Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Вітаміни. Вітаміни групи В. Частина І

Поділіться цією сторінкою:

Вітаміни групи В (Рибофлавін) активізують розумову діяльність, підвищують працездатність, регулюють вуглеводний обмін і водний баланс, забезпечують нормальне функціонування нервової та серцево-судинної систем, сприяють покращенню стану шкіри, підтримують зір.

Вітамін B відноситься до ряду водорозчинних вітамінів і відіграє ключову роль у забезпеченні нормального функціонування мозку і нервової системи, а також формування крові. Вітамін В, як правило, бере участь у метаболізмі кожної клітини людського організму, особливо це стосується синтезу та регулювання ДНК, а також синтезу жирних кислот і виробництва енергії.

Найбільш поширеними формами вітаміну групи В є:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі знають, що вітамін B важливий, інакше про нього стільки не говорили б. Але який вплив має цей вітамін на організм?

Кращі харчові джерела вітамінів групи В, особливо вітаміну В12, це: продукти тваринного походження (м’ясо, птиця), дріжджові екстракти, спаржа, броколі, шпинат, банани, картопля, курага, фініки та інжир, молоко, яйця, сир, йогурт, горіхи і боби, риб, коричневий рис, паростки пшениці, цільнозернові злаки, горіхи, насіння, авокадо. Вітамін В6 міститься в квасолі, грецьких горіхах, пивних дріжджах, яєчних жовтках, моркві, капусті, картоплі.

Вітамін В1 (Тіамін) водорозчинний вітамін, який відіграє важливу роль у метаболізмі. Тіамін бере активну участь у багатьох метаболічних процесах і має вплив на роботу практично кожної клітини організму. Особливо тіамін важливий для підтримки нормальної діяльності нервової системи. Якщо вітамін надходить до організму у недостатній кількості, то порушується синтез медіатора ацетилхоліну, що, у результаті, призводить до порушення функцій нервової, серцево-судинної, травної та ендокринної систем.

Вітамін В1 необхідний і для нормальної мозкової діяльності, так як він нормалізує мозковий кровообіг, підвищує здатність людини до навчання, а крім того, бере участь у процесах кровотворення. Також тіамін має й антиоксидантні властивості. Цей вітамін зменшує негативний вплив алкоголю і тютюну, захищає організм від інфекційних агентів та уповільнює процеси старіння.

Симптоми при дефіциті тіаміну

Передозування вітаміном В1 практично неможливе, а його дефіцит призводить до тяжких порушень. Так як тіамін бере участь у багатьох фізіологічних процесах в організмі, то його недостача може проявлятися безліччю різних симптомів, серед яких виокремлюють:

Добова потреба в тіаміні

Добова потреба в тіаміні для дорослого чоловіка становить 1,2 міліграма, а для жінки – 1,1 міліграм. Підвищені дозування вітаміну В1 необхідні людям з підвищеною функцією щитовидної залози, а також при занадто високих фізичних навантаженнях, щоб забезпечити повною мірою всі потреби організму в умовах підвищених фізичних навантажень .

Продукти, що містять тіамін

На щастя, вітамін В1 міститься в багатьох рослинних і тваринних продуктах, тому при повноцінному харчуванні у здорової людини не повинен розвиватися його дефіцит.

Джерела тіаміну рослинного походження: пшениця, насіння соняшника, нешліфований рис, гречка, квасоля, горох, сочевиця, боби, волоські горіхи, вівсяна крупа, морква, шипшина, картопля, смородина, м’ята, шпинат, щавель, родзинки, слива, суниця, зелень, апельсини.

Джерела тіаміну тваринного походження: яловичина, свинина, печінка, серце, нирки, мозок, риба і морепродукти, яйця (яєчний жовток), молоко і молочні продукти.

 

Слідкуйте за правильним харчуванням та будьте здорові!

 

 

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ