Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Відповідальність за майбутнє

Поділіться цією сторінкою:

 

Бібліографічний список джерел до Дня відповідальності людини

«Запровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини нагадає кожному члену суспільства

про складову успіху сталого розвитку,

вшанує пам’ять про великого українця -

 Богдана Дмитровича Гаврилишина»

/ Благодійний Фонд родини Богдана Гаврилишина /

У 2014 році відомий канадський, швейцарський економіст українського походження, громадський діяч та меценат Богдан Гаврилишин створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів. Зокрема, вони стосуються чесності, законослухняності, бережного ставлення до довкілля та повагою до людини.

Богдан Гаврилишин обгрунтував, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. Автор відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей.

Україна перешою в світі запровадила День відповідальності людини

ПОСТАНОВА

Верховної Ради України

Про встановлення Дня відповідальності людини

Враховуючи необхідність якісного перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті видатного українця - Богдана Дмитровича Гаврилишина, автора "Декларації відповідальності людини", Верховна Рада України постановляє:

1. Установити в Україні День відповідальності людини, який відзначати щороку 19 жовтня.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити із залученням

громадськості та затвердити у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови комплексний план заходів з відзначення на державному та місцевому рівні Дня відповідальності людини, передбачивши проведення щороку у закладах освіти і культури тематичних заходів, бесід про відповідальність людини відповідно до "Декларації відповідальності людини" Богдана Гаврилишина.

3. Рекомендувати місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування провести у 2021 році заходи щодо відзначення Дня відповідальності людини та заходи щодо вшанування пам’яті видатного українця Богдана Дмитровича Гаврилишина.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням Дня відповідальності людини, та поширенню "Декларації відповідальності людини" Богдана Гаврилишина.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

м. Київ 16 липня 2021року № 1705-IX                                                   Д. Разумков

В 2020 році Фонд родини Богдана Гаврилишина посприяв запровадженню Всеукраїнського Дня відповідальності людини 19 жовтня щорічно. Ініціативу фонду підтримана спільнота випускників програми «Молодь змінить Україну»

Україна стала першою країною, яка запровадила День відповідальності людини, - зауважили під час брифінгу народні депутати й депутатки.

Передбачається щороку в закладах освіти і культури проводити тематичні заходи, бесіди про відповідальність людини відповідно до пунктів

"Декларації відповідальності людини" Богдана Гаврилишина.

(інфографіка Фонду родини Богдана Гаврилишина)

https://zz.detector.media/community/texts/184249/2021-03-19-nardepy-zaproponuvaly-vstanovyty-v-ukraini-den-vidpovidalnosti-lyudyny/ Нардепи запропонували встановити в Україні День відповідальності людини

Декларація Обов'язків Людини

1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.

2. Підтримуй своє здоров'я у якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на своє лікування.

3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навики протягом усього життя, щоб бути корисним членом суспільства.

4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.

5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що ні, що є добре, а що зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розум, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.

6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.

7. У прагненні реалізації своїх прав не обмежуй прав інших членів суспільства.

8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.

9. Обов'язки людини до сім'ї:

10. Обов'язки батьків до дітей:

11. До суспільства:

12. До довкілля: - економно та розумно використовуй всі ресурси, уникай забруднення біосфери:

13. До країни:

14. До майбутніх поколінь:

15. До світу:

Підготували:

Богдан Гаврилишин,Член Наглядової Ради САМН; почесний член Римського клубу;

Член Ради Фундації Жан Моне;

Президент Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина (Київ);

Президент Фундації Відродження (Женева)

Асистент – Олександра Теличко, молодший науковець Світової академії мистецтва і науки

На честь Богдана Гаврилишина

Україна відзначатиме День відповідальності людини

Свято українці відзначатимуть щороку 19 жовтня. Цього дня 1926 року народився знаний у світі економіст, громадський діяч і меценат Богдан Гаврилишин.

Постанову «Про встановлення Дня відповідальності людини» ухвалила Верховна Рада 16 липня. Цього дня вона стала чинною.

Парламент також рекомендував розробити план заходів із відзначення Дня відповідальності людини на державному та місцевому рівні, передбачити тематичні заходи в закладах освіти і культури, а також бесіди відповідно до «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина.

Державному комітету телебачення і радіомовлення України рекомедовано сприяти висвітленню державними ЗМІ цих заходів і самої «Декларації відповідальності людини».

Нагадаємо, 17 березня на розгляд парламенту подано проєкт Постанови «Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини». Ініціатива належить Фонду родини Богдана Гаврилишина. Ідею підтримала спільнота випускників програми «Молодь змінить Україну». Кампанію із впровадження свята розпочали восени 2020 року.

Як зауважили у Фонді, Богдан Гаврилишин на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності на всіх рівнях. У 2014 році професор створив «Декларацію відповідальності людини». У 15 пунктах автор відобразив різні рівні відповідальності, які можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства з точки зору гуманістичних цінностей.

https://zz.detector.media/community/texts/184492/2021-07-31-na-chest-bogdana-gavrylyshyna-ukraina-vidznachatyme-den-vidpovidalnosti-lyudyny/

Рада ухвалила 19 жовтня Всеукраїнським днем відповідальності людини

***

Цьогоріч українці вперше відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини, водночас вшановуючи пам’ять видатної особистості, автора «Декларації відповідальності людини» Богдана Дмитровича Гаврилишина.

Згідно з Постановою Верховної Ради № 5286 від 16 липня 2021 року в Україні щорічно 19 жовтня відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини.

Задля зростання українського суспільства в контексті розуміння й підвищення рівня відповідальності та вшанування пам’яті одного з найвідоміших українських економістів у світі Богдана Гаврилишина в Україні на державному і місцевому рівнях відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини та вшанування пам’яті Богдана Гаврилишина. Зокрема, в українських закладах освіти і культури відбуватимуться тематичні заходи, бесіди про відповідальність людини та важливість обдуманих рішень і вчинків.

У такий спосіб зміст «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина набуде нового суспільного звучання та глибшого переосмислення в думках сучасних особистостей, які, за твердим переконанням автора Декларації, повинні брати на себе відповідальність на всіх рівнях життя.

«Декларація відповідальності людини»

7 років тому, у революційному для Української держави 2014 році, Богдан Гаврилишин, який працював на світовому рівні як член Римського клубу, очільник Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, співзасновник Світового економічного форуму в Давосі, написав 15 ефективних пунктів для здорового й успішного майбутнього людства − «Декларацію відповідальності людини».

Богдан Гаврилишин напрацював 15 універсальних кроків для становлення особистості відповідальної людини, роль якої в розвитку свідомого громадянського суспільства вимірюється наполегливим самовдосконаленням, повагою до ближніх, підтримкою сім’ї, любов’ю до навколишнього середовища, зусиллями й прагненнями зберегти культурні надбання країни й людства та щирою взаємодією зі світом. Богдан Гаврилишин пропонує нам усвідомити власну значущість шляхом здобуття кожної з цих 15 сходинок особистісного зросту. Див. у «Декларація Обов'язків Людини» вище

БОГДАН ГАВРИЛИШИН

(До біографії)

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у містечку Коропець (нині смт, Монастириський район, Тернопільська область, Україна, тоді Бучацький повіт, ЗУНР, окупована Польщею, за їх адмінподілом Тернопільське воєводство). Його батько був сусідом Марка Каганця). У 1930 році батько купив близько 10 га землі між м. Бучач і с.Жизномир, де збудував дім, який зберігся донині.

Три роки навчався у початковій школі в с. Жизномирі. Потім - у Бучацькій польськомовній гімназії (у 1936/37 навчальному році закінчив VIIa клас у 1937/38 навчальному році закінчив VIIIa клас), яку після приходу більшовиків перетворили на середню школу. З вересня 1941 року навчався у Чортківській гімназії, а в навчальному році 1943/44 - у Дрогобицькій гімназії.

Під час ІІ Світової війни у 1944 року його забирають до Німеччини. Після 1945 року перебуває у таборі для переміщених осіб, 1947 року виїжджає до Канади: працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців, діяв у профспілках.

1952 року здобув ступінь бакалавра, 1954 році магістра спеціальності «Інженер-механік» в Університеті м. Торонто. У 1954-1960 роках обіймав посади з дослідництва, інженерної справи, менеджменту в Канаді. З 1960 року - мешкає у Швейцарії. 1976 року здобув ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті.

З 1988 року працював на громадських засадах в Україні. Від здобуття Україною незалежності є радником кількох Президентів України, прем'єр-міністрів, голів Верховної Ради.

Майже тридцять років Б.Д. Гаврилишин присвятив Міжнародному інституту менеджменту МІМ-Женева. Обіймав посади директора з навчання (1960-1968 роки), директора Інституту (1968-1986 роки), почесного науковця (1986-1989 роки).

У Женеві він викладав такі дисципліни, як економічний розвиток, керівництво міжнародними операціями, світове бізнесове середовище, управління державами тощо.

1990 року заснував Міжнародний інститут менеджменту в Києві. У 1996-1997 роках –​ директор Міжнародної академії довкілля в Женеві.

Проводив семінари, головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях у більш, ніж 70 країнах.

Член Пласту – Національної скаутської організації України від 1940 р., належить до куреня Лісові Чорти від 1946 року. У 2006-2008 роках - голова Крайової пластової ради - законодавчого органу Пласту.

У 2010 році заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина», місією якого є підготовка критичної маси молодих українців, які на власному досвіді вивчили як функціонують найкращі країни Європи та зможуть утворити критичну масу людей, яка трансформує Україну.

Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня».

24 жовтня 2016 року о 5-й ранку п. Богдан помер у родинному колі у своїй квартирі в Києві.

Мистецтво жити від Богдана Гаврилишина

Бібліографія статей

Богдан Гаврилишин: "Неефективність уряду виснажує Україну" [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2791/194/97373/: знаний економіст розповів «УМ» про своє бачення ситуації в Україні, причини зволікання з реформами і перспективи мирного врегулювання конфлікту на сході країни / Спілкувалися Микола Войтів та Наталія Чурікова // Україна молода. - 2016. - 29 бер. (№38). - С. 5.

Богдан Гаврилишин: "Патріотичних, компетентних і порядних людей в українській владі нема" [Текст] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19430/index.php?n=33688 / Спілкувалася Галина Плачинда // Сільські вісті. - 2016. - 8 лист. (№98). - С. 1, 2. Народжений у маленькому галицькому селі, після Другої світової він опинився у Європі, здобув блискучу освіту і став одниміз найвідоміших економічних радників, аналітиків і викладачів Канади та Швейцарії - двох країн, у яких прожив більшу частину свого життя. Десятки урядів на всіх континентах запрошували його для консультацій. В Україні він консультував першого президента, чотирьох спікерів та трьох прем'єрів. На жаль, 24 жовтня Богдан Дмитрович Гаврилишин відійшов у засвіти

Гаврилишин, Богдан. Концепція національної єдності Богдана Гаврилишина [Текст] / Гаврилишин, Богдан // Українська родина (Дім і сім`я). - 2015. - № 5-6. - С. 5-6. У своїй праці "До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє" Гаврилишин запропонував потужну світоглядову концепцію, що дозволяє аналізувати глобальні цивілізаційні процеси, порівнювати різні цивілізації, країни та суспільства і передбачати перебіг їх подальшої еволюції

Праці Б. Д. Гаврилишина із фондів МСМБ

Гаврилишин, Богдан. Дороговкази в майбутнє [Текст]: до ефективніших суспільств. Доповідь Римському клубові / Гаврилишин, Богдан ; Пер. с англ. Л.Л.Лещенко. - К. : Основи, 1993. - 238 с.

Гаврилишин, Богдан Дмитрович. Залишаюсь українцем [Текст] : Спогади / Гаврилишин, Богдан Дмитрович ; Вст. ст. Л.Івшиної. - К. : Пульсари, 2011. - 288 с.

Статті про Б. Гаврилишина

Галата, Світлана. Богдан Гаврилишин: "Починайте з великих мрій" [Текст]: заради майбутнього / Галата, Світлана // Освіта України. - 2015. - 21 груд. (№51). - С. 11. Фундатор світового економічного форуму в Давосі, дійсний член Римського клубу, меценат і громадський діяч Богдан Гаврилишин переконує: щоб самореалізуватися, потрібно вивчати іноземні мови, приймати неординарні рішення і чекати від людей тільки добра. Гаврилишин створив благодійний фонд. Головна ідея проекту - формувати групи молодих українців, які їдуть за кордон вивчати успішний досвід успішних країн і, повертаючись, втілюють його в життя

Дроздовський, Дмитро. "Я(Богдан)": соціальна філософія від Богдана Гаврилишина [Текст] / Дроздовський, Дмитро // Всесвіт. - 2009. - №9-10. - С. 208-211. Людство втрачає розуміння етичних, ціннісних первин, а таке суспільство приречене на поразку. Книга Богдана Гаврилишина "До ефективних суспільств" є справжнім дороговказом в майбутнє

Івшина, Лариса. Реліктовий перспективний українець [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/reliktovyy-perspektyvnyy-ukrayinec: або Сім уроків від Богдана Гаврилишина / Івшина, Лариса // День. - 2016. - 19 жовт. (№ 188). - С. 4.Богдан Гаврилишин поїхав з України ще 1943 року. За цей час пройшов шлях від табору для переміщених осіб до визнання у світових колах, викладання в 70 країнах та консультування світових компаній. Він жив переважно за кордоном, але завжди залишався українцем. Знав багато мов, але його українська - природна й милозвучна. Свою знамениту книгу «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє» видатний вчений написав 1979 року англійською мовою. Після цього книга з’являється у перекладі німецькою, французькою, іспанською, японською, корейською, а згодом польською мовами. Україна на той час перебувала в «консервній банці» Радянського Союзу, щільно закритій та ізольованій від надзвичайно цінних знань. На видання своєї книги рідною мовою, як зазначав автор, довелося чекати до 1990 року

Івшина, Лариса. Реліктовий перспективний українець, [Текст]: або Сім уроків від Богдана Гаврилишина / Івшина, Лариса // День. - 2011. - 14-15 жовт. (№185-186). - С. 5. Трішки з історії створення книжки "Залишаюсь українцем", книжки спогадів всесвітньо відомого економіста, засновника економічного форуму в Давосі, члена Римського клубу Богдана Гаврилишина

Козирєва, Тетяна. «Я вірю в доброту людей» [Текст] = http://www.day.kiev.ua/220529: Богдана Гаврилишина нагороджено орденом «За інтелектуальну відвагу» / Козирєва, Тетяна // День. - 2011. - 13 груд. (№227). - С.2. Богдан Гаврилишин, видатний економіст й громадський діяч, член Римського клубу, голова Крайової пластової ради, співзасновник Міжнародного економічного форуму в Давосі прибув до міста Лева, щоб прочитати студентам Львівської політехніки лекцію «Україна і світ: проблеми й перспективи розвитку». Богдан Гаврилишин також узяв участь у традиційному святкуванні «Межа року», котре вже одинадцять років поспіль організовує часопис «Ї», щоб вручити найдостойнішим орден Капітули журналу «Ї» «За інтелектуальну відвагу» та відзнаку «За добру справу». Кавалерами-2011 стали Богдан Гаврилишин та львівський графік і громадський діяч Богдан Сорока

Кокотюха, Андрій. Менеджер світу українського походження [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/1964/194/69892/: Богдан Гаврилишин подарував собі на 85-й день народження книгу «Залишаюсь українцем» / Кокотюха, Андрій // Україна молода. - 2011. - 19 жовт. (№187). - С. 7. Свої мемуари один із найвідоміших та найвпливовіших економістів світу, українець Богдан Гаврилишин подарував собі на 85-й день народження. 19 жовтня його книгу «Залишаюсь українцем» презентують у Києві. Вона вийшла рідкісним як на сьогодні в Україні тиражем 5 тисяч примірників. Уже є думки, що ці спогади опубліковані з запізненням. Хоча після прочитання напевне буде інший, кардинально протилежний висновок: саме тепер, коли наша країна у статусі незалежної держави розміняла третій десяток, така книга може виявитися вкрай необхідною. Адже за час, що минув від 1991 року, розбудовою держави в нас займалися та дотепер займаються здебільшого хто завгодно, окрім фахових економістів. Тобто - усі, окрім грамотних менеджерів, котрі не кричать: «Я знаю, що і як слід робити!», а справді знають

Наука Богдана Гаврилишина [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/nauka-bogdana-gavrylyshyna: Всесвітньовідомий українець сьогодні відзначає 90-річчя // День. - 2016. - 19 жовт. (№ 188). - С. 4. - Інф. "День". 19 жовтня свій 90-річний ювілей відзначає без перебільшення легендарна особистість - Богдан Гаврилишин. Людина, яка покинула рідну землю у зовсім юному віці через перипетії Другої світової війни, але яка завжди мріяла бути вільною і досягла цієї свободи. Отримавши інженерну освіту в Канаді, Богдан Дмитрович врешті став всесвітньовідомим економістом нової генерації, автором знакової книги «До ефективних суспільств: дороговкази в майбутнє», який проводив семінари, головував на конференціях, читав лекції в університетах та на міжнародних конференціях у понад 70 країнах і нині продовжує це робити. Майже 30 років він присвятив Міжнародному інституту менеджменту в Женеві. Але вкрай показово, що з 1988 року Богдан Гаврилишин фактично живе на дві країни - зі Швейцарії він щомісяця приїздить в рідну Україну, де за ці роки став засновником Міжнародного інституту менеджменту (Київ), був радником президентів, голів Верховної Ради і прем’єр-міністрів України, став видатним громадським діячем і меценатом, засновником Благодійного фонду Богдана Гаврилишина, що орієнтується на підтримку обдарованої молоді

Решетилова, Ольга. Книжка для "нових людей" [Текст] = http://www.day.kiev.ua/218066: Богдан Гаврилишин: "Залишайтеся українцями!" / Решетилова, Ольга // День. - 2011. - 28-29 жовт. (№195-196). - С. 18. Минулого тижня, відзначаючи свій 85-річний ювілей, Богдан Гаврилишин представив другу фундаментальну працю, тепер уже відразу українською мовою і найперше для українців. "Залишаюсь українцем" - це спогади автора про власний життєвий шлях. Між першою книгою "Дороговкази у майбутнє", що з'явилася у 1979 році і "Залишаюсь українцем" часова відстань у тридцять два роки. Що за цей час змінилося у світогляді автора, в чому основна відмінність цих книг, "День" поцікавився у Богдана Гаврилишина

Сірук М. Давоський досвід [Текст]: Богдан Гаврилишин: "Україна поки що неефективно використовує Всесвітній економічний форум" / М. Сірук // День. - 2008. - 23 січ. (№11). - С. 1, 3. Наскільки ефективно Україна використовує такий майданчик, як Всесвітній економічний форум, для просування своїх інтересів? Що цього року має донести керівництво України політичній та економічній еліті, яка братиме участь у цьому форумі? Чим відрізняється Всесвітній економічний форум від Римського клубу чи інших подібних зібрань політичної та ділової еліти? Наскільки актуальним для нашої країни є питання доброчинності? Чи підтримає західний світ заявку України на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО? Яку модель розвитку економіки має брати за приклад наша держава і як може вплинути на світовий порядок Росія? Про це - «Дню» в ексклюзивному інтерв’ю засновника і директора Міжнародного інституту менеджменту, члена Римського клубу, Міжнародної академії менеджменту, Світової академії мистецтва та науки, доктора Богдана Гаврилишина, який має безпосередній стосунок до заснування Всесвітнього економічного форуму.

Сенчишин, Ярина. Лишився українцем [Текст] = http://dt.ua/SOCIETY/lishivsya_ukrayintsem__spogadi_pro_noviy_svit,_kravchuka_ta_yuschenka-90484.html: спогади про Новий світ, Кравчука та Ющенка / Сенчишин, Ярина // Дзеркало тижня. - 2011. - 29 жовт.- 4 лист. (№39). - С. 11.Видатний економіст, член Римського клубу, один із засновників міжнародного економічного форуму в Давосі, багаторічний керівник Міжнародного інституту менеджменту в Женеві, наставник і радник президентів і прем’єр-міністрів багатьох країн, довічний пластун Богдан Гаврилишин напередодні свого 85-річчя написав книжку спогадів «Залишаюсь українцем». Епіграфом до неї стали слова самого Гаврилишина: «Світ великий, а Україна в нім одна».

Десятиліттями Богдан Гаврилишин здобував досвід, який мріяв застосувати в Україні. Коли розпався Радянський Cоюз, професор Гаврилишин відійшов від керівництва Міжнародним інститутом менеджменту в Женеві, щоб допомогти незалежній Україні використати можливості, які відкрилися перед молодою державою.

 

Член Пласту - Національної скаутської організації України від 1940 р., належить до куреня Лісові Чорти від 1946 року.

У 2006-2008 роках - голова Крайової пластової ради - законодавчого органу Пласту

 

 

 

 

 

 

Сорокопуд В. Про лісових чортів, братчиків та сеньйорів... [Текст] = http://www.dt.ua/3000/3855/69013/ / В. Сорокопуд // Дзеркало тижня. - 2010. - 3-9 квіт.(№13). - С. 14. Їхнім гербом є трипелюсткова лілія, вплетена у тризуб. Вітаючись на урочистостях, вони промовляють загадкове «cкоб», а в повсякденному житті подають одне одному тільки ліву руку. Їхня мова рясніє словами «джембор», «станиця», «рій», «братчики», «сходини», «курінь», «гутірки», а в їхніх текстах поруч із роком завжди стоїть рідкісне сьогодні скорочення «р. Б.», що означає «року Божого»... Вони - це українські пластуни, які нині є найбільшою скаутською організацією України, що об’єднує близько десяти тисяч різних за віком людей. 19 лютого 2010 року в Києві в залі Інституту післядипломної освіти КНУ ім. Т.Г.Шевченка відбувся XII крайовий пластовий з’їзд, метою якого було обговорення сучасного стану скаутського руху в Україні та підготовка до святкування 100-річчя пласту у світі.

Фіалко, Дарина. Мистецтво жити від Богдана Гаврилишина [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/mistectvo-zhiti-vid-bogdana-gavrilishina/: Свою нову книжку відомий економіст присвятив молоді / Фіалко, Дарина // Урядовий кур'єр. - 2011. - 22 жовт. (№196). - С. 3. У свій день народження знаний учений, до думки якого дослухаються політики і науковці світу, Богдан Гаврилишин зробив подарунок молоді - представив нову книжку «Залишаюсь українцем». У свої 85 років Богдан Гаврилишин залишається завзятим, творчим, налаштованим на нові звершення. Видання спрямоване на українську молодь. Вона, на думку автора, спроможна творити гідну державу з повною політичною свободою, економічним добробутом, соціальною справедливістю

Юркова, Ольга. Богдан Гаврилишин [Текст] = http://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_ukrayinci-mogli-bi-bagato-zrobiti-dlya-svitu-vin-hvorij-ne-maye-duhovnih-cinnostej-lishilosya-tilki-materialne-mi-ne-taki-bogdan-gavrilishin-90-rokiv-ekonomist-gromadskij-diyach-mecenat/732560: "Українці могли би багато зробити для світу. Він – хворий, не має духовних цінностей, лишилося тільки матеріальне. Ми – не такі", - Богдан Гаврилишин, 90 років, економіст, громадський діяч, меценат / Юркова, Ольга // Країна. - 2016. - 3 лист. (№42). - С. 20-23. Щоденник укладений за матеріалами інтерв'ю, статей та автобіографії Богдана Гаврилишина

Ярошенко, Ганна. Людина - не ресурс, а найцінніший капітал [Текст] = http://www.umoloda.kiev.ua/number/2725/188/95366/: Богдан Гаврилишин:«Ті, хто вміє організувати революцію, є надзвичайно поганими управлінцями» / Ярошенко, Ганна // Україна молода. - 2015. - 27 жовт. (№138). - С. 7. Богдан Гаврилишин - громадянин світу. Він легко переміщується в ньому, незважаючи на те, що 19 жовтня йому виповнилося 89. Під час Другої світової війни його забирають до Німеччини, після 1945 року він перебуває в таборі для переміщених осіб, 1947 року виїжджає до Канади, у 1960-му - перебирається до Швейцарії. Він закінчив університети Торонто та Женеви та став авторитетним у світі економістом. «Я багато мріяв про те, як стати вільною людиною й пізнати світ, - і реалізував це. Я побував на всіх континентах у 89 країнах, на долю деяких із них (скажімо, Аргентини) суттєво вплинув», - похвалився Богдан Дмитрович під час недавнього приїзду до Полтави. Водночас він ніколи не забував про те, що українець

Список літератури з фондів МСМБ

про Богдана Дмитровича Гаврилишина

The Ukrainians: Історії успіху [Текст] : 20 інтервю про успіх, ініціативу та відповідальність. Кн.1 / Упор. Т.Прокопишин, В.Бєглов, І.Березніцька; Під ред. М.Савки, К.Міхаліциної; Передм. А.Куликова. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 256 с. У книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org протягом першого року існування проекту «The Ukrainians» – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.

Скицька, Уляна. Наші на карті світу. Історії про людей, якими захоплюється світ [Текст] / Скицька, Уляна ; Худож. А.Селлешій. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. - 320 с. «#НАШІ на карті світу» - це 80 історій про непересічних людей: українців за походженням чи місцем народження. Книжка журналістки Уляни Скицької - про #НАШИХ, людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають

Відповідальність людини

Білик, Оксана. Жила собі дівчинка - сама в усьому винна [Текст] = http://gazeta.dt.ua/family/zhila-sobi-divchinka-sama-v-usomu-vinna-_.html / Білик, Оксана // Дзеркало тижня. - 2015. - 27 черв. (№23). - С. 13. Кожна жінка хоч раз у житті опиняється в ситуації, коли замість очікуваної підтримки і співчуття чує докори. І хоча декому вдається пропустити їх повз вуха, чимало з нас покірно беруть на себе нав'язану провину. Звичайно, від несправедливих звинувачень страждають не лише жінки. Перекласти відповідальність на жертву - обов'язковий елемент обговорення будь-яких злочинів, незалежно від статі постраждалого. Вважається, що зловмисників провокують - дорогими речами, недостатньо захищеними автомобілями, закоротким одягом чи просто надмірною довірливістю. Утім, "зона" жіночої відповідальності виявляється аж надміру широкою: від стосунків у сім'ї, на роботі - до поведінки незнайомців будь-де

Воєводіна А. Кто отвечает за преступления в сети Интернет: провайдер, admin или user? [Електронний ресурс] = http://www.sug.kiev.ua/articles.php?id_article=2278 / А. Воєводіна ; Инф. "Судебно-юридическая газета" // Судебно-юридическая газета. - 2011. - 24 січ.(№2 (№70)) . - С.

Воєводіна А. Юридическая ответственность за врачебные ошибки [Електронний ресурс] = http://www.sug.kiev.ua/articles.php?id_article=2502 / А. Воєводіна ; Инф. "Судебно-юридическая газета" // Судебно-юридическая газета. - 2011. - 28 февр.(№7 (№75)). Які перспективи і можливості притягнення до відповідальності лікарів за їх не завжди якісну роботу в Україні

Габдулліна Ю. «Осторожно, дети!»: кто несет ответственность за проступки и шалости несовершеннолетних [Електронний ресурс] = http://www.sug.kiev.ua/articles.php?id_article=2325 / Ю. Габдулліна ; Инф. "Судебно-юридическая газета" // Судебно-юридическая газета. - 2011. - 31січ.(№3 (№71))

Гольцберг, Катерина. Настанови, які змінюють наші гендерні ролі [Текст] = http://gazeta.dt.ua/family/nastanovi-yaki-zminyuyut-nashi-genderni-roli-pro-vihovannya-spravzhnih-cholovikiv-i-zhinok-_.html: про виховання справжніх чоловіків і жінок / Гольцберг, Катерина // Дзеркало тижня. - 2015. - 27 черв. (№23). - С. 13. Так улаштований світ, що кожен з нас мріє зустріти в житті "справжнього чоловіка" або "справжню жінку", між іншим, маючи на увазі, що самі ми саме такими і є. На жаль, найчастіше настає розчарування: в житті "справжні" виявляються зовсім не такими, якими ми малювали їх у своїй уяві. Ба більше, риси, які ми ототожнювали з рисами справжніх чоловіків і жінок виявляються зовсім не тими, хибними. Виявляється, треба "звірити поняття", а самі поняття про тих, хто повинен бути поруч, закладено в нас задовго до віку пубертату, коли виникає усвідомлена необхідність близькості. Ці матриці свідомості з власної волі чи мимохіть передали нам разом зі своїм досвідом наші батьки. І що більше їм не вдалося відбутись у своїй чоловічій чи жіночій ідентичності, то настирливіше їхнє прагнення прищепити дітям своє бачення "мужності" й "жіночності".

Дубровик-Рохова, Алла. «Наші випускники не емігрують» [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/nashi-vypusknyky-ne-emigruyut: Президент бізнес-школи МІМ-Київ Ірина Тихомирова - про те, чому вона вважає, що підприємництво в Україні подає обнадійливі сигнали / Дубровик-Рохова, Алла // День. - 2018. - 21 серп. (№ 149) . - С. 9. 1989 року покійний Богдан Гаврилишин разом із компаньйонами звершили чи не найамбітніший проект для України того часу - відкрили першу бізнес-школу на території Радянського Союзу. Згодом МІМ-Київ, без перебільшення, сформувала стандарти бізнес-освіти всього регіону. Сьогодні МІМ-Київ - це потужна інституція у світі освіти для дорослих не лише в національних кордонах, а й далеко за її межами. Це засвідчують десятки міжнародних нагород і акредитації. Зокрема, МІМ входить до 300 найкращих бізнес-шкіл світу і номер один в Україні за висновками міжнародного агентства Eduniversal Стадільна, Яна.

Дузь, Юлія. Межі батьківської відповідальності [Текст] = https://dt.ua/family/mezhi-batkivskoyi-vidpovidalnosti-260563_.html / Дузь, Юлія // Дзеркало тижня. - 2017. - 18-24 лист. (№ 43-44). - С. 13. Що таке батьківська відповідальність? Де межа цієї відповідальності? Що таке благополуччя дитини і за якими критеріями ми його оцінюємо?

Котляр, Алла. Вище за веселку? [Електронний ресурс] = https://zn.ua/ukr/SOCIUM/vishche-za-veselku.html: куди веде малолітніх дітей нереалізованість їхніх батьків / Котляр, Алла // Дзеркало тижня. - 2021. - 22 бер. Спроби окремих батьків втілити нереалізовані мрії «стати багатим і знаменитим» через власних дітей, замість того щоб просто піклуватися про них і захищати, - давні як світ. У наш час для них просто з’явилися додаткові технічні можливості. Про те, як здатна вплинути сексуалізація дітей у соцмережах на малолітніх блогерів і на їхні стотисячні аудиторії, а також про те, яка ймовірність, що батьки, котрі спонукають і заохочують дітей імітувати в соцмережах «дорослі» стосунки, зазнають покарання, та яким воно може бути, ми розмовляли з експертами

Кулик, Наталія. Відповідальність за майбутнє [Текст] / Кулик, Наталія // Освіта України. - 2017. - 11 вер. (№ 35). - С. 14-15. Інтерв'ю директора київської школи № 203, колишнього військового, учасника АТО про втілення інновацій, про відповідальність кожного педагога за майбутнє

Лисич, Юрій (адвокат). Відповідальність за поширення недостовірної інформації [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/vidpovidalnist-za-poshirennya-nedostovirnoyi-infor/ / Лисич, Юрій // Урядовий кур`єр. - 2020. - 24 груд. (№251). - С. 5. Недостовірною вважають інформацію, яка не відповідає дійсності або викладена неправдиво, тобто містить відомості про події та явища, яких не існувало взагалі або які існували, але відомості про них не відповідають дійсності (неповні або перекручені). У яких випадках особа має нести відповідальність за поширення недостовірної інформації

Нація має майбутнє, якщо в неї є план на завтра [Текст] = http://www.viche.info/journal/5055/ / Стадільна, Яна // Віче. - 2016. - №1. - С. 28-29. Країні потрібні реформи не на словах, а на ділі. Більше того, їй потрібне цілковите перезавантаження. Необхідність консолідації і координації зусиль спричинила появу такого нового дискусійного майданчика, як Національний форум «Трансформація України», мета котрого – поєднати зусилля громадянського суспільства, Верховної Ради, уряду, Президента та міжнародної спільноти задля впровадження європейської моделі розвитку нашої держави

Не поширюйте дезінформації [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19885/index.php?n=48878 / Підготувала Маргарита Ситник // Сільські вісті. - 2021. - 21 трав. (№37). У сучасному світі кожна людина має право на власну думку і на її вільне висловлення, що з появою соцмереж стало робити дуже легко. Але це водночас і палиця на два кінці, адже інформація може бути неправдивою чи маніпулятивною і завдавати шкоди суспільству. Тим часом мало хто знає, що за це передбачена адмінвідповідальність. Не слід квапитися поширювати те, що почули від сусідів/знайомих, які своєю чергою чули це з десятих-двадцятих вуст. Інформація може виявитися навмисне чи ненавмисне перекрученою, і ви ризикуєте перетворитися на «зіпсований телефон» і вам загрожує відповідальністю перед законом. Утім, перевіряти побачене-почуте варто не тільки і не стільки зі страху перед судом і штрафом, а загалом із позицій здорового глузду

Писана, Наталя. Світ має навчитися протистояти дезінформації [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/svit-maye-navchitisya-protistoyati-dezinformaciyi/: країна закликає міжнародних партнерів спільно долати сучасні виклики, які збивають з пантелику цілі суспільства / Писана, Наталя // Урядовий кур`єр. - 2021. - 9 лип. (№ 131). - С. 3. За останній рік ми почали створювати систему виявлення та протидії дезінформації на рівні держави. Наступний крок - налагодити таку систему стратегічних комунікацій та координацію як на рівні держави, так і на міжнародному рівні з нашими союзниками. Значення має і формування позитивного іміджу України за кордоном. Це потужний інструмент як знайомства з Україною, так і подолання всіх тих стереотипів, що базуються на пропаганді й дезінформації», - зазначив Президент Володимир Зеленський

 

Примаченко, Иван. Адаптируйся или уйди [Текст]: всё больше убеждаюсь, что главным навыком XXI века будет не креативность и даже не критическое мышление, а способность меняться. Вот пять советов, как этому научиться / Примаченко, Иван // Новое время страны. - 2018. - 15 март. (№ 10). - С. 40. Будьте відкриті для нових ідей, тому що ідеї йдуть на крок попереду змін

Сорокопуд В. Сім’я - таємниця відданого кохання: вчення про інтимну і духовну сфери [Текст]: Львівський Інститут родини та подружнього життя, заснований 1997 року, - явище справді унікальне. Тепер, коли так багато говорять про руйнацію української сім’ї, його працівники ведуть науково-дослідну роботу і впроваджують конкретні програми з реабілітації сімейних цінностей в українському соціумі. Хтось може сказати, що таких шкіл, тренінгів і центрів в Україні і без того не бракує. Та, незважаючи на їхню діяльність, розлучень і абортів у нас все одно забагато. Адже зазвичай ми просимо допомоги тільки тоді, коли морська вода вже щосили ллється через пробоїну в днищі сімейного судна. І мало хто нині розуміє, як важливо ще до створення сім’ї дати молодим людям «інструкцію з судноводіння». Фактично, Інститут родини одним із перших в Україні розпочав широкомасштабну роботу з підготовки юнаків та дівчат до подружнього життя, ознайомлюючи з його психічними, сексуальними й духовними складовими через вчення католицької церкви. Щоб дізнатися, як побудовано навчальний процес, які програми й предмети вивчаються в рамках підготовки до сімейного життя і наскільки поширене в Україні саме поняття підготовки до шлюбу, «ДТ» звернулося до директора Інституту родини та подружнього життя, доктора філософії Юрія Підлісного / В. Сорокопуд // Дзеркало тижня. - 2009. - 14-20 лют.(№5). - С. 16.

Стуканов С. (Не)сподівана соборність та (ви)гадана роз’єднаність [Електронний ресурс] https://day.kyiv.ua/uk/article/panorama-dnya/nespodivana-sobornist-ta-vigadana-roziednanist Діставши соборну та суверенну країну, українці ще цілком не усвідомили свою відповідальність за її майбутнє / С. Стуканов // День. - 2010. - 22 січ.(№9) Без усвідомлення, а надто - емоційного переживання своєї причетності до традиції боротьби за незалежність України направду відповідальне ставлення до неї видається сьогодні неможливим. Свято злуки, або День соборності України, котре становить один із найбільших символів даної традиції, є в цьому сенсі надзвичайно показовим, бо відсилає до болючої проблеми внутрішньої єдності (власне соборності) країни та змушує щоразу ставити незручні для декого запитання: наскільки молодь свідома (чи не свідома) своєї відповідальності за здобуту батьками соборність і що влада (політики, інтелігенція, преса - перелік можна продовжити) зробила задля поглиблення цієї свідомості? Напередодні Дня Соборності України ми поставили запитання молоді з різних регіонів держави: чи готові ви взяти на себе відповідальність за духовну cоборність нації?

Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні [Текст]: збалансований (сталий) розвиток // Екологічний вісник. - 2016. - № 3 (трав.-черв.) . - С. 28 - 29 . - Інф. "Екологічний вісник". Діяльність Центру спрямована на популяризацію знань про необхідність впровадження принципів збалансованого розвитку. Мета проекту - збирання та презентація кращих практик впровадження збалансованого розвитку та популяризація цілей, сформульваних ООН

Шитик, Вікторія. «Лікар лікує людей, а ветеринар – усе людство» Про особливості однієї з найгуманніших професій у світі [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/likar-likuye-lyudey-veterynar-use-lyudstvo / Шитик, Вікторія // День. - 2018. - 17 серп. (№ 147-148). - С. 18-19. На жаль, у нашій країні немає відповідних органів, які контролювали б жорстоке поводження з тваринами. На заході існують спеціальні служби та підрозділи в поліції, які займаються виключно виявленням та розслідуванням випадків жорстокого поводження. Якщо справа після такого розслідування доходить до суду, то обвинуваченому може загрожувати реальний строк ув’язнення, або солідний штраф. Н.Ш.: - Тільки таким чином можна покласти край звірству і догхантерам. О.Б.: - Повинен бути суспільний резонанс. Якщо влада неспроможна взяти ситуацію під контроль, то люди повинні організовувати акції на підтримку тварин. І, безумовно, треба розвивати законодавчу базу. Наразі для таких жорстоких людей майже не існує жодної відповідальності. Лише мізерні штрафи в 170 гривень

Шульга, Олександр. Чи такий уже інакший Донбас? [Текст] = http://gazeta.dt.ua/SOCIUM/chi-takiy-uzhe-inakshiy-donbas-_.html / Шульга, Олександр // Дзеркало тижня. - 2017. - 18-24 лют. (№ 6). - С. 11. Зокрема, в одній зі своїх статей, присвяченій проблемі культивування демократії в Україні ("Що заважає українській демократії", DT.UA, 3.09.2016), серед головних завад я називав безвідповідальність українського суспільства в цілому

WEB-ліографія

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3281888-rada-vstanovila-19-zovtna-vseukrainskim-dnem-vidpovidalnosti-ludini.html  Рада встановила 19 жовтня Всеукраїнським днем відповідальності людини

https://zz.detector.media/community/texts/184249/2021-03-19-nardepy-zaproponuvaly-vstanovyty-v-ukraini-den-vidpovidalnosti-lyudyny/

Нардепи запропонували встановити в Україні День відповідальності людини

https://blogs.pravda.com.ua/authors/gawrylyshyn/ БОГДАН ГАВРИЛИШИН

http://bhfoundation.com.ua/hawrylyshyn/deklarac%D1%96ya.html Декларація Обов'язків Людини

Додаток

Долучайся до Марафону відповідальності від Фонду родини Богдана Гаврилишина https://www.prostir.ua/?news=doluchajsya-do-marafonu-vidpovidalnosti-vid-fondu-rodyny-bohdana-havrylyshyna

 

Марафон відповідальності 2020

Приєднуйтеся до щорічної ініціативи Фонду родини Богдана Гаврилишина, яка спонукає до відповідальної поведінки! Символом Марафону відповідальності є соняшник сорту “Богдан Гаврилишин”, який був виведений спеціально до 90-річчя всесвітньо відомого українця.

Одне зернятко соняха проростає у красиву квітку і дає сотні плодів – так і твоя історія про прояв турботи щодо себе, своєї сім’ї, друзів, довкілля, країни чи світу надихне сотні інших сердець до відповідальних дій!

 https://uaculture.org/organisations/fond-rodyny-bogdana-gavrylyshyna-programa-molod-zminyt-ukrayinu/

Загальна декларація прав людини (фрагмент тексту)

Беручи до уваги, що визнання гідності, яка властива всім членам людської сім’ї, і рівних та невід’ємних їх прав є основою свободи, справедливості та загального миру; і беручи до уваги, що зневажання і нехтування правами людини призвели до варварських актів, які обурюють совість людства,

 і що створення такого світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань і будуть вільні від страху і нужди, проголошено як високе прагнення людей; і беручи до уваги, що необхідно, щоб права людини охоронялися верховенством права з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення;

і беручи до уваги, що необхідно сприяти розвиткові дружніх відносин між народами;

і беручи до уваги, що народи Об’єднаних Націй підтвердили в Статуті свою віру в фундаментальні права людини, в гідність і цінність людської особи і в рівноправність чоловіків і жінок та вирішили сприяти соціальному прогресові і поліпшенню умов життя при більшій свободі;

і беручи до уваги, що держави-члени зобов’язались сприяти у співробітництві з Організацією Об’єднаних Націй загальній повазі і додержанню прав людини і основних свобод;

і беручи до уваги, що загальне розуміння характеру цих прав і свобод має величезне значення для повного виконання цього зобов’язання;

ГЕНЕРАЛЬНА АСАМБЛЕЯ проголошує ЦЮ ЗАГАЛЬНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРАВ ЛЮДИНИ як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнулишляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів,загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав-членів Організації, так і серед народів територій, щоперебувають під їх юрисдикцією.

Стаття 1.

Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства.

Стаття 2.

Кожна людина повинна мати всі права і всі свободи, проголошені цією Декларацією, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни  або території, до  якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядованою або як-небудь інакше обмеженою у своєму суверенітеті.

Стаття 3.

Кожна людина має право на життя, на свободу і на особисту недоторканність…

Повністю текст декларації дивіться на: https://www.coe.int/uk/web/compass/the-universal-declaration-of-human-rights-full-version-

Інтернет-ресурси

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

http://www.dt.ua – сайт тижневика «Дзеркало тижня»

http://www.silskivisti.kiev.ua/ – сайт газети «Сільські вісті»

http://www.umoloda.kiev.ua – сайт газети «Україна молода»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур`єр»

https://magazine.nv.ua – сайт журналу «Новое время страны»

Бібліограф-укладач: Наталя Фоміна

Наповнення ЕСКС: Мілашенко Т.І., Фоміна Н.І., Качановська Н.В.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ