Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Українська містика Галини Пагутяк

Поділіться цією сторінкою:

Галина Василівна Москалець, відома як Галина Пагутяк, народилася в родині вчителів на Львівщині. Здобула філологічну освіту в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Але перед тим, після невдалого вступу до вишу, змінила багато професій, працювала і на фарфоровому заводі, і в колгоспі. Пізніше – у школі, краєзнавчому музеї та картинній галереї. Є членом Національного союзу письменників України, працює у правозахисній організації.

ЇЇ прозу називають містичною, фантастичною та химерною, а саму авторку – таємничою. Їй закидають, що вигадані світи для неї цікавіші за реальність, а пані Галина відповідає, що хоче «створювати світи, в яких можна жити не тільки мені, а й іншим. Я хочу, щоб кожен знав, що в цій похмурій буденності існує безліч дверей, які відчиняються в інші світи. І я знаходжу й показую деякі з них», – і додає: «Якщо не можеш знайти дверей, намалюй їх на стіні».

Читаючи твори Галини Пагутяк, поринаєш в чарівний світ, відчуваєш дивовижну внутрішню силу, яка струменить зі сторінок. Вони несуть в собі потужний енергетичний заряд, який обов’язково вплине на читача, наповнені карпатською містикою та неповторним фольклором. Одразу згадуються містичні історичні твори Івана Франка, чарівну містику Лесі Українки, фільми Сергія Параджанова.

Саме за мотивом переказу Франка про спалення опирів в Нагуєвичах під час холери 1831р. Галина Пагутяк написала роман «Урізька готика», який авторка відносить до вершинних своїх творів.

Сьогодні бібліографія пані Галини становить більше 30 книжок, як для дорослих, так і для дітей. Проза Галини Пагутяк перкладена англійською, німецькою, російською, словацькою і хорватською мовами.

Фундаментальною генетичною властивістю мислячої людини є пошуки смислів: чому ми живемо, звідки і навіщо ми з’явилися на цей світ, що таке Любов, Добро, що таке Зло, чим відрізняється Правда від Неправди, що таке родина, дім і чи потрібно і як їх захищати… З пошуків цих вічних смислів і складається духовний світ людини.

Після перших потрясінь, які принесла для українців війна, перед людьми мимоволі встають питання пошуків свого призначення на цьому світі.

Твори Галини Пагутяк зачіпають струни людської душі та підкорюють своєю щирістю. Через містику, таємничість інших світів у книгах Г.Пагутяк завжди проглядає пошук сенсу буття, самопiзнання людини. Саме проблемі вибору i вiдповiдальності перед світом присвячена творчість письменниці, книги якої достатньо широко представлені в нашій бібліотеці.

Пагутяк Галина

В окрузі старовинного галицького містечка Добромиль в часи середньовіччя у вдови, яку вважають відьмою, народжується син. «Байстрюк!» — зневажливо називають хлопчика односельці поміж себе, однак насправді він є дхампіром (сином мертвого опиря і відьми), істотою іншої раси з особливими магічними властивостями.
Саме йому протягом 800 років в різні історичні епохи доведеться стати для добромильської землі опікуном і захисником.
За книгу «Слуга з Добромиля» автор, Галина Пагутяк, яку називають наймістичнішою письменницею України, стала лавреаткою Шевченківської премії 2010 року

Пагутяк Галина

Роман «Зачаровані музиканти» Галини Пагутяк ставить перед читачем одвічні питання про сенс життя та справжні цінності в ньому. Його головний герой, Матвій Домницький, вирушає в містичну подорож у пошуках Прекрасної Пані, його шлях до неї - це й дорога до розуміння самого себе. Поєднання прозорого відшліфованого стилю з розглядом неперехідних філософських проблем створює враження глибокої води, в якій прагнеш роздивитися дно

Пагутяк Галина

Місце, де можна знайти абсолютний захист, чи існує воно? Писар Східних Воріт відчиняє двері кожному, хто потребує його, Писар Західних Воріт зачиняє двері за кожним, хто віднайшов у собі силу повернутись знову у світ людей: Антон і Яків, як перша і остання літери абетки, з якої складається мова віри, надії й любові. Вона зрозуміла тим, хто мешкає у Притулку, вона може стати зрозумілою і тобі. Формула порятунку, метафора освіченого серця – тобі є над чим замислитись, якщо ти ще не розучився цього робити. Втім, роман-утопію Галини Пагутяк можна просто читати й так, адже ми всі вміємо читати, хіба ні?

Пагутяк Галина

В романі-містерії «Путівник розгублених» письменниця дивує багатством мови та символічністю образів, містикою і трагізмом людських доль - українки Марії та єврея Йони, які одержимі золотим містом Єрусалимом, небесним і земним, і потрапляють до нього... через підземний прохід і підземне озеро з печери карпатської гори.
Однак центральною темою роману є митарства людської душі, яка шукає заспокоєння саме на Святій Землі і зустрічається тут із собі подібними - розгубленими душами

Пагутяк Галина

До книги Галини Пагутяк "Пан у чорному костюмі з блискучими ґудзиками" увійшли найкращі зразки ґотичної прози знаної української письменниці - однойменна повість, роман "Урізька ґотика" та міфологічний есей "Уріж та його духи"

Пагутяк Галина

"На світі є дуже мало речей, яких неможливо уникнути. Наприклад, смерті чи беззахисності. Смерть можна полегшити надією на інше життя, беззахисність - надією на захист. Але у вічності ми беззахисні і смертні". Ці слова Галини Пагутяк можуть бути лейтмотивом до всієї книжки "Небесна кравчиня", хоча кожен її твір має власний ключ до прочитання. До "Книги беззахисності" з майбутнього десятикнижжя письменниці ввійшли повісті "Соловейко", "Гірчичне зерно" та "Небесна кравчиня", романи "Смітник Господа нашого" і "Біографія Леонтовича". Ця книга відображає важкий шлях і вперту боротьбу беззахисної людської душі у нашому жорстокому світі

Пагутяк Галина

Бог створив її жінкою згідно зі своїм планом, жінкою в Бориславі, місті, куди вона змушена повертатись, бо більше немає куди, і навіть вважати це за щастя - повернутись додому, де за її гроші купили братові диплом, зробили євроремонт і далі потребують її грошей. Ліля дасть, Ліля купить, Ліля заплатить борг. Ліля - багата. Ліля - каріатида, яка тримає разом з іншими каріатидами небо над Бориславом…

Пагутяк Галина

Це книга подорожніх нарисів Галини Пагутяк. У ній загалом згадується 23 населених пункти, в яких побувала авторка. Зокрема, там є цикли «Довкола Урожа» і «Довкола Добромиля», описуються такі містечка як Самбір, Судова Вишня, Борислав, Дрогобич, Броди, Рава-Руська, Миколаїв, а також села. «Містечка і села Галичини пережили страшну катастрофу. Вони були поліетнічні – там жили євреї, поляки, українці, вірмени і вони якось жили – по-різному, але в основному дружно. З Другої світової війни починається страшний терор, там залишається тільки те українське населення, яке вижило, зі Сходу присилали інших людей, багатьох не з власної волі… І вони з того всього починали щось ліпити, розбудовували совкові містечка, проте старого так дуже не руйнували. Але те, що сталося за 90-х років, – це катастрофа, коли, в тому числі, почали перебудовувати хрести

 Пагутяк Галина

Що можуть вдіяти п"ятнадцятирічні підлітки перед ненаситною Імперією, яка посягнула на їхнє Королівство? Тільки виступити на захист Батьківщини. Як рятувати Королівство - читаємо у авантюрно-фантастичному романі для підлітків. Можливо, нам усім згодиться революційний досвід героїв з Королівства

 Пагутяк Галина

Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати підлітки і коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з’явитись? Про все це дізнаєтесь із нашого, Серединного світу.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ