Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Дослухатися до маленьких сердець

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Міжнародного дня захисту дітей

Для дітей будь-яке свято — це велика подія, можливість порадіти та повеселитися. 1 червня 2023 року відзначається Міжнародний день захисту дітей, який у реаліях війни Росії проти України є можливістю ще раз нагадати світові про те, що в нашій країні страждають та гинуть діти

Це свято ще називається День захисту дітей. Це одна з найстаріших дат, які дружно відзначає весь світ.

Своєю появою це свято зобов'язане конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. У 1949 році в Парижі пройшов конгрес жінок, на якому прозвучало гасло про постійну боротьбу за забезпечення міцного миру як головної гарантії щастя і благополуччя дітей. У повоєнний час була дуже актуальною проблема збереження здоров'я і благополуччя найменших мешканців планети.

Незважаючи на те, що Міжнародний дитячий день не є офіційним вихідним, у багатьох містах і країнах це свято відзначається дискусіями і лекціями про права і захист дітей. Також сценарій на День дітей включає різноманітні масові розважальні та культурні заходи, спортивні змагання, концерти, конкурси, виступи, розваги та інші святкові дії для дітей і батьків.

До цього дня приурочені благодійні акції та заходи на користь проблемних дітей, тяжкохворих і тих, що потребують лікування, дітей з обмеженими можливостями, дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей.

І вже з 1950 року 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Відтоді це свято проходить щорічно в усьому світі. Найбільшої популярності дитяче свято набуло в країнах, які в повоєнні роки обрали соціалістичний шлях розвитку. Тож багато жителів пострадянського простору ще пам'ятають свої дитячі враження про перший день літа не тільки як про початок канікул, але і як про своє законне свято.

Також 1 червня, в День захисту дітей, у багатьох країнах противники абортів проводять акції на захист прав ненароджених дітей на життя. Тим самим вони привертають увагу громадськості до проблеми абортів і намагаються домогтися заборони цієї процедури.

Адже День захисту дітей має на меті привернути увагу громадськості до проблем дитини, до охорони її прав, до можливості зростати в захищеному світі, отримувати належний розвиток, медичне обслуговування та освіту, відпочинок і дозвілля, щоб у результаті мати щасливе дитинство і вирости повноцінними і благополучними громадянами своєї країни

Цікаві факти про День захисту дітей

У Дня захисту дітей є офіційна символіка — прапор, де на зеленому фоні, що символізує гармонію та родючість, зображено 5 різнокольорових фігурок дітей навколо Земної кулі. Розмальовані в різні кольори дітки символізують єдність усіх рас та народів, а Земля — символ спільного дому для всіх її мешканців.

Жителі Сейшельських островів вирішили не розмінюватися на дрібниці й відзначають не день, а цілий місяць захисту дітей.

Свято День захисту дітей має ще одну дату — 20 листопада. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам запровадити свято Всесвітнього дня дітей (Universal Children's Day), яке відтоді й відзначається.

1 червня святкують не лише День захисту дітей, а й Всесвітній день батьків. Старт святу дали на 66-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2012 року, і вже наступного року широко відзначали свято "на честь батьків у всьому світі".

З початку повномасштабного вторгнення в Україну росіяни вже вбили 243 наших дітей, а ще 466 дістали поранення різного ступеня тяжкості. Українці не втомлюються на всіх можливих майданчиках доносити цю інформацію до міжнародної спільноти, щоб увесь світ згуртувався проти війни та допоміг нам повернути дитинство нашим дітям.

КНИГИ до теми з фондів МСМБ

Казьміна, Світлана. Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей [Текст] : Як навчити дитину правильної поведінки без залякувань і погроз: Довідкове видання / Казьміна, Світлана, Баланова, Валентина ; Іл. Т. Ю. Сорудейкіна. - Харків : ВГ "Основа", 2019. - 96 с. : іл. - Від авторів: с.4; Звернення до батьків: с.4; Як користуватися книгою: с.6. - ISBN 9786170035806 : (В паліт.) 230-00. Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб малюки скрізь і завжди почувалися повністю захищеними від будь-яких неприємностей? Ця книга — своєрідна пігулка для батьків від переживань за безпеку дітей. З книги ви дізнаєтеся про те, як захистити свою дитину від викрадача в реальному житті, від педофіла — у віртуальному; як зрозуміти, що дитина готова до самостійних прогулянок і походів до школи, як навчити її розпізнавати небезпеку й уникати її; як забезпечити безпеку дітей удома, в парку, на вулиці. Книга адресована як допитливим дітям, так і дорослим — дбайливим батькам, бабусям і дідусям

 

 

Бронсон, По. Батьки в шоці: новий погляд на виховання [Текст] : Науково-популярне видання / Бронсон, По, Меррімен, Ешлі ; Пер. з англ. І.Семенюк. - Харків : Ранок: Фабула, 2019. - 400 с. - Вибрані джерела та посилання: с.340. - Передмова: с.7; Подяки: с.307; Примітки: с.312; Про авторів: с.399. - ISBN 9786170938558 : (В паліт.) 150-00. Як ви виховуєте свою дитину? Читаєте спеціальну літературу, слухаєтеся власних батьків, радитеся з сусідами? А може, поклада­єтесь на інтуїцію й життєвий досвід? А раптом вам скажуть, що всі звичні уявлення про виховання хибні? По Бронсон та Ешлі Меррімен написали саме про це — про стереотипні принципи виховання, що насправді не дають очікуваного ефекту. Вони говорять про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків

 

 

Войцехівська, Саша. Марусині важливі справи [Текст] : Оповідання. Для сімейного читання / Войцехівська, Саша ; Худож. А.Колесніченко. - К. : Наш Формат, 2021. - 40 с. : іл. - ISBN 9786177973064 : (В паліт.) 113-00. Ця книжка — про маленьку дівчинку Марусю, яка ще живе у мами в животику. Вона пізнає світ зі слів і рухів мами, з голосу й доторків тата, з розмаїтих довколишніх звуків, які іноді дивні, але дуже-дуже цікаві А тоді стається диво народження і диво відкриття світу!

 

 

Головин, Влад . Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків [Текст] : Публіцистичне видання / Головин, Влад ; Вступ С.Аганова; Передм. авт. - К. : Брайт Букс, 2019. - 280 с. - Книжка як спілкування з однодумцями: с.6; Подяки: с.278; Передмова: с.8. - ISBN 9786177766031 : (В паліт.) 154-00. Куди зникли справжні чоловіки? Чому так багато розлучень і сиріт при живих батьках? Де поділися чоловіки, які хочуть і вміють виховувати та дбати про своїх дітей? Книжка розрахована на найширше коло небайдужих татусів, а також мам, які подарують книжку своїм чоловікам, аби ті знали, як стати крутими батьками

 

 

 

 

 

Корчак, Януш. Пригоди короля Мацюся [Текст] : Повість-казка / Генрик Гольдшмидт ; Пер. з пол. Б.Й.Чайковського; Передм. О. Шама, І. Березовського; Худож. Р. Попський. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. - 534 с. : іл. - ISBN 9786175850107 : (В паліт.) 40-00. Незвичайним і дивовижним пригодам малолітнього Мацюся присвятив свою талановиту повість-казку відомий польський письменник Януш Корчак. Малий Мацюсь не вмів ще ні читати, ні писати, коли після смерті батька — короля — йому довелося сісти на трон. Якби не Фелек, простий кмітливий хлопець, Мацюсь так ніколи б і не взнав, що діти його королівства живуть дуже бідно. Повість Януша Корчака «Мацюсеві пригоди» — один з кращих творів польської літератури для дітей — виховує в читачів почуття дружби, ненависті до воєн

 

 

 

 

Лущевська, Оксана. Сем, без проблем [Текст] : Повість. Для молодшого та середнього шкільного віку / Лущевська, Оксана ; Худож. Ж.Олійник. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. - 128 с. : іл. - ISBN 9786176796893 : (В паліт.) 67-50. Сем ходить на бальні танці і навіть виборює відзнаки. Проте одного дня тато вирішує, що хлопець мусить стати справжнім бійцем — і записує його в секцію рукопашного бою. І тут починаються справжні пригоди. Чи зможе Сем вистояти супроти значно сильнішого противника? Чи знайде свою партнерку з танців Ангелінку? Ви дізнаєтеся про все, мандруючи сторінками цієї динамічної, сповненої гумору книжки

 

 

 

 

 

Макріді, Емі. Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків) [Текст] = The "Me? Me? Me". Epidemic : Науково-популярне видання / Макріді, Емі ; Пер. з англ. В.Глінки. - К. : Наш Формат, 2018. - 328 с. - (Мой мир). - Вступ: с.9; Подяки: с.323. - ISBN 9786177682041 : (В паліт.) 146-00. У світі панує епідемія дитячого егоцентризму. Багато дітей вважають, що отримати найкраще вони можуть як подарунок, не докладаючи жодних зусиль. Навіть більше, що цей подарунок їм хтось мусить зробити і що життя саме по собі їм винне. Як дізнатися, що ця епідемія дісталась і до вашої родини? • Вас дратують забаганки дітей, але ви все одно їх виконуєте. • Ви з останніх сил намагаєтеся підтримати лад у домі, а всі надто зайняті перед телевізором, щоб вам допомогти. • Ви не можете зайти до магазину і не купити чогось смачненького. • Ви робите за дітей те, що вони мають робити самі. • Ви пропонуєте підкуп і винагороду, коли хочете, щоб діти на щось погодилися. Для кого книжка Для батьків, педагогів, вихователів та всіх, хто цікавиться психологією та вихованням дітей

 

 

 

Паттерсон, Джеймс. Середня школа. Заберіть мене звідси [Текст] = Middle School: Get me Out of Here : Роман. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Кн.2 / Паттерсон, Джеймс, Теббетс, Кріс ; Пер. з англ. М.Марченко; Худож. Л.Парк. - К. : Вид. група КМ-БУКС, 2020. - 272 с. : іл. - ISBN 9789669484178 : (В паліт.) 135-00.
Рейфові Хачадоряну довелося переїхати до великого міста, однак життя там зовсім не мед. Хлопця зарахували до школи його мрії, але всі учні у ній — суперрозумні сноби. Перше завдання Рейфа у школі — намалювати щось дивовижне з його життя, однак у нашого героя, здається, творча криза. А ще у Рейфа з’явилася нова місія, божевільніша за попередню: він збирається відчути життя сповна — найцікавіше життя, яке тільки може мати школяр. Отож усім приготуватися до надзвичайної пригоди!

 

 

 

Перрі, Філіппа. Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книжку (а ваші діти радітимуть, якщо і ви це зробите [Текст] = The Book You Wish Your Parents Had Read (And Your Children Will Be Glad That You Did) : Популярне видання / Перрі, Філіппа ; Пер. з англ. Д.Петрушенко. - Х. : Віват, 2020. - 288 с. - (Саморозвиток). - Передмова: с.7; Вступ: с.8; Подяки: с.277. - ISBN 9789669822178 : (В паліт.) 187-50. У цій книжці Філіппа Перрі розповідає, як батьки традиційно вибудовують стосунки з дітьми, що стає на заваді доброму контакту та що може його покращити. На прикладах з історій своїх пацієнтів та на основі власного досвіду материнства авторка пояснює, як: - прослідкувати зв’язок між тим, як виховували вас, і тим, як ви виховуєте своїх дітей; - зрозуміти, про що сигналізує та чи інша дитяча поведінка; - давати раду власним почуттям та почуттям вашої дитини; - усвідомити і змінити деструктивні моделі взаємодії з дитиною; - прийняти той факт, що ви припускатиметеся помилок, і як їх потім виправити. Це видання для батьків, які не лише люблять своїх дітей, а й тішаться, спілкуючись із ним

 

 

Бібліографія статей
(подана у зворотній хронології та алфавіті авторів)

Депортація дітей

2023

Кощенко, Олена. Наші діти під прицілом окупантів [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19971/index.php?n=51523 / Кощенко, Олена // Сільські вісті. - 2022. - 2 серп. (№27). - С.  Від початку повномасштабного вторгнення росії 5 мільйонів неповнолітніх українців, а це дві третини всього дитячого населення країни (7,5 мільйона), стали біженцями. Ці відомості враховують більш ніж 2 мільйони дітей, що переїхали до сусідніх країн як біженці, та 2,5 мільйона тих, хто зараз є внутрішньо переміщеними особами в Україні. Тим часом від куль, ракет, осколків мін і снарядів в нас загинуло вже 369 неповнолітніх, іще майже тисяча дістала тяжкі поранення і каліцтва, а дві тисячі зникли безвісти… Це не просто статистика. Це людські, що найгірше — дитячі скалічені долі й життя. І, на превеликий жаль, названа кількість жертв не остаточна. Українська влада на всіх рівнях привертає увагу світової спільноти до цих жахливих подій. Крок за кроком право­охоронні органи, ювенальні прокурори фіксують факти скоєння воєнних злочинів проти дітей та збирають доказову базу з метою подальшого притягнення винних до кримінальної відповідальності

Кущ, Павло. Евакуація? Депортація! [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/evakuaciya-deportaciya  : кремлівські «визволителі» відкрито крадуть в Україні не тільки майно, а й масово вивозять наймолодших її громадян / Кущ, Павло // Урядовий кур`єр. - 2023. - 28 січ. (№20). Неповнолітніх жителів України хижі російські загарбники не обійшли своєю збоченою увагою ще 2014 року під час окупації частини території Криму та Донбасу. рашисти взялися брутально перетворювати дітей на один з інструментів чи навіть видів зброї у протистоянні з Україною та Європою. Масштаби дій російських людоловів, які примусово і нерідко розлучаючи юних жертв війни з батьками, «евакуюють» їх, вражають. На жаль, поки що немає змоги назвати достовірні цифри малих бранців кремля, але наприкінці минулого року в мордорі з гордістю повідомили, що вже «врятували» більш як 720 тисяч українських дітей. І це попри те, що в терористичній державі відверто пишаються масовим поневоленням людей, називаючи це порятунком і евакуацією

МІни

Де найчастіше трапляються міни і як легко пояснити це дітям: поради ДСНС [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/life/_de-najchastishe-traplyayutsya-mini-i-yak-legko-poyasniti-ce-dityam-poradi-dsns/1140091 / Інф. "Gazeta.ua" // Gazeta.ua. - 2023. - 12 квіт. Часом замінованими є неочевидні місця, як-от береги річок, лісопаркові зони, дитячі майданчики, криниці. Також ворог ховає вибухові пристрої у будинках, маскує їх під побутові предмети і навіть мінує іграшки. Де найчастіше трапляються міни, розповідає ДСНС України. Перелік таких місць і територій – на картинках

Школам підготували уроки з мінної безпеки [Електронний ресурс] = https://osvita.ua/school/88790/ : на уроках діти дізнаються, яких правил необхідно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів / Інф. "Оsvita.ua" // Оsvita.ua. - 2023. - 28 бер. ЮНІСЕФ спільно з Держслужбою з надзвичайних ситуацій за підтримки Міністерства освіти підготували інтерактивні онлайн-уроки з мінної безпеки для школярів. Під час перегляду уроків діти дізнаються, як відрізняти вибухонебезпечні предмети та де вони можуть бути замасковані

Як говорити з дітьми про мінну безпеку: поради [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/life/_ak-govoriti-z-ditmi-pro-minnu-bezpeku-poradi/1139972 / Інф. "Gazeta.ua" // Gazeta.ua. - 2023. - 11 квіт. Як навчити дитину важливим навичкам: допоможуть спеціальні розмальовки – Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом. – Скажіть, що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе. Попросіть у неї допомоги, щоб запам'ятати цю інформацію

2022

Наші діти не стануть власністю окупантів [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/nashi-diti-ne-stanut-vlasnistyu-okupantiv / : Президент Володимир Зеленський запевняє, що ми повернемо всіх юних українців, яких незаконно та підступно депортувала росія / Відділ новин «Урядового кур’єра» // Урядовий кур`єр. - 2022. - 3 черв. (№123). - С. 2. Кожна дитина має право рости у вільній країні, а коли виросте, жити таким життям, яким хоче. Без примусу і пригноблення. Ці слова Президента України Володимира Зеленського з його звернення з нагоди Міжнародного дня захисту дітей беззаперечно підтримають у кожній цивілізованій країні. Але росія до таких не належить

Літній відпочинок

Козак, Ірина. Не можна в табір? Гайда в бібліотеку [Текст] = http://www.golos.com.ua/news/164488 / Козак, Ірина // Голос України. - 2022. - 30 черв. (№134). - С. 7. Війна змусила припинити роботу багатьох місць відпочинку для дітей. Але у центральній публічній дитячій бібліотеці Хмельницької громади знайшли вихід, організувавши там літній табір "Книголенд"

2021

У Києві відкриється Барнахус – центр для дітей, що стали свідками або постраждали від насильства [Електронний ресурс] = https://yur-gazeta.com/golovna/u-kievi-vidkrietsya-barnahus--centr-dlya-ditey-shcho-stali-svidkami-abo-postrazhdali-vid-nasilstva.html : Київська міська державна адміністрація та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підписали Меморандум про співпрацю, який передбачає створення в Києві Центру захисту та підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства за міжнародною моделлю Барнахус / Пресслужба КМДА // Юридична газета online. - 2021. - 16 груд.  Барнахус – це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр для роботи з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів

2020

Вберегти та захистити дітей «Щоб уникати трагедій, як у запорізькому дитсадку, має бути сумісна робота держави, вихователів та батьків», — експерт Оксана Миколюк [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/vberegty-ta-zahystyty-ditey // День. - 2020. - 2 трав. На жаль, часто лише трагедія привертає увагу суспільства до вкрай важливих питань — захисту дітей, їхньої безпеки, насилля, булінгу тощо. Експерт з питань безпеки дітей у дошкільних закладах Олена Лізвінська вивчає питання створення безпечного середовища для дітей в дитсадках. Її поради для батьків — обов’язково перевіряти наявність документів на діяльність дитсадка (як державного, так і приватного), ознайомитися із КВЕДами та дозволами від державних служб (пожежної, Держспоживслужби). Необхідно поцікавитися, скільки часу функціонує заклад, що про нього кажуть батьки, якими результатами відзначилися вихованці (брати до уваги не лише фото та відео в інтернеті). Не менш важливе питання — педагогічний склад закладу

Котляр, Алла. Їхати — ні на чому, бігти — нікому [Електронний ресурс] = https://dt.ua/SOCIUM/yihati-ni-na-chomu-bigti-nikomu-343314_.html : про захист прав дитини в Україні в умовах пандемії / Котляр, Алла // Дзеркало тижня. - 2020. - бер.  Найменш захищені верстви населення в нас, як відомо, — пенсіонери і так звані державні діти: сироти й ті, хто з тієї або іншої причини залишився без батьківського піклування. І якщо пенсіонерам хоча б пообіцяли одноразово видати по тисячі гривень, то про дітей, як у нас це часто буває не під час свят, просто забули. Днями міністерка соцполітики Марина Лазебна закликала місцеві органи влади забезпечити заходи із захисту прав дітей в умовах карантину, запевнивши, що ці питання перебувають на постійному контролі Мінсоцполітики. Відповідний лист із підписом міністерки 26 березня надісланий обласним та Київській міській держадміністраціям

Стартував проєкт проти батьківського насилля [Електронний ресурс] = https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/startuvav-proyekt-proty-batkivskogo-nasyllya / Інф. "День" // День. - 2020. - 1 трав. Тисячі дітей в Україні вже стали жертвами маніпуляцій батьків та батьківського кіднепінгу. Утім, не дивлячись на те, що вже прийнято закон проти домашнього насилля, поняття батьківського кіднепінгу в українському правовому полі відсутнє. Статистика з цього приводу не ведеться, хоча все частіше в інформаційному просторі з’являються історії про викрадання дітей одним з батьків

2019

Воронцов, Павло. «Тату, не треба! Не бий маму!.» [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/315304 : жертвами подружніх конфліктів часто є не чоловік чи дружина, а їхні діти / Воронцов, Павло  // Голос України. - 2019. - 28 бер. (№ 60). - С. 8. Коли батьки, з’ясовуючи стосунки, вдаються до побоїв, на захист стають найслабші члени родини — їхні діти. Це здається нелогічним, неприродним, якимось блюзнірством, але, на жаль, типовим для нашого часу: жертвами подружніх конфліктів часто є не чоловік чи дружина, а їхні діти. В чому вони винні? Хто ж захистить малюка? Першими спадають на думку дві інстанції — поліція та соціальні служби

2018

Україна. Закон. Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації [Текст] = http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2334-19 : закон України від 14 березня 2018 р. № 2334-VIII / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2018. - 20 квіт. (№77). - С. 7.

Жолтікова, Галина . Діти небесного легіону [Текст] = http://viysko.com.ua/journal/dity-nebesnoho-lehionu/ / Жолтікова, Галина  // Військо України. - 2018. - № 6. - С. 50. В Луцьку створено унікальний проект «Меценати для солдата». І понині їхня діяльність не знижується, навіть на тлі загального спаду активності волонтерських рухів. А три роки тому голова проекту Руслан Теліпський започаткував унікальний напрямок їхньої діяльності – «Діти небесного легіону», що передбачає підтримку кожної дитини, яка втратила батька через події під час Революції гідності та конфлікту на Донбасі

Федотова, Вікторія. "Любій Любі", або Про шкоду інтернатів на клітинному рівні [Текст] = https://dt.ua/SOCIUM/lyubiy-lyubi-268085 _.html : Шлях до вільного суспільства лежить через визнання помилок та їх усунення / Федотова, Вікторія // Дзеркало тижня. - 2018. - 3-9 лют. (№ 4). - С. 1,13. Радянські правителі пометушилися й, оскільки мислення їхнє було заточене виключно під зони та тюрми, створили систему державної опіки, яка мало від них відрізнялася. Перед владою не стояло завдання зберегти дитину. Швидше, навпаки: системі був потрібен продукт, нездатний на бунти і прийняття рішень. Тому республіки ШКІД досить швидко впоралися з придушенням незадоволених знахабнілих підлітків, нащадків ворогів народу, переконавши громадян у тому, що інтернати корисні, й озброївши ідеями про осередки суспільства та чільну роль радянської влади в розвитку будівників комунізму. Інтернати вирішували проблему держави, а не проблему людини. На жаль, та ж сама система, без змін, працює в Україні й досі

2016

Василенко, Леонід. «Є у мене мрія невеличка: щоб коли прокинусь — не було війни...» [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/280918 / Василенко, Леонід // Голос України. - 2016 - 14 груд. (№ 238). - С. 6. Про заповітні бажання школярів із прифронтової зони

 

WEBліографія

https://lady.tochka.net/ua/63747-mezhdunarodnyy-den-detey-istoriya-i-traditsii-prazdnika/ - Міжнародний день захисту дітей: історія, традиції, цікаві факти

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=784 - День захисту дітей

Інтернет-ресурси

https://zakon.rada.gov.ua/laws – сайт Верховної Ради України

http://www.golos.com.ua  – сайт газети «Голос України»

https://day.kyiv.ua  – сайт газети «День»

https://zn.ua – сайт газети «Дзеркало тижня»

https://umoloda.kyiv.ua  – сайт газети «Україна молода»

https://ukurier.gov.ua  – сайт газети «Урядовий кур’єр»

Підготувала бібліограф Качановська Н.В

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ