Дорогі друзі! Щодня ми працюємо над тим, щоб користування бібліотекою було зручним і приємним для вас! Для того, щоб скоротити час очікування, а також дотримуватися соціальної дистанції — зареєструйтесь в бібліотеці он-лайн!.

Як пережити травму. Книга Едіт Егер «Дар»

Поділіться цією сторінкою:

Останні події в Бучі, Ірпіні, Ворзелі, Гостомелі, Маріуполі та в інших містах України сколихнули весь світ. Нечувана жорстокість російських окупантів викликає біль, гнів, лють та сльози. Як пережити все це?

Пропонуємо ознайомитись, а згодом і прочитати книгу Едіт Егер «Дар».

Вона цінна перш за все тим, що авторка цієї книги уродженка Угорщини, яку  підлітком разом із сім’єю в 1944 році було відправлено до Аушвіцу, моторошного нацистського табору смерті. Там були вбиті її батьки, а їй разом із сестрою після тривалих тортур і знущань вдалося вижити. За кілька років після звільнення Едіт емігрувала до США, де після тривалого навчання здобула освіту і стала докторкою з клінічної психології. Вона читає лекції, консультує військово-морські сили США в питаннях стійкості та лікування посттравматичних розладів, відзначена численними преміями та здобула визнання у багатьох країнах світу.

Але цінність її роботи не тільки у високій професійній кваліфікації, а й у тому, що вона на власному досвіді пережила важкі життєві випробування і змогла протягом багатьох років подолати наслідки цих травм. Ось невеличка цитата з її книги: «Ми маємо відрізняти память та вшанування минулого від застряглості у почуттях провини, сорому, злості, образи та страху. Я можу подивитися в обличчя страшній правді і памятати, що попри втрати, я завжди робила вибір на користь любові і надії… Усі ми маємо здатність вибирати. Саме тоді, коли не має живлення та допомоги ззовні, ми здобуваємо можливість відкрити себе спражніх. Найважливіше не те, що з нами стається, а те, що ми із цим досвідом робимо».

Книга Едіт Егер «Дар» містить 12 своєрідних сеансів терапії, які навчають, як поводитись із своїми емоціями, пережити втрати і горе, як справлятися з конфліктними ситуаціями чи не потрапляти в них, як прийняти і полюбити себе, позбутися почуття провини, навчитися контролювати свої страхи та впоратись із тривожністю. У кожному розділі авторка ділиться історіями з власного життя та своїх пацієнтів, а в кінці пропонує ключі до звільнення від цієї проблеми. Наведені в книзі приклади, вправи та питання допоможуть знайти шлях із наших ментальних в’язниць до свободи.

У своїй книзі Едіт Егер наводить думку Віктора Франкла, її наставника і також колишнього в’язня Аушвіцу: «Найжахливіші події нашого життя можуть бути нашими найкращими вчителями – вони підштовхують нас до непередбачених відкриттів і являють нам нові можливості та горизонти. Одужання, звершення та свобода народжуються з нашої здатності обирати власну відповідь на те, що з нами відбувається, створювати сенс і визначати мету з будь-якого досвіду – зокрема й зі страждань».

Надія – є головним лейтмотивом цієї книги. За словами авторки вона дає усвідомлення того, що якими б жахливими не були страждання, вони тимчасові, а далі з’являється прагнення дізнатися, що станеться потім. Надія дає нам можливість жити теперішнім, а не минулим, та відчинити грати в’язниці нашого розуму.

СПІЛКУЙТЕСЯ З НАМИ:

  • blog
  • facebook
  • tweetter
  • youtube
  • youtube
  • youtube
  • pinterest
  • Instagram

НАШІ НАГОРОДИ

Дізнатися наші реквізити для добровільних пожертв бібліотеці — Конт.тел. (бухгалтерія бібліотеки):
(044) 288-23-36

(044) 288-30-12
lib@msmb.org.ua

ВГОРУ