На подіумі літературно-книжкової моди - сучасні українські письменники
вересня, 2018 р.
У добірці книжкові новинки від сучасних українських авторів. Тож запрошуємо на зустріч із різнобарв'ям захоплюючих сюжетів, різноманіттям художніх образів, аби пірнути в глибину почуттів героїв, відчути драматургію їх переживань.
Отже, перший серед кращих творців літературних жанрів поет, прозаїк, есеїст, перекладач, ще й трохи джазмен - Юрій Андрухович.
Сама назва роману «Коханці Юстиції», над яким автор працював 27 років, зображаючи події ХVII – XX ст., носить викривальний характер, що не може не викликати від прочитання твору відчуття переваги у читача над нещасними коханцями Юстиції. Окремі життєписи роману достойно номінують на серійну кінематографічну реалізацію.
Найбільш читаний сучасний письменник, батько українського бестселера, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Василь Шкляр – автор художньо-документальної прози «Самотній вовк» (перв. назва «Елементал»). Гостросюжетний трилер про історію українця, вояка французького іноземного легіону. В основі сюжету реальні події порятунку дружини першого президента Чечні Алли Дудаєвої.
А ось реальні події війни на Сході України в романі сучасного письменника і журналіста Богдана Кушніра «На лінії зіткнення. Любов і ненависть». В епіцентрі російсько-українська війна. Гостросюжетні події, надзвичайно напружений психологізм, перемоги і поразки - все, що властиве війні, з документальною точністю зображено у творі Богдана Кушніра.
Роман у новелах «Червнева злива» українського письменника, перекладача, колумніста, блогера, літературознавця Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії: про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, в'язницю, Майдан, кохання, війну. Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відверто. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історії героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутаний клубок.
Корінна донеччанка, українська журналістка, письменниця, сценаристка, яка недавно вивчила досконало і тепер пише свої твори тільки українською, – Ірен Роздобудько. За її сценаріями знято вже 12 фільмів. А нова книга «Прилетіла ластівочка» - авторський дебют у новому для неї жанрі біографічного роману, який написано за сценарієм до повнометражного фільму. В основі сюжету – правда про історію всесвітньо відомого і виконуваного «Щедрика» М. Леонтовича та його загадкове вбивство, версію яку висуває автор.
Андрій Любка – ще один дебютант. Романіст, поет, есеїст, перекладач - плодотворно працює в різних жанрах. Збірка історій «Кілер+» в автора перша у детективному гостросюжетному жанрі, події якої захоплюючі, збагачені дотепними жартами, вдалими провокуваннями, що і властиво детективам. Книга читається на одному подиху.
Книга яскравого представника сучасної української постмодерної літератури Любко Дереша «Спустошення» - це роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі. В цій книжці є атмосфера, є історія про любов і велику таємницю, кожна з яких по-своєму поглинає людину, даючи густе і неперевершене відчуття безнадії й романтики, як це вміє робити тільки Дереш.
Книга драматурга, прозаїка, сценариста, актора, режисера, автора теле- і радіопередач Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» - це історія про найтяжчі миті життя генія українського народу Т.Г.Шевченка на засланні у Казахстані, яка дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України - кам'яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, яка шукає співчуття, підтримки, дружби, розуміння, кохання?
Книга дипломанта престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Дарини Гнатко «Мазуревичі. Історія одного роду» - це роман про шлях п’яти поколінь одного роду - крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов.
Події Близького Сходу знайшли відображення і в романі відомої української письменниці, етнолога та видавця Марини Гримич «Ажнабія на червоній машині». Міжконфесійні події відбуваються в сучасному Лівані і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі», а в центрі сюжету - дві ажнабії (іноземки) – українки. Використання делікатного гумору допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході.
Сучасна українська література варта вашої уваги!
Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.
Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.
Теги: література українська, проза сучасна, нові надходження, автори українські
| Андрухович, Юрій.
Коханці Юстиції [Текст] : Роман / Андрухович, Юрій ; Худож. А.Колядинський. - Книга в суперобкладинці. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. - 304 с. : іл.
Автор «Коханці Юстиції» - «патріарх української літератури», сучасний український поет, письменник і публіцист, лауреат літературної премії Центральної Європи ANGELUS Юрій Андрухович. Його книжки перекладені багатьма європейськими мовами. Цей роман він писав 27 років. На перший погляд це не роман, а вісім з половиною оповідань, зв'язаних не сюжетно, а загальними настроєм і атмосферою. Остання розповідь об'єднує і пояснює всі попередні. Описані події відбуваються в VII–XX століттях у Галичині. Читач побачить злочинців, котрі постали перед судом імперій-окупантів: австро-угорською, польською, німецькою, радянською. У книзі описані не тільки жахливі й огидні злочини, а й слабкості та пристрасні захоплення злочинців. Покарання за них не завжди є об'єктивними, але часто жахливими. Більшість персонажів мали реальні прототипи, також, як і їхні злочинні діяння |
| Кушнір, Богдан.
На лінії зіткнення. Любов і ненависть [Текст]: Роман / Кушнір, Богдан Іванович ; Худож.-оформлювач В.М.Карасик. - Харків: Фоліо, 2018. - 273 с. : іл.
Окрім свого доброго імені, Семен Вергун втратив усе - здоров’я, роботу, сім’ю, квартиру - й залишився на роздоріжжі спустошеного життя. Успішний мисливець на таємниці, офіцер стратегічної розвідки, який працював під дипломатичним прикриттям, він опинився в епіцентрі гучного скандалу. Противники із російської контррозвідки намагалися знищити його фізично, але він дивом вижив після подвійної дози невідомого психотропного препарату. Відгородившись від світу, Семен оселився на занедбаній лісовій дачі й прагнув помсти. Людині, яка все втратила, вже ніщо не страшне. Офіцер-розвідник Вергун знаходить відраду на фронті, де зашкалює адреналін й життя наповнюється зовсім іншим змістом. Він таки зустрівся зі своїм особистим ворогом віч-на-віч під час боїв на Сході України, та полювання на нього закінчується несподіваною розв’язкою: у цьому божевільному світі війни любов долає ненависть... Роман створено на основі реальних подій |
| Шкляр, Василь Миколайович.
Самотній волк [Текст] : Роман / Шкляр, Василь Миколайович. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. - 224 с.
«Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал») - найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання - вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді - до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача |
| Гаврилів, Тимофій.
Червнева злива [Текст] : Роман у новелах / Гаврилів, Тимофій. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 416 с.
Роман у новелах «Червнева злива» Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії - про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, в'язницю, Майдан, кохання, війну. Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відкрито. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історії героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутаний клубок |
| Дереш, Любко.
Спустошення [Текст] : Роман / Дереш, Любко. - Львів : Видавництво Анети Антоненко, 2017. - 376 с. : іл.
«Спустошення» Дереша - це неофіційний гімн для мілленіалів та інтелектуальних кочівників. Це роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі. Цю книжку не вийде читати разом - її треба читати наодинці, вдумливо, входячи в її настрій і ритм, вловлюючи її красу. Так вона розкриється для того, хто шукає в літературі глибини. В цій книжці є атмосфера, є історія про любов і велику таємницю, кожна з яких по-своєму поглинає людину, даючи густе і неперевершене відчуття безнадії й романтики, як це вміє робити тільки Дереш |
| Гнатко, Дарина.
Мазуревичі. Історія одного роду [Текст] : Роман / Гнатко, Дарина. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2018. - 336 с. : іл.
Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї |
| Денисенко, Олександр.
Тарас. Повернення [Текст]: Роман / Денисенко, Олександр ; Перекл. з казах. А.Оринтай, А.Багдат. - Харьков: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2018. - 336 с.
Це історія про найтяжчі миті життя генія українського народу, яка дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України - кам'яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, яка шукає співчуття, підтримки, дружби, розуміння, кохання? Відірваний від рідної землі, приречений на тяжку солдатську службу в Новопетровській фортеці у колонізованих Російською імперією землях Казахстану... Сім років поневірянь та мук, коли не можна було вільно творити, а доводилося немовби красти миті натхнення, ховаючись від наглядачів, ховаючись від самого себе… А потім звільнення. Здавалося б, найстрашніше вже позаду. Однак це звільнення стало лише частиною хитрої політичної схеми, у центрі якої опинився Шевченко |
| Роздобудько, Ірен Віталіївна.
Прилетіла ластівочка [Текст] : Роман / Роздобудько, Ірен Віталіївна. - К. : Нора-Друк, 2018. - 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині? Вперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин. Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора |
| Любка, Андрій.
Кілер+ [Текст] : Літературно-художнє видання / Любка, Андрій. - Чернівці : Книги-ХХІ, 2018. - 176 с. - Післямова: Кілер, або Маленька імпровізація на клавіатурі: 172.с.
«Кілер+» – перша і водночас найновіша прозова книжка Андрія Любки. Перша, оскільки саме цими текстами він дебютував у жанрі короткої прози, а найновіша, бо спеціально для цього видання автор написав два нові оповідання. У цій збірці відчувається, як письменник шукає свій голос – часом опираючись, а інколи піддаючись впливам своїх улюблених Чарлза Буковські, Мілана Кундери і Єжи Пільха, – будує детективні сюжети, змальовує відверті еротичні сцени, описує заокеанські міста, жартує і провокує. Часто кажуть, що перша книжка письменника є найщирішою, бо саме в ній він відкривається повністю. «Кілер+» – із таких книжок |
| Гримич, Марина Віллівна.
Ажнабія на червоній машині [Текст] : Роман / Гримич, Марина Віллівна. - К. : Нора-Друк, 2018. - 176 с.
Словом «ажнабія» називають в арабських країнах іноземок. Дія роману Марини Гримич відбувається в сучасному Лівані, відомому своїм міжконфесійним розмаїттям, і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі». В центрі сюжету опиняються дві ажнабії-українки - Павлина, заміжня за сунітом Ахмадом, та Віра (лагідно - Вірунчик), дружина шиїта Жаввада. Павлина береться допомогти Жавваду порозумітися з дружиною, однак та несподівано зникає, і в пошуках Вірунчика Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, що несподівано приєднався до компанії, об’їжджають червоною машиною увесь Ліван. Книга пронизана делікатним гумором, який допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході і розкрити секрети міжконфесійного та міжкультурного порозуміння |