Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Як орієнтуватися у величезному потоці новин і протистояти «інформаційній війні»

Поділіться цією сторінкою:

Жоден день не обходиться без новин, які миттєво поширюються величезним потоком з медіа джерел. Щоденні політичні ток-шоу, випуски новин, газети та радіопередачі тримають у стані постійної напруги. Чого лише вартий перегляд звичайної стрічки новин у фейсбуці. Так непомітно, по дорозі на роботу або з роботи, можна донести до мільйонів людей практично будь-яку інформацію. У період інформаційної війни ворог маніпулює свідомістю і загрожує національній безпеці України. Тому необхідна адекватна інформаційна протидія. Сучасні автори досліджували та продовжують вивчати тему «інформаційної війни».

У добірці тематичних книжок, автори розкривають основні прийоми та способи формування особистісної незалежної думки, принципи критичного мислення та аналізу інформації.

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в  Електронному каталозі бібліотеки.

Магда, Євген Магда, Євген.
Гібридна агресія Росії: уроки для Європи [Текст] : Науково-популярне видання / Магда, Євген ; Під ред. Н.Фіголь; Фотогр. О.Ратушняка; Передм. авт. - К. : КАЛАМАР, 2017. - 268 с.
В истории Украины есть место победам и поражениям. Сейчас мы живем в то время, когда прогнозировать исход борьбы невероятно сложно, потому что речь идет не об открытом конфликте, а о нелинейной — «не признанной» — войне. Написанная политическим экспертом Евгением Магдой, книга «Гібридна агресія Росії. Уроки для Європи» поможет читателю понять суть конфликта, его особенности и методы противодействия агрессору.
Брехуненко, Віктор Брехуненко, Віктор.
Війна за свідомість. Російські міфи про Україну та її минуле [Текст] : Науково-популярне видання / Брехуненко, Віктор Анатолійович. - К. : ПП Брехуненко Наталія Андріївна, 2017. - 280 с.
У книзі за допомогою наукових аргументів спростовуються ключові російські міфи про Україну та українську історію. Проаналізовано ідеологічну спрямованість кожного міфу, історичне підґрунтя російських спекуляцій, обґрунтовано підстави заперечення спотворених образів нашого минулого, цілеспрямовано нав’язуваних Москвою ось уже протягом кількох століть. У тих випадках, коли сучасний міф має довгу історію, простежено еволюцію його змісту. Для всіх, хто цікавиться історією України та українсько-російських стосунків
Національний інститут стратегічних досліджень Національний інститут стратегічних досліджень.
Світова гібридна війна: український фронт [Текст] : Наукове видання / Упоряд., ред. та передм. В.Горбуліна. - Харків : Фоліо, 2017. - 496 с.
У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен - як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором. Розглянуті питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження зацікавлять освітян, представників громадянського суспільства, а також національно свідомих громадян
​Почепцов, Георгій Почепцов, Георгій.
Сучасні інформаційні війни [Текст] : Науково-популярне видання / Почепцов, Георгій ; Пер. з рос. Т.Гуменюк. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2016. - 316 с.
Книга присвячена інформаційним та інформаційно-смисловим війнам. Інформаційна війна працює з фактами, внаслідок чого до нас потрапляють факти недостовірні або ж узагалі протилежні реальності. Смислова війна працює з інтерпретаціями, виходячи з наявної моделі світу, а факти можуть зазнавати змін на рівні інтерпретацій. Наприклад, участь армії може бути подано як «анти-терористичну операцію» або ж як «каральну операцію»
Якубова, Лариса Якубова, Лариса.
«Русский мир» в Україні: на краю прірви [Текст] : Науково-популярне видання / Якубова, Лариса. - Друге видання. - К. : ТОВ «Видавництво „Кліо“», 2018. - 384 с.
Системна ментальна, ідеологічна та методологічна криза, про яку йшлося в і наукових колах десятиріччями, вивела назовні удавнені суперечності між носіями різноспрямованих філософських доктрин (і відповідно — життєвих стратегій) у найгострішій формі — збройного протистояння. Росії, що прагне вже не перший рік загнати Україну в пастку, лише здається, | що вона повністю контролює ситуацію, що жертва в цій цивілізаційній війні - одна. Насправді Росія сама потрапила в заготовлену пастку. Причини окресленої ситуації зрозумілі всім, хто обізнаний із модерною історією обох країн. Випробування «русским миром» стане найважчим іспитом, який Україна має скласти, аби повною мірою набути державний суверенітет, проголошений у 1991 році. Попри колосальні економічні, моральні, інформаційні навантаження та світоглядний шок не варто сприймати ситуацію як безвихідну. Так, Україна стоїть нині на краю прірви, однак у цій патовій ситуації важливо, ким вона себе відчуває: загнаною у безвихідь істотою, що має впасти і розбитися, бійцем, що вистоїть, чи птахом, що може злетіти до неба 
Померанцев, Пітер Померанцев, Пітер.
Нічого правдивого й усе можливо. Пригоди в сучасній Росії [Текст] = Nothing is True and Everything is Possible : Літературно-публіцистичне видання / Померанцев, Пітер ; Пер. з англ. А.Бондаря. - Львів : Видавництво Українського католицького університету, 2015. - 240 с.
 Книжка Пітера Померанцева «Нічого правдивого й усе можливе» висвітлює проблеми трансформації російського суспільства під впливом медіатехнологій. На початку 2000-х років автор працював у Москві журналістом і телевізійним продюсером та мав можливість спостерігати за творенням глобальних медіасимулякрів. У книзі змальований феномен російського телебачення як механізм, що впливає на політичні тренди, історію країни та свідомість громадян
Почепцов, Георгий Почепцов, Георгий.
Виртуальные войны. Фейки [Текст] : Науково-популярне видання / Почепцов, Георгий Георгиевич. - Харьков : Фолио, 2019. - 507 с. - (Сучасні технології).
Разом з Інтернетом і соціальними медіа до нашого світу прийшли віртуальні війни і фейки. Іноді вони ставали важливим фактором політики. Це були російські інформаційні втручання в американські і французькі президентські вибори і референдуми (Брекзіт і Каталонія). Сьогоднішній світ перейшов не тільки від правди до постправди, але й від фейку до постфейку
Смаль, Юлія Смаль, Юлія.
Як я була ботом [Текст] : Громадсько-політичне видання / Смаль, Юлія ; Передм. автора. - К. : Видавничий Дім Комора, 2019. - 152 с.
Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії
​Бойд-Барретт, Оливер Бойд-Барретт, Оливер.
Медиа империализм [Текст] = Media Imperialism : Научно-популярное издание / Бойд-Барретт, Оливер ; Пер. с англ. Е.Н.Кочергиной. - Харьков : Гуманитарный Центр, 2018. - 292 с.
Книга Олівера Бойд-Барретта "Медіа імперіалізм" це масштабне дослідження сучасного медіа-ландшафту, і в той же час досить провокаційна оцінка можливостей, влади і впливу ЗМІ на політичній та економічній арені. Автор об'єднує надзвичайно широкий спектр досвіду і практики ЗМІ всієї планети, змушуючи нас замислитися про роль засобів масової комунікації на службі сучасних імперій. Автор наводить переконливі докази того, що імперії не відійшли в минуле, як на цьому наполягають деякі автори, а процвітають і надійно закріпили свої позиції. І не без допомоги ЗМІ. Книга, перш за все, буде цікава професійним журналістам, репортерам, політикам, соціологам, психологам, лінгвістам, так само як і тим, хто хотів би навчитися "фільтрувати" все те, що їм підносять ЗМІ, а не просто бути пасивними споживачами інформаційного продукту, ретельно продуманого главами сучасних імперських центрів
Патрикаракос, Девид Патрикаракос, Девид.
Війна у 140 знаках. Як соціальні медіа змінюють військовий конфлікт XXI століття [Текст] = WAR in 140 Characters. How Social Media is Reshaping Conflict in the Twenty-Fierst Century : Науково-популярне видання / Патрикаракос, Девид ; Пер. з англ. І.Рудько. - К. : Yakaboo Publishing, 2019. - 352 с.
Навесні 2014 року британський журналіст Дейвид Патрикаракос потрапив на війну нового типу у місці, де світ конфліктів старого типу остаточно поступився новому світові: в Україні. Саме тут він зрозумів, що природа конфліктів змінилася: як пише автор, можливо, важливішою є перемога у війні слів та наративів, аніж те, хто має найпотужнішу зброю, кордони між політикою та війною ніколи не були такими розмитими, а політика — такою нестабільною. Патрикаракос здолав тисячі кілометрів трьох континентів, щоб описати, як Homo digitalis по-новому визначає конфлікт нашої епохи. Він пише про війну Ізраїлю 2014 року проти ХАМАСу, архетипову асиметричну війну ХХІ століття, яка штовхає державу у протистояння з недержавним суб’єктом, про російсько-українську війну, про те, як Ісламська держава використовує соціальні медіа для радикалізації та вербування. Так ця книжка стала "інтимним і детальним портретом війни ХХІ століття, а також людей і технологій, які її видозмінюють"

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ