Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Заповіт для літераторів, або Нобелівська премія для кращих авторів і знакових книг. Ч.1

травень, 2017 р.

Нобелівська премія з літератури – це, безумовно, найавторитетніша нагорода, яка щороку вручається Нобелівським фондом за видатні досягнення в літературній творчості. Це одна з п’яти премій, заснованих відповідно до заповіту Альфреда Нобеля, “…для добра усього людства”, що був написаний у 1895 році. Премія вручається з 1901 року.

За час свого існування премія присуджувалась 109 разів і лише 7 з них нагродження не відбувалось: в 1914, 1918, 1935, 1940-1943 роках. Чотири рази – в 1904, 1917, 1966 і 1974 рр. – премію розділили між двомя авторами. 76 лауреатів були майстрами прози. Список лауреатів Нобелівської премії в галузі літератури

Майстерність створення живих характерів з використанням різноманітних літературних прийомів відрізняє письменників-лауреатів Нобелівської премії з загальнолітературного середовища. Яскравість та природність їхньої мови вражає весь світ.

Твори авторів-нобеліатів, що поповнили фонди нашої бібліотеки саме для вас, літературних гурманів.

Цінність цих літературних шедеврів у тому, що вони вийшли в українському перекладі.

Сага про Есту Берлінга Лагерлеф, Сельма.
Сага про Есту Берлінга [Текст] = Gosta Berlings Saga : Роман / Лагерлеф, Сельма ; Пер. зі шв., вст. сл. О.Сенюк; Під ред. Т.Денисової, Д.Наливайка, В.Скуратівського та інш.; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2015. - 368 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
«Сага про Єсту Берлінга» - перший роман знаменитої шведської письменниці, лауреата Нобелівської премії з літератури (1909), про священика, який приєднується до компанії колишніх військових-авантюристів. Пригоди Єсти і його нових друзів стають змістом цієї книги
Нині ця книжка перекладена майже всіма мовами світу, за її мотивами знято одинадцять кінофільмів, не раз її інсценували для театру. 
Воїни Карла XII Гейденстам, Вернер фон.
Воїни Карла XII [Текст] = Karolinerna : Збірка оповідань / Гейденстам, Вернер фон ; Пер. зі шв. О.Короля. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2015. - 336 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Опублікована у 1897-1898 роках збірка оповідань шведського письменника К.Г.В. фон Гейденстама відзначається панорамністю, розмаїттям часу й місця дії, багатством поданого історичного матеріалу, філософсько-релігійно-історичною проблематикою та поетичністю.
В усіх оповіданнях, крім перших трьох, змальовано події під час Північної війни 1700-1721 років, які вібуваються у різних місцях - від Риги до Тобольська й від Стокгольма до Стамбула...
Головним героєм усієї збірки є король Карл Дванадцятий...
На зарослих стежках Гамсун, Кнут.
На зарослих стежках [Текст] = Pa Gjengrodde stier : Роман / Гамсун, Кнут ; Пер. з нор. Г.Кирпи; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2013. - 160 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
К.Гамсун завжди ставив перед собою завдання - не лише змалювати вчинки своїх персонажів, а й проникати в усі схованки їхньої душі. В останній книжці "На зарослих стежках" він зробив спробу проникнути вглиб своєї душі і описати чи не найдраматичніші сторінки власного життя, коли йому в досить таки поважному віці довелося пережити відчай, розчарування і приниження. Письменник називає свій твір щоденниковими записами, але перед нами постає ціла мозаїка спогадів, що зворушують відвертістю, лаконізмом та іронією, за якими впізнається неповторний гамсунівський стиль...
Пінгвінський острів Франс, Анатоль.
Пінгвінський острів [Текст] = L'ile Des Pingouins : Роман / Франс, Анатоль ; Пер. з фр. В.Підмогильного; Передм. Л.Череватенко; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2014. - 264 с. : іл., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Письменник у своїй творчості, і зокрема, у романі "Пінгвінський острів" звертається до вольтерівської традиції - відроджує жанр філософського роману. "Пінгвінський острів" - один із шести романів А.Франса з перекладацької спадщини В.Підмогильного - блискучого українського прозаїка і неперевершеного стиліста, що був опублікований ще 1930 року
Вибрані твори Єйтс, Вільям Батлер.
Вибрані твори [Текст] = Selected Works : Поезії, поеми та драми / Єйтс, Вільям Батлер ; Пер. з англ.; Передм. С.Павличко; Післ. І.Мокровольської; Худож. С.Полохайло. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2004. - 640 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
До цієї книжки увійшли взірці лірики й драматургії В.Б.Єйтса - великого ірландського письменника й громадського діяча, лауреата Нобелівської премії (1923)
Сповідь афериста Фелікса Круля Манн, Томас.
Сповідь афериста Фелікса Круля [Текст] = Bekenntinisse des Hochstaplers Felix Krull : Роман / Манн, Томас ; Пер. з нім. та післям. Р.Осадчука; Худож. О.Баратинська. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2011. - 345 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Фелікс Круль, син збанкрутілого фабриканта шампанських вин, описує історію свого суспільного злету: від краденого у дитинстві шоколаду до ролі маркіза на аудієнції короля Португалії. В останньому романі Томаса Манна через пригодницько-еротичний сюжет на кшталт "Історії мого життя" Джакомо Казанови пародіюється, доводячи до крайньої межі, традиція сповідної мемуаристики, закладена ще Святим Августином...
Зачарована гора Манн, Томас.
Зачарована гора [Текст] = Der Zauberberg : Роман. Т.1 / Манн, Томас ; Пер. з нім. Р.Осадчука; Під ред. І.Білика; Худож. К.Міщук. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2008. - 424 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
Інтрига роману Т.Манна "Зачарована гора" розгортається на початку минулого століття. Молодий Ганс Касторп навідує двоюрідного брата в санаторії Давоса і потрапляє під чари мікрокосмосу тих, хто "живе нагорі". Серед неповторної атмосфери декадансу та зачаєної смерті Ганс Касторп знайомиться з яскравими персонажами: адвокатом поступу та просвітництва Сеттембріні, містичними Нафтою, екзотичним Пепперкорном та магнетичною пані Шоша, втіленням любовного потягу....
Зачарована гора Манн, Томас.
Зачарована гора [Текст] = Der Zauberberg : Роман. Т.2 / Манн, Томас ; Пер. з нім. Р.Осадчука; Під ред. І.Білика; Худож. К.Міщук. - В суперобкладинці. - К. : Видавництво Жупанського, 2011. - 488 с. : ил., портр. - (Лауреати Нобелівської премії).
«Зачарована гора» - ключовий філософський роман не лише німецької, а й усієї європейської літератури ХХ століття. Цей роман був відзначений Нобелівською премією в 1929 році

Запропоновані книги ви знайдете у нашій бібліотеці Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49. Довідки за тел.: (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ