Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Жінки у визвольній війні

Поділіться цією сторінкою:

Пропонуємо до вашої уваги дивовижну книгу Романа Коваля «Жінки у визвольній війні. Історії, біографії, спогади. 1917–1930», яка входить до серії «Видатні українці» бібліотеки Історичного клубу «Холодний Яр».

Це унікальне видання є, по суті, першою спробою зібрання та систематизації значного обсягу найрізноманітніших матеріалів (документів, споминів, нарисів, світлин) про славних українок-революціонерок, які в буремні роки доби УНР і подальшої російсько-більшовицької окупації на рівні з чоловіками виборювали вільну Україну в лавах оборонців української держави і визвольного руху, проявляючи чудеса хоробрості, відваги, розсудливості та милосердя. Тим, що вміли і воювати, і гоїти рани, будучи військовими командирами, отаманшами, розвідницями, зв’язковими, підпільницями, сестрами милосердя, присвячено понад 400 сторінок великоформатного видання, в якому крізь призму жіночих доль представлено один із найвеличніших і найтрагічніших періодів в історії України.

Це неймовірне зібрання, яке можна сміливо назвати історією українського героїчного жіноцтва, здатне захоплювати, дивувати і надихати – як жінок, так і чоловіків. І особливо може бути корисним для українських дівчат, яким сьогодні так потрібен яскравий приклад справжнього громадянства, патріотизму, героїчної звитяги і самопожертви, що сторіччя тому демонстрували українські жінки на полі бою, в льохах і катівнях контррозвідок у боротьбі «за краще завтра Нації».

Роман Коваль – громадський діяч, письменник, краєзнавець, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття. Член Національних спілок журналістів та письменників України. Академік ГО Національна академія наук вищої освіти України. Редактор газети «Незборима нація» та Президент Історичного клубу «Холодний Яр». Автор та редактор-упорядник багатьох книг, автор сценаріїв документальних фільмів з історичної тематики, автор понад 2000 статей у газетах, журналах, альманахах, історичних календарях, енциклопедіях України та української діаспори.

На презентації видання "Жінки у визвольній війні" в Кривому Розі автор сказав, що мав за честь написати книжку про учасниць національно-визвольної боротьби. Героїнями його книги стали майже 500 жінок, які боролись за волю України в першій третині минулого століття.

Роман Коваль представив добу українсько-російської війни в 1917-1920-х рр. крізь призму буремних жіночих доль – від «сестер-жалібниць» до воячок.

В архівних джерелах можна зустріти чимало згадок про «сестер-жалібниць». За цим непоказним терміном приховується цілий пласт згадок, пов’язаних з участю жінок у визвольних змаганнях 1917-1921 років у складі армії УНР. Слідуючи поклику, вони опікувались хворими та пораненими, а під тиском обставин брали на себе обов’язки воячок, розвідниць та зв’язкових. І завжди піклувались про ближніх більше, ніж за себе.

Становище жінки в суспільстві докорінно змінилось під впливом Першої світової війни. Мобілізація мільйонів чоловіків переклала їх обов'язки на плечі жінок, що залишились вдома. Вони долучаються до виробництва, беруть активну участь в громадському житті. Чимало з них прагнуть принести користь не лише в тилу, але й на фронті. Спочатку як сестри милосердя, а згодом, під впливом обставин і як воячки.

Особистий внесок цих жінок важко переоцінити, адже, своїм прикладом вони довели, що жінки на війні не є зайвими.

Біографічні нариси ґрунтуються на архівних матеріалах і польових дослідженнях автора. Також під час написання Роман Коваль використовував інформацію з еміграційної літератури міжвоєнного періоду. Кожна історія сповнена страждань та випробовувань – війна, епідемія тифу, еміграції, втрати.

Роман Коваль сподівається, що видання "Жінки у визвольній війні" не тільки стане пам’ятником славним українським жінкам – борцям за волю України, а й спонукає нове покоління дівчат і жінок бути схожими на своїх прекрасних попередниць.

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ