Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Таємниця вірша, або Чому ми любимо поезію?

липень, 2017 р.

Чи любите Ви поезію? А чи замислювались Ви над тим, чому? Чому саме вірші мають такий великий та проникливий вплив на людське серце і душу? Чому вірші одних авторів нам подобаються, а інших – залишають байдужими? Чому деякі збірки поезій ми перечитуємо по декілька разів, насолоджуючись красою слова? А деякі вірші настільки прекрасні, що стають піснями та баладами?

Відповіді можливо знайти, лише занурившись в безкрайні океани поетичного слова. Ми пропонуємо вам познайомитись із найсучаснішою українською поезією, яка беззаперечно вразить Вас. Чому? Усі вірші несуть високу емоційну напругу, глибокі почуття, духовно-філософські пошуки людини у суспільстві… Українська сучасна поезія демонструє драматизм, чуттєвість, іронічність, сильну енергетику та тонке відчуття основних проблем сучасного світу, що ставить її поряд із поетичним словом європейської літератури.

Читайте. Думайте. Насолоджуйтесь.

Усі книжки ви можете знайти у нашому абонементному відділі, звертайтесь!

Гончаренко, Олег Миколайович. Гончаренко, Олег Миколайович.
В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності [Текст] : Збірка поезії / Гончаренко, Олег Миколайович ; Під ред. авт.; Худож. І.Марчук. - К. : Фенікс, 2016. - 208 с. : іл.
Це ще одна своєрідна теодицея - трактат на виправдання українського світу, українського світобачення, українського пориву в майбутнє. Передчуття Майдану… Майдан… Постмайданівське сьогодення… АТО… Автор свідомо підводить читача до думки, до Христової тези про те, що нічого з того, що насправді дається Богом, і не має діставатися легко…
Базилевський, Володимир Олександрович. Базилевський, Володимир Олександрович.
Лук і Ліра [Текст] : Поезії / Базилевський, Володимир Олександрович ; Під ред. авт. - К. : Фенікс, 2016. - 256 с. : іл.
Символіка назви нової поетичної книги Шевченківського лауреата Володимира Базилевського, строкатість і значущість смислових її значень увиразнюються розмаїттям тематичним: від персоналій та фактів античного світу - до подій на Майдані. Від неприйняття негацій державності - до перекладів і переспівів поетів світу та циклу віршів-алюзій про Гамлета, якого поет спонукає перейматися хворобами української реальності...
Валентинов, Александр. Валентинов, Александр.
Киевский туман. Сборник стихов [Текст] : Литературно-художественное издание / Валентинов, Александр. - К. : Изд-во "Феникс", 2015. - 188 с. : ил. Первый сборник стихов автора. Почему туман? Что есть туман? Иллюзия или реальность? Что такое добро и зло? Реальная субстанция или условность восприятия? Каким должно быть добро? Жертвенным и беззащитным или с мечом в руках? Обо всех этих философских проблемах автор рассуждает в своих искренних, честных и талантливых стихах.
​Самара, Оксана Сергіївна. Самара, Оксана Сергіївна.
Внутрішня справа сталі [Текст] : Поезія / Самара, Оксана Сергіївна ; Фотогр. І.Брязгун; Під ред. авт. - К. : Фенікс, 2016. - 80 с. : іл. - Про автора: с.3
Поетично-художній проект О.Самари. Це вірші, які на часі. В них ідеться про боротьбу, перемогу, долання перешкод і незламність духу. Вірші з цієї книги вийшли у фінал конкурсу «Незламні українці», отримали 1 місце конкурсу «Коронація слова», стали піснями. Поезію доповнюють чорно-білі фото металевих об'єктів, структур і конструкцій, фото художниці І.Брязгун.
Цвід, Антонія Петрівна. Цвід, Антонія Петрівна.
Між двох рапір [Текст] : Поезія / Цвід, Антонія Петрівна ; Худож. Л. Майданець-Саєнко; Під ред. А.Дупляка. - К. : Фенікс, 2016. - 352 с. : іл. - Про автора: с.340
У своїй новій книзі авторка віртуозно маневрує в магічному царстві слова. Вона активно культивує вірш як емоційний вибух, як згусток міжзоряної поетичної речовини. На міцний образний стрижень видання з вірша у вірш нанизуються надзвичайні, часом приголомшливі тропи. Її громадянська лірика завжди експансивна, образна, як і філософські роздуми про незбагненну вічність і проминальну мить…
Годлевська, Любов Броніславівна. Годлевська, Любов Броніславівна.
Апокаліпсис прожито вчора [Текст] : Поезія / Годлевська, Любов Броніславівна ; Під ред. авт.; Худож. Л.Годлевська. - К. : Фенікс, 2016. - 160 с.
Любов Годлевська - одна з найяскравіших постатей літературного угруповання "Неабищо". Її твори пристрасні й романтичні, одухотворені й саркастичні, вирізняються темпераментом, відвертістю, непідкупною щирістю жінки, яка вистраждала своє право на любов і свободу…Це голос кохання з його радістю і болем, кохання, яке робить людину щасливою і розбиває їй серце… Є у збірці і соціальні проблеми, східна філософія, і стереотипи масової свідомості, якими живе сучасне українське суспільство…
Чистяк, Дмитро Олександрович. Чистяк, Дмитро Олександрович.
Море у камені [Текст] : Поезія / Чистяк, Дмитро Олександрович ; Післ. авт. - К. : Фенікс, 2016. - 208 с. : іл. - Вимріювання Повороту. Авторська післямова: с.193; Слово про автора: с.193.
До книжки увійшли вибрані поезії 2006-2016 років та поетичні переклади автора, передусім із франкомовних і слов'янських літератур. У символічних мандрах ліричного героя в пошуках внутрішнього Світла через медитативне єднання з екстатичними імпульсами довкілля відбувається повернення до першоджерел одухотвореного буття в образних картинах світу.
В.Даниленко Світ не завершено. Антологія сучасного українського верлібру [Текст]
: Поезія / Упор. В.Даниленко. - К. : Фенікс, 2016. - 224 с. : іл.
До збірки увійшли твори тринадцяти поетів, які презентують досягнення сучасного українського вільного вірша, які несуть високу емоційну напругу, глибину почуттів, духовні та філософські пошуки, які переживає суспільство. Український верлібр демонструє драматизм, чуттєвість, іронію, світлу енергію тонке відчуття основних проблем інформаційної цивілізації, що робить його останнім словом європейської літератури.

Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.

Довідки за тел.: (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ