Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

«Юпак» - південно-східна українська чортівня, приправлена суржиком

Поділіться цією сторінкою:

«Юпак» - сленгова назва мотоцикла «ЇЖ Юпітер», яку використовували у степовому регіоні Ураїни.

Книга українського письменника ветерана російсько-української війни Сергія Saigona, що стала лауреатом премії Книга року ВВС 2020, – це розповідь про українське село Південного Сходу. Зі всіма своїми традиціями, діалектом, порядками, звичаями та пороками. Про те, яким воно було в 2000-х роках, на стику з епохою інтернету. Про сонне село на сході України, загублене в курному степу…

Це роман про проклятий мотоцикл і те, як цей «скарб» блукає в межах кількох сусідніх селищах, переходячи з рук у руки. Прокляла мотоцикл заздрісна сусідка, і відтоді кожен, хто торкнеться до цієї речі, зазнає величезних нещасть. Книжка складається з низки окремих історій власників Юпака. Герої роману перекуповують один в одного цей нещасний мотоцикл, крадуть, а потім знаходять його в місцевих хащах покинутим і т.д. Через нього вони нещадно брешуть, ріжуть одне одного і ховаються від поліції – справжнє тобі яблуко розбрату. А паралельно із цим розгортається панорама сучасного сільського життя – розборки місцевих авторитетів у клубі, ходіння до ворожки, любовні драми.

«Юпак» це саме життя, впізнаване своєю натуральністю. Але за цим натуралізмом і простотою приховані такі демони, яких, може, краще не ворушити. Бо тоді виринають різні трактування тексту. Наприклад, свій початок ця історія бере ще в часи СРСР, а закінчується на україно-російській війні. І це ще питання, чи закінчується…

Написаний роман суржиком, який здається єдиним можливим способом переказати все, що діється на сторінках. Це жива, ефектна книжка, яка спонукає до роздумів.

Коротко про автора.

Сергій Сергійович SAIGON (справжнє ім’я – Сергій Сергійович Лещенко) народився 29 листопада 1985 року в Дніпропетровській області. Після закінчення школи вивчав політологію в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

 

 

Із серпня 2015 до жовтня 2016 року служив розвідником у Збройних силах України в 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді.

В квітні 2020 року став членом та радником з питань внутрішньої безпеки партії Демократична Сокира.

У 2018 році виходить перший твір письменника – роман Грязь [*khaki]. Він, до речі, теж є у фонді нашої бібліотеки.

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Сергій SAIGON повернувся на війну.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ