Про порядок дій у разі виникнення радіаційної аварії
Що робити в разі небезпеки радіаційного викиду і як захистити здоров’я
Молодіжна бібліотека підтримала інформаційну кампанію Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) щодо захисту населення і територій у разі виникнення радіаційних аварій.
На сайті ДСНС розміщена інформація про порядок дій у разі радіаційної аварії
Орієнтовний зміст за посиланнями:
Звідки дізнатись про радіаційну небезпеку
Слід уважно слухати органи влади: саме вони будуть сповіщати про ймовірні ризики та про факт виникнення аварії чи небезпеки для здоров’я. Такі сповіщення будуть транслюватися через ЗМІ, зокрема, по радіо. Саме в цих повідомленнях влада буде оголошувати алгоритм дій, відповідно до якого і варто діяти.
Що робити в першу чергу, якщо на АЕС станеться аварія
Якщо сталася аварія, яка підкріплюється викидом в повітря радіоактивних речовин, в тому числі й ізотопів радіоактивного йоду, потрібно здійснити прості заходи.
1. Слухати сповіщення від влади, де озвучать й алгоритм подальших дій.
2. Захистити себе від зовнішнього та внутрішнього опромінення: швидко одягнути респіратор або ватно-марлеву пов'язку (при їх відсутності прикрити органи дихання рушником, хусткою, шарфом).
3. Убезпечити домівки: закрити вікна, двері, вентиляційні канали та старатись не виходити на свіже повітря. Протягом дня варто кілька разів проводити вологе прибирання.
4. Убезпечити продукти харчування. Намагатися не вживати продуктів, наприклад, з городу. Їжу варто заховати в холодильник, бажано також обгорнути поліетиленовими пакетами. Зробити запас води.
Як дізнатися, чи треба евакуюватися і коли це робити
Якщо буде необхідність евакуації, про це також сповістять органи влади.