Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Вільні творити майбутнє!»

Поділіться цією сторінкою:

Протестні акції на Майдані продемонстрували прагнення українців до прав і свобод людини і громадянина, демократичних цінностей, захисту національних інтересів держави та її європейського вибору. Майдан об'єднав українців, які до кінця боролися за свободу і гідність.

 Єдиному народу бути і жити в єдиній країні – Україні!

Книги про Майдан допоможуть максимально точно реконструювати події, нададуть можливість дізнатися всю правду про революційний Майдан, а також зрозуміти думки  і вчинки тих, хто ціною власного життя відстоював честь України і гідність свого народу. Вони жертвували і жертвують собою заради мрії бачити свою країну іншою.

Майдан – війна, що змінила Україну. Пам’ятаємо героїв!

Свобода варта того, щоб за неї боротися й захищати її !

На сайті бібліотеки також дивитися матеріали до Дня Гідності та Свободи :«Вільні творити майбутнє!». 21 листопада – День Гідності та Свободи

Всі представлені книги є частиною фондів нашої бібліотеки. Ви маєте можливість з ними ознайомитись, відвідавши бібліотеку за адресою:  вул. Льва Толстого, 49., конт. тел.: (044) 288-30-12

Ще більше книг в нашому електронному каталозі бібліотеки.

Бердинських, Крістіна Бердинських, Крістіна. Єлюди [Текст] : Теплі історії з Майдану / Бердинських, Крістіна. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2014. - 184 с. Ця книжка - блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. Журналістка Крістіна Бердинських, поспілкувавшись 1 грудня на Банковій із двома медичними волонтерами, написала першу історію про них на своїй приватній сторінці у соцмережі. Автор щодня зустрічала на Майдані таких прекрасних людей, як ці медики. Скромних і водночас упертих і відчайдушних, із різним рівнем доходів та освіти. Хтось із Заходу України, хтось зі Сходу. Чомусь мас-медіа звертали менше уваги на звичайних людей, а саме вони були енергією та духом цих подій. 20 грудня Крістіна створила Facebook-сторінку «Єлюди-maidaners», де почала публікувати історії про майданівців та їхні фото, зроблені камерою мобільного телефону. Вона розмовляла із заможними бізнесменами, які постачали на Майдан дрова й шини, із будівельниками, студентами, волонтерами, координаторами гарячих ліній, із тими, хто працює на кухнях, живе у наметах, художниками, музикантами, культурними діячами. Дуже хочеться, щоби ці історії залишилися не тільки в Інтернеті, а й у пам’яті читачів цієї книжки.
​Гук, Наталя Олександрівна Гук, Наталя Олександрівна. Євромайдан. Звичайні герої [Текст] : Публіцистичне видання / Гук, Наталя. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2015. - 144 с. : іл. - Передмова: с.5; Про авторку: с.140. Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Тут усього потрошку: долання меж і страхів, шалена любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова „неможливо”
Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки [Текст] : Збірка свідчень про події Революції Гідності в Україні / Під ред., передм. Л.Фінберга, У.Головач; Післ. О.Сігова. - К. : Дух і Літера, 2016. - 784 с. : іл. - (Бібліотека спротиву, бібліотека надії). - Передмова: с.9; Одна історія про свідчення: с.775; Над проектом працювали: с.778. Ця книга - збірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 - лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священників, митців - людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану - етапу "народження нової нації". Майдан поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів
Материнська молитва Материнська молитва. Українки – героям Майдану [Текст] : Поезії / Під ред. Л.Сердунич; Передм. Т.Череп-Пероганич, Ю.Пероганича. - К. : Наш Формат, 2014. - 74 с. : іл. - Замість передмови: с.3. У збірнику вміщені поезії, присвячені захисникам України – героям Майдану 2013-14 років. Автори творів – це відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї.
​Матіос, Марія Василівна Матіос, Марія Василівна. Приватний щоденник. Майдан. Війна... [Текст] : Літературно-художнє видання / Матіос, Марія Василівна. - Львів : ЛА "Піраміда", 2015. - 356 с. : іл., фотогр. "Приватний щоденник", мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця "загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан... змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей". У час," коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя", Марія Матіос розпочинає "особисту війну і боротьбу" за "кожну конкретну людину" - боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розгромлених містечках та селах Донбасу - вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, "передаючи своє тепло і співчуття"..
​Амеліна, Вікторія Амеліна, Вікторія. Синдром листопаду, або Homo Compatiens [Текст] : Літературно-художнє видання / Амеліна, Вікторія ; Передм. Ю.Іздрика. - Брустурів : Дискурсус, 2014. - 208 с. Юрій Іздрик у передмові зазначає: "Якби не психічна девіація героя, - що наповнює оповідь дивними, схожими чи то на галюцинації, чи то на ясновидіння мареннями, - ми отримали б біографію цілком пересічного нашого сучасника, що виріс у дитячому будинку, пережив буремні 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів, актуальним маркуванням яких усе ще залишається Майдан. Однак і фантастична особливість героя, і його видіння, що пунктиром проходять через усю книгу, малюючи вже не зовсім упізнавану, а іноді - цілком загадкову дійсність, і своєрідні авторські притчі, які збагачують простір тексту додатковим виміром, перетворюють «Синдром листопаду» на складний поліфонічний твір, де біографічні та історичні реалії - далеко не основні елементи конструкції. Саме через унікальну здатність героя відчувати й переживати чужі страждання авторка вплітає українські події останніх років у контекст новітньої історії цілого світу. І йдеться не так про політичні паралелі (скажімо, Майдану київського і майдану Тахрір у Єгипті), як про те, що в сучасному глобалізованому світі немає і не може бути локальних конфліктів…"
Галушко, Кирилл Юрійович Галушко, Кирилл Юрійович. Майданний семестр. Революционные хроники киевского препода [Текст] : Роман / Галушко, Кирилл ; Худож. А.Коцяк. - Черновцы : Книги-XXI, 2015. - 320 с. : іл. - От автора: с.3. Справжні драми і дуже прості людські стосунки київської зими 2013-2014 років описані в романі автора, який вже давно відомий не як літератор, а як професійний історик та соціолог, популярний викладач і лектор. Двомовність твору – принципова для автора, який вважає, що Україна вище пошуку дріб’язкових відмінностей між її громадянами. Книжка читається великою мірою як річ параісторична. Кирило Галушко приділяє величезну увагу фактурі історичного часу. Це і канва революційних подій, виписаних не завжди чітко документально, однак психологічно і настроєво правдоподібно; і реалії, які можна назвати позаполітичними. Тож книжка становить інтерес як відображення тенденцій громадської думки „освіченого” прошарку киян.
Дневник Евромайдана - К. : Саммит-Книга, 2014. – 184 с.: ил. Революции и политические катаклизмы - сложный период ля каждой страны, в которой происходило подобное. В революцию события происходят ежеминутно, общество зачастую не успевает не то что воспринять и проанализировать информацию, но и осознать происходящее... Спустя некоторое время забываются даже эмоции. Книга «Дневник Евромайдана» фиксирует и фотографирует целый период в сложной и неоднозначной истории Украины. Это первая книга о начале революции, охватывающая время до нового, 2014 года, составленная из избранных статей, опубликованных в период с ноября по декабрь 2013 года.
Процюк, Степан Васильович Процюк, Степан Васильович. Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан [Текст] : Роман / Процюк, Степан ; Післ. Б.Пастуха. - Брустурів : Дискурсус, 2015. - 240 с. : іл. - Під крилами зраненої богородиці: с.232. Цей роман суспільно-історичний – торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає? Новий роман Степана Процюка – це свідомість доби в „хірургічному” розрізі. Усі нутрощі – напоказ. Але тільки так кожен з нас може зрозуміти, хто він такий... Чому на одному плечі сидить невидимий „мамай”, а на іншому „ватник”?
Трач, Надія Степанівна Трач, Надія Степанівна. "Разом - сила!": Риторика українського спротиву [Текст] : Соціолінгвістичні есеї / Трач, Надія. - К. : Кліо, 2015. - 144 с. : іл. - Бібліографія: с.136; Джерела ілюстративного матеріалу: с.142. - Передмова і подяки: с.6; У пошуках дослідницького методу: с.10; Додаток 1. Слогани українського спротиву (2013-2015 рр.): с.107; Додаток 2. Пісні українського спротиву: с.129. У збірці есеїв авторка пропонує читачеві аналіз понад восьмисот слогадів українського спротиву – у фокус потрапляє період Євромайдану 2013-2014 рр. Та подальший розвиток подій у сучасній Україні. В есеях, які мають і наукове підгрунтя, риторику суспільних подій висвітлено у науково-публіцистичному стилі. У мові протесту і подальшого українського спротиву переплелися вербальна агресія і мовне злагіднення, архаїчні і модерні риси, елементи літературних мов і соціолектів.
Фіалко, Ніна Іванівна Фіалко, Ніна Іванівна. Коли брати стають ворогами... [Текст] : Повість-есей: Літературно-художнє видання / Фіалко, Ніна Іванівна ; Вст. ст. І.Дем'янова. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2015. - 368 с. : іл. - Роздуми, висновки, застереження: с.3. - Вст. ст. І.Дем'янова: с.3. Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013-2014 років поглядом „майданутої”. Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити і писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ