Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Європейський Союз

Поділіться цією сторінкою:

Тематичний бібліографічний
список літератури.

 Інформаційна підтримка просвітницького проекту
«Європейська мозаїка»

«Єдність у різноманітті»
/девіз Європейського Союзу/

 

 

 

Європейський Союз.

Що являє собою ЄС. Чим опікується ЄС

Європейський Союз  (European Union, Євросоюз, ЄС) – економічний та політичний союз держав-членів Європейських Спільнот (ЄВС, ЄОВіС, Євратом), створений згідно з Договором про Європейський Союз підписаним у лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р.

На 1 березня 2015 року в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 505 млн. людей. ЄС підтримує дипломатичні відносини майже з усіма державами світу, є стратегічним партнером основних міжнародних гравців, повноправний член Організації Об'єднаних Націй, Світової організації торгівлі, має представництва у «Великій Сімці» та «Великій двадцятці».

ЄС тісно співпрацює з новими регіональними лідерами по всьому світу. Європейським Союзом також було підписано двосторонні Угоди про Асоціацію з сусідніми державами. За кордоном 141 Представництво ЄС виконує функції близькі до посольств.

Докладніше чим займається ЄС для захисту своїх інтересів та просування європейських цінностей у всьому світі: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/what_eu/what_we_do/index_uk.htm

Передісторія зародження ідеї ЄС

 Ольгерд-Іполит Бочковський - українського вчений, теоретик-візіонер, розробив ідею нової «супердержави» під назвою Європейський Союз.

Свої думки він найповніше представив в книжці «Національна справа. (Статті про національне питання у зв’язку із сучасною війною)». До друку працю підготовано наприкінці 1918 р., однак у зв’язку зі складною повоєнною ситуацією на світ вона з’явилася 1920 р. у Відні. Український політолог вже тоді закликав реформувати міжнародне право, виробити нові його норми, в результаті чого мав шанс виникнути якщо не всесвітній, то принаймні європейський союз народів.  

Докладніше: Ольґерд Бочковський: «Європа була моєю духовною батьківщиною» http://tyzhden.ua/History/50989

Трибун поневолених народів. Шлях Ольгерда Бочковського
http://www.day.kiev.ua/uk/article/istoriya-i-ya/tribun-ponevolenih-narodiv

Історія створення ЄС

1945- 1959: Мирна Європа початок співробітництва

Метою створення Європейського Союзу було припинення частих і кривавих війн, які траплялися між сусідніми країнами, та найгіршою з яких стала Друга світова війна.

9 травня 1950 року Європейське співтовариство вугілля і сталі починає поєднувати європейські країни в економічному та політичному сенсі для того, щоб закріпити мирне становище.

Першими шістьма країнами, що розпочали об'єднання, були Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург та Нідерланди. 1950-ті роки ознаменовані холодною війною між сходом та заходом. У 1956 році протести проти комуністичного режиму в Угорщині було придушено радянськими танковими силами; у наступному 1957 році Радянський Союз займає провідне місце в гонці у галузі космічних досліджень після запуску першого штучного космічного супутника «Супутник 1». Крім того, в 1957 році укладенням Римського договору було створене Європейське Економічне Співтовариство (ЄЕС) або «Спільний ринок».

Дивіться: Договір про заснування Європейської Спільноти

Додаткова інформація про період 1945 -1959 рр.

1960-1969: «Свінгуючі шістдесяті» - період економічного розвитку

1960-ті стають періодом розквіту «молодіжної культури», коли такі групи як The Beatles привертали величезні юрби підлітків-шанувальників, де б вони не з'являлися, і, таким чином, сприяли культурній революції та збільшували розрив між поколіннями. То був сприятливий період для економіки, позитивним фактором розвитку якої стало також і те, що країни ЄС скасували мита, які раніше збиралися під час торгівлі між цими державами. Крім того, ці країни домовилися про спільний контроль над виробництвом харчових продуктів, таким чином, у всіх тепер було достатньо їжі, а незабаром також з'явилася надлишкова сільськогосподарська продукція. Травень 1968 року відзначився студентськими бунтами в Парижі, а численні зміни у суспільстві та способі життя стали пов'язувати з так званим «поколінням 68-го».

Додаткова інформація про період 1960 -1969 рр.

1970-1979: Збільшення Співтовариства - перше розширення

1 січня 1973 року до Європейського Союзу приєдналися Данія, Ірландія і Великобританія, що збільшило кількість держав-членів ЄС до дев'яти. Результатом короткої, але жорстокої арабо-ізраїльської війни у жовтні 1973 року стали енергетична криза і економічні проблеми в Європі. Часи правління диктатур правого крила в Європі завершилися після скинення режиму Салазара в Португалії в 1974 році та смерті іспанського генерала Франко в 1975 році. Регіональна політика ЄС починає спрямовувати великі кошти на створення робочих місць та інфраструктури у відповідних галузях. Посилюється вплив Європейського Парламенту у справах ЄС, і в 1979 році всі громадяни вперше можуть безпосередньо обирати членів цього парламенту.

Додаткова інформація про період 1970 -1979 рр.

1980-1989: Зміна образу Європи - падіння Берлінської стіни

Після страйків на судноверфях у Гданську влітку 1980 року польська профспілка «Солідарність» та її лідер Лех Валеса стали відомими на всю Європу і весь світ. У 1987 році було підписано Єдиний європейський акт. Цей договір забезпечив основу для грандіозної шестирічної програми, спрямованої на усунення проблем із вільною торгівлею скрізь кордони ЄС, і, таким чином, створив «Спільний ринок». 9 листопада 1989 року внаслідок крупного політичного перевороту було знесено Берлінську стіну, і кордон між Східною та Західною Німеччинами було відкрито вперше за 28 років, що призвело до возз'єднання Німеччини, коли у жовтні 1990 року Східна і Західна Німеччини знову об'єдналися.

Прочитати додаткову інформацію про період 1980 -1989 рр.

1990-1999: Європа без кордонів

Після падіння комунізму в центральній та східній Європі мешканці цих країн Європи стали близькими сусідами. У 1993 році завершується створення «Спільного ринку» з прийняттям «чотирьох свобод» щодо переміщення товарів, послуг, людей та грошей.

Європейський Союз (Євросоюз, ЄС) створено згідно з Договором, Маастрихтським Трактатом, підписаним у лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 року. Поняття «Європейський Союз» з'явилось ще під час Паризької конференції 1972 року, столицею обрано Брюссель.

2 жовтня 1997 року було підписано Амстердамський договір  (набув чинності 1 травня 1999 року), яким внесено зміни та доповнення до Маастрихтського договору про ЄС - чітко прописано умови вступу до Європейського союзу.

Особливу роль відіграли Шенгенської угоди про вільне (безвізове) пересування громадян у межах Європейського Союзу (укладено 1985 року). «Шенгенські» угоди були названі на честь маленького села в Люксембурзі. На сьогоднішній день до цієї угоди приєднались такі держави Європейського Союзу – Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польша, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія та Швеція. Поки не приєднались до Шенгенської угоди Велика Британія та Ірландія. На етапі очікування вступу до Шенгенської зони Болгарія, Кіпр, Румунія, Хорватія.

 З 1 січня 1999 року запроваджено єдину валюту – євро (лише в Єврозоні). В цей день євро представлено світовим фінансовим ринкам в якості розрахункової валюти в одинадцяти з п’ятнадцяти на тот час країнах Євросоюзу.

Додаткова інформація про період 1990 -1999 рр.

2000- теперішній час: Період подальшого розширення

Країни ЄС почали тісніше співпрацювати заради боротьби зі злочинністю. Нарешті політичне розділення між східною та західною Європою починає згладжуватися. Багато людей думають, що Європі вже час мати власну конституцію, але аж ніяк не легко визначити, якою має бути ця конституція, тому дебати щодо майбутнього Європи тривають.

26 лютого 2001 року був підписаний Ніццький договір, який вніс зміни в механізми інституційного розвитку ЄС з огляду на його майбутнє розширення. Зокрема, квоти представництва в інституціях ЄС були перерозподілені з урахуванням потенційної участі у них нових членів.

1 січня 2002 року до готівкового обігу було введено єдину грошова одиниця ЄС – євро в 12 країнах єврозони, що стало етапом переходу до формування економічного та валютного союзу ЄС – найвищого етапу інтеграції. На 1 березня 2015 р. євро перебуває в обігу на території 19 держав з 28 країн-членів ЄС (Австрії, Бельгії, Греції, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литві, Люксембурзі, Мальті, Нідерландах, Німеччині, Португалії, Словаччині, Словенії, Фінляндії, Франції, Чехії).

 Велика Британія та Данія вирішили поки що відмовитись від введення євро на своїй території, а Швеція не змогла виконати необхідних критеріїв введення євро, встановлених Маастрихтським договором.

Карликові держави Європи, Андора, Ватікан, Монако і Сан-Маріно, використовують євро та підтримують відношення з Євросоюзом через різні договори про кооперацію.

Всі банкноти євро мають спільний дизайн для кожного номіналу на обидвох сторонах. Випускаються банкноти вартістю в 500, 200, 100, 50, 20, 10  і 5 євро.

17-18 червня 2004 року на Самміті ЄС у Брюсселі було схвалено текст Конституції Європейського Союзу. 29 жовтня 2004 року Угоду про Конституцію Європейського Союзу було підписано главами держав та урядів 25 країн-членів ЄС у Римі. Конституція ЄС складається з чотирьох розділів, у яких відображено головні цілі, завдання та функції ЄС, організаційна структура та процедура прийняття рішень, права і обов'язки всіх європейських органів управління, а також напрямки діяльності організації. Проте, 29 травня і 1 червня 2005 року населення Франції та Нідерландів голосує проти Конституційного договору. Негативні рішення референдумів спричинили паузу для розмірковувань про майбутнє Євросоюзу.

У 2012 році Європейський Союз отримав Нобелівську премію миру «За внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини у Європі».

Додаткова інформація про період з 2000 року по теперішній час

Географія розширення ЄС

Список країн-членів ЄС (хронологія вступу)

Дата вступу до ЄС

Країна

Кількість членів (всього)

25 березня 1957 р.

Бельгія Бельгія, Італія Італія, Люксембург Люксембург

Німеччина Німеччина, Нідерланди Нідерланди, Франція Франція

6

1 січня 1973 р.

Велика Британія Великобританія, Данія Данія, Ірландія Ірландія

 31 січня 2020 року - вихід Великобританії із складу ЄС

9

1 січня 1981 р.

Греція Греція

10

1 січня  1986 р.

Іспанія Іспанія, Португалія Португалія

12

1січня  1995 р.

Австрія Австрія,   Фінляндія Фінляндія,   Швеція Швеція

15

1 травня 2004 р.

Естонія ЕстоніяКіпр Кіпр,   Латвія Латвія,   Литва Литва,

Мальта Мальта,   Польща Польща,   Словаччина Словаччина

Словенія Словенія. Угорщина Угорщина,   Чехія Чехія

25

1 січня  2007 р.

Болгарія Болгарія,   Румунія Румунія

27

1 липня 2013 р.

Хорватія Хорватія

28


Країни - офіційні кандидати вступу до ЄС

Албанія

Албанія Албанія

Ісландія

Ісландія Ісландія

Македонія

МакедоніяМакедонія

Сербія

Сербія Сербія

Туреччина

Туреччина Туреччина

Чорногорія

Чорногорія Чорногорія


Косово, Боснія і Герцеговина офіційно визнані потенційні кандидати вступу до ЄС.

В ЄС діють три угоди, що передбачають різний рівень інтеграції всередині Євросоюзу:

Країнам-членам ЕС не обов’язково бути в Шенгенській зоні та входити в зону євро. Велика Британія та Ірландія подписали Шенгенську угоду на умовах обмеженого членства, а Велика Британія не вступили в зону євро.
Данія і Швеція в ході референдумів вирішили зберегти національні валюти. Норвегія, Ісландія, Швейцарія і Ліхтенштейн не є членами ЄС, проте входять в Шенгенську зону.

Спеціальні території держав-членів ЄС

Особливі відносини з ЄС мають 24 заморські володіння та території через їх членство з такими країнами-членами Євросоюзу: 12 з Сполученим Королівством, 5 з Францією, 6 з Нідерландами та 1 з Данією.

А також дев'ять віддалених регіонів держав-членів ЄС (Канарські о-ви,Французька Гвіана, Гваделупа, Мартініка, Реюньон та Майотта, Сен-Мартен, Азорські о-ви та о. Мадейра).

Всі вони перераховані в Додатку II, згідно зі статтею 198 Договору про функціонування Європейського Союзу їм було запропоновано сформувати Угоду про асоціацію ЄС. Ці території не є суб'єктом зовнішнього тарифу європейської спільноти. Вони також не є частиною Євросоюзу, але ЄС застосовує своє законодавство до них настільки, щоб виконати необхідні домовленості для підписання Угоди про асоціацію

Мапа заморських територій та віддалених регіонів ЄС

ЄС. Основні інститути влади:

Європейська комісія – виконавчий орган Європейського Союзу, що складається з 28 членів (рахуючи президента), які призначаються на п'ять років національними урядами, але повністю незалежні у виконанні своїх обов'язків. Склад Комісії затверджується Європейським Парламентом. Кожен член Комісії відповідає за певну сферу політики ЄС і очолює відповідний Генеральний Директорат.

Європейський парламент.

Спільно з Радою Європейського Союзу і Європейською Комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС і вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі

Європейський Парламент – зібрання з 754 депутатів, що безпосередньо обираються громадянами країн-членів ЄС строком на п'ять років. Голова Європарламенту обирається на два з половиною роки. Депутати Європарламенту вивчають законопроекти і затверджують бюджет.

Вони приймають спільні рішення з Радою Міністрів з конкретних питань і контролюють роботу Рад ЄС і Європейськоїї Комісії. Європарламент проводить пленарні засідання в Страсбурзі (Франція) і Брюсселі (Бельгія).

Рада Європейського Союзу
(Рада міністрів)

Рада міністрів в ЄС – основний орган ухвалення рішень, який збирається на рівні міністрів національних урядів, її склад міняється залежно від обговорюваних питань: Рада міністрів закордонних справ, Рада міністрів економіки і так далі. В рамках Ради представники урядів держав-членів обговорюють законодавчі акти ЄС і приймають або відкидають їх шляхом голосування.

 

Європейський центральний банк – головний елемент Європейської системи центральних банків (ЄСЦБ), який  як юридична особа виконує основні функції щодо грошової та цінової політики, дає поради відповідним органам для господарчої оцінки ухвали законів та інших правових норм ЄС.

Діяльність ЄЦБ ґрунтується на засаді незалежних від національних держав , що передбачає передусім неможливість примусу в покриванні їхніх внутрішніх і зовнішніх боргів.
Штаб-квартира Центробанку знаходиться у Франфурті-на Майні.

Суд Європейського Союзу – судовий орган ЄС вищої інстанції, регулюючий розбіжності між:

Емблема Суду Європейського Союзу

 

Європейський суд аудиторів  (Рахункова палата) – орган Європейського Союзу, створений з метою проведення аудиторської перевірки бюджету ЄС і його інститутів.

Омбудсмен Європейського Союзу  (Європейський Омбудсмен) –  посадова особа, уповноважена приймати та розглядати скарги європейських приватних і юридичних осіб на адміністративні порушення інститутів і установ ЄС.

Європейські символи
Європейський
прапор

Європейський прапорЦе прапор Європи. Він є символом не тільки Європейського Союзу, але й символом єдності країн Європи та її індивідуальною ознакою в широкому сенсі. Коло золотих зірок символізує солідарність і гармонію між народами Європи.

Кількість зірок жодним чином не пов'язана з кількістю держав-членів ЄС. На прапорі зображено дванадцять зірок, тому що цифра «дванадцять» традиційно вважається символом досконалості, повноти і єдності. З цієї причини прапор залишається незмінним незалежно від розширень ЄС.

 Гімн ЄС

«Ода до радості» у широкому значенні – це гімн не лише Європейського Союзу, але й усієї Європи. Музика гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році.

У фінальній частині своєї симфонії Бетховен поклав на музику «Оду до радості», написану в 1785 році Фрідріхом фон Шиллером. Цей вірш виражав ідеалістичні погляди Шиллера на братерські стосунки між усіма представниками людської раси - погляди, які поділяв і Бетховен.

У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила тему «Оди до радості» Бетховена у якості свого гімну. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн виражає ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається Європа.

У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу. Цей гімн не має на меті замінити існуючі національні гімни країн-членів ЄС, скоріше, він є ствердженням спільних цінностей та їх єднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.

День Європи

Де́нь Євро́пи – свято, що відзначається 9 травня в країнах ЄС (в Україні святкують щорічно у третю суботу травня з 2003 р.).
9 травня 1950 р. Роберт Шуман вніс пропозицію створити об’єднану Європу для налагодження мирних взаємовідносин на континенті.
З цієї пропозиції, що отримала назву «декларація Шумана», бере початок процес об’єднання, який завершився утворенням Європейського Союзу.

                                                                        

Сьогодні 9 травня стало ще одним європейським символом (Днем Європи), який разом із прапором, гімном, девізом і єдиною валютою (євро) виражає політичну сутність Європейського Союзу. На день Європи проводяться заходи і свята, що зміцнюють єдність Європи та її громадян і зближують народи держав-членів ЄС.

«Єдність у різноманітті» - девіз Європейського Союзу.

Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.

Україна – ЄС

З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним.

Україна є пріоритетним партнером ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства (ЄПС)) та Східного партнерства .

Правові засади відносин ЄС-Україна ґрунтуються на Partnership and Co-operation Agreement (PCA) (Угоді про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС (УПС)).

Амбіції ЄС та України щодо посилення відносин один з одним створили можливість вийти за межі співпраці й сягнути поступової економічної інтеграції та поглиблення політичного співробітництва.

Таким чином, у березні 2007 року почалися перемовини щодо нової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС . Вони завершились у грудні 2011. Нова Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС.

21 березня 2014 року, глави держав та урядів Європейського Союзу і Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підписали політичну частина угоди про Асоціацію між ЄС і Україною, а 27 червня  ц.р. було підписано економічну частину угоди.

 16 вересня 2014 р. Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

З 1 листопада 2014 р. вступило в силу тимчасове застосування Угоди про Асоціацію.

Угода про асоціацію за своїм  обсягом і тематичним охопленням є найбільшим міжнародно-правовим документом за  всю історію України та найбільшим  міжнародним договором з третьою країною, коли-небудь укладеним Європейським Союзом.

Вона визначає якісно новий формат відносин між Україною та ЄС на принципах «політичної асоціації та економічної інтеграції» і слугує стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні.
 

Текст Угоди про Асоціацію  (українською, на Урядовому порталі)

Стаття 4 Угоди про асоціацію – у котрій йдеться про встановлення Поглибленої та Всеосяжної Зони Вільної Торгівлі (ПВЗВТ) – має вступити у силу 31 грудня 2015 року. Для підтримки українських експортерів, ЄС продовжить час дії автономних торгівельних преференцій до того ж самого дня.

Повністю Угода про асоціацію між Україною та ЄС набере чинності після її ратифікації усіма Сторонами через місяць, що настає після дати здачі на зберігання до Генерального секретаріату Ради Європейського Союзу останньої ратифікаційної грамоти або останнього документа про затвердження. (Станом на 1 березня 2015 р. Угода ратифікована Україною та Європейським парламентом 16 вересня 2014 р., а також з наступними країнами-членами ЄС: Румунією – 2 липня 2014 р., Литвою – 8 липня 2014 р., Латвєюя – 14 липня 2014 р., Болгарією – 24 липня 2014 р., Мальтою – 21 серпня 2014 р., Німеччиною – 19 грудня 2014 р., Словаччиною – 24 вересня 2014 р., Естонією – 4 листопада 2014 р., Угорщиною та Швецією – 26 листопада 2014 р., Польщею – 28 листопада 2014 р., Чехією – 10 грудня 2014 р., Хорватією – 12 грудня 2014 р., Данією – 18 грудня 2014 р.,Іспанією – 19 лютого 2015 р., Ірландією – 28 січня 2015 р.).

Вступ до ЄС відбувається в кілька етапів:

Україна знаходиться на першому з цих етапів. Процес вступу займає кілька років.

Додатково для більш  детального ознайомлення читати:

(подано у зворотній хронології)

2014

Україна. Закон. Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=353210 : закон України від 16 вересня 2014 року. № 1678-VІІ // Голос України. - 2014. - 17 вер. №177. – С. 1.

Касіч, Ганна.Європейський апгрейд [Текст] = http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4563/art/1415215407.html: що Київ отримає від вступу в дію Угоди про Асоціацію з ЄС / Касіч, Ганна  // Хрещатик. - 2014. – 6 лист. (№163). – С. 5. З 1 листопада Україна – це Європа. Офіційно. У нашій країні вступила в дію Угода про Асоціацію з ЄС. Таким чином, реалізована вимога Майдану. Фактично активна фаза євроінтеграції розпочалася у Києві, тож столиця, зокрема бізнес-сектор, найперше та найсильніше відчує, як воно – бути у Європі.

Пасова, Тетяна. Угода про асоціацію: плюси і мінуси [Текст] / Пасова, Тетяна // Голос України. - 2014. - 24 вер. (№182). - С. 8. "ГУ" пропонує ще раз зважити переваги та недоліки Угоди пор асоціацію

Шевченко, Анна. Ми визначили свій цивілізаційний вибір [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=353209  / Шевченко, Анна // Голос України. – 2014. - 17 вер. (№177). – С. 1, 2. Верховна Рада та Європейський парламент синхронно ратифікували угоду про асоціацію. Цей день, поза сумнівом, увійшов в історію не лише України, а й усієї Європи та навіть світу. Свою дорогу до європейського співтовариства та європейських цінностей уже пройшов не один народ, у тому числі й пострадянські держави. Однак український шлях до Європи виявився найскладнішим, найпатріотичнішим і, на жаль, скроплений кров’ю. За ратифікацію угоди про асоціацію між Україною та ЄС проголосували 355 народних депутатів, проти – 0. Європейський парламент (535 голосів «за»). Українські парламентарії заспівали Гімн України, а європарламентарії стоячи аплодували цьому. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав закон про ратифікацію угоди, який одразу скріпив своїм підписом Президент України Петро Порошенко

2013

Двері Євросоюзу залишаються відчиненими [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=307648 / Інф. "ГУ" // Голос України. – 2013. – 30 лист. (№227). – С. 1, 3. Угода про асоціацію з Європейським Союзом під час учорашнього саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі не була підписана. Водночас Президент України Віктор Янукович заявив на пленарному засіданні, що розраховує на підписання цього документа в найближчій перспективі. Він нагадав, що Україна спільно з ЄС уже понад шість років іде непростим курсом переговорів і пошуку компромісів. На цьому шляху залишилося зробити лише кілька вирішальних кроків. «Ідеться про необхідність підготовки передумов, які забезпечать максимальні результати від імплементації угоди», – сказав Віктор Янукович. Глава держави висловив переконання, що Україна та ЄС гідно пройдуть цей завершальний етап. «Його головним завданням має бути здійснення програми спільних заходів, спрямованих на адаптацію економіки України до нових реалій», – ствердив Президент

Європейська інтеграція зробить Україну кращою [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/yevropejska-integraciya-zrobit-ukrayinu-krashoyu/ // Урядовий кур`єр. – 2013. – 31 жовт. №200. – С. 3–11. - Спеціальний випуск "УК". Угода про асоціацію, яку планується підписати під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі наприкінці листопада, виведе державні інституції та вітчизняну економіку на якісно новий рівень, бо передбачає безпрецедентні перетворення та модернізацію

Мацегора, Катерина. Повагу викликають лише послідовні рішення [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/eksperti-prodovzhuyut-analizuvati-ugodu-pro-asocia/: експерти продовжують аналізувати Угоду про асоціацію з ЄС / Мацегора, Катерина // Урядовий кур`єр. – 2013. – 4 груд. (№224). – С. 5. В ході засідання Громадської ради при Міністерстві фінансів пролунали різні думки щодо Угоди про асоціацію з ЄС. Далеко не всі виступи були однозначними. Одначе саме для цього проводяться подібні засідання. Їх головна мета – заслухати різноманітні думки фахівців, аби в остаточному підсумку означити спільну й кінцеву позицію.

Налякати і зупинитися чи зрозуміти і рухатися далі [Текст]: експерти продовжують обговорювати можливості та ризики європейської перспективи України / Підготувала Оксана Головко // Урядовий кур`єр. – 2013. – 30 лист. (№222). – С. 5. Думки учасниківкруглого столу "Європейська перспектива України: можливості та ризики

Проект Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і його державами-членами відповідає Конституції України [Текст] / За матеріалами офіційного веб-сайту Міністрества юстиції // Урядовий кур`єр. – 2013. – 9 серп. (№143. – С. 6.Коментар окремих норм проекту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Процишин, Вадим. Що далі треба зробити, аби асоціація стала реальністю [Текст] : відповідь на це запитання Президент дав під час виступу на Вільнюському саміті "Східного партнерства" / Процишин, Вадим // Урядовий кур`єр. – 2013. – 30 лист. (№222). – С. 1, 2. Віктор Янукович повідомив, що Україна та ЄС домовилися найближчим часом провести на двосторонньому рівні переговори стосовно підписання Угоди про асоціацію

Через ефективний діалог з Євросоюзом має визначитися і зреалізуватися наша перспектива [Текст] / Інтерв’ю провів Ігор Іценко // Голос України. – 2013. – 24 трав. (№95). – С. 6. Найактуальніше на сьогодні питання - підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Про шляхи досягнення зазначеної мети розмірковують й відомі українські політики. Думки з цього приводу Президента України (2005-2010 роки) Віктора Ющенка

2011

Грабська А. Результати саміту оцінюють позитивно [Текст] = http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=243614 / А. Грабська // Голос України. - 2011. - 20 груд. (№240). – С. 1, 5. В Києві відбувся довгоочікуваний XV саміт «Україна–ЄС». Головною інтригою політичного дійства було парафування угоди про асоціацію з Європейським Союзом

Купчишин О. ЄС без України – незавершена конструкція [Електронний ресурс] = http://www.day.kiev.ua/214626 / О. Купчишин // День. – 2011. – 30 серп.(№152). Часто лунають заклики призупинити процес розширення, сконцентрувавшись на розв’язанні проблем всередині ЄС. Проте неможливо заперечувати дедалі більшу взаємозалежність між Євросоюзом та його сусідами на всіх рівнях, що вимагає пошуку взаємовигідних шляхів розв’язання як нагальних проблемних питань, так і вироблення довготермінової стратегічної позиції для реалізації власних інтересів. Одним із таких сусідів є Україна, яка 24 серпня 2011 року відзначила 20-річчя проголошення незалежності. Ювілейна дата є своєрідною віхою в аналізі успіхів та невдач держави в реалізації поставлених завдань

Муравйов В. Захист прав людини в Європейському Союзі [Текст] / В. Муравйов, О. Святун // Право України. - 2011. – № 6. – С. 85-100. У статті проаналізовані особливості системи захисту прав людини в Європейському Союзі та її співвідношення з системою захисту прав людини Ради Європи

Силіна, Тетяна. Валерій П’ятницький: «Дуже хочеться, щоб ця угода відбулася» [Текст] = http://dt.ua/POLITICS/valeriy_pyatnitskiy_duzhe_hochetsya,_schob_tsya_ugoda_vidbulasya-90518.html  / Силіна, Тетяна // Дзеркало тижня. - 2011. – 29 жовт.– 4 лист. (№39). – С. 1, 4. Дискусія навколо Угоди про асоціацію з Європейським Союзом набула в Україні доволі дивної форми. Про що вона? Навіщо? Які з українських побажань вдалося зафіксувати? У чому свої інтереси відстояли європейці? Які очікуються наслідки для всіх нас? Ця найбільш об’ємна і найскладніша в історії України угода є справді історичною, має визначити шлях розвитку країни на багато років наперед. Від неї, за великим рахунком, залежить доля не лише більшості галузей української економіки, а й, в остаточному підсумку, кожного з нас. Інтерв’ю з уповноваженим уряду України з питань європейської інтеграції Валерієм П’ятницьким.

П’ять причин для оптимізму [Текст] = http://www.day.kiev.ua/218189: Володимир Щелкунов: Незважаючи на не дуже втішні рейтинги, європейський бізнес продовжує інвестувати в Україну / Спілкувалася Алла Дубровик // День. – 2011. – 1 лист. №197. – С. 5. Європейський Союз дав Україні час, аби ми привели свою судову систему у відповідність до норм і практики європейського права. Про це йдеться в ухваленій резолюції Європарламенту. І хоча це один із найжорсткіших висновків за всю історію наших відносин з ЄС, все ж таки депутати Європейського парламенту повели себе досить толерантно до нині чинної української влади, використовували вивірені слова, намагалися уникати всього, що може ускладнити процес подальшої співпраці та інтеграції «ЄС – Україна», констатують аналітики

2010

Безвізовий режим: є план - будемо діяти [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/index.php?articl=1&id=16285: учора у Брюсселі підписано документ, виконання якого відкриє безвізову Європу для громадян України // Урядовий кур'єр. – 2010.– 23 лист.(№219). – С. 1,2.

В’ятрович В. Європа заговорила [Електронний ресурс] / В. В’ятрович // День. – 2010. – 4 бер. №38. Європейський Союз – об’єднання держав з різним минулим. Держав, які часто воювали між собою. Держав, список взаємних претензій між якими надзвичайно великий. До об’єднання кожен приходив зі своїми болями та героями, які часто діаметрально протилежно сприймалися іншими. Політичне майбутнє союзу значною мірою залежало від узгодження історичного минулого. В Україні ж досі немає єдиного спільного бачення історії. Тут досі тривають запальні дискусії - про деякі її періоди та окремих діячів. Якщо справді щирим є висловлене у резолюції прагнення інтеграції України до Європи, то її представники повинні зрозуміти - європейському народу, яким є українці, недоречно рекомендувати ті чи інші погляди на власне минуле. Неможливо сприймати сучасну Україну, не сприймаючи її трагічного і героїчного минулого. Боротьба українців за незалежність є одним із наріжних каменів нашої національної самоідентифікації

Лазаренко Я. Екологічне право України на шляху до Європейського Союзу: питання адаптації [Текст] / Я. Лазаренко // Право України. - 2010. – №12. – С. 138-143. Стаття присвячена питанню адаптації національного екологічного законодавства до права Європейського Союзу, окреслюються проблеми та перспективи розвитку

2009

Гвать І. Прозріння Ольгерда Бочковського [Електронний ресурс]: український політолог – візіонер утворення об’єднаної Європи / І. Гать // День. – 2009. – 18 груд.(№201). 1 грудня 2009 року набула чинності Лісабонська угода, згідно з якою запровадилися найбільші зміни в діяльності Європейського Союзу від часу його виникнення. Починається нова історія ЄС. Нові структурні зміни в керівництві Євросоюзу, його нові повноваження та майбутній розвиток цієї спільноти держав, членом якої прагне стати й Україна, не є предметом цієї статті. Розповідь про українського вченого, теоретика-візіонера, котрий розробляв ідею нової «супердержави» під назвою Європейський Союз. Це Ольгерд-Іполит Бочковський. Свої думки він найповніше представив 90 років тому в книжці «Національна справа

Єлісєєв К. Україна і ЄС: партнерство – асоціація – членство [Текст] / К. Єлісєєв // Дзеркало тижня. – 2009. – 30 квіт.–15 трав. №16. – С. 1,4. Європейська інтеграція України наблизилася до принципово важливої межі. І йдеться не лише про Угоду про асоціацію, що з’явилася на обрії. І навіть не про Східне партнерство, яке вперше визначить для України дуже вагому нішу, поки що на межі пострадянського простору та Європейського Союзу. Йдеться про зміну духу, стилю та диспозиції європейської інтеграції як такої. Не більше і не менше

Фіалко А. Україна – ЄС: у пошуках втраченого часу [Текст] / А. Фіалко // Дзеркало тижня. – 2009. – 4-10 квіт .№12. – С. 5. Результати конференції України і ЄС із питань модернізації нашої газотранспортної системи, яка відбулася 23 березня в Брюсселі, і перспектива ухвалення "Стратегії східного партнерства" на саміті Євросоюзу 7 травня, а також негативна реакція Росії на обидві ці події знову пожвавила інтерес до "вічної" теми перспектив відносин України з Єс. Чи справді намітилися якісь кардинальні зрушення – чи це всього лише черговий сплеск, після якого все звично затихне? Щоб краще зрозуміти, що насправді відбувається, слід насамперед очистити нашу свідомість і практику від звичниз стереотипів та засвоїти нарешті уроки історії. адже той, хто нехтує історією, приречений її повторювати...

2008

Бобицький Н. Україна – ЄС [Текст]: на шляху до нової угоди / Н. Бобицький // Дзеркало тижня. – 2006.– 14-20 січн. №1. – С. 5. Закінчення у 2008 році терміну дії Угоди про партнерство та співробітництво (УПС) між Україною і ЄС та її зміна на нову угоду  стали одним з ключових пунктів порядку денного відносин України ЄС

Богуславська А. Українських науковців підтримає ЄС [Текст] / А. Богуславська // Україна молода. – 2006.– 22 лют. №34. – С. 9. Україна та ЄС співпрацюють у сфері науки в рамках "Шостої рамкової прграми"

Коберник К. Скажите "ЕС" [Текст]: объединенная Европа приоткрыла свои двери для вхождения Украины в ЕС. Но украинские политики делают все, чтобы её захлопнуть / К. Коберник // Корреспондент. – 2008. – 20 сен. №36. – С. 30-32.

2005

Копійка В. Рушійні сили інтеграції [Текст] / В. Копійка // Урядовий кур'єр. – 2005.– 21 квіт. (№74). – С. 5. Україна зробила важливий крок уперед, остаточно визначивши європейську інтеграцію як стратегічну мету на шляху свого демократичного розвитку

Майстришин В. Європейська інтеграція:шанс для України [Текст]: понад десять років тому Україна однією з перших сувіренних держав Східної Європи підписала з Європейським Союзом Угоду про партнерство та співробітництво / В. Майстришин // Урядовий кур'єр. – 2005.–- 25 січ. (№13). – С.8.

2002

Березовська І. Стратегічна мета – повноправне членство [Текст]: правове регулювання відносин України з ЄС у світлі перспективи створення асоціації / І. Березовська // Політика і час. – 2002.– (№5). – С.66-71.

2001

Баймуратов М. Стратегiя iнтеграцiї України до Європейського Союзу[Текст]: : полiтико-правовий аналiз / М. Баймуратов, С. Максименко // Право України. – 2001. – №10. – С. 101-104.

Денисюк В. Далекий обрiй європейський [Текст] / В. Денисюк // Полiтика i час. – 2001.– №9. –- С.19–29. – Україна – Європейський союз.

2000

Марциновський А. Зближення з ЄС. Дубль другий? [Текст]: сьогодняшнiй самiт може стати символiчним початком нової євроiнтеграцiйної полiтики нашої держави / А. Марциновський // Голос України. – 2000. – 15 вер. (№167). – С. 7. Вiдносини мiж Україною та Європейським Союзом.

1998

Гудима Б. Дорогою до спiльного дому [Текст]: стосунки мiж Україною та Європейським Союзом у свiтлi набуття чинностi Угоди про партнерство та спiвробiтництво мiж Україною та ЄС / Б. Гудима // Полiтика i час. – 1998.– №5. – C.3-6.

Представництво ЄС в Україні. Контактна інформація:

Представництва ЄС в Україні

АДРЕСА:
Представництво Європейського Союзу в Україні
вул. Володимирська, 101
Київ, 01033 Україна Телефон: +380 (44) 390 8010
Електронна пошта:
delegation-ukraine@eeas.europa.eu
delegation-ukraine-press@eeas.europa.eu  (Відділ преси та інформації)
https://www.facebook.com/EUDelegationUkraine сторінка Представництва ЄС в Україні на фейсбуці

Запозичено з сайту Представництва ЄС в Україні

Інтернет-ресурси:

http://www.day.kiev.ua  – сайт газети «День»
http://www.ukurier.gov.ua  – сайт  газети «Урядовий кур’єр»
http://www.dt.ua  – сайт тижневика «Дзеркало тижня»
http://www.umoloda.kiev.ua  – сайт газети «Україна молода»
http://kreschatic.kiev.ua  – сайт газети «Хрещатик»
http://www.golos.com.ua  – сайт газети «Голос України»
http://www.eveningkiev.com/  – сайт газети Вечірній Київ
http://www.silskivisti.kiev.ua   – сайт газети „Сільські вісті”
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F   Європейська інтеграція
http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/eu_ukraine/political_relations/legal_framework/index_uk.htm   Правова база ЄС
http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/press_corner/all_news/news/2015/2015_01_30_uk.htm   Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ по Україні
http://www.europarl.europa.eu/   Європейський Парламент

УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ЄВРОПЕЙСЬКИМ СОЮЗОМ

http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=246581344&cat_id=223223535   Ратифікація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (16 вересня 2014 р.).

http://www.kmu.gov.ua/kmu/docs/EA/00_Ukraine-EU_Association_Agreement_(body).pdf  Текст Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами.

Підписання даного документа підкреслило сильну підтримку України з боку ЄС у складні часи.

Рівень довіри населення до органів влади, підтримка їхньої відставки та дострокових виборів, вступу до ЄС та МС (грудень 2013)

Ставлення країн ЄС до ситуації в Україні

У 2013 році серед європейських країн в Україні найбільше витратили на продукти харчування, а найменше на культуру

Аналіз індексу конкурентоспроможності України в 2013-2014 рр.

Аналіз міжнародної торгівлі між ЄС-28 та країнами Східного партнерства(географія, динаміка, структура) 2002-2013рр.

Динаміка та географія безробіття в Україні та ЄС у 2012-2013 рр.

Бібліографи-укладачі:
Мілашенко Т.І.

Фоміна Н.І.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ