Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою МСМБ було приємним, цікавим та корисним для вас. Будь ласка, допоможіть нам зробити бібліотеку ще краще, дайте відповідь на декілька питань.
Останнє оновлення: 21.08.2019 р.

«Парфуми: Історія одного вбивці» - класичний взірець постмодерністської прози

У читальній залі бібліотеки в дискусійному клубі «Книжкові бесіди: зарубіжний формат» обговорювали творчість Патріка Зюскінда та його відомий роман «Парфуми: Історія одного вбивці», який вийшов у 1985 році і став бестселером. Він приніс авторові премію Гутенберга за найкращий іноземний роман у 1986 році в Парижі.

Всім відомо, що іноді популярність вривається в людське життя раптово, як сніг на голову. Прославити Вас можуть і ексцентрична витівка, і виконана пісня, і написана книга... Так одного разу Патрік Зюскінд показав світові свій роман «Парфуми» і саме тоді все змінилося. Чим зараз живе цей таємничий письменник, людина, чия книга розійшлася багатомільйонними тиражами і була переведена на 45 мов, запитаєте Ви. Дивно, але про Патріка Зюскінда відомо небагато: незважаючи на всесвітню популярність, він вважає за краще триматися в тіні і залишатися інкогніто для численних шанувальників своєї творчості та допитливих журналістів. Письменник мовчить як літератор вже з 1991 року, він не дає інтерв'ю і не дозволяє себе фотографувати: до нинішнього моменту існує всього чотири документально зафіксованих розмови з творцем «Парфумера» і рівно стільки ж його фотографій. А популярність його роману не зменшується, його читають, обговорюють, аналізують. Так всіх учасників дискусії цікавило питання: це роман про безумця або про генія? Хто цей Гренуй: псих, маніяк або геніальний винахідник?

Обговорення було емоційним, сперечалися, висловлювали свою особисту думку, але всі погодилися, що ця книга про велику людину, яка народилася не в той час і, власне, не в тому місці. Гренуй (головний герой роману) - великий парфумер, людина, яка володіє неймовірно чутливим нюхом і мріє володіти всім світом за допомогою запаху. Але ось біда: з'явився він на світ внаслідок випадкового зв'язку його батьків, абсолютно випадково вижив, і зовсім не випадково виявився нікому не потрібним. Один серед тисяч людей і ніхто, жоден з цих тисяч не мав бажання йому пояснити елементарну річ: що таке добре і що таке погано. Зюскінд прекрасно показав, як людина перетворюється в бранця, втрачаючи самовладання. Запах - це хаос, побудований на контрастах, адже найвишуканіші парфуми - це неповторне змішання контрастів. Вони зводять з розуму, викликають сильні емоції, яким неможливо протистояти.

Кожного з присутніх вразило наскільки логічно Зюскінд описує внутрішній світ головного героя, його метання, бажання і страхи, настільки суворий і неймовірний його життєвий шлях, що роман проти волі викликає змішане почуття захоплення і подиву.

Від книги неможливо відірватися до самого фіналу, абсурдного, несподіваного і єдино вірного.

До наступних зустрічей у дискусійному клубі.

Для обговорення обрано творчість Анджея Сапковського, а саме книгу «Відьмак».

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Допоможіть молодіжній бібліотеці

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці - Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки): (044) 288-23-36

ВГОРУ