Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Байдужих до нашої біди немає

Поділіться цією сторінкою:

Бібліографічний список статей до Всесвітнього дня гуманітарної допомоги

Святкування Всесвітнього дня гуманітарної допомоги щорічно проходить в другій декаді серпня. Засновано Генеральною Асамблею ООН у 2008 році. Заходи інформаційного характеру включають питання гуманітарної допомоги і знаня про гуманітарне співтовариство.

Важко точно дізнатися щорічний обсяг наданої гуманітарної допомоги, тому що немає єдиної бази даних для цієї звітності. Крім того, жодна організація не зобов’язана оприлюднювати точну суму тієї допомоги, яку вони надають. Іноді це просто не можливо. При цьому, тільки за деякими оцінками 2013 року, загальний обсяг гуманітарної допомоги у всьому світі склав приблизно 22 млрд. доларів США. У 2015 ця сума наблизилася до 28 млрд. доларів США.

Близько 78% міжнародної гуманітарної допомоги надходять через офіційні урядові організації, в кінцевому рахунку від платників податків. Решта від приватних і благодійних організацій, від благодійних фондів та від корпорацій.

Найбільшим урядовим донором є США, за якою слідує Великобританія. Приблизно одна шоста частина прямих іноземних інвестицій уряду Великобританії (не включаючи вклади, зроблені через Організацію Об’єднаних Націй і Європейський союз) використовується на гуманітарну допомогу.

У 2014 році майже дві третини фінансування міжнародної гуманітарної допомоги всіх урядів були спрямовані через шість установ Організації Об’єднаних Націй.

За даними ООН, за минуле десятиліття число людей, які постраждали від гуманітарної кризи, подвоїлася. У 2015 році більш ніж 76 мільйонів осіб з 31 країни потребували такої допомоги.

Згідно з даними двох недавніх досліджень, кожен витрачений долар, особливо у відповідь на ранній кризовий випадок, дуже ефективний і дозволяє скоротити від 4 до 5 доларів, які необхідно буде виділити для подолання повномасштабної катастрофи.

Конфлікти, стихійні лиха та інші надзвичайні ситуації постійно загрожують життю і здоров’ю багатьох мільйонів людей. Під час цих криз тисячі відданих справі гуманітарних працівників з багатьох країн світу докладають зусилля для надання сприяння постраждалим людям, підтримки місцевих органів управління в доставці необхідної допомоги.

Всесвітній день гуманітарної допомоги заснований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та іншими міжнародними організаціями, які привертають увагу до ролі гуманітарних працівників і згадують тих з них, хто загинув або отримав травми під час виконання своїх життєво- важливих обов’язків. Цей День має щорічний характер і проводиться 19 серпня. Відзначається відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /63/139.

Мета проведення Всесвітнього дня гуманітарної допомоги полягає у приверненні уваги громадськості та поширення знань про гуманітарне співтовариство, про те, що роблять гуманітарні працівники і з якими труднощами вони стикаються, проводиться демонстрація своєї гуманітарної діяльності для неурядових та міжнародних організацій, а також спогад тих, хто загинув або отримав травми під час гуманітарних операцій.

Цікаві питання

Куди звернутися за гуманітарною допомогою?

З питань отримання гуманітарної допомоги можна звернутися до Товариства Червоного Хреста України (тел. +38 (066) 701-11-10, +38 (093) 352-01-00). Також у відомстві додали, що Мінсоцполітики за підтримки Міністерства цифрової трансформації та Програми розвитку ООН в Україні було створено платформу єДопомога.

Хто має право на гуманітарну допомогу?

Мінсоцполітики є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, надання гуманітарної допомоги. У свої діяльності за даним напрямком керується Законом України "Про гуманітарну допомогу"

Де і як отримати гуманітарну допомогу?

Люди можуть звернутися по гуманітарну допомогу. Щоб її отримати, треба подати звернення до районних управлінь соціального захисту населення. Після цього отримати допомогу можна в територіальних центрах обслуговування громадян.

Що може бути гуманітарною допомогою?

Для умов озброєного конфлікту Міжнародний суд визначив допустиму гуманітарну допомогу як «надання продовольства, одягу, ліків та іншої гуманітарної допомоги, за винятком зброї, систем озброєння, боєприпасів або іншого устаткування, автотранспортних засобів і матеріалів, які можуть бути використані для спричинення

Як отримати гуманітарку?

Аби отримати допомогу вам необхідно звернутися до одного з отримувачів гумдопомоги у своєму місті чи області. Міністерство соціальної політики використовуватиме гуманітарні вантажі, які надходять з усього світу, для підтримки громадян України, які найбільше постраждали від війни

Як оподатковується гуманітарна допомога?

Так, п. 170.7.1. ПКУ передбачено, що не оподатковується та не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку благодійна, у тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги).

Як відрізнити гуманітарну допомогу від благодійної?

При цьому Закон про гуманітарну допомогу містить чітку ознаку для відрізнення гуманітарної допомоги від благодійної: певні безоплатно надані товари, роботи або послуги можуть бути визнані як гуманітарна допомога лише за рішенням уповноваженого державного органу (центральним органом виконавчої влади в даній сфері  - Портал гуманітарної допомоги

 https://help.gov.ua -  Портал гуманітарної допомоги

Книги

Бібліографія статей

(подано в зворотній хронології)

2023

9 організацій, які надають фінансову допомогу переселенцям: як звернутись? [Електронний ресурс] = https://evacuation.city/articles/264548/9-organizacij-yaki-nadayut-finansovu-dopomogu-pereselencyam-yak-zvernutis / Інф."Евакуація.сiti" // Евакуація.сiti. - 2023. - 7 лют. Через повномасштабне вторгнення росіян мільйони українців були змушені рятуватись від війни. Хтось евакуювався за кордон; хтось став внутрішнім переселенцем і потребує підтримки, щоб інтегруватись на новому місці. Редакції Евакуація.City та Сватове.City зібрали добірку організацій, що фінансово допомагають переселенцям

Постійна координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун: «Ми розгорнули другу за обсягами кампанію гуманітарної допомоги в історії ООН» [Електронний ресурс] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/postijna-koordinatorka-sistemi-oon-v-ukrayini-deni/ / Спілкувався Іван Косякін // Урядовий кур`єр. - 2023. - 3 бер. (№44). Минув рік опору українців повномасштабній агресії ворога, сповнений не лише героїзму наших Збройних сил і всієї нації, а й непоправних втрат, які завдав нам «братній народ». Уся Україна і світ спостерігали за систематичним знищенням міст, цинічним використанням голоду й холоду як зброї та крадіжкою росіянами нашого майбутнього — українських дітей. Укрінформ поспілкувався з постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун, щоб дізнатися, як протягом року головна міжнародна організація світу допомагала нам подолати виклики

Українським сім'ям із дітьми почали видавати нову допомогу: як отримати [Електронний ресурс] = https://gazeta.ua/articles/life/_ukrayinskim-simyam-iz-ditmi-pochali-vidavati-novu-dopomogu-yak-otrimati/1152599 / Інф. "Країна" // Країна. - 2023. - 31 лип. Сім'ї з дітьми, які опинились у складних життєвих ситуаціях через війну, можуть отримати гуманітарну допомогу. Благодійний фонд "Мама плюс Я" відкрив прийом заявок. Про це пише "РБК-Україна". Хто може отримати гуманітарну допомогу Гуманітарну допомогу надають сім'ям, які мають немовлят віком до 5 місяців і перебувають у Дніпрі. Допомога надається у вигляді дитячих сумішей №1 марки Bebiko або Milupa

2022

Козак, Ірина. Байдужих до нашої біди немає [Текст] = http://www.golos.com.ua/article/365757 : про це свідчать численні вантажі гуманітарної допомоги, що надходять від наших друзів / Козак, Ірина // Голос України. - 2022. - 4 лист. (№225). - С. 7. Буквально з перших днів війни гуманітарний штаб Хмельницької обласної ради став тим центром, куди привозять вантажі, надсилають посилки, а то й просто приносять у руках усе, що може знадобитись під час війни. Частину цього роздають відвідувачам, котрі, рятуючись від окупації та бомбардувань, прибули на Хмельниччину без нічого. Але більшість того, що жертвують небайдужі, відправляють у гарячі соціальні точки і своєї, і сусідніх областей

Оподаткування податком на прибуток благодійної та гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану в Україні [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/opodatkuvannya-podatkom-na-pributok-blagodijnoyi-t/ : (Інформаційний лист № 7/2022) / Інф. "УК" // Урядовий кур`єр. - 2022. - 12 лист. (№242). - С. 7-8.У інформаційному листі розглянуті особливості оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з надання безоплатної допомоги, пов’язаної з потребою забезпечення оборони держави. Цей лист має інформаційний характер та не є індивідуальною податковою консультацією, оскільки не базується на особливостях фактичних обставин операцій конкретного платника податку. Інформаційний лист ґрунтується на положеннях чинного законодавства України та практики його застосування, які можуть змінитися в майбутньому. Кожен платник податку у порядку, визначеному статтями 52 та 53 Податкового кодексу України, може звернутися до контролюючого органу з наведенням фактичних обставин операцій та наданням відповідних матеріалів для отримання індивідуальної податкової консультації

Писана, Наталя. Світ об’єднаний у підтримці України [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/svit-obyednanij-u-pidtrimci-ukrayini/ : ООН планує розширювати гуманітарні програми допомоги українцям наступного року / Писана, Наталя // Урядовий кур`єр. - 2022. - 16 груд. (№266). - С. 2. Цього року Організація Об’єднаних Націй надала українцям гуманітарної допомоги на суму понад 4,5 мільярда доларів. Ми цінуємо таку підтримку та сподіваємося, що наступного року гуманітарні програми розширюватимуться. На цьому Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на зустрічі із заступником Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань — координатором надзвичайної допомоги ООН Мартіном Гріффітсом, під час якої обговорювали заплановану співпрацю та позитивний ефект від реалізованих ініціатив. Очільник українського уряду констатував, що нині головне завдання — пережити найскладніший в історії України зимовий період

«Понад усе». Створено благодійний проєкт для реабілітації жертв війни в Україні [Електронний ресурс] = https://life.nv.ua/ukr/socium/stvoreno-blagodiyniy-proyekt-ponad-use-dlya-reabilitaciji-zhertv-viyni-v-ukrajini-novini-50237583.html / Інф. https://life.nv.ua // https://life.nv.ua. - 2022. - 28 квіт. Гуманітарна допомога, пошук та доставка військової амуніції — із цими надважливими задачами від початку повномасштабного вторгнення вдало справляються волонтери, спеціальні фонди та держава. Не менш важливою під час війни є реабілітація усіх постраждалих від військової агресії Росії — фізична та психологічна

2021

УВКБ ООН: українці рятують життя і надають допомогу там, де її найбільше потребують [Текст] = https://ukurier.gov.ua/uk/articles/uvkb-oon-ukrayinci-ryatuyut-zhittya-i-nadayut-dopo/ / Підготувала Іванна Мироненко-Дрібна (УВКБ ООН) // Урядовий кур`єр. - 2021. - 27 серп. (№164). - С. 3. 19 серпня відзначають Всесвітній день гуманітарної допомоги задля вшанування роботи гуманітарних працівників, які самовіддано допомагають тим, кого зачепила криза в Україні та світі. Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні з гордістю представляє колег, які працювали в зонах надзвичайних ситуацій

2020

Піддубняк, Василь. Проти лиха — усім миром [Електронний ресурс] = http://www.silskivisti.kiev.ua/19775/index.php?n=45180  / Піддубняк, Василь // Сільські вісті. - 2020. - 10 квіт. (№ 27). В області діє «гаряча лінія» Єдиного антикризового штабу, який забезпечує населення груп ризику гуманітарною допомогою в умовах карантину. Про це повідомляється на сайті Херсонської ОДА. Мешканці краю звертаються на «гарячу лінію» по консультацію і гуманітарну допомогу. Представники громадських організацій і асоціацій за власні кошти здійснюють адресне постачання харчових продуктів, масок, антисептиків

2019

Cироватки проти дифтерії їдуть у кожну область [Текст] = https://day.kyiv.ua/uk/article/den-ukrayiny/cyrovatky-proty-dyfteriyi-yidut-u-kozhnu-oblast : у листопаді Україна отримала як гуманітарну допомогу 250 флаконів дифтерійного антитоксину / Інф. "День" // День. - 2019. - 3 груд. (№ 222). - С. 2. Дифтерійний антитоксин використовується виключно для лікування дифтерії. Кількість доз та необхідність введення визначається лікарем. Наразі в Україні є понад 5 млн доз вакцини від дифтерії, які розподілені по всіх областях. Станом на кінець листопада 2019 р. в Україні було встановлено 23 діагнози «дифтерія»

WEBліографія

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=425 - Всесвітній день гуманітарної допомоги

https://help.gov.ua -   Портал  гуманітарної допомоги

https://koda.gov.ua/spivdiya-oficzijna-platforma-dlya-obyednannya-volonterskyh-ta-derzhavnyh-inicziatyv-z-gumanitarnoyi-dopomogy-v-chas-vijny/  -   «СпівДія» -  офіційна платформа для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни

https://interfax.com.ua/news/general/814160.html - Держкомтелерадіо закликає видавництва передавати книги для дітей до пунктів гуманітарної допомоги західної України

Інтернет-ресурси

http://www.golos.com.ua - сайт газети «Голос України»

https://day.kyiv.ua – сайт газети «День»

http://www.silskivisti.kiev.ua – сайт газети «Сільські вісті»

https://ukurier.gov.ua – сайт газети «Урядовий кур’єр»

https://life.nv.ua  – сайт журналу «Новое время страны»

Підготувала бібліограф Качановська Н.В.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ