшов пригодницький роман «Загадка старого клоуна»

1984 р. кінофільм «Одиниця з «обманом» за однойменною повістю В.З. Нестайка одержав другу премію на XVII Всесоюзному кінофестивалі для дітей та юнацтва в Києві

1985 р. кінофільм «Одиниця з «обманом» за однойменною повістю письменника відзначено спеціальним призом на міжнародному кінофестивалі у м. Габрово (Болгарія)

1986-1991 рр. член Ради з дитячої та юнацької літератури Спілки письменників СРСР

1987 р. присуджено другу премію І Всесоюзного конкурсу за кращу книжку для дітей, а саме за шкільні повісті «Одиниця з «обманом» і «П’ятірка з хвостиком»

1990 р. вийшли «Вибрані твори» у 2-х томах; присуджено літературну премію ім. М. Трублаїні за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»

1992-1994 рр. головний редактор журналу для дітей «Терентій»

1995-1996 рр. головний редактор видавництва «Чорлі», редактор науково-пізнавального журналу для дітей «Немо»

1998-2008 рр. автор щомісячної радіопередачі «Радіобайка Всеволода Нестайка»

2004 р. вийшла нова редакція трилогії «Тореадори з Васюківки». Рішенням Дружківської міської ради Донецької області бібліотеці-філії для дітей № 2 м. Дружківки присвоєно ім’я В.Нестайка

2005 р. вийшли повість «Чарівні окуляри» та повісті-казки «Казкові пригоди і таємниці»

2007 р. вийшла казка «Найновіші пригоди їжачка Колька Колючки та зайчика Косі Вуханя»

2009 р. вийшла збірка оповідань «Космонавти з нашого будинку»

2010 р. вийшла повість-казка «Дивовижні пригоди незвичайної Принцеси»;

у зв’язку з 80-річним ювілеєм нагороджено орденом Ярослава Мудрого V ступеня

Вшанування пам’яті Всеволода Нестайка

Ім’я дитячого письменника стало візитівкою української літератури для дітей, твори ввійшли до шкільної програми і відзначені численними преміями та нагородами.

Літературно-мистецький конкурс імені В. Нестайка

http://berdcity.info/novyny/novyny-berdycheva/932-pershyi-literaturno-mystetskyi-konkurs-imeni-v-nestaika-vidbuvsia-u-berdychevi

Перший літературно-мистецький конкурс імені В. Нестайка у м. Бердичеві в 2019 році

Головною метою заходу є популяризація та збереження творчості письменника Всеволода Зіновійовича Нестайка, який родом із Бердичева. Вшанування його пам’яті та заохочення авторів до представлення власної творчості, зокрема, прозових творів малої форми.

 

Бібліотека для дітей імені В. Нестайка

Значною подією для бібліотечного світу Донецької області стало присвоєння бібліотеці-філії № 2 для дітей Дружківської МЦБС імені Всеволода Зіновійовича Нестайка. 14 липня 2004 року Дружківською Міською Радою було прийняте відповідне рішення, і сталося це у ювілейний для письменника рік - йому тоді виповнилося 75 років!

Адреса бібліотеки: Україна.м.Маріуполь, Донецька область, 87500, вул. Київська, 92. Тел. +380 (6267) 30788

Державні нагороди:

Указом Президента України №53/2010 від 20 січня письменника нагороджено

Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2010).

Удостоєно Відзнаки «Золотий письменник України», 2012 р.

Іменем Всеволода Нестайка названо вулиці

Вулиця Всеволода Нестайка - вулиця в Бердичеві

Вулиця Всеволода Нестайка - вулиця в Дніпрі

Вулиця Всеволода Нестайка - вулиця в  Києві

Вулиця Всеволода Нестайка - вулиця  в Люботині

Вулиця Всеволода Нестайка - вулиця  в селі Мар’янське Дніпропетровської області

Творчість Всеволода Нестайко відзначено літературними преміями:

Премія імені Лесі Українки (1982) - За повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі».

Премія імені Миколи Трублаїні - За повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків».

Премії імені Олександра Копиленка - За казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя».

Друга Премія Першого Всесоюзного конкурсу на кращу книгу для дітей - За повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком».

1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку Г. Х. Андерсена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури

Міжнародні нагороди фільмів, знятих за мотивами творів В. Нестайка

Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в Мюнхені (1968) - За телефільм «Тореадори з Васюківки».

Головна премія Міжнародного фестивалю в Алегзандрії (Австралія, 1969) - За телефільм «Тореадори з Васюківки».

Премія Всесоюзного кінофестивалю в Києві (1984) - За кінофільм «Одиниця з обманом».

Спеціальний приз на кінофестивалі в Габровому (Болгарія, 1985).

Фільмографія за творами В.З. Нестайка:

Тореадори з Васюківки: [фільм короткометражний] / В. Нестайко ; реж. С. Зелікін, В. Осипянц ; в ролях : С. Бертєнєв, С. Мінін, К. Ушаков. - Х. : Харків. телестудія, 1965. - 1 кф. Тривалість 00 : 29 : 03.

Единица с обманом. [фільм-комедія] / В. Нестайко ; реж. А. Праченко ; комп. В. Храпачев ; худож. Л. Жилко ; в ролях : Е. Борзунова, Е. Зайцева, О. Кропот. - К. : Киностудия им. А. Довженко, 1983. - 1 кф. — Фільм вийшов на екрани у травні 1984 р.

https://www.youtube.com/watch?v=j3Hbh-WaIcE - фільм-комедія «Чудеса в Гарбузянах»,

https://filmix.co/detskij/72191-edinica-s-obmanom-1984.html - фільм-комедія «Одиниця з обманом»

https://www.youtube.com/watch?v=wLrpBJWJLhI - фільм короткометражний «Тореадори з Васюківки»

https://www.youtube.com/watch?v=G_98SpfUKFw - документальний фільм «Всеволод Нестайко. Родом із дитинства»

Аудіокниги:

Тореадори з Васюківки: [трилогія : звукозапис] / В. Нестайко. - К. : Негоціант, 2000. - (Золота скарбниця України). -1 кд. (Тривалість звучання 15 год. 46 хв.).

В Країні сонячних зайчиків: [казк. повісті : звукозапис] / В. Нестайко ; виконавці : Б. Лобода, Л. Уласовська. - К. : МА «Наш формат», 2007. -1 кд. (Тривалість звучання 14 год. 046 хв.).

Чудеса в Гарбузянах: [звукозапис ] / В. Нестайко ; читає М. Міскун. - К. : МА «Наш формат», 2007. - 1 кд. (Тривалість звучання 11 год. 49 хв.).

Інтернет-ресурси:

https://day.kyiv.ua - сайт газети «День»

https://dt.ua - тижневик «Дзеркало тижня»

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

http://www.umoloda.kiev.ua - сайт газети «Україна молода»

https://ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур`єр»

http://kreschatic.kiev.ua - сайт газети «Хрещатик»

Web-ліографія:

Нестайко Всеволод Зіновійович

Нестайко Всеволод Зіновійович - Біографія

Біографічна довідка

 Всеволод Зіновійович Нестайко

Всеволод Нестайко. Біобібліографічний список літератури до 90-річчя від дня народження

Український Андерсен -  Всеволод Нестайко

Твори В. Нестайка 

Всеволод Нестайко: «Я все життя писав саме для дітей — писав з любов’ю, болем і тривогою» Біобібліографічний нарис

Всеволод Нестайко: «У дитинстві я був руденький, худенький і маленький» 

Бібліотека імені Нестайка відсвяткувала свій золотий ювілей

Нестайко Всеволод. Зведений каталог

Інтерв’ю з В. Нестайком

Спогади В. Нестайка

Як Нестайко перемогу комунізму відмінив

Всеволод Нестайко: «Незалежність України залежить від української дитячої літератури»

Чарівний світ Всеволода Нестайка

Життєвий шлях Всеволода Нестайка

Нестайко Всеволод Зіновійович

Бібліограф-укладач: Фоміна Н.І.

Відповідальна за випуск: Мілашенко Т.І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ