Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 13.08.2019 р.

Розстріляне відродження – революція в українській літературі

У Міській молодіжній бібліотеці протягом тижня вшановували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій в Україні. До цієї теми провели мультимедійну презентацію, огляди літератури, бесіди. 

Голодомор - не єдина трагедія українського народу. Друга не менша трагедія - знищення мозку нації, адже коли знищується мозок нації, то це веде до її жахливого занепаду.

Мультимедійна презентація «Розстріляне відродження – революція в українській літературі», на якій були присутні старшокласники 165 школи, розкрила інформацію про більшовицький терор 30-х років, що прийшов на зміну українському відродженню 20-х років і зупинив розвиток української літератури. Значна частина молодих талановитих письменників, поетів, діячів культури загинула в сталінських тюрмах.

Саме про цих людей прийнято говорити, що вони символізують «Розстріляне відродження».

У 30-ті роки XX століття Україна втратила не лише ціле покоління, а й багато ідей, які митці вкладали у свої твори. Була знищена і загублена величезна кількість робіт, які могли б зробити вагомий внесок у формування самоідентичності української нації в майбутньому, стати її гордістю. 

Зустріч у бібліотеці зі школярами, які переглянули презентацію, є даниною пам’яті всіх безвинно убієнних, хто загинув від кровавого молоха радянської доби і водночас застереженням для сучасної інтелектуальної еліти, яка має брати на себе відповідальність за все, що відбувається в суспільстві, адже злочинні режими відтворюються дуже швидко, і якщо цьому не запобігати, саме еліта нації першою потрапляє в пастку.

Приємно вразила небайдужість і зацікавленість молоді такою серйозною темою, бо без пам’яті про свою історію немає майбутнього.

«Не спи, моя рідна земля,

Прокинься, моя Україно.

Відкрий свої очі у світлі далеких зірок.

Це дивляться з темних небес

Загиблі поети й герої

Всі ті, що поклали життя за майбутнє твоє».

(фрагмент пісні «Не спи, моя рідна земля» групи «Мандри»)

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ