Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Мистецтво – молитва душі!...

Поділіться цією сторінкою:

Чи ми сьогодні не заблукали в інтернет-лабіринтах? І дорогу до прекрасного через це не забули?

Згадаймо, коли востаннє відвідували музеї, картинні галереї та інші заклади мистецтв?

Хіба людина може бути байдужою до краси? Адже під знаком високого мистецтва ми прямуємо до радощів, красою перемагаємо, нею молимося…

Отож, хто читає зараз ці рядки, невеличкий тест для розминки:

Про це і багато іншого цікавого з творчої спадщини видатних світових художників ви зможете дізнатись, познайомившись з унікальною колекцією «Великі художники», яка тільки-но надійшла для читачів нашої бібліотеки.

В колекції картини голландських, фламандських, німецьких художників: Леонардо да Вінчі, Рубенс, Караваджо, Ренуар, Гоген, Ван Гог, Гойя та ін..

30 томів світового живопису. В кожному альбомі 50 ілюстрацій, витончено викладений біографічний матеріал, історія створення полотен та безліч цікавих фактів з життя художників. Пориньте у світ високого мистецтва разом із серією «Великі художники».

 

 

 

 
 

 

Сандро Боттічеллі [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.6)

Кращий представник мистецтва італійського Відродження XV ст. Сандро Боттічеллі. Його твори вирізняються витонченістю і аристократичною вишуканістю. Картини пронизані почуттям особистих переживань, які відображають складні протиріччя епохи. Релігійна символіка, надто розповсюджена в середньовічному мистецтві, не властива Боттічелі, але багато творів присвячує церкві, розписам для капел. Популярні серед них: «Святой Себастьян», «Поклонение волхвов», «Благовещение», «Три искушения Христа», «Святой Августин», «Коронование Марии» та ін.

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

 

Рафаель [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.1)

Подібно виверженню вулкану епоха Відродження вибухнула видатними іменами на всіх континентах. Одним з найяскравіших представників був «Божественный Санцио» - так співвітчизники звали Рафаеля Санті. Неперевершений майстер портрету, декору, він, разом з тим, і архітектор, монументаліст і навіть поет. Поціновувачі творчості Рафаеля і в наші дні віддають перевагу його прекрасним «Мадоннам».

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Тиціан [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.19)

XVI століття… Народжується ще один художник усіх часів і народів. Він один із чотирьох титанів (Леонардо да Вінчі, Рафаель, Мікеланджело) італійського Відродження, живописець Венеціанської школи, - Тиціан (Тиціано Вечелліо). Уже за життя його звали «королем живописців і живописцем королів». Образи його тендітні, урочисті в поєднанні з натхненням і буденною реальністю, іноді з відчуттям трагізму. Глобальні історичні події, які відбувались в період високого розвитку Венеції, відтворені на полотнах його картин. Багата спадщина робіт на міфологічні теми, євангельські сюжети («Венера и Афонис», «Мать Долороса», «Венера с зеркалом», «Похищение Европы», «Кающаяся Мария Магдалина», Оплакивание Христа», «Положение во гроб» та ін.).

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Дієго Веласкес [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.10)

Видатний іспанський живописець XVII – XVIII ст. Дієго Родрігес де Сільва Веласкес. Картини його щирі і «холодні», життєві і утаємничені, але завжди надзвичайно талановиті, як і саме життя майстра. Багата жанрова різноманітність: від портрета до жанрових картин («Двое юношей у стола», «Христос в доме Марии и Марфы», «Портрет Гаспара де Гусмана, герцога Оливареса», «Портрет Изабеллы Бурбонской» та ін.).

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Харменс ван Рейн Рембрандт [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.16)

Більше шестисот живописних картин, трьохсот офортів і півтори тисячі малюнків складають спадщину ще одного видатного голландського художника XVII ст. Хто не знає «Данаю» - одну із найцнотливіших картин світового живопису? Мистецтвознавці її називають піснею пісень Рембрандта. В зображеній жіночій постаті не знайти пропорцій Джорджоне чи елегантності Веласкесової Венери, але надто захоплююча чарівність живопису, сильне світловипромінювання Данаї в мерехтінні дорогоцінних тканин і металів, освітлених ніжним золотистим сяйвом, таке не може не вражати. Бо чим пильніше вдивляєшся в полотно, тим більше відчуваєш чародійну владу Рембрандта. Серед шедеврів «Святое семейство», «Еврейская невеста», «Возвращение блудного сына». Блискуче завершив художник свій творчий шлях всесвітньо відомою картиною «Возвращение блудного сына», в якій відтворені риси автопортрету самого художника. Все життя Рембрандт бачив себе в ролі блудного сина. Залишивши світу багатющу спадщину, помер художник в забутті і злиднях.

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Клод Моне [Текст]. - К: ЗАТ „Комсомольська правда – Україна”, 2010. – 48 с.: іл. - (Колекція „Великі художники”: Т.4)

Наповнена подіями історія живопису Франції XIX ст. О.Ренуар, Фридерік Базель, Альфред Сіслей шукали нові шляхи в мистецтві. До них належав і Клод-Оскар Моне. Всі вони стали імпресіоністами. Стиль Клода Моне – моделювання форми кольоровими плямами, статури людей позбавлені чітких обрисів. Захоплення ефектами природного, натурального освітлення викликане зверненням до пленеру. Робота, яка принесла художнику популярність, - «Камилла» або «Женщина в зеленом платье», на ній зображена його дружина. Вражаюче передано світло, що падає на обличчя Камілли. Натюрморти він писав переважно на природі. Об’єктом живопису був сад, квіти: «Натюрморт с грушами и виноградом». Засобом художньої виразності стали картини, які втрачають сюжетність, тому що художник прагне до безпредметності. Твори пізнього періоду творчості були на межі предметного і безпредметного.

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

Всі запропоновані видання є частиною фондів нашої бібліотеки і ви можете їх отримати, відвідавши нас за адресами: вул. Л.Толстого, 49, тел.: 288-30-12 та Повітрофлотський пр.-т, 10, тел: 248-29-92

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ