Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Скарбниця закодованих знань людства

Поділіться цією сторінкою:

Світ змінюється... Бібліотека змінюється разом з ним. Бібліотека – це організм, який буде живим тільки тоді, коли він змінюється разом із суспільством в цілому та користувачами зокрема. У читачів біблотек ніколи не зникне потреба в книгах, читанні та інформації, вона була і буде завжди. За словами одного з братів Капранових, "читаючі люди складають еліту нації".

Готуючись до відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, Молодіжна підготувала книжкову виставку  "Скарбниця закодованих знань людства", на якій представлена цікава та актуальна  література.

                                    

Пол, Памела. Пол, Памела.
Як виховати читача = How to Raise a Reader : Популярне видання / Пол, Памела ; Пер. з англ. О.Стукала; Худож. Д.Яккаріна та ін. - К. : ArtHuss, 2020. - 264 с. : іл.
Коли літературні поради стають твоїм фахом, чому б не поділитись улюбленими книжками й рекомендаціями для батьків немовлят, дошкільнят і самих юних читачів? Редакторки «The New York Times Book Review» Памела Пол і Марія Руссо написали не лише про те, як читати дітям різного віку (від народження й до старшої школи), а й про те, що їм краще читати. Зручно поділена на «вікові» й «тематичні» рубрики книжка може стати комплексним путівником у світ дитячої психології й літератури - короткі анотації чергуються тут із дуже практичними порадами, як прищепити малюкам любов до книжок, відповідями на поширені запитання й розвінчуванням міфів. Зручним і приємним додатком до українського видання стали примітки про українські переклади згаданих видань.
Браун, Пітер. Браун, Пітер.
Засіло в голові. Наука успішного навчання : Науково-популярне видання / Браун, Пітер ; Пер. з англ. Ю.Кузьменко. - К. : Наш Формат, 2019. - 240 с.
Вважається, що для ефективного навчання потрібна практика і ще раз практика. Багато хто переконаний: якщо багато повторювати, то можна надовго запам'ятати. Але насправді це не так. Дослідження доводять, що повторення не сприяють засвоєнню матеріалу, на відміну від деяких порівняно простих методик. Наприклад, краще переказувати інформацію, ніж просто перечитувати, знання ліпше засвоюються, якщо розглянути їх у ширшому контексті, а об'єднання знань у так звані ментальні моделі спрощують запам'ятовування складного матеріалу.
Горслі, Кевін. Горслі, Кевін.
Пам’ять без обмежень. Потужні стратегії запам’ятовування = Unlimited Memory: How to Use Advanced Learning Strategies to Learn Faster, Remember More and be More Productive : Науково-популярне видання / Горслі, Кевін ; Пер. з англ. О.Кацанівської. - К. : Наш Формат, 2019. - 128 с.
Автор цієї книжки все дитинство та юність страждав на дислексію. Та вже за 10 років після закінчення школи побив світовий рекорд із запам’ятовування перших десяти тисяч цифр числа Пі. За допомогою пропонованих Горслі інструментів, стратегій та вправ із тренування пам’яті, ви не лише зможете працювати більш ефективно та креативно, а й піднімете рівень своєї ерудованості. Кевін Горслі - професійний лектор міжнародного рівня, тренер з мотивації та креативного мислення та кількаразовий рекордсмен із запам’ятовування. Його роботи були відзначені The Oprah Magazine, Time, Forbes на численних телевізійних і радіо-шоу.
У цій книжці Горслі пропонує власну методику тренування уваги та зосередженості, яка допоможе перетворити безлику інформацію на добре структуровані дані, які залишиться у вашій голові надовго.
Кінг, Стівен Кінг, Стівен.
Про письменство. Мемуари про ремесло = On Writing. A Memoir of the Craft : Популярне видання / Кінг, Стівен ; Пер. з англ. О.Любенко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 272 с.
Надзвичайно, незвично, захопливо! «Про письменство» — найбільш незвична книжка від Кінга. Це не тільки мемуари і не просто автобіографічний нарис - поряд із роздумами про мистецтво слова автор ділиться професійними порадами.
Ця книжка - не просто відверта іронічна оповідь Кінга про його перші літературні потуги та відмови; успіх і славу; згубні звички та їх подолання; страшну аварію 1999 року, яка змусила письменника переосмислити життя; і нарешті, про кохання до Жінки, яка розділяє з ним найбільші радості й підтримує в найгіркіші миті. Також у ваших руках - цінний посібник для авторів усіх жанрів, які хочуть писати краще та вміти «продавати себе»: основи стилю, робота з сюжетом і героями, редагування власних творів, шляхи входження на ринок та пошуки своєї ніші. Усе це підкріплене живими прикладами, як треба і не треба робити - включно з ранньою чернеткою власної оповідки Кінга з авторськими рукописними примітками! Стівен Кінг, інколи сам дивуючись, показує, як сюжети його книжок кореняться в життєвих пригодах і спостереженнях, виростають із геть несподіваних деталей, як автор може брати героїв і події з життя – але й самі придумані ним герої та події готові теж увійти в життя автора зі сторінок його книжок. Приємний бонус - два списки якісної літератури, рекомендованої Королем горору!
Сінгер, Пітер Сінгер, Пітер.
Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж = LikeWar: The Weaponization of Social Media : Популярне видання / Сінгер, Пітер , Брукінг, Емерсон Т. ; Пер. з англ. Я. Лебеденка. - Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - 319 с.
Facebook - як поле бою, а Instagram - ніби концентраційний табір вільного часу із «лайками»-наглядачами. Сюжет для кіберпанку? Аж ніяк. Наше сьогодення. У світі протягом тривалого часу точиться війна - віртуальна. Із цілком реальними наслідками, часто кривавими та смертельними, коли необережний пост може стати епітафією, а невинна «вподобайка» - приводом для арешту. Такі випадки давно стали нормою. Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітів та мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж авторитаристами, революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США й багатьма іншими фігурантами онлайн-життя. Ласкаво просимо до cвіту соцмережевого періоду!
Бабкіна, Катерина Бабкіна, Катерина.
Звичка писати. Книжка-зошит для роботи зі словом, натхненням та собою : Видання для організації дозвілля / Бабкіна, Катерина ; Худож. А.Бринза; Худож.-оформл. Е.Вольскі. - К. : Комора, 2020. - 136 с.
Це книжка-зошит для роботи зі словом, натхненням та собою. Нею можна скористатися, щоби краще пізнати себе як інструмент письма. Зрозуміти саме свої цілі, мотивації, страхи, бажання, потреби й можливості та з’ясувати для себе, чого і навіщо ви хочете від слів, історій, образів. А можна просто помалювати чортиків і трішки розважитися. Вправи та рекомендації звірені з найкращими програмами навчання письму в світі та перевірені на понад двох тисячах живих людей, які були учасниками курсів, інтенсивів та воркшопів Катерини Бабкіної і які потім видавали свої книги, створювали успішні блоги чи перемагали в літературних конкурсах. Тож не зволікайте - швидше сідайте за книжку-зошит і не ігноруйте вправ. Вони захоплюють!
Гейг, Метт Гейг, Метт.
Опівнічна бібліотека = The Midnight Library : Роман / Гейг, Метт ; Ред. Р.Трифонова; Пер. з англ.Г.Яновської. - Харьков : Жорж, 2021. - 416 с.
Десь між життям і смертю існує бібліотека з незліченними книгами. І кожна з них - це історія паралельної реальності. В одній книзі викладена історія вашого життя таким, яким воно є; в інших - історії життів, які ви могли б прожити, якби в певний момент наважилися щось змінити. Уявіть, що у вас з’явилася можливість піти в таку бібліотеку і переглянути всі варіанти… Нора Сід - одна з тих, хто отримав такий шанс. Обираючи книги в Опівнічній бібліотеці, Нора проживає свої нові життя - ті, в яких зробила інший вибір: стала науковицею, спортсменкою, рок-зіркою, вірною дружиною
Дідьєлоран Ж.-П. Дідьєлоран Ж.-П.
Читець у ранковому експресі = Le Liseur du 6 h 27 : Роман / Дідьєлоран, Жан-Поль ; Пер. з фр. А.Біласа. - Харків : Віват, 2017. - 208 с.
Життя непримітного працівника книгобійні (заводу з утилізації книжок), чиє ім’я недоброзичливці перекручували на Блазень-Потвора, замкнулося в коло «дім - робота - дім», тож порятунком від одноманітної буденності стало читання вголос у ранковому експресі дорогою на роботу. Він сідав на початку вагона та читав сторінки з книжок, урятовані з черева книгодробарки. Це тривало б вічно, якби він не знайшов флешку зі щоденником молодої жінки на ім’я Жулі… Тепер його життя зміниться безповоротно!
Осійчук, Ореста Осійчук, Ореста.
Абрикосова книгарня : Роман / Осійчук, Ореста. - К. : Наш Формат, 2021. - 240 с.
Марія Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття. Це історія дитячої дружби й недитячих зрад, родинних скелетів у шафі та любові, яка крізь століття рятує життя і без спільної крові таємниче поєднує двох однофамільців.
Ореста Осійчук - українська письменниця, авторка циклу романів «АЙХО», володарка першої премії міжнародного конкурсу «Коронація cлова» й відзнаки «Найкращий дебют» порталу «БараБука», лауреатка Всеєвропейського конвенту «Єврокон».
Палинський, Віктор Палинський, Віктор.
Бібліотекар : Новели й оповідання / Палинський, Віктор. - Львів : Апріорі, 2013. - 244 с.
Нова книжка прози відомого українського письменника Віктора Палинського - це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, поринувши у світ невичерпної уяви та даровитого хисту. Його герої екстравагантні та несподівані, а їхні світи - можливості магічних перевтілень, містичних пошукувань. Звернімося до „Бібліотекаря"!

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ