Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Янголи війни

Поділіться цією сторінкою:

https://lb.ua/society/2022/02/25/506873_zapratsyuvav_pershiy_dobrovolchiy.html

   Більшість інформації, яка з’являється про події із фронту, пов’язана з роботою українських військовослужбовців. Але дуже мало висвітлюється робота військових лікарів, які перебувають поряд з солдатами і роблять все можливе, щоб врятувати їм життя. Якщо військових, які боряться за волю й цілісність нашої країни, ми називаємо героями, то лікарів, які боряться за життя військових, ми повинні називати героями героїв.

   Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова діє з 5 лютого 2016 року. Це є наймасштабніший неурядовий проект із залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в зоні бойових дій, який реалізує Благодійний фонд Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, за підтримки Ради національної безпеки та оборони України.

Але почалося все 30 листопада 2013 зі створення добровольчих мобільних медичних бригад, які надавали першу медичну допомогу пораненим учасникам Революції Гідності

Емблема шпиталю

 https://vinrada.gov.ua/vidznachili-medikiv-pershogo-dobrovolchogo-mobilnogo-shpitalju-im-mikoli-pirogova.htm

25 лютого 2022 Igor Buyvol написав на сторінці  ПДМШ у фейсбуці

#ПДМШ ВІДНОВЛЮЄ СВОЮ РОБОТУ

Сьогодні домовився з головою Хмельницької ВЦА про розгортання Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова у Хмельницькому.

Тут буде база та точка збирання всіх добровольців #ПДМШ, хто рветься в бій, особливо із Західної України

Цього разу ми не обмежимось лікуванням. Бо в тотальній війні, яку навʼязав нам Путін, розвʼязок може бути лише один: або ми або вони.

Охочих приєднатись, прохання набирати Igor Buyvol.

Це наша війна!

https://www.facebook.com/1mobilehospital/posts/368273148632305

 

Геннадій Друзенко

  правник, волонтер, ветеран АТО, співзасновник ПДМШ  ім.   Миколи Пирогова

  ПДМШ - глобальний феномен, який народився та  розвинувся в Україні. До початку великої війни в нас були добровольці з усіх областей України, а також росіяни та вихідці з України, які проживали в США. З початком великої війни до нас додались британці, канадійці та американці. Що ще раз свідчить про лушність тези: Україна - це поле глобальної битви, в якій свобода воює з тиранією. - Геннадій Друзенко.

https://censor.net/ru/b3344206

   «Ваша організація справді рятує життя - пишаюся бути частиною команди!» - сказала учасниця цієї евакуації Дженніфер - дипломована медсестра з Лос-Анджелеса, яка приєдналася до ПДМШ наприкінці квітня. Іншою учасницею була лікар Єлена, яка також приїхала з-за океану, але з канадського Гамільтона. Вона приєдналася до ПДМШ ще в березні.

http://www.medbat.org.ua/uk/yakshho-putina-ne-zupiniti-v-ukra%d1%97ni-vin-pide-dali-i-nixto-v-yevropi-ne-bude-v-bezpeci-mediki-z-za-okeanu/?fbclid=IwAR2NGgZpOEnmF_wUC5s01h_iU3JMvvoyneSDbEDdOZLromDmhRXzbraWTrM

   Простими словами - це велика команда медиків-добровольців, котрі рятують людей там, де ніхто інший не зможе. Вони приходять тоді, коли здається, що надії немає. Навіть в умовах війни, вони борються не лише за життя наших воїнів. “Ми воюємо за життя в усіх його проявах”, - каже Геннадій Друзенко, співзасновник і керівник ПДМШ.

Звичайно, працювати під обстрілами - це складно, страшно та ризиковано. Проте екіпажі ПДМШ ставлять на кін свої життя, аби хоча б спробувати зберегти інші. За що борються ці люди? Якою буде перемога України? Чи зможе наша країна дійсно змінитись та позбавитись “схем” і корупції? Чому важливо продовжувати фінансово допомагати українським благодійним організаціям? Про все це розповів Геннадій Друзенко.

https://www.youtube.com/watch?v=BF1IhwAB6qg

   Досвід сполучення ентузіазму і гнучкості волонтерського руху з системністю та стратегічністю державних підходів перетворює ПДМШ ім. Миколи Пирогова на унікальний проект, який закладає підвалини майбутньої доступної та високоефективної мобільної медицини в Україні.

http://www.medbat.org.ua/uk/pro-pdmsh

   Мобільний шпиталь вимагає транспорту. Медикам на передовій конче потрібні броньовані евакуаційні машини. І тут виявляється, що українські кулібіни давно зробили фантастичний автомобіль, конче потрібний сьогодні там, де найгарячіше, і назвали його «Ковчег». Кожен може долучитись до того, аби «Ковчег» ставатв в стрій і наближав перемогу.

http://www.medbat.org.ua/uk/ukra%d1%97nskij-kovcheg-dlya-pdmsh

https://www.facebook.com/1mobilehospital

https://nypost.com/2022/03/07/on-the-front-lines-with-ukraines-medical-angels/

https://www.facebook.com/hashtag/%D0%BF%D0%B4%D0%BC%D1%88

https://censor.net/ru/blogs/3341568/frontove_braterstvo Фронтове братерство

https://www.youtube.com/watch?v=IXJs3E3_oos  Як військові медики облаштували госпіталь у маєтку Пінчука  (Українська правда)

Медичний батальйон "Госпітальєри"

 

https://www.hospitallers.life

“Заради кожного життя. Працюємо безпосередньо на передовій.” - гасло Госпітальєрів.

   “Госпітальєри” - добровольча організація парамедиків. Створила в 2014 році медичний батальйон «Госпітальєри», який урятував понад 3000 життів за час бойових дій на Донбасі, 19-річна Яна Зінкевич. На рахунку Зінкевич - 200 врятованих. Незмінний Комбат Госпітальєрів Яна Зінкевич нагороджена державним орденом «За заслуги 3 ступеню» та недержавним орденом «Народний герой України».

Нарукавний знак батальйону

https://www.facebook.com/Zinkevych2019

   Принципово, позиції Госпітальєрів знаходяться в найгарячіших точках фронту для надання кваліфікованої допомоги українським військовим з числа добровольців та офіційним частинам ЗСУ, ВМФ. Представники Госпітальєрів знаходяться безпосередньо на бойових позиціях з українськими військовими, що дає можливість більш ефективно та швидко надавати допомогу під час ведення бою та збільшує шанси на успішну евакуацію та стабілізацію поранених.

https://www.wiki.uk-ua.nina.az/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%B9%D0%BE%D0%BD_%C2%AB%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D1%96%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%94%D1%80%D0%B8%C2%BB.html

   Інструктор з тактичної медицини з медичного батальйону «Госпітальєри» проводять заняття з тактичної медицини для військовослужбовців Національної гвардії України. Інструктор зупинився на темі надання першої домедичної допомоги на полі бою. Розповів, як призупинити критичну кровотечу, відновити дихання, тощо.

«Сучасна аптечка військовослужбовця обладнана всім необхідним, що може знадобитися на полі бою. Усім цим  повинен вміти користуватись кожен боєць, адже такі знання є критично необхідними під час ведення бойових дій», - зазначив представник медичного батальйону.

https://ngu.gov.ua/2022/05/27/z-gvardijczyamy-provely-zanyattya-z-taktychnoyi-medyczyny

   Зараз на лінії фронту працює понад 30 екіпажів парамедиків із батальйону “Госпітальєри”, у кожному екіпажі зазвичай працює четверо людей. По Києву та області залучено 145 добровольців: медиків, парамедиків, вогневиків та водіїв. У трьох стабілізаційних пунктах працюють хірурги й анестезіологи. Часто “Госпітальєри” самі стають мішенню ворога. “Часом отримують поранення і самі госпітальєри. Загалом, оскільки ведуться активні бойові дії, щодня є багато поранених серед військових та цивільних. Медикаменти, турнікети, бандажі розходяться дуже швидко - за день повністю укомплектована машина екіпажу може стати порожньою. Тому потреба у поповненні всіх запасів є надзвичайно актуальною. У цьому дуже важливою є допомога волонтерів та небайдужих людей в Україні та за кордоном” , - додає Мишко Адамчак, добровольць-парамедик.

https://zbruc.eu/node/111413

https://www.facebook.com/hospitallers/?ref=page_internal

https://www.hospitallers.life/reports  - Звітність про роботу «Госпітальєрів»

https://www.youtube.com/watch?v=kpmS954xVF8  - Медичний форпост: як проходить вишкіл майбутніх Госпітальєрів

https://www.youtube.com/watch?v=dlM3rkJm3zw - Хрестики-нулики. Життя добровольців-парамедиків на нулі

 

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ