Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Відеоролик «Наркотики та підлітки»

Поділіться цією сторінкою:

Молодіжна бібліотека підтримала інформаційну кампанію Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради  (КМДА)  на виконання заходів Міської цільової програми «Громадське здоров`я» на 2022-2025 роки

Наркотики та підлітки

Поняття "наркотик" походить від грецького "narcoticos" - заколисливий. Воно застосовується до всіх отрут і речовин, що здатні викликати ейфорію, мають снодійну, заспокоюючу біль чи збудливу дію.

Фахівці МОЗ опитали більше 7,5 тис. школярів старше 15 років і студентів. Як з'ясувалося, 25,4% з них мають досвід вживання наркотичних речовин. Найбільш поширеними є марихуана і гашиш (16%). Як правило, більшість підлітків починають стикатися з наркотиками з 13 років. Діти вперше пробують їх з цікавості, причому більше 12% школярів хоча б раз вживали марихуану. При цьому, більше половини цих дітей, мають досвід неодноразового вживання, що говорить про всю серйозність проблеми підліткової наркоманії.

Ці дані містяться в  звітах Міністерства охорони здоров'я, які ілюструють ситуацію з обігом наркотиків в Україн.

Сьогодні фахівці розрізняють два основних типи причин підліткової наркоманії: соціальні і психологічні.

До соціальних причин підліткової наркоманії відноситься недостатня турбота і контроль з боку батьків. Психологічними причинами наркоманії є те, що підлітки у віці 12-15 років переживають інтенсивну зміну фізіології тіла і психіки на гормональному фоні.

Наслідки підліткової наркоманії:
Наслідки є дуже негативними. Молоді наркомани можуть страждати від затримки в інтелектуальному і фізичному розвитку, у них спостерігаються порушення роботи функцій внутрішніх органів, психічні відхилення, у дівчат – порушення менструального циклу і безпліддя, а у чоловіків – імпотенція. Також нерідко виникають супутні захворювання, що передаються через укол шприца або статевим шляхом: гонорея, сифіліс, ВІЛ, а також інші інфекції.

Відеоролик розповідає як виявити вживання наркотичних речовин підлітками і допомогти уникнути їх використання.

При виявленні підліткової наркоманії або обґрунтованій підозрі, необхідно негайно звертатися до нарколога в наркологічну клініку для проходження діагностики та лікування.

Відеоролик «Наркотики та підлітки» знаходяться за посиланням.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ