Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Зупинимо насильство

Поділіться цією сторінкою:

Сімейне (або домашнє) насильство за своїми масштабами можна прирівняти до всесвітньої епідемії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я до 30% жінок у світі зазнавали фізичного та/або сексуального насильства з боку своїх чоловіків або партнерів. Чоловіки також піддаються домашньому насильству, але серед жертв кількість жінок набагато більша.

Книга «ПРОти НАСильства» - це збірка новел різних авторів, де показані життєві ситуації, в яких герої так чи інакше стикаються з домашнім насильством. Важливо те, що видання містить коментарі психологів, що допомагають розібратись в ситуації, поради адвокатів, як діяти та куди звертатись, які документи подавати, коли Ви або хтось інший зазнає насильства.

В Україні домашнє насильство є серйозною проблемою. У 2001 році Верховна Рада ухвалила відповідний закон, щодо насильства в сім’ї, а також було проведено багато заходів щодо боротьби з сімейним насильством. Але проблема залишається через брак правової обізнаності громадян щодо гендерної рівності та порушення прав стосовно домашнього насильства.

Ця збірка допомагає винести на загальне обговорення проблеми насильства, які довгий час замовчувались. Серед авторів новел відомі українські письменники та громадські діячі: П. Ренкін, К. Левченко, О. Герасим’юк, С. Андрухович, А. Коренькова, А. Чапай, М. Кіяновська, К. Бороздіна, Ю. Макаров, Г. Вдовиченко, Н. Сняданко, Л.Никоненко, Є. Кононенко, С. Осока, Л. Денисенко, Ю. Андрухович, А. Зубченко, А. Кривуляк, Х. Кіт, Г. Федькович, М. Чумало. В цих новелах зображені життєві історії, які демонструють, як згубно сімейне насильство впливає на людину і загрожує добробуту суспільства в цілому. Тільки тоді, коли ця проблема вийде з тіні, буде можливість її вирішити.

 

Авторка ідеї та укладачка збірки – Лариса Денисенко – українська письменниця, адвокатка, правозахисниця, телеведуча, радіоведуча, член українського ПЕН, допомагає постраждалим від сексуального насильства жінкам під час війни. Авторка зазначає: «…насправді література – один з дуже ефективних і потужних інструментів, котрі допомагають говорити на складні теми. Допомагають донести до людей той факт, що незважаючи на низьку довіру до судової влади, поліції, є адвокати, є ситуації, які повторюються. І якщо ситуації повторюються, значить існує вихід. Ця книга підкаже, як його шукати».

Держава має проводити політику безпеки та захисту прав кожної людини, але нам самим треба бути небайдужими і не толерувати насильство навіть тим, що просто відводимо погляди чи зникаємо за своїми дверима, бо мовчання означає співучасть. Коли історії жертв набудуть розголосу, ми зможемо здійснити необхідні реформи і заходи для запобігання та подолання загрози насильства в сім’ї та будувати здорове суспільство.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ