Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Цікаве про мозок, ДНК і не тільки

Поділіться цією сторінкою:

Хіба це не цікаво знати хто ми такі?

Чим ми відрізняємось одне від одного?

Як працює головний і найбільш загадковий орган всього людського організму – мозок?

Як він впливає на нашу поведінку?

Як поліпшити його роботу і чим його годувати?

Чи правда, що стрес може суттєво підвищити нашу продуктивність?

Свіжі видання, які з’явилися на полицях молодіжної бібліотеки, допоможуть краще зрозуміти чому мозок може спонукати до поганих вчинків і неправильного вибору. Як раціон впливає на роботу цього органу й чому дієта для мозку може відрізнятися від тієї, що потрібна решті тіла. У чому причини наших страхів, комплексів та фобій, чому людям подобається бути нажаханими й коли мозок дає збій? А також вас чекає захоплива розповідь про ДНК, геном та гени - одні з найзагадковіших феноменів сучасної науки, сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК та безліч інших питань.

Дуже цікаво і пізнавально !

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки.

Дін Бернетт Бернетт, Дін.
Наш дивакуватий мозок [Текст] : Науково-популярне видання / Бернетт, Дін ; Вст. слово авт.; Пер. з англ. Ю.Маричева. - Харків : Віват, 2019. - 384 с.
Чому ми вступаємо в полеміку з людьми, які знають менше за нас? Чому можемо, зустрівшись зі знайомою людиною, не згадати її імені? Дивні реакції та нелогічність поведінки, вибіркова пам’ять, фальшиві спогади - причини цього треба шукати в нашому мозку. Відомий нейробіолог досліджує людський мозок і робить цікаві висновки про його вплив на нашу поведінку. Цікаво написана ґрунтовна книжка - для всіх, хто замислювався, чому мозок іноді, здається, саботує їхнє життя
Твій мозок - суперзірка. Використовуй на повну! [Текст] : Науково-популярне видання / Пер. з норв. С.Кірей; Худож. Г.Норденген. - К. : Кі Фанд Медіа, 2018. - 224 с. : іл.
Ваш мозок робить вас тим, ким ви є. Він дозволяє вам спілкуватися з іншими, починаючи з найпростіших повідомлень і до тонкої іронії. Він змушує вас закохуватись і переховує дитячі спогади. Він постійно навчається і стає все більш складним. Але мозок може спонукати до поганих вчинків і неправильного вибору, винагороджуючи різні залежності
Ліса Москоні Москоні, Ліса.
Їжа для мозку. Наука розумного харчування [Текст] : Науково-популярне видання / Передм. авт.; Пер. з англ. В.Глинки. - К. : Наш Формат, 2019. - 336 с.
Наш мозок - особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного - що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну їх частку було ретельно перевірено. То якою має бути їжа для мозку? Чи здатна лише сама оливкова олія врятувати від «Альцгеймера»? Яка глюкоза потрібна нашому мозкові? І як зробити свій корисний раціон не лише поживним, а й смачним?
Девід Рок Рок, Девід.
Твій мозок у роботі. Як припинити відволікатися і працювати продуктивніше [Текст] = Your Brain at Work: Strategies for Overcoming Distraction, Regaining Focus, and Working Smarter All Day Long : Науково-популярне видання / Передмова Д.Сігела; Пер. з англ. Д.Кожедуба. - К. : Наш формат, 2019. - 288 с.
Іноді непомітні внутрішні рішення, що відбуваються за мілісекунди, змінюють все. Саме так ми раптово відволікаємося, перенавантажуємося, перемикаємося на інше завдання і врешті-решт забуваємо, над чим працювали.
У цій книжці автор показує, що відбувається в мозку, коли ми працюємо, і як це використати на користь продуктивності, уникаючи професійного вигорання
Роджер Сайп Сайп, Роджер.
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети [Текст] = Train Your Brain for Success. Read Smarter, Remember More and Break Your Own Records : Популярне видання / Передмова Е.Плантенберга; Пер. з англ. Я.Лебеденка. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 240 с.
Качаєте м'язи? А мозок? Це ж наш найголовніший "м'яз". Тренування мозку здатне привести вас до успіху практично в будь-якій сфері життя: професійній, фінансовій, родинній, громадській тощо. Добре, думаєте ви. А де шукати тренажер для мозку? Ви вже тримаєте його в руках! Потроєння вашої спроможності запам'ятовувати інформацію. Читання у два, три чи навіть чотири рази швидше, ніж раніше; окреслення цілей, які самі підштовхують вас до своєї реалізації, та використання часу таким чином, що дає змогу досягати усього насправді важливого, - це здається неможливим, чи не так? Роджер Сайп доводить протилежне. Час повірити в те, що ви теж здатні робити дивовижні речі. Прокачайте свій мозок - прокачайте себе!
Майк Байстер Байстер, Майк.
Сила забування [Текст] : Шість ключових навичок очищення мозку від безладу: Науково-популярне видання / Пер. з англ. О.Гордієнко. - Харків : Ранок; Фабула, 2019. - 400 с.
Чи відомо вам, що людський мозок здатен запам’ятати 10 мільярдів сторінок інформації, і допомагає йому в цьому забування? Так-так, ми нічого не переплутали - саме забуваючи несуттєве, наш мозок зможе сконцентруватися та запам’ятати важливе. Ця книжка допоможе оволодіти навичками, які перетворять вас на дійсно ефективного мислителя і стануть у пригоді як у кар’єрі, так і в житті особистому
Девід Райх Райх, Девід.
Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК [Текст] = Who DNA and the New Science of the Human Past : Науково-популярне видання / Райх, Девід ; Пер. з англ. А.Марховської. - К. : Наш формат, 2019. - 368 с.
Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки - починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї - мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК
Джесіка Снайдер Сакс Снайдер Сакс, Джесіка.
Мікроби. Гарні та не дуже [Текст] = Good Germs. Bad Germs : Популярне видання / Снайдер Сакс, Джесіка ; Пер. з англ. Я.Лебеденка. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 336 с.
Ми звикли, що з мікробами слід боротися. А якщо насправді вони - ваші захисники? Ця книжка переверне уявлення людства про мікроби й гігієну. Наводячи цікаві факти з наукових досліджень, Джессіка Снайдер Сакс розповідає, які мікроби є гарними, а які не дуже, звідки вони беруться і як потрапляють до нашого тіла; чи дійсно вони сприяють появі хвороб, або, навпаки, можуть їх подолати; як позбутися мікробів і чи варто взагалі це робити
Собейрон Майнеро, Франсіско Хав'єр Собейрон Майнеро, Франсіско Хав'єр.
Однакові чи різні? Геноміка [Текст] = Iguales o diferentes? Genomica : [Популярне видання]. Для середнього та старшого шкільного віку / Собейрон Майнеро, Франсіско Хав'єр, Бергна, Моніка ; Пер. з ісп. С.Борщевського; Худож. М.Вальдес. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 68 с.
Книжка «Однакові чи різні? Геноміка» розповідає про ДНК, геном та гени - одні з найзагадковіших феноменів сучасної науки. Людина складається з мільярдів клітин і в кожній - є ядро із утвореним ДНК геномом, що є молекулою життя з інструкціями для кожного індивіда. Чи знаєте ви, що всі ми, живі істоти, маємо спільну клітинну мову? Це означаєте, що ми - люди й рослини - мали колись спільного предка. Ми маємо спільну частину нашої ДНК з нашими сусідами, зокрема мавпами й навіть мухами. Але що робить нас такими різними?
Гелен ​Томсон Томсон, Гелен.
Немислиме. 9 історій про людей із дивовижним мозком [Текст] = Unthinkable: An Extraordinary Journey Through the World’s Strangest Brains : Науково-популярне видання / Пер. з англ. І.Павленко. - К. : Наш Формат, 2019. - 232 с.
Наш мозок набагато дивніший, ніж нам здається. Ми приймаємо як належне, що можемо запам’ятовувати, відчувати емоції, орієнтуватися на місцевості, співпереживати й розуміти навколишній світ. Але як зміниться наше життя, якщо ці здібності різко посиляться - або зникнуть протягом ночі? Гелен Томсон багато років подорожувала світом, відстежуючи вкрай рідкісні розлади мозку. У «Немислимому» авторка розповідає про дев’ятьох надзвичайних героїв, яких зустріла на цьому шляху. Від людини, яка думає, що вона тигр, до лікаря, який відчуває біль інших, просто дивлячись на них. Це незабутня подорож у глибини людського мозку, що покаже, як формуються спогади, котрі ніколи не зникають, та емоції

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ