Чорнобиль у полум’ї війни
Кожного року 26 квітня Україна й увесь світ згадує Чорнобильську катастрофу.
У грудні 2016 року Генеральна асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
26 квітня, 2022.
Цей день в історії людства, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС, виявився більш значущим ніж здавалося тоді, у далекому 1986 році. Сьогодні у війні з рашизмом об’єкти атомної енергетики на території України стали ганебним знаряддям агресії і ядерного тероризму з боку РФ.
У вітчизняному спротиві України проти ворога назавжди закарбуються сторінки, коли людство опинилося на порозі знищення внаслідок бездумного, абсурдного рішення рашистів розташовувати боєтехніку навколо об’єктів атомної енергетики, захватити і тримати більше місяця персонал станції, узяти в оточення місто енергетиків Славутич.
Коли, під тиском Збройних Сил України територію ЧАЕС було звільнено, розголосу набула історія, повірити в яку цивілізованій людині здається просто неможливим. У Рудому лісі протягом тижнів окуповувалися орки… Фахівці, що потому заміряли рівень радиації, яка вийшла з-під контролю внаслідок порушення пласту зараженого поверхневого ґрунту, винесли чорний вирок рашистам, хто копирсався в нашій землі. «Нехай щастить», - кажуть українці…
Рудий ліс як ерзац-нагадування поколінням про те, що являє собою світ внаслідок виходу атомної енергії з-під контролю людини
Сьогодні у звільненому Славутичі буяє весна. Ця розсада на балконі звичайного будинку як символ життя, що відновлюється повсюди, звідки викинуто ворога
А наша тематична добірка в читальній залі підготовлена до перегляду для читачів, які мають можливість завітати до бібліотеки згідно з розкладом роботи.
Звертаємо вашу увагу й на публікацію Групою Ukrainian New York | Українці Нью-Йорку актуальних книжок онлайн. Серед інших - про Чорнобиль
Як зазначається на сайті групи, «…прочитавши (або просто погортавши) книжки, зокрема «Interesting Chernobyl», ми станемо більш свідомими того, що «Україна - це не країна «третього світу», а сильна, гарна держава, яка зі своєю цікавою історією гідна бути членом ЄС».