Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

На подіумі літературно-книжкової моди - сучасні українські письменники

вересень, 2018 р.

У добірці книжкові новинки від сучасних українських авторів. Тож запрошуємо на зустріч із різнобарв'ям захоплюючих сюжетів, різноманіттям художніх образів, аби пірнути в глибину почуттів героїв, відчути драматургію їх переживань.

Отже, перший серед кращих творців літературних жанрів поет, прозаїк, есеїст, перекладач, ще й трохи джазмен - Юрій Андрухович.

Сама назва роману «Коханці Юстиції», над яким автор працював 27 років, зображаючи події ХVII – XX ст., носить викривальний характер, що не може не викликати від прочитання твору відчуття переваги у читача над нещасними коханцями Юстиції. Окремі життєписи роману достойно номінують на серійну кінематографічну реалізацію.

Найбільш читаний сучасний письменник, батько українського бестселера, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Василь Шкляр – автор художньо-документальної прози «Самотній вовк» (перв. назва «Елементал»). Гостросюжетний трилер про історію українця, вояка французького іноземного легіону. В основі сюжету реальні події порятунку дружини першого президента Чечні Алли Дудаєвої.

А ось реальні події війни на Сході України в романі сучасного письменника і журналіста Богдана Кушніра «На лінії зіткнення. Любов і ненависть». В епіцентрі російсько-українська війна. Гостросюжетні події, надзвичайно напружений психологізм, перемоги і поразки - все, що властиве війні, з документальною точністю зображено у творі Богдана Кушніра.

Роман у новелах «Червнева злива» українського письменника, перекладача, колумніста, блогера, літературознавця Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії: про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, в'язницю, Майдан, кохання, війну. Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відверто. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історії героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутаний клубок.

Корінна донеччанка, українська журналістка, письменниця, сценаристка, яка недавно вивчила досконало і тепер пише свої твори тільки українською, – Ірен Роздобудько. За її сценаріями знято вже 12 фільмів. А нова книга «Прилетіла ластівочка» - авторський дебют у новому для неї жанрі біографічного роману, який написано за сценарієм до повнометражного фільму. В основі сюжету – правда про історію всесвітньо відомого і виконуваного «Щедрика» М. Леонтовича та його загадкове вбивство, версію яку висуває автор.

Андрій Любка – ще один дебютант. Романіст, поет, есеїст, перекладач - плодотворно працює в різних жанрах. Збірка історій «Кілер+» в автора перша у детективному гостросюжетному жанрі, події якої захоплюючі, збагачені дотепними жартами, вдалими провокуваннями, що і властиво детективам. Книга читається на одному подиху.

Книга яскравого представника сучасної української постмодерної літератури Любко Дереша «Спустошення» - це роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі. В цій книжці є атмосфера, є історія про любов і велику таємницю, кожна з яких по-своєму поглинає людину, даючи густе і неперевершене відчуття безнадії й романтики, як це вміє робити тільки Дереш.

Книга драматурга, прозаїка, сценариста, актора, режисера, автора теле- і радіопередач Олександра Денисенка «Тарас. Повернення» - це історія про найтяжчі миті життя генія українського народу Т.Г.Шевченка на засланні у Казахстані, яка дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України - кам'яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, яка шукає співчуття, підтримки, дружби, розуміння, кохання?

Книга дипломанта престижного літературного конкурсу «Коронація слова» Дарини Гнатко «Мазуревичі. Історія одного роду» - це роман про шлях п’яти поколінь одного роду - крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов.

Події Близького Сходу знайшли відображення і в романі відомої української письменниці, етнолога та видавця Марини Гримич «Ажнабія на червоній машині». Міжконфесійні події відбуваються в сучасному Лівані і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі», а в центрі сюжету - дві ажнабії (іноземки) – українки. Використання делікатного гумору допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході.

Сучасна українська література варта вашої уваги!

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки.

Теги: література українська, проза сучасна, нові надходження, автори українські

Андрухович, Юрій Андрухович, Юрій.
Коханці Юстиції [Текст] : Роман / Андрухович, Юрій ; Худож. А.Колядинський. - Книга в суперобкладинці. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. - 304 с. : іл.
Автор «Коханці Юстиції» - «патріарх української літератури», сучасний український поет, письменник і публіцист, лауреат літературної премії Центральної Європи ANGELUS Юрій Андрухович. Його книжки перекладені багатьма європейськими мовами. Цей роман він писав 27 років. На перший погляд це не роман, а вісім з половиною оповідань, зв'язаних не сюжетно, а загальними настроєм і атмосферою. Остання розповідь об'єднує і пояснює всі попередні. Описані події відбуваються в VII–XX століттях у Галичині. Читач побачить злочинців, котрі постали перед судом імперій-окупантів: австро-угорською, польською, німецькою, радянською. У книзі описані не тільки жахливі й огидні злочини, а й слабкості та пристрасні захоплення злочинців. Покарання за них не завжди є об'єктивними, але часто жахливими. Більшість персонажів мали реальні прототипи, також, як і їхні злочинні діяння
Кушнір, Богдан Кушнір, Богдан.
На лінії зіткнення. Любов і ненависть [Текст]: Роман / Кушнір, Богдан Іванович ; Худож.-оформлювач В.М.Карасик. - Харків: Фоліо, 2018. - 273 с. : іл.
Окрім свого доброго імені, Семен Вергун втратив усе - здоров’я, роботу, сім’ю, квартиру - й залишився на роздоріжжі спустошеного життя. Успішний мисливець на таємниці, офіцер стратегічної розвідки, який працював під дипломатичним прикриттям, він опинився в епіцентрі гучного скандалу. Противники із російської контррозвідки намагалися знищити його фізично, але він дивом вижив після подвійної дози невідомого психотропного препарату. Відгородившись від світу, Семен оселився на занедбаній лісовій дачі й прагнув помсти. Людині, яка все втратила, вже ніщо не страшне. Офіцер-розвідник Вергун знаходить відраду на фронті, де зашкалює адреналін й життя наповнюється зовсім іншим змістом. Він таки зустрівся зі своїм особистим ворогом віч-на-віч під час боїв на Сході України, та полювання на нього закінчується несподіваною розв’язкою: у цьому божевільному світі війни любов долає ненависть... Роман створено на основі реальних подій
Шкляр, Василь Миколайович Шкляр, Василь Миколайович.
Самотній волк [Текст] : Роман / Шкляр, Василь Миколайович. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. - 224 с.
«Самотній вовк» (під попередньою назвою «Елементал») - найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання - вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді - до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала? Відповідь на це запитання приголомшить найпроникливішого читача
Гаврилів, Тимофій Гаврилів, Тимофій.
Червнева злива [Текст] : Роман у новелах / Гаврилів, Тимофій. - Львів : Видавництво Анетти Антоненко, 2018. - 416 с.
Роман у новелах «Червнева злива» Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії - про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, в'язницю, Майдан, кохання, війну. Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відкрито. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історії героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутаний клубок
Дереш, Любко Дереш, Любко.
Спустошення [Текст] : Роман / Дереш, Любко. - Львів : Видавництво Анети Антоненко, 2017. - 376 с. : іл.
«Спустошення» Дереша - це неофіційний гімн для мілленіалів та інтелектуальних кочівників. Це роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі. Цю книжку не вийде читати разом - її треба читати наодинці, вдумливо, входячи в її настрій і ритм, вловлюючи її красу. Так вона розкриється для того, хто шукає в літературі глибини. В цій книжці є атмосфера, є історія про любов і велику таємницю, кожна з яких по-своєму поглинає людину, даючи густе і неперевершене відчуття безнадії й романтики, як це вміє робити тільки Дереш
Гнатко, Дарина Гнатко, Дарина.
Мазуревичі. Історія одного роду [Текст] : Роман / Гнатко, Дарина. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2018. - 336 с. : іл.
Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї
Денисенко, Олександр Денисенко, Олександр.
Тарас. Повернення [Текст]: Роман / Денисенко, Олександр ; Перекл. з казах. А.Оринтай, А.Багдат. - Харьков: Книжный Клуб "Клуб Семейного Досуга", 2018. - 336 с.
Це історія про найтяжчі миті життя генія українського народу, яка дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України - кам'яним символом чи все ж таки людиною з плоті й крові, яка шукає співчуття, підтримки, дружби, розуміння, кохання? Відірваний від рідної землі, приречений на тяжку солдатську службу в Новопетровській фортеці у колонізованих Російською імперією землях Казахстану... Сім років поневірянь та мук, коли не можна було вільно творити, а доводилося немовби красти миті натхнення, ховаючись від наглядачів, ховаючись від самого себе… А потім звільнення. Здавалося б, найстрашніше вже позаду. Однак це звільнення стало лише частиною хитрої політичної схеми, у центрі якої опинився Шевченко
Роздобудько, Ірен Віталіївна Роздобудько, Ірен Віталіївна.
Прилетіла ластівочка [Текст] : Роман / Роздобудько, Ірен Віталіївна. - К. : Нора-Друк, 2018. - 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині? Вперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин. Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора
Любка, Андрій Любка, Андрій.
Кілер+ [Текст] : Літературно-художнє видання / Любка, Андрій. - Чернівці : Книги-ХХІ, 2018. - 176 с. - Післямова: Кілер, або Маленька імпровізація на клавіатурі: 172.с.
«Кілер+» – перша і водночас найновіша прозова книжка Андрія Любки. Перша, оскільки саме цими текстами він дебютував у жанрі короткої прози, а найновіша, бо спеціально для цього видання автор написав два нові оповідання. У цій збірці відчувається, як письменник шукає свій голос – часом опираючись, а інколи піддаючись впливам своїх улюблених Чарлза Буковські, Мілана Кундери і Єжи Пільха, – будує детективні сюжети, змальовує відверті еротичні сцени, описує заокеанські міста, жартує і провокує. Часто кажуть, що перша книжка письменника є найщирішою, бо саме в ній він відкривається повністю. «Кілер+» – із таких книжок
Гримич, Марина Віллівна Гримич, Марина Віллівна.
Ажнабія на червоній машині [Текст] : Роман / Гримич, Марина Віллівна. - К. : Нора-Друк, 2018. - 176 с.
Словом «ажнабія» називають в арабських країнах іноземок. Дія роману Марини Гримич відбувається в сучасному Лівані, відомому своїм міжконфесійним розмаїттям, і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі». В центрі сюжету опиняються дві ажнабії-українки - Павлина, заміжня за сунітом Ахмадом, та Віра (лагідно - Вірунчик), дружина шиїта Жаввада. Павлина береться допомогти Жавваду порозумітися з дружиною, однак та несподівано зникає, і в пошуках Вірунчика Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, що несподівано приєднався до компанії, об’їжджають червоною машиною увесь Ліван. Книга пронизана делікатним гумором, який допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході і розкрити секрети міжконфесійного та міжкультурного порозуміння

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ