Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Допомогти повірити в себе

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Всесвітнього Дня навичок молоді

15 липня відзначається Всесвітній день навичок молоді - відносно молоде свято, яке було засноване під егідою ООН в 2014 році. Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб допомогти у вирішенні проблем безробіття сучасної молоді. Розвиток навичок є основним засобом молоді зробити плавний перехід до роботи. Які ж навички стануть у нагоді?  

За оцінками ООН, число безробітних молодих людей у всьому світі до 2013 року досягло значення 74,5 млн. Більшість безробітних проживають у країнах, що розвиваються. За даними Міжнародної організації праці, молоді люди мають в три рази більше шансів стати безробітними, ніж дорослі. Один з п’яти молодих людей, або 125 мільйонів, працюють, але живуть у крайній бідності (менш ніж на $ 1 / день). Проблема безробіття серед молоді є серйозною проблемою для промислово розвинених і країн, що розвиваються.

Розвиток навичок є основним засобом дати молодим людям можливість зробити плавний перехід до роботи. У грудні 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію A/RES/69/145 і оголошено 15 липня «Всесвітнім Днем навичок молоді». Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб домогтися більш високих соціально-економічних умов для сучасної молоді як засіб вирішення проблем безробіття і зайнятості.

Цікаві факти

до Дня навичок молоді

Як свідчать дані ООН, на 2015 рік кількість безробітних молодих людей у світі становило 73,4 млн. чоловік. Рівень безробіття серед молоді 13,1%. До 2017 року в більшості регіонів цей показник збільшився в кілька разів. При цьому молоді люди виявляються безробітними в три рази частіше, ніж дорослі.

Кількість робочих місць постійно знижується, а рівень нерівності на ринку праці зростає. Кожен п'ятий чоловік у світі живе в умовах убогості. Кожен п'ятий не має доступу до освіти. Крім того, жінки змушені погоджуватися на малооплачувану або не відповідає їх кваліфікації роботу, задовольнятися працевлаштуванням на півставки.

Ринок праці кардинально змінюється, і молоді потрібно адаптуватися до нових умов і набувати затребувані навички. Тому розвиток навичок, освіта і професійна підготовка – головні чинники успіху на ринку праці. На жаль, існуючі системи не здатні задовольняти пов'язані з навчальним процесом потреби сучасної молоді.

Цей день ООН пропонує державам-членам, організаціям системи ООН та іншим міжнародним і регіональним організаціям відзначати з урахуванням національних пріоритетів, у тому числі шляхом проведення просвітницьких кампаній, заходів за участю добровольців і інформаційно-пропагандистських заходів.

Цікаві поради до Дня навичок молоді

Вилазка в гори як терапія та кар’єрний розвиток для молоді

Влітку ми провели два табори для місцевих і переселених молодих людей у рамках проекту навчання життєвих навичок «КРОК»: 2-денний табір «Світ професій» та триденна вилазка на природу з ночівлями у палатці та підйомом на найвищу гору в Україні Говерлу. Обидва заходи сприяли отриманню навичок, потрібних для розвитку самодостатньої успішної особистості. Ми отримали багато приємних відгуків!

Педагогіка пригод в Українських Карпатах

19-21 липня 44 юнаків і дівчат з різних куточків України (як місцева молодь, так і ті, які змушені були переїхати до Львова через війну) разом з частиною нашої команди здійснили мандрівку Українськими Карпатами. У цьому нам допомогла команда професійних гідів і мандрівників горами.

Кар’єрний розвиток

Два дні 37 підлітків із сімей ВПО та місцевих сімей занурювались у «світ професій» - дізнавались більше про їхнє розмаїття, про навички, які важливі для побудови успішної кар’єри, а також про те, як не стати жертвою торгівлі людьми.

Щиро дякуємо Українській освітній платформі за фінансову підтримку, всім запрошеним тренерам і гостям за те, що цікаво і доступно передали молодим людям інформацію, важливу в сучасному професійному житті, нашим волонтерам за допомогу з організацією та проведенням табору!

КНИГИ

До Дня навичок молоді

 

Шварц, Баррі. Чому ми працюємо [Текст] = Why We Work : Популярне видання / Шварц, Баррі ; Пер. з англ. Н.Гоїн. - Харків : Віват, 2018. - 128 с. : іл. - (TED books). - Цитовані праці та джерела для подальшого ознайомлення: с.116. - Подяка: с.113; Про автора: с.122; Про TED: с.124; Про книжки TED: с.125. - ISBN 9789669424877 : (В обкл.) 79-10. - ISBN 9789669420817. - ISBN 9781476784861. Уже тривалий час Баррі Шварц є одним з найбільш проникливих і чуйних дослідників американського життя. У книжці «Чому ми працюємо» він переконливо доводить, чому компанії потрібно створювати з урахуванням людської природи замість того, щоб повністю виключати цю природу з робочого процесу

 

 

 

 

 

Санжа, Сильвія. Я обираю професію [Текст] : Колия виросту, я стану...: Видання для дозвілля: Для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку / Санжа, Сильвія ; Пер. з англ.; Худож. М.Старий. - Харків : Ранок, 2018. - 71 с. : іл. - Список професій: с.3. - ISBN 9786170927439 : (В обкл.) 97-00. Що робить хірург? Хто може стати капітаном корабля? Яку професію обрати? Книга допоможе допитливим дітям знайти відповіді на ці запитання. У книзі ти знайдеш понад 300 професій, які розділені на 17 глав. У кожній описані різні сфери професій. Ілюстрації на двох кольорових сторінках показують, наприклад, хто працює в аеропорту, на фермі, у театрі. На інших сторінках з яскравими ілюстраціями йдеться про окремі професії

 

 

 

 

Іванова, Світлана. Мистецтво добору персоналу. Як оцінити людину за годину [Текст] : Науково-популярне видання / Іванова, Світлана ; Пер. з рос. С.Стоянової. - Підсумки: с.245; Додатки: с.247; Завершення: с.301. - 304 с. Чи можна оцінювання й добір персоналу перетворити на справжнє мистецтво? «Так!» — каже Світлана Іванова й доводить це на сторінках свого бестселера. Найновіші авторські методики й технології, дієві поради, ефективні запитання, що допоможуть уникнути соціально бажаних відповідей, — усе це тут! Книжка стане незамінним помічником для рекрутерів, менеджерів і підприємців, а також для керівників кадрових служб та викладачів управлінських навчальних закладів. Як швидко й напевне визначити, чи відповідає кандидат посаді, на яку претендує?

 

 

 

Сухенко, Тамара Вікторівна. Як обрати професію майбутнього [Текст] : Посібник з профорієнтації для молоді віком від 13 до 80 / Сухенко, Тамара Вікторівна ; Пер. з рос. О.Ю.Коноз; Худож.-оформ. В.Кобець. - 2-ге вид., допов. і переробл. - Харків : Фолiо, 2019. - 96 с. : іл. - Список використаної та рекомендованої літератури: с.83. - Ключ до тестів: с.81; Думки про виховання для батьків: с.82; Замість післямови: с.88; Відгуки: с.89. - ISBN 9789660386877 : (В обкл.) 136-00. Цей методичний посібник є результатом восьмирічного досвіду консультування та тренінгів з профорієнтації. У ньому пропонується покроковий алгоритм, який дозволяє прийняти більш усвідомлене рішення щодо вибору професії. Виконання завдань та розмірковування над запитаннями дозволяють розширити знання про себе і про світ професій, шукаючи відповіді і всередині себе, і в зовнішньому світі зміни професії або напряму діяльності. Видання може використовуватися і як посібник для самостійної роботи, і як методичний матеріал до тренінгу

 

 

 

Павловськи, Сара. Професії. Оптимальний довідник для планування майбутнього [Текст] = The Careers Handbook   : Довідкове видання / Павловськи, Сара. - 2-ге вид. - К. : Брайт Букс, 2020. - 320 с. : іл. - Про авторів: с.320; Словник термінів: с.314. - ISBN 9786177766383 : (В обкл.) 338-00. ТУ цьому оновленому й доповненому довідникові ти знайдеш опис понад 400 професій — від таких популярних, як вчитель, адвокат, лікар, до багатьох тих, про які ти навіть не знав раніше. Понад 100 фахових спеціалістів долучилися до написання цієї книжки, зробивши її оптимальним порадником у світі професій. Книжка точно допоможе тобі обрати саме твою професію, бо містить яскраву інфографіку й детальні описи кожної — кар’єрне зростання, перелік необхідних знань і вмінь, загальний аналіз галузі, рівень заробітку та ще багато всього

 

 

 

Бібліографічний список статей

(подана у зворотній хронології та алфавіті авторів)

2023

Гуторова, Лариса. Хочеш працювати? Працюй! Як студентам влаштуватися на хорошу роботу [Електронний ресурс] = https://umoloda.kyiv.ua/number/3855/2006/175372/ / Гуторова, Лариса // Україна молода. - 2023. - 17 трав. (№020). Незламними є не лише українські захисники, а й студенти, які в умовах війни не втрачають шансу для особистого розвитку та пошуку роботи задля відбудови України. Саме такого висновку дійшли учасники форуму «Кар’єра незламних», що відбувся в Києві. Представники близько двадцяти компаній, а також Державної служби зайнятості, що долучилися до форуму, розповіли про особливості працевлаштування студентів та дали корисні поради. У багатьох вищих навчальних закладах набирає обертів дуальна освіта — індивідуальний план роботи у компанії, залежно від потреб бізнесу, що погоджується з університетом

2021

Омелянчук, Інна. Допомогти повірити в себе [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/dopomogti-poviriti-v-sebe/ : унікальний проєкт для молоді з особливими потребами започаткували в Рівному / Омелянчук, Інна // Урядовий кур`єр. - 2021. - 18 лист. (№222). - С. 5. Ще вчора їхні будні були зовсім іншими: уже повнолітні громадяни вимушено проводили час, по суті, в чотирьох стінах власних квартир. Відомо, що не дуже поспішають роботодавці брати на роботу людей з особливими потребами з огляду на певні стереотипи. Усе змінилося пів року тому. Тоді всі вони стали учасниками проєкту з цілком конкретною назвою «Іди і роби!»

2018

Гоцуєнко, Надія. Робота як альтернатива святам [Текст] = https://dt.ua/business/robota-yak-alternativa-svyatam-265955_.html / Гоцуєнко, Надія // Дзеркало тижня. - 2018. - 13-19 січ. (№ 1). - С. 9. Не помилилися ті, хто в прагненні підробити в дні святкових гулянь зробив ставку на новорічних героїв, адже попит на них завжди стабільний. І нинішній Новий рік не виняток. Утім, дистанція від аматорів-початківців до віртуозів "родзинок" вимірюється не сотнями, а тисячами гривень

2017

Яковлєв, Анатолій. Як молодому фахівцеві одразу стати затребуваним [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/yak-molodomu-fahivcevi-odrazu-znajti-robotu/  : вітчизняні виші набувають досвіду взаємодії навчання і практики / Яковлєв, Анатолій // Урядовий кур`єр. - 2017. - 28 груд. (№ 245). - С. 5. Вітчизняні виші набувають досвіду взаємодії навчання і практики. Один з напрямів — дуальна освіта. Щорічно у виші централізовано і на випускаючих кафедрах проводять ярмарки фахівців

2016

Карлова, Леся. Для молоді головне — бажання та готовність вчитися [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/297173 / Карлова, Леся // Голос України. - 2017. - 14 груд. (№ 234). - С. 23. Не тільки заробити собі на розваги чи нові гаджети, а й оплатити навчання у виші або ж підтримати родину фінансово — такі можливості відкриваються перед молоддю, якщо вона, в свою чергу, активна і готова до навчання. Принаймні в цьому запевняють роботодавці. Серед фірм, які пропонують роботу студентам чи випускникам навчальних закладів, котрі ще не мають досвіду роботи, — оператори зв’язку, заклади харчування, магазини тощо. Утім, є можливість не тільки влаштуватися офіціантом чи роздавачем рекламних листівок, а й опанувати спеціальність у процесі роботи

Коваль, Любомира. Робота молодим: знайти не можна емігрувати [Текст] = http://ukurier.gov.ua/uk/articles/robota-molodim-znajti-ne-mozhna-emigruvati/ / Коваль, Любомира // Урядовий кур`єр. - 2016. - 12 лист. (№213). - С. 5. Експерти дослідили, які перспективи у хлопців та дівчат віком 15-29 років на ринку праці України

2014

Балакир, Анна. Нас у класі було 22. Лише троє пішли навчатися" [Текст] = https://gazeta.ua/articles/people-and-things-journal/_nas-u-klasi-bulo-22-lishe-troye-pishli-navchatisya/785916 : як живе молодь у географічному центрі Європи / Балакир, Анна // Країна. - 2017. - 3 серп. (№ 30). - С. 32-37.

«Вища освіта не гарантує затребуваності» [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/visha-osvita-ne-garantuye-zatrebuvanosti/ / Розмовляла Любомира Коваль // Урядовий кур`єр. - 2014. - 18 січ. (№10). - С. 6. Ситуація, коли у молодих начебто і є бажання, але немає можливості реалізувати свій потенціал, стає звичною. Як стимулювати молодих не опускати рук і хто їм має допомогти? З цими запитаннями «УК» звернувся до першого заступника міністра молоді та спорту Сергія Глущенка

Залізний «кінь» ледащу не підкориться [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/zaliznij-kin-ledashu-ne-pidkoritsya/ : молодь, яка опанує цю спеціальність, без роботи не залишиться   / підготували Любомира Коваль, Інна Омельчук, Олег Чабан // Урядовий кур`єр. - 2014. - 20 трав. (№88). - С. 8-9. «УК» продовжує серію матеріалів у рубриці «Знайди себе». Як здобути професію тракториста-машиніста: де навчатися і де потім можна працювати, на яку зарплату розраховувати. Про це розповіли фахівці Державної служби зайнятості, Міносвіти та Мінсоцполітики

2013

Аносова А. Диплом чи досвід? [Текст] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/diplom-chi-dosvid/ : Чому студентам важко влаштуватися на роботу без відриву від навчання / А. Аносова // Урядовий кур`єр. - 2013. - 27 бер. (№57). - С. 6.
Певно, в житті кожного студента настає момент, коли він відчуває, що сухої університетської теорії стає замало. Потрібна практика, реальна праця, випробування самого себе. Студент ніби шукає відповіді на запитання: чи той фах я обрав? Ось тільки пошуки ці напрочуд копіткі й неприємні

Дмитрук, Сергій. Коли досвід дає шанс майбутньому [Електронний ресурс] = http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/koli-dosvid-daye-shans-majbutnomu/ : Для талановитої молоді двері компанії «Індар» завжди відкриті / Дмитрук, Сергій // Урядовий кур`єр. - 2013. - 24 вер. - С.  Попри значну кількість вищих навчальних закладів у країні, українські компанії мають неабиякі проблеми з добором кваліфікованого персоналу. Тому намагаються шукати «своїх» майбутніх працівників уже на студентській лаві, пропонуючи їм проходити практику на своїх виробництвах. Особливо потерпають від невідповідності навчальних програм запитам сьогоднішнього ринкового життя унікальні виробництва, які не мають аналогів у країні. Серед них - «Індар», фармацевтичне підприємство, яке належить державі та виробляє лікарські засоби. Найвищого рівня майстерності та обізнаності у вищих навчальних закладах просто неможливо.

Касіч, Ганна. Як “увімкнути” молодь[Текст] = http://kreschatic.kiev.ua/ua/4382/art/1385583607.html : юні українці розкривають у рідній державі лише частину свого економічного потенціалу / Касіч, Ганна // Хрещатик. - 2013. - 28 лист. (№175). - С. 6. Україну можна вважати молодою державою не лише за датою утворення, а й за віковою структурою населення. Майже кожен третій - це молода людина. Здавалося б, така чисельна найперспективніша вікова верства здатна зробити вагомий внесок у процвітання рідної країни. Що заважає цьому? "Хрещатик" вирішив дослідити це питання, в тому числі у контексті київського досвіду

Княжанський, Віталій. Парадокси першого працевлаштування [Текст] = http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/paradoksi-pershogo-pracevlashtuvannya : Безробітних випускників - майже 100 тисяч. Їм важко знайти роботу, хоча саме вони сьогодні є найпривабливішими для ринку праці / Княжанський, Віталій // День. - 2013. - 16 квіт. (№69). - С. 10. Молодим українцям на ринку праці сьогодні нелегко. Хоча саме вони є найпривабливішим ресурсом для нього. За умов значного перевищення пропозиції робочої сили над попитом набирають чинності закони ринкової конкуренції. Працедавець має можливість вибирати серед кандидатів саме тих, хто щонайкраще відповідає його вимогам щодо кваліфікації і досвіду роботи. Від цього в першу чергу страждає молодь

Коваль, Любомира. Попит на сумлінних більший, ніж на амбітних [Текст] https://ukurier.gov.ua/uk/news/rinok-praci-popit-na-sumlinnih-bilshij-nizh-na-amb/: безробіття серед молоді в києві долають через підвищення кваліфікації та профорієнтації / Коваль, Любомира // Урядовий кур`єр. - 2013. - 25 жовт. (№196). - С. 5. Проблема пошуку першого робочого місця для випускників вишів. та й для молоді взагалі, не втрачає в Україні своєї актуальності. Попри те, що молоді фахівці мають вищу професійну і територіальну мобільність у пошуку роботи, саме брак трудового досвіду робить їх менш конкурентними на ринку праці. Як розв'язують цю проблему в столиці України, розповів директор Київського міського центру зайнятості

Соловей, Ирина. Каждый пятый молодой украинец остается без работы [Текст] = http://kp.ua/daily/200513/394473/ : Если в ЕС молодежи для трудо­устройства не хватает диплома, то в Украине - знаний, подкрепляющих полученный документ о высшем образовании / Соловей, Ирина // Комс. правда в Украине. - 2013. - 20 мая (№106). - С. 6. У світі молоді все важче знайти роботу. Сьогодні майже 24% молодих людей у країнаї ЄС - безробітні. Причиною цього явища експерти називають відсутність у молоді спеціальності - більшість юнаків та дівчат кидають школи і не бажають продовжувати навчання. Знайти роботу без спеціальної або вищої освіти у три рази важче, ніж випускникам вузів - у країнах ЄС попит на некваліфіковану робочу силу все менший

WEBліографія

https://acc.cv.ua/news/chernivtsi/15-lipnya-vsesvitniy-den-navichok-molodi-den-mirotvorciv-a-v-narodnomu-kalendari---bereginya-47095  - 15 липня Всесвітній день навичок молоді

https://znaj.ua/popcorn/vsesvitnij-den-navychok-molodi-15-lypnya-cikavi-fakty-pro-yaki-vy-ne-znaly - Всесвітній день навичок молоді 15 липня: цікаві факти, про які ви не знали

https://care-in-action.org/ua/news/vylazka-v-hory-iak-terapiia-ta-kariernyi-rozvytok-dlia-molodi - Вилазка в гори як терапія та кар’єрний розвиток для молоді

Інтернет-ресурси:

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

https://zn.ua - сайт газети «День»

https://zn.ua - сайт газети «Дзеркало тижня»

http://www.silskivisti.kiev.ua - сайт газети «Сільські вісті»

https://umoloda.kyiv.ua – cайт газети «Україна Молода»

http://kreschatic.kiev.ua - сайт газети «Хрещатик»

https://ukurier.gov.ua - сайт газети «Урядовий кур’єр»

Підготувала бібліограф Качановська Н.В.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ