Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Віднімаючи мрії. Жорна Другої світової війни.

травень, 2018 р.

Минуле оживає в сьогоденні, несподівано ставлячи нас перед випробуваннями, до яких ми далеко не завжди виявляємося готові. Історичні романи, що з’явилися завдяки авторській майстерності, зачарують навіть найвибагливішого читача.

Зі сторінок книг постають приголомшливі історії людської гідності й першого кохання. Герої мріяли про щасливе майбутнє, однак безжальна війна знищила надії. Пекельний вогонь забирав не лише життя – навіть мрії тих, кому вдалося врятуватися.

Тут зібрані тексти про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль на радість спільної надії. Наші книги розповідають про подолання мирними людьми тих випробувань, з якими їх зіштовхнула війна. Автори майстерно доповнили історичне тло чудовими персонажами.

Ткаченко, Ганна Панасівна Ткаченко, Ганна Панасівна.
Спалені мрії [Текст] : Роман / Ткаченко, Ганна Панасівна. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 320 с. : іл.
Війна увірвалася у життя Мар’яниної родини: її чоловік загинув на фронті. Фашисти лютували, забирали останні харчі, кидали в палаючі хати старих і малих. А партизани не поспішали на допомогу мирним жителям… Та ось нарешті прийшли до села радянські визволителі. Чим же обернувся для Мар’яни довгоочікуваний мир? Жінка так мріяла, що її діти побачать світле майбутнє, будуть жити у злагоді та добробуті. Чи справдяться її сподівання?
Шляпікас, Альвідас Шляпікас, Альвідас.
Моє ім'я - Маріте [Текст] : Роман / Шляпікас, Альвідас ; Пер. з лит. Б.Белявців. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2016. - 168 с. : іл.
Роман освітлює одну з білих плям в новітній історії – історію «вовчих дітей». Після Другої світової війни німецькі жінки зі Східної Пруссії відправили багатьох дітей на іншу сторону Німану, де був хліб. Історія німецької дівчини Ренате, що отримала литовське ім’я Маріте, описує трагічну долю багатьох біженців в перші повоєнні роки в Прибалтиці. Роман заснований на реальних фактах...
Баскомб, Ніл Баскомб, Ніл.
Зимова фортеця. Чому Гітлер не зміг першим створити атомну бомбу [Текст] = The Winter Fortress : Роман / Баскомб, Ніл ; Пер. з англ. М.Гоцацюка. - К. : Вид. група КМ-БУКС, 2017. - 416 с.
Події, що розгорталися навколо найбільшого у світі заводу з виробництва важкої води «Норск Гідро», по праву можна вважати найдоленоснішими і водночас найменш відомими широкому загалу сторінками історії Другої світової війни. Страшно подумати, що сталося б із людством, якби у Гітлера таки з’явилася атомна бомба. А нацистська Німеччина перебувала за крок до завершення її розробки. Та завдяки мужності й героїчним зусиллям норвезьких командос і бійців британської спецслужби плани зі створення найпотужнішої зброї, на яку фюрер покладав стільки сподівань, були зруйновані. Роман, написаний за мотивами реальних подій, безперечно, зацікавить і шанувальників історичної та документальної літератури, і тих читачів, які віддають перевагу гостросюжетним творам
Карпович, Ігнацій Карпович, Ігнацій.
Сонька [Текст] : Роман / Карпович, Ігнацій ; Пер. з пол. О.Сливинського. - К. : Комора, 2016. - 176 с. : іл.
Місце дії - колишні польські "креси", територія понад півстолітніх кривавих таємниць і драматичних контраверсій. Тут молодий режисер, улюбленець столичної публіки, випадково натрапляє на історію, що може стати його найбільшим успіхом – чи найфатальнішою поразкою. Доля дівчини, котра в окупованому гітлерівською армією селі закохується в солдата-окупанта, та її родини змушують його згадати про власну трагедію – знехтуваної мови, втраченого грунту...
Генна, Крістін Генна, Крістін.
Соловей [Текст] : Роман / Генна, Крістін ; Пер. з англ. Д.Кожедуба. - К. : Наш Формат, 2016. - 456 с. : іл. - (Художня література).
Франція охоплена вогнем Другої світової війни. В`янн Моріак – сільська вчителька, яка, провівши на війну свого чоловіка, змушена щодня докладати неймовірних зусиль, аби врятувати свою родину. Її вісімнадцятирічна сестра приєднується до партизанського руху. В`янн та Ізабель дуже різні, і на цій війні – у кожної з них свій шлях і свій подвиг
Белфор, Чарльз Белфор, Чарльз.
Паризький архітектор [Текст] = The Paris Architect : Роман / Белфор, Чарльз ; Пер. з англ. М.Гребенюк, О.Кожушко. - К. : Фабула, 2017. - 416 с. - (Лауреати).
Дія цього незвичайного роману відбувається в окупованому нацистами Парижі. Архітектор Бернар Люсьєн, як і безліч інших французів, не надто співчуває євреям, на яких обрушився нацистський терор. Тому, коли заможний підприємець несподівано пропонує йому велику суму за розробку таємних схованок і укриттів для жертв репресій, Люсьєн опиняється перед непростим вибором: або ризинкути життям, або відмовитися від справи, в успіх якої він практично не вірить. Та він професіонал, і поставлене перед ним завдання – свого роду виклик…
Доляк, Наталка Доляк, Наталка.
Загублений між війнами [Текст] : Роман / Доляк, Наталка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 496 с.
Роман описує життєвий шлях талановитого письменника і поета та мужнього воїна Юрія Будяка (Покоса). Здається, подій його бурхливої долі вистачило б не на одне життя. Англо-бурська війна, Перша світова, революція, розпад Російської імперії, становлення УНР, репресії, сталінські табори, Друга світова...
Зелінський, Андрій Зелінський, Андрій.
Соняхи. Духовність на час війни [Текст] : Літературно-художнє видання / Зелінський, Андрій ; Худож. М.Тенгрисов; О.Халабуда. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. - 128 с. : іл.
"Соняхи. Духовність на час війни" – книжка, написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула непроглядна темрява, соняхами запалали на полях української журби
Зузак, Маркус Зузак, Маркус.
Крадійка книжок [Текст] = The Book Thief : Роман / Зузак, Маркус ; Пер. з англ. Н.Гоїн. - К. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 416 с. : іл.
Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінґер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила – завдяки лише цій силі. Бестселер The New York Times! Вражаюча історія, яку розповідає... Смерть! До влади в Німеччині прийшли фашисти. Вперше Смерть побачив маленьку Лізель, коли прийшов забрати душу її братика. Він став свідком того, як дівчинка вкрала першу книжку, і зацікавився її долею. Він приходив до її будинку, де, ризикуючи життям, родина переховувала єврея. Він слухав, як Лізель читала книжки під час бомбардувань. Смерть завжди була поруч. Під час останньої зустрічі він розкриє крадійці книжок свою найбільшу таємницю...
Шмідт, Арно Шмідт, Арно.
Левіафан, або найкращий з усіх світів. Озерний пейзаж із Пoкахонтас.Тіна, або про безсмертя. Гьоте та один із його поціновувачів = Leviathan oder Die beste der Welten. Seelandschaft mit Pocahontas. Tina oder uber die Unsterblichkeit. Goethe und Einer seiner Bewunderer : Збірка. Літературно-художнє видання / Шмідт, Арно ; Пер. з нім. Н.Ваховська. - В суперобкл. - Чернівці : Книги-XXI, 2015. - 212 с.
Ранні оповідання Арно Шмідта написані в експресіоністсько-джазовій манері. Це історії людей, глибоко уражених війною, які шукають себе через кохання, еротику, літературу. Вони провокують, іронізують і своїм інтелектом, стилем, життям повстають проти монстрів «реставраційної» Німеччини 1950-х років – консервативності, клерикалізму, хибних авторитетів і відмови від відповідальності за війну

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши абонементний відділ «Книголюб» за адресою: вул. Льва Толстого, 49.

Додаткову інформацію Ви отримаєте за тел. (044) 288-30-12 та в Електронному каталозі бібліотеки

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ