Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Найсвіжіші літературні екранізації

Поділіться цією сторінкою:

 

У кожному книголюбі живе кіноман і саме тому ми представляємо найсвіжіші літературні екранізації. Які твори стануть фільмами, хто з улюблених героїв перенесеться на широкий екран?

Екранізація романів – цілком вдячна для літератури справа. У такий спосіб відбувається чергове відродження романів у часи високих технологій і низького попиту на книжки.

І нехай зіркові актори відрізняються від своїх літературних прототипів, а сюжети  бувають зміненими. Все це лише посилює бажання повернутися «до джерел» та перечитати книгу, за якою зняли фільм.

Книга в основі: «Обіцянка на світанку»​ Ромен Гарі Фільм «Обіцянка на світанку»
Книга в основі: «Обіцянка на світанку», Ромен Гарі
Режисер: Ерік Барбьє
Ролі виконують: Пьер Ніне, Шарлотта Генсбур, Дідьє Бурдон
Вікова категорія: 16+ Франція
«Обіцянка на світанку» - франко-бельгійський драматичний фільм, екранізація автобіографічного роману двічі лауреата Ґонкурівської премії, відомого французького письменника Романа Ґарі. У нас кінокартину показали в 2019 році.
Це чудова історія взаємин Ромена Ґарі із матір'ю, яка завжди вірила у  талант сина. Ця любов стала провідною у житті письменника і саме вона допомогла досягнути слави та успіху хлопцеві-напівсироті, який через матеріальне становище мав вкрай небагато шансів на успіх. Автор писав: “…матерям ніколи не віддають належне. Моя, принаймні, здобула право на книгу...”. Перегляд фільму гарантує глибоке занурення в атмосферу часу та красивих історій. Насолоджуючись фільмом можна вкотре подивуватися глибоким традиціям французького кіно та відзначити персональну майстерність режисера Еріка Барб’є, якому вдалося зібрати талановиту команду і створити витончене кіно, яке не поступається літературній основі. І, звичайно, що для багатьох цей перегляд стане хорошим приводом відкрити для себе творчість відомого у світі, але недостатньо популярного у нас письменника.
Книга в основі: Фільм «Офелія»
Книга в основі: "Гамлет", Шекспір
Режисер: Клер Маккарті
Вікова категорія: 16+
В ролях: Дейзі Ріллі, Наомі Уотс, Том Фелтон.
Чудове та оригінальне переосмислення класичної історії про Гамлета та Офелію, розказане в новому ключі - від імені Офелії.
У центрі сюжету історія одного королівства. Красуня Офелія рано втратила матір і виховувалася в замку Ельсінор. Там вона зустрічає принца Гамлета, який симпатизує їй, а вона закохується в нього.
Між молодими людьми спалахує пристрасть. Але у процвітаючій державі настає досить складний період. Спокійне життя в королівстві перериває смерть короля – його, безсумнівно, убили. Престол зайняв не Гамлет, хоча мав на це повне право, а самозванець король Клаудіус. Засмучений принц дає клятву, що він не заспокоїться, поки той, хто вбив його батька, не понесе покарання за скоєний злочин.
Таким чином, хлопець стає на шлях помсти, наповнений небезпечними  і непередбачуваними поворотами сюжетної лінії.
Дівчина йде зі своєї родини, щоб допомогти коханому здолати тирана. Почуття між героями сильні, але їм обом загрожує смертельна небезпека. Чи зможе справжня любов перемогти зло можна з'ясувати під час перегляду кінострічки.
Книга в основі Щоденник Анни Франк Фільм «Анна Франк. Паралельні історії».
Книга в основі Щоденник Анни Франк.
Режисери Сабіна Феделі та Анна Мигото.
В ролях: Хелен Міррен, Анна Франк, Мартина Гаті, Ариадна Шореньї.
Документальний фільм італійських режисерів про долю єврейської дівчинки, чиє ім'я стало одним із символів Голокосту. У картині три основні лінії: британська актриса Хелен Миррен читає щоденник Анни Франк у відтвореному інтер'єрі притулку, в якому знаходилася Анна. Друга сюжетна лінія - це історії жінок, що пережили Голокост. Їм від 75 до 90 років, Анна Франк могла б бути їх ровесницею. Вони згадують страшні роки, міркують про життя і любов. Третя сюжетна лінія присвячена молодій сучасній дівчині, яка досліджує тему Голокосту і розповсюджує свої роздуми про трагедію через соцмережі.
Яка б була доля Анни Франк якби вона вижила в концтаборі Берген-Бельзен? Чи збулися її надії і мрії, про які вона писала у своєму щоденнику? Якою була її післявоєнна оповідь про зло, марші смерті та концтабори? І що досі заставляє мільйони підлітків бачити в цій дівчині себе, розуміти її страхи і страждання та співчувати їй?
Книга в основі: Фільм «Поклик пращурів»
Прем'єра фільму: 2019 рік, українська прем'єра 2020 рік.
Книга в основі: "Поклик пращурів", Джек Лондон.
Режисер: Кріс Сандерс
В ролях: Карен Гілан, Уес Браун, Гарісон Форд.
Прем'єра: США
Екранізація пригодницького роману Джека Лондона про доброго пса Бека, що потрапив із сонячної Каліфорнії до жорстокої Аляски за часів "золотої лихоманки" 80-их років XIX століття? Його спокійне домашнє життя змінили докорінно. День у день колишній домашній улюбленець веде боротьбу за виживання на півночі. Там він познайомився з людиною, яка стала для нього справжнім другом – чоловіка звали Джон Торнтон. Разом ці двоє переживуть чимало пригод у диких лісах Аляски, а пес, який ніколи навіть не був у собачій упряжці, зможе стати справжнім лідером. У кожного є своє місце в цьому житті
Книга в основі: Фільм «Чайка»
Прем'єра: 2019 рік
Книга в основі: "Чайка", А.П.Чехов
Режисер Майкл Майер
Вікова категорія :13+
В ролях: Анет Бенинг, Корі Столл, Глен Флешер, Сирша Ронан
США
Завжди цікаво дізнатися як на Заході інтерпретують письменників з ешелону "наше все". Режисер Майкл Майер втілив на екрані чеховську "Чайку". Головний герой картини - амбітний і впевнений у собі молодий драматург Костянтин Треплев. У великій і розкішній провінційній садибі  він ставить п'єсу за своїм же власним сценарієм, а головну роль віддає  коханій дівчині Ніні, що являється для нього і його творчості практично музою і натхненням. Провал спектаклю, але успіх актриси розбиває попередні стосунки і започатковує нові.
Книга в основі: Назва серіалу: «Дракула»
Книга в основі: "Дракула", Брема Стокера.
Дата виходу: січень 2020
Великобританія. Серіал BBC One - найкраще на малих екранах.
Багато років минуло з часу написання Бремом Стокером "Дракули", а цей образ не перестає збурювати розум кіношників. В 2020-му вийшов міні-серіал про жахливе, але водночас заворожуюче породження темряви - вампіра на ім'я Дракула. Цю роль виконав Клас Банг.
Авторське переосмислення відомого готичного роману Брема Стокера зосереджене на страхітливій фігурі трансільванського графа Дракули, який в кінці ХІХ століття вирушає морем до Лондона, щоб посіяти там хаос.
Книга в основі: Фільм «Історія Девіда Копперфільда»
Книга в основі: "Девід Копперфільд", Чарльз Діккенс.
Прем'єра: 2019.
Запланована дата виходу в Україні 2020 рік. 
Режисер Армандо Іванучі
В ролях: Дев Патель, Пітер Капальді, Хью Лорі.
Великобританія, США.
Історія Девіда Копперфільда почалася в Лондоні, що кипів подіями, де перемішалися великі гроші, модні райони і підприємці всіх мастей. Герой книги пройшов шлях від бездомного хлопчика до відомого письменника. Він всього досягав самотужки і був готовий на безумство заради кохання.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ