Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Віршована мозаїка: 12 поетичних збірок, які варто прочитати цієї весни

березень, 2018 р.

Весна – час нових надій, очікування тепла та приємних переживань! А що може краще заінтригувати найтонші струни душі, ніж вдало підібрані в пориві натхнення рядки?

Пориньте у світ поетичних образів, порозмірковуйте про кохання та справжню дружбу, відчуйте трепет переживань поетів. Різні за тематикою, але актуальні та сучасні вірші сподобаються навіть найвибагливішим.

В нашій підбірці на вас чекають як і твори відомих поетів Дмитра Павличка, Сергія Жадана, Володимира Черепкова, Петра Селецького, так і поезії молодих талановитих початківців.

Читайте. Думайте. Насолоджуйтесь.

Усі книжки ви можете знайти у нашому абонементному відділі, звертайтесь!

​Ільницька, Любов Віталіївна. Ільницька, Любов Віталіївна.
Фіалкова поезія весни [Текст] : Поезії / Ільницька, Любов Віталіївна ; Худож. Л.В.Ільницька; Передм. авт. - К. : Самміт-Книга, 2017. - 48 с. : іл.
Поетичні образи весни подарують можливість разом із автором милуватися та розмірковувати над квітковими миттєвостями найоспіванішої пори року. Тематика видання - творче поєднання інтонаційних мотивів весни і фіалок.
Збірка проілюстрована авторськими художніми роботами.
Іващенко, Віталій. Іващенко, Віталій.
Мозаїка життя [Текст] : Поезії / Іващенко, Віталій ; Худож. І.Панаріна. - К. : Кит, 2002. - 348 с. : іл.
Віталій Іващенко - тележурналіст, автор і ведучий науково-популярних програм.
Мозаїка життя - книга віршів на життєві теми... Сім розділів: "Пізнання світу і себе", "Публіцистика", "Радості кохання", "Сльози кохання", "Кохання - що це?", "Усмішки" і "Поезія". Поезія, яку сприймає Ваша Душа, - це частина Вашої аури. Ці поезії допоможуть відчути безцінність і неповторність життя в усіх його проявах і іпостасях. Даруйте поезію близьким, знайомим і Ви побачите, скільки навколо однодумців.
Улюблені вірші про кохання [Текст] : Жіночий примірник / Упоряд. Б.Щавурський. - Тернопіль : Богдан, 2009. - 220 с. : іл.
Це щось неймовірне. Жінки гарно пишуть про кохання, але чоловічі вірші - це взагалі щось таке, яке навіть описати словами неможливо...
Жадан, Сергій Вікторович. Жадан, Сергій Вікторович.
Господь симпатизує аутсайдерам.10 книг віршів [Текст] : Збірка. Літературно-художнє видання / Жадан, Сергій Вікторович. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 512 с.
Ім'я Сергія Жадана відоме не тільки в Україні, а й далеко за кордоном. Поет, прозаїк, есеїст, перекладач, лауреат міжнародних премій, людина, яка об'єднує Схід і Захід... Поезія Сергія Жадана давно стала своєрідною візитівкою сучасної української літератури.
Ця книга - 10 поетичних збірок під однією обкладинкою - найповніше на сьогодні видання творів найулюбленішого українського поета. Ліричні, піднесені, меланхолійні, радісні, щемливі, медитативні, пронизливі, незнайомі і наново відкриті для себе вірші. Читайте. Смакуйте кожен рядок.
Золотоноша, Лілія. Золотоноша, Лілія.
Тепер або ніколи [Текст] : Поезії / Золотоноша, Лілія ; Передм. Д.Павличка. - К. : Фенікс, 2004. - 144 с. : іл.
Нова книжка Лілії Золотоноші - жіночі сповіді про кохання. Лірична героїня автора - сучасна жінка, яка чудово розуміється на тонкощах амурних справ, уміє сплітати хитромудрі інтриги, зачаровувати елегантною грою слів. Для неї Ерос - будівничий мостів між двома особистостями. Саме таку лірику пропонує нам молода, але вже відома поетеса, тема творчості якої - п'янке і шалене кохання...
Звичайно, в добірці є вірші різного плану, деякі - з близькою, а деякі - з дуже глибокою перспективою.
Селецький, Петро Іванович. Селецький, Петро Іванович.
Книга справджень [Текст] : Вірші та поеми / Селецький, Петро Іванович ; Худож. О.П.Селецька . - К. : Вид-во "Фенікс", 2016. - 208 с. : іл.
Творчості Петра Селецького, що стала відомою широкому загалу та здобула визнання у роки Незалежності, притамані глибокий ліризм, витончена афористичність, шляхетність думки, зворушлива чуттєвість.
У книзі сім розділів - як сім нот музичного ре­гістру. Власне, кожен розділ - це справжня «книга в книзі», покликана акцентувати на певному аспекті життя маленької людини у глобальному світі, відобразити одну з його граней...
Павличко, Дмитро Васильович. Павличко, Дмитро Васильович.
Таємниця твого обличчя [Текст] . - К.: Основи, 2015. - 240 с.
«Таємниця твого обличчя» - книжка інтимної і водночас філософської лірики Дмитра Павличка. Чи не вперше в українській літературі автор малює сцени найпотаємніших взаємин між чоловіком і жінкою, що раніше в нас вважалися забороненими. Деякі з уміщених тут віршів завдяки музиці О. Білаша стали піснями.
Справжня любов чоловіка до жінки, жінки до чоловіка - це почування, яке неможливо забути, воно діє як підсвідома пам'ять про чудо й радощі життя.
Ганжа, Степан. Ганжа, Степан.
Відлуння грому [Текст] : Поезії / Ганжа, Степан ; В авт. ред.; Худож. Р.Калиш. - К. : Логос, 2000. - 202 с. : іл.
Нова книжка лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, видатного художника-килимаря Степана Ганжі "Відлуння грому" є поетичною сповіддю, з ліричних строф якої прозирають обриси рідних йому Жорнищ, що на Поділлі, та круговиди найекзотичніших країн, у яких йому, колишньому професійному танцівникові, пощастило побувати. Його віршам притаманна джерельна чистота помислів та висока громадянська позиція. Проникливе слово його пристрасне і емоційне. Поетичні образи ніжні й співчутливі, бо виринають із найпотаємніших глибин серця.
Антологія майданівських віршів Небесна сотня [Текст] : Антологія майданівських віршів / Упор., передм. Л.Воронюк. - Чернівці : Букрек, 2014. - 400 с. : іл.
До антології "Небесна сотня" ввійшли вірші понад двохсот сучасних та інших письменників (з України, Польщі, Білорусі, Франції, Росії, Італії, Канади, США), а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013- лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє...
Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та збе­регти майданівські вірші, написані українською, російською, білоруською, польською, французькою мовами. Антологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».
Черепков, Володимир Федорович. Черепков, Володимир Федорович.
Все залишається у Слові [Текст] : Літературно-художнє видання / Черепков, Володимир Федорович ; Худож. І.Пенчарська. - 2 кн. в суперобкл. - К. : Парламентське вид-во, 2007. - 208 с. : ил.
До книги ввійшли вірші, написані українською мовою вже тоді, як Володимир Черепков став відомим російським поетом. Інтонації, мелодика і зміст поезії залишаються однаково пристрасними і чесними. Що покликало його зробити такий "мовний вибір"? Голос крові - найперша причина. І це ще одне підтвердження того, що дух людський, закодований у слові, такий же невмирущий, як і саме слово
Болабольченко, Анатолій Андрійович. Болабольченко, Анатолій Андрійович.
Вибрані поезії та переклади [Текст] / Болабольченко, Анатолій Андрійович. - К. : Щек, 2010. - 376 с.
Анатолій Андрійович Болабольченко - український прозаїк, поет, перекладач. В його доробку близько 50 книг - прози, поезії та перекладів
Його поетичні твори - це буквально кілька строф, іноді навіть не строф, а рядків, що часто й не претендують на самостійну, завершену річ. Вони існують як щось повсякденне: як будинки і дерева... До них звикаєш, на них майже не звертаєш уваги, і все ж - вони творять життєву гармонію, котра ніколи не набридає: Поетичні мініатюри Анатолія Болабольченка схожі на шматочки мозаїки, з яких зібране велике художнє панно. Кожна окремо - ніби вихоплена з контексту поодинока думка, а вишикувані в певній послідовності - то вже розповідь про людське життя, в якому є і світлі радощі, й сум самотності.
До його книг, як і до річки чи лісу, хочеться повертатися ще і ще, аби побути на самоті, подумати, поміркувати, набратися сили і снаги, розвіяти прикрощі й печалі, щоб потім вкотре збагнути одвічну істину - життя триває.
Даниленко, Мар'яна. Даниленко, Мар'яна.
Іншими очима [Текст] : Поезії / Даниленко, Мар'яна. - Харків : Майдан, 2016. - 100 с.
Її тексти пронизані настроєм часу, щемливим і страшним теперішнім, але вони в хорошому сенсі класичні. Кожен, хто тримався зубами за повітря і коханих у ці страшні три роки, кожен, кому не вистачає любові у її найчистішому сенсі, виваженої, зрілої і сильної, як смерть (ми ж знаємо, що любов сильна, як смерть, і ще сильніша?) - кожен знайде тут рядок для себе...

Звертайтеся за адресою: м.Київ, вул. Л.Толстого, 49.

Довідки за тел.: (044) 288-30-12

Наш Електронний каталог

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ