Отто фон Габсбург – творець нової Європи
Отто фон Габсбург – нащадок останнього, перед скасуванням інституту монархії, імператора Австро-Угорщини Карла І Габсбурга і його дружини Зіти Бурбон-Пармської народився 20 листопада 1912 року. Він вважався громадянином чотирьох країн континенту, володів вісьмома мовами, був прикладом мудрості, бездоганної політичної кар’єри, справжнього служіння своїй справі. Кронпринц за народженням, на прямих виборах вражаючою кількістю голосів, неодноразово обирався депутатом Європарламенту, де він послідовно обстоював ідеї об’єднаної демократичної та вільної Європи. Його без перебільшення можна назвати одним з творців нової Європи.
Початок політичної кар’єри і аншлюс Австрії
Початок політичної кар’єри Отто фон Габсбурга співпав з передвоєнною анексією Австрії гітлерівською Німеччиною. У 1938 р. він закликав канцлера Курта Шушніга чинити опір аншлюсу Австрії, вимагав міжнародного втручання, попереджаючи війну та захищаючи Батьківщину. За це він був засуджений Гітлером до страти, позбавлений громадянства та майна. Гестапо ув’язнило у концлагері Дахау його родичів - Макса і Ернста фон Гогенберг, синів ерцгерцога Франца-Фердинанда, вбивство якого у Сараєві в 1914 р. стало поштовхом для розпалу Першої Світової війни. Сам Отто змушений був емігрувати у США. Перебуваючи у Вашингтоні у період 1940-1944 рр., він неодноразово зустрічався з Президентом США Франкліном Рузвельтом, обговорюючи статус Австрії.
Проектування об’єднаної Європи
Після закінчення Другої Світової війни Отто фон Габсбург повернувся на європейський континент і брав активну участь у процесах проектування нової об’єднаної Європи. Він бачив які наслідки мало розділення Європи у повоєнний час на два ворожих табори і тому доклав чимало зусиль для припинення холодної війни.
У 60-х роках Отто фон Габсбург відмовився від пропозиції диктатора Франко стати королем Іспанії. У період 1979-1999 рр. він представляв Християнсько-соціальний союз у Європарламенті, а поряд з цим у 1973-2004 рр. очолював Міжнародний пан’європейський союз.
Візит в Україну
Отто фон Габсбург був великим прихильником інтеграції України до Європейського Союзу. У 2007 р. на схилі років, у 95-річному віці, він відвідав нашу країну, зокрема ту її частину, яка колись входила до складу володінь Австро-Угорської імперії. У рамках візиту Кронпринц завітав до Києва, Чернівців, Коломиї та Івано-Франківська. Для нього особливою подією стало відвідання саме Коломиї, де у 1912 році жили його батьки. Батько Ерцгерцог Карл, на той час – наступник престолу, проходив у Коломиї військову службу. За спогадами імператриці Зіти, час, що вона провела зі своїм чоловіком у цьому місті був найщасливіший та найспокійніший у її житті, тим більше, що сім'я очікувала на народження свого первістка – Отто.
Тому не дивно, що Отто фон Габсбург зазначав, що це його друге відвідання міста над Прутом. Кронпринц наголошував, що батьки завжди з особливою щирістю згадували Коломию і її людей. Тому для нього цікавим було відвідання музею історії міста, де відкрита окрема тематична експозиція „Коломия і Габсбурги”, що вміщує чимало фотокопій документів та знімків тих часів, а також старовинні речі з галицьких осель.
Нащадки династії Габсбургів
Як і належить добропорядному нащадку великої династії, Отто фон Габсбург був люблячим чоловіком своєї дружини Регіни Заксен-Майнінгенської, з якою побрався 10 травня 1951 року, у День Європи, що є досить символічним. У подружжя народилось семеро дітей – п’ять доньок і двоє синів, вони дочекалися 23 онуків.
4 липня 2011 року нащадок великого роду Габсбургів відійшов у вічність. З його смертю завершилася ціла епоха європейської історії. Але не закінчилась історія династії Габсбургів. Її представники сьогодні, як і їхні предки у Середньовіччі і Новому часі, продовжують творити історію європейської цивілізації. Старший син Кронпринца Отто, Карл фон Габсбург, від 1996 року як депутат представляє у Європарламенті Австрію. Молодший, Георг фон Габсбург – Угорщину, а донька, Вальбурга Габсбург-Дуглас – Швецію.
Історія життя батьків кронпринца Отто фон Габсбурга, імператора Карла і імператриці Зіти, пригадує нам справжні ідеали взаємного, щирого та світлого подружнього кохання. Їх приклад є таким важливим у наш час, коли у суспільстві утвердилась хибна думка про те, що сім’я, яка ґрунтується на вірності подружжя, взаєморозумінні та взаємоповазі, є чимось застарілим, таким, що вичерпало себе і заважає рухатися вперед. Презентація «Карл І Габсбург і Зіта Бурбон-Пармська – історія кохання та відданості» розповість вам історію цих незвичайних людей.
|
|